_Domi_

Koziorożec urodzony w roku Smoka

1 post w tym temacie

Koziorożec urodzony w roku Smoka

Nikt nie potępia przeciętności i miernoty tak jak Koziorożec Smok. Zdaniem osób urodzonych pod tym znakiem pomyślność i dostatek, będące wynikiem osobistej pracy, stanowią najlepszą obronę przed zwyczajnością.

Koziorożec Smok jest kimś specjalnym, wyjątkowym. Już od najmłodszych lat czuje, że wyróżnia się w tłumie śmiertelników, zdaje sobie sprawę ze swojej kruchości i pragnie nade wszystko zachować własną odrębność. Koziorożec Smok zna pułapki, jakie czyhają na człowieka wspinającego się po drabinie społecznej. Wie, jak walczyć, by znaleźć polubowne rozwiązanie i podpisać zawieszenie broni z przeciwnikiem, lecz nie onieśmiela to wojowniczego Smoka. Groźby i czerwone sztandary nie ostudzają jego zapału.

W tym przypadku surowość i szorstkość Koziorożca są zupełnie niewidoczne. W pierwszej chwili możecie pomylić tę promienną i szczerą osobę, wylewnie ściskającą wam dłoń, z rozmownymi Bliźniętami czy ze wspaniałomyślnym i szczodrym Lwem. Ale tak nie jest. Koziorożce Smoki są naturalnie promienne i radosne - póki im się nie sprzeciwiacie. W przeciwnym razie natychmiast zauważycie, że atmosfera jest zbyt naelektryzowana. Teraz już wiecie, prawda? Ta sztywność, ta nieugiętość...

Koziorożce Smoki są stworzone do zadań wymagających energii, zapału i polotu. Osoba spod tego znaku okazuje innym względy, ale lubi, gdy jest to przez nich doceniane. Stara się przypodobać - ale nie przez interesowność. Jego motywacje nie są egoistyczne. Chce ściągnąć na siebie uwagę, lecz za pomocą środków pozytywnych.

Smoki lubią święta i wakacje, przyjęcia i tłum. Koziorożec Smok nie stanowi wyjątku od tej reguły. Jedyna różnica polega na tym, że Koziorożec woli sam zapraszać, zajmować się swoimi gośćmi z charakterystycznym dlań wdziękiem, upewniać się, że wszyscy czują się dobrze i bawią się doskonale.

W podwójnej astrologii Koziorożec Smok gra rolę organizatora przyjęć. Zawsze jest skory do zaimprowizowanych spotkań i zebrań. Zrobi nawet zakupy, przygotuje potrawy i posprząta po przyjęciu - bylebyście tylko przyrzekli, że wyjdziecie zadowoleni.

Główną wadą jego charakteru jest niezdolność wypowiadania głośno, co czuje. Koziorożec Smok potrafi przekazywać wymownie i kompetentnie wszystko, co dotyczy rzeczy i zjawisk zewnętrznych. Natomiast gdy chodzi o sprawy intymne, Koziorożec urodzony w roku Smoka z miejsca się zacina. Niełatwo mu przychodzi wykrztusić z siebie: "Kocham cię"", "Ma pani wspaniałe włosy", "Nie opuszczaj mnie", "Adamie, ukochany, jesteś najwspanialszy". W życiu prywatnym Koziorożce Smoki są pełne rezerwy. Dlatego też nieustannie zarzuca się im oziębłość w miłości.

Ta prostolinijna osoba jest wspaniałym i wiernym przyjacielem. Dotrzyma wszelkich zobowiązań złożonych przyjacielowi, a nawet będzie ryzykować dla niego, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli Koziorożec Smok uważa was za przyjaciela, wskoczy w ogień, żebyście osiągnęli sukces. Nie tylko jest lojalny, lecz także jego czyny pozostają w zgodzie z przekonaniami. Jeśli macie kłopoty z odzyskaniem pożyczonego komuś przed rokiem radioodbiornika, powierzcie swój kłopot Koziorożcowi Smokowi. Osobiście popędzi do tej osoby. Wniesie sprawę do sądu. Koziorożce Smoki są wspaniałymi, cudownymi kumplami. Lecz niech Bóg ma was w swojej opiece, jeśli ich zawiedziecie... Koziorożec Smok porzuca zdrajców tak zdecydowanie, jak całkowicie oddaje się tym, których kocha.

Miłość

Koziorożce Smoki mają wielką skłonność do czystości. Są boleśnie uczciwe, gdy idzie o ich uczucia, i choć są dyplomatami we wszystkich innych dziedzinach życia, w miłości popełniają czasami straszliwe faux pas. Sądzę, że Koziorożec Smok chciałby się ożenić i mieć dzieci - koniec, kropka! Jednak osoba spod tego znaku jest nader uwodzicielska. Lubi się podobać. Gdy zdaje sobie sprawę, że się podoba, Koziorożca Smoka mocno korci, żeby posunąć się jeszcze dalej. Rzecz w tym, że Koziorożec Smok jest dość konserwatywny. Jeśli pozwoli sobie na romans, często uważa, że popchnął go do tego diabeł. W miłości ich niepohamowana zazdrość jest naprawdę przerażająca. Wprost szaleją.

Jeśli kochacie Koziorożca Smoka, nie wahajcie się zachowywać wobec niego stanowczo. Dajcie mu wyraźnie do zrozumienia, że go kochacie z poważniejszych względów niż jego seksapil. I ograniczcie zaproszenia. A to z tą dobrą duszą nie będzie łatwe. Koziorożce Smoki starają się być miłe i nie zdają sobie sprawy, że zapomniały powiedzieć, że was uwielbiają. Trzeba więc im przypomnieć. Ale nie mają nic przeciw temu. Należą do ludzi, którzy uznają za zaszczyt podróżowanie na tylnym siedzeniu. Są uroczy.

Związki z innymi znakami

Smoki są niezmiernie popularne. Podobnie Koziorożce. Istnieją tłumy ludzi, z którymi możesz się zgadzać. Zacznijcie od Szczurów: Lew, Panna, Byk lub Ryby powinni ci się podobać. Albo Byk i Ryba Tygrys. Byk, Lew, Skorpion i Ryby Koguty podniecają awanturnika, który w tobie drzemie. Podobnie jak Węże spod tych samych znaków. Jeśli chodzi o Małpy, wybierz raczej Pannę, Skorpiona i Ryby. Znaki, z którymi się nie zgadzasz, ograniczają się do Bliźniąt, Raka i Wagi Psa, lub Bliźniąt i Raka Bawołu. Poza tym świat do ciebie należy. Baw się dobrze.

Dom i rodzina

Większość Koziorożców Smoków mieszka w domu dobrze urządzonym. Także większość Koziorożców Smoków żyje we wnętrzu godnym cyganerii. Fotele od Sasa do łasa, kot śpi na stole, a dziecko obgryza książkę telefoniczną. Tam, do licha! O, znalazła się zielona skarpetka, ale gdzie jest druga? Koziorożce Smoki są w domu okropnymi bałaganiarzami. Lubią ładne rzeczy, lecz mogą się bez nich obyć. Jeśli chcecie przykładów, powiem tylko, że przeciętny Koziorożec Smok zainwestuje raczej w stuletniego szampana niż w elegancką kanapę lub zabytkowy fotel. Nie są szczególnie przywiązane do dóbr materialnych. Lubią ładne, ale praktyczne przedmioty. Nie dbają o to, by na kimś zrobić wrażenie lub się wyróżnić.

Osoby urodzone pod tym znakiem są szczęśliwymi rodzicami. Dzieci szczerze bawią tych ludzi o lekko zaciśniętych wargach i powściągliwym uśmiechu. Są dla nich uosobieniem niewinności, inwencji twórczej, beztroski. Marzeniem Koziorożca Smoka jest pozbycie się brzemienia trosk, by móc się wzbić w przestworza jak Piotruś Pan, oderwać od obowiązków i niepokojów. Oczywiście, robi coś przeciwnego: za każdym razem wciela się w rolę Dobrego Pasterza. Dlatego też dzieci widzi jako uosobienie wolności. Chciałby, żeby jego maleńka Melodie czy maleńka Mary Lee zostały wielkimi artystkami, żeby nie musiały ulegać kretyńskiej rutynie i uśmiechać się do debilnych zwierzchników. Niech Bóg ma w swojej opiece dziecko, które marzy o tym, by zostać księgowym w Rank Xerox.

Dziecko Koziorożec Smok będzie wiodło prym wśród rodzeństwa. Z łatwością staje się przywódcą, a jeśli rodzice i rodzeństwo nie mają żadnych zastrzeżeń, wcześniej czy później będzie ono przykładem dla pozostałych dzieci. Nie należy do tych, którzy chcą dominować, lecz jest urodzonym szefem. Uroczy? Natychmiast zakochacie się w tym dzieciaku. Nie sposób bowiem oprzeć się urokowi Koziorożca Smoka.

Zawód

Koziorożce Smoki znają swoje słabe strony i usiłują zgłębić własną naturę, zrozumieć, jak to się stało, że są tacy, jacy są. Spotkacie ich często na stanowiskach, gdzie trzeba być zwierciadłem natury ludzkiej. Znają samych siebie i starają się poznać potrzeby innych. Są szczodre, a mimo to w wydatkach okazują się ostrożne. Mają wrodzony talent do rządzenia innymi i kierowania operacjami. Gdy się im sprzeciwić, bywają bezlitośnie mściwe.

Koziorożec Smok to interesujący i przyjemny pracodawca. Woli zachęcać podwładnych niż rzucać im rozkazy ostrym tonem. A że Koziorożec Smok szczyci się często dobrymi manierami, będzie grzeczny. Jako podwładny wyczekuje sposobnej chwili, która przyniesie mu znaczący awans. Koziorożec Smok zupełnie się nie interesuje podrzędnymi stanowiskami.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Smoka: dziennikarz, malarz, astrolog, psychiatra, psycholog, doradca, redaktor naczelny, pastor, specjalista od reklamy, negocjator, rzecznik, profesor, garmażer.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.