_Domi_

Koziorożec urodzony w roku Węża

1 post w tym temacie

Koziorożec urodzony w roku Węża

To połączenie odznacza się arogancją i tupetem mogącym sterroryzować King Konga. Koziorożec wciela w życie to, co głosi, realizuje swoje pomysły i nie przeraża go własna ambicja. Węże wietrzą wydarzenia, przeczuwają rozwiązania i spędzają sporą część życia na zręcznym wywijaniu się z kryzysów, jakie napotykają na swej drodze wiodącej do banku, sklepu jubilerskiego, na lotnisko, do kancelarii adwokackiej czy do więzienia. Wąż ma często lepszy nos niż głowę. Ale gdy ma za partnera Koziorożca, po co mu mózg?

Koziorożec urodzony w roku Węża jest klasą sam dla siebie. Nie tylko czuje się lepszy, ale i wygląda lepiej niż inni. Osobnicy spod tego znaku są obdarzeni miłą powierzchownością, wrodzoną majestatycznością. Ich garderoba kosztuje połowę rocznego budżetu Monako, nie mówiąc już o samochodach i domach, jachtach i wizytach u fryzjera.

Koziorożce Węże aż do przesady lubią tych, którzy są mniej niż on zamożni (wszyscy), i przygarniają nędzarzy, adoptują sieroty, dają pracę leniwym itd. Niektórzy twierdzą, że otaczają się żebrakami, by poprawić sobie samopoczucie. Nie podzielam całkowicie tego punktu widzenia. Koziorożce Węże głęboko kochają bliźnich. Często są większymi szczęściarzami niż przeciętni śmiertelnicy. Sukcesy przychodzą im z łatwością. Sądzę więc, że Koziorożce Węże lubią dzielić się swoim bogactwem i nie dbają o to, co inni o tym myślą.

Osoba spod tego znaku ma nadzwyczajną siłę wyrazu. Gdy się gdzieś pojawia, wszystko zamiera. Ściąga na siebie spojrzenia całej sali, a sposób, w jaki się nosi, przykuwa wzrok widzów, ona zaś delektuje się zainteresowaniem, jakie wzbudza. To zainteresowanie otoczenia stanowi prawdziwy narkotyk dla Koziorożca Węża. Chce, by z nim rozmawiać i słuchać go, chce, by mu się przypatrywać, by go całować, dawać klapsa, karcić, nakarmić i wykąpać pierwszego, przed innymi. Ta wyniosła osobistość nigdy nie pozwoli nikomu i niczemu wśliznąć się między nią i widownię, której uwagę pragnie skupić na sobie. To gwiazda.

Szlachetność i szeroki gest Koziorożca Węża to jedna strona medalu, drugą natomiast stanowi wprawiająca w osłupienie rozrzutność. Kupuje trzy smokingi, gdy jeden w zupełności wystarczy, żeby pójść na bal w Białej Sali. Zamawia dwa samochody na prezent urodzinowy - na wszelki wypadek, gdyby pierwszy ci się nie spodobał. Starając się wciąż przypodobać i przewodzić, a jednocześnie zapanować nad sytuacja, w jakiej się znalazły, Koziorożce Węże nie pogardzą sprytnym wybiegiem. Jeśli uśmiechy okażą się nieskuteczne, to uciekną się do łez, ataków wściekłości i histerii, a nawet popadną w choroby psychosomatyczne. Chcą, by je zauważano. Za wszelką cenę. A jeśli was nie znoszą, trudno wam będzie zachować obojętność wobec ich awersji. Zawsze znajdą sposób, by ją wam przypomnieć. Koziorożec to bardzo zdecydowane, śmiałe stworzenie. Węże zaś są wściekle pomysłowe i szczwane. Nie sposób zachować jasności umysłu podczas utarczek z tym potworem. Wszystkie Koziorożce Węże mają nadprzyrodzony dar. Mogłyby zapewne odnosić sukcesy w życiu, kierując się własną intuicją. Żaden inny znak nie może się z nim równać, jeśli idzie o umiejętność przewidywania. Słowo "intuicja" jest tu jeszcze za słabe. Koziorożec Wąż przewiduje, uprzedza mody, wyczuwa niebezpieczeństwa, ruchy polityczne i wydarzenia wszelkiej natury.

Twardy jak stara skórzana podeszwa i słodki jak miód Koziorożec Wąż kieruje się niemal wyłącznie żądzą władzy, sławy, prawdziwej wielkości w oczach współczesnych. Co tam pośmiertne zaszczyty, honory! "Dajcie mi natychmiast te tuziny róż - rzecze dama spod znaku Koziorożca Węża. - Rozdam je biedniejszym ode mnie". I tak też czyni. Po czym odjeżdża, by zjednywać sobie nowe tłumy, rozsyłać całusy podnieconym słuchaczom, siać miłość i pokój wśród ludzi (byle stosowali się do jej przykazań). Jest tak urocza w swym samowładztwie, że zanim się spostrzeżesz, mianuje cię szefem ekipy sprzątaczy.

Miłość

Natura romansowa, jakiej nie było. Koziorożec Wąż nieustannie wyobraża sobie, że jest w kimś zakochany. Byle miłostka wydaje mu się wielką miłością. Byle żebrak, który się nieco ogarnie, w oczach Koziorożca Węża zaraz uchodzi za kochankę czy amanta doskonałego, posłusznego, rozsądnego, zdrowego i błyskotliwego, po prostu dlatego, że potrafi się samodzielnie utrzymać na nogach. (Na ogół Koziorożec Wąż wybiera sobie partnera o słabej kondycji fizycznej). Inaczej mówiąc, Koziorożce Węże są niewierne zaocznie. Lenistwo i rozkojarzenie nieustannie pozbawia je ukochanej osoby. Lecz proszę się tym nie przejmować. Ludzie uwielbiają te istoty. Nie cierpią nigdy z powodu braku czułości. Koziorożce Węże są wielkimi amatorami serdeczności. A miłość wprost chłoną.

Jeśli kochacie Koziorożca Węża, będziecie go podziwiać. Jeśli zależy wam na tym, by go przy sobie zatrzymać, musicie się zmienić. Osobnik ten w końcu obdarza uczuciem najbardziej wymagającego spośród swoich wielbicieli. Koziorożec Wąż musi codziennie stawić czoło silnemu i surowemu sędziemu, który pomoże mu dokonać samooceny przed lustrem, który potrafi dotrzeć do jego ukrytej głęboko łagodności i inteligencji. Nieudacznicy wszelkiej maści nie pasują do niego. Koziorożec Wąż potrzebuje solidnego partnera, który potrafi mocno trzymać go w karbach i który - co ważniejsze - potrafi dostrzec objawy jego dwulicowości. Należy nieustannie tropić kłamstwa i obłudę Węża, który ma bujną wyobraźnię.

Związki z innymi znakami

Byk, Lew, Panna, Skorpion, Ryby Bawoły i Koguty mogą cię zainteresować. Będziesz może smalił cholewki do Lwa Smoka lub Małpy. Odznaczają się one ogromnym urokiem i żywotnością. Ponadto również ciebie kochają. Prawdopodobnie nie będziesz miał takiego wzięcia u Raka i Wagi Dzika. Baran i Bliźnięta Tygrysy nadają na innej długości fal. Zostaw w spokoju Barana Koguta. Pędzi zbyt szybko, a twoim zdaniem niczego nie osiąga.

Dom i rodzina

Siedziba Koziorożca Węża jest nie tylko elegancka, ale stanowi bastion, wzór, przykład wyszukanego luksusu. Nie wiem tylko, dlaczego używam słowa "siedziba" w liczbie pojedynczej. Osoby spod znaku Koziorożca Węża nie zadowolą się nigdy jednym domem. Będą posiadać przynajmniej drugi dom na wsi. Później, w miarę bogacenia się, dorzucą do tego willę na Karaibach, "chatę" na Goa, mieszkanie w Saint-Moritz i jacht zakotwiczony na Bahamach. Dla tego miłośnika stylu klasycznego nigdy nie będzie za dużo kolumn korynckich na werandzie, dywany nigdy nie będą za grube ani zabytkowe meble za drogie. Dla Koziorożca Węża rzeczy najlepsze w każdej dziedzinie nigdy nie są wystarczająco dobre. Bałaganiarz? I to jaki! W jego szafie panuje notoryczny bałagan. Nie przywiązuje żadnego znaczenia do porządku. Sprzątaczka robi porządki codziennie. Dwa razy dziennie. Czasami trzy.

Koziorożce Węże to wspaniali rodzice. Dzieci są dla nich trochę jak zagubione psy. Chronią je, pocieszają, nie śpią po nocach, przewijają, okrywają etolą z norek. Małej Laurze czy małemu Jimmy'emu nigdy niczego nie powinno zabraknąć. Taki jest ideał Koziorożca Węża. Jeśli opiekunka do dziecka jest kompetentna, wszystko dobrze się ułoży. Koziorożca Węża często nie ma w domu. Ale gdy już w nim jest, chwile, które spędza z dziećmi, wydają się wprost nadzwyczajne. Jednak jest on wiecznie szalenie zajęty. Należy oszczędzić dziecku zbyt długiego przebywania w cieniu rodzica. Próba dorównania takiemu monolitowi mogłaby mu zaszkodzić.

Jako dziecko Koziorożec Wąż jest przede wszystkim niezwykle serdeczny. Po drugie, jest serdeczny w sposób przeuroczy. A po trzecie, jest tak czuły, że nie można mu się oprzeć. Na dodatek uwielbia być dzieckiem najbardziej kochanym w rodzinie. Potrzebuje niepodzielnej uwagi rodziców, a jeśli tego nie uzyskuje, znajdzie jakiś sposób, by ją na sobie skupić. Jest on naturalnie dzieckiem posłusznym i błyskotliwym. Jednak nie we wszystkim bywa najlepszy. Wtedy boli go brzuch, dręczą koszmarne sny i obgryza paznokcie. To nigdy długo nie trwa, gdyż dziecko Koziorożec Wąż zawsze wcześniej czy później odnosi zwycięstwo. Lecz póki jest małe, trzeba mu dogadzać i dbać o nie jak o przyszłą królową orchidei, która potrzebuje dwudziestu lat, by zakwitnąć, a w tym czasie trzeba ją nosić na sercu, nawet podczas snu.

Zawód

Większość Koziorożców urodzonych w roku Węża ma pisane wyjątkowe stanowiska. Zostaną może przywódcami partii politycznych lub przerosną wszystkich o głowę. Niezależnie od tego, co ich pcha ku szczytom, docierają tam. Święcie wierzą, że są najlepsi w swojej dziedzinie, i dzięki tej niewzruszonej wierze często przekonują siebie i innych. Koziorożce Węże aspirują do sławy i wielkości - i zwykle ją zdobywają.

Koziorożce Węże potrafią stosować się do poleceń, jeśli są przeświadczone, że to tylko przejściowa sytuacja. Zaliczają się do kompetentnych pracowników (jeśli uda się im wstać z łóżka) i znajdują błyskotliwe rozwiązania kłopotów swoich zwierzchników, którzy potrafią wykorzystywać ich talenty. Jednak Koziorożce Węże nie chcą spędzić życia jako podwładni.

Mają zbyt wielkie wymagania, by mogły zadowolić się szorowaniem podłóg. Gdy już zostają zwierzchnikami, to naprawdę nimi są. Nie ma wątpliwości, kto wtedy rządzi, nie ma też najmniejszej wątpliwości, że Koziorożec Wąż celuje w rządzeniu. Koziorożec Wąż nie powinien uciekać przed swoim przeznaczeniem. I tak go ono dopadnie.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Węża: przedsiębiorca, prezes, miliarder, spadkobierca, gwiazda filmowa, sławna modelka, dyrektor agencji reklamowej, opiekun duchowy, magnat naftowy, choreograf, realizator filmowy.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.