_Domi_

Koziorożec urodzony w roku Konia

1 post w tym temacie

Koziorożec urodzony w roku Konia

"Możesz na mnie liczyć!" - mówi godzien zaufania Koziorożec Koń. I wierzcie mi, możecie na niego liczyć. To niebiański mariaż. Koziorożec przydaje solidności i wytrwałości Koniowi, który jest trochę dandysem, i to niezbyt pewnym siebie. W zamian Koń użycza Koziorożcowi swej manualnej zręczności i sprytu, a także subtelnego poczucia własnej popularności.

Osoba spod tego znaku podporządkowuje często własny rozwój potrzebom innych. Koziorożce urodzone w roku Konia są dobre. Zajmują się mniej zamożnymi. Potrafią kochać. Świecą przykładem osobom bardziej egoistycznym, lecz ze względu na ich pewną sztywność i niekiedy surowy wygląd często są nie zrozumiane. Koziorożec Koń wydaje się drażliwy i zbyt surowy dla innych. A jednak osoby te lubią spokój. Koziorożec Koń jest do przesady sumienny i wytrwały. Jeśli nie osiągnie sukcesu natychmiast, nie przestanie do niego dążyć.

Wierzy w ludzkość. Jest wymagający wobec siebie i wyrozumiały wobec innych, jeśli obiecują poprawę. Ladaca i lenie, miejcie się na baczności. Koziorożec Koń nie traci czasu na nieudolnych. Pragnie otaczać się ludźmi twórczymi i wyjątkowymi. Jest wcieleniem wiecznego ruchu. Nigdy nie usiądzie, chyba że projekt, nad którym pracuje, wymaga pozycji siedzącej. Dokonuje wyjątkowych wyczynów i kładzie podwaliny. W każdy dany mu od Boga dzień na nowo zapuszcza silnik i dokłada starań, by zaszczepić fantazję, zainteresowanie i twórczą pomysłowość we wszystkich, którzy popadli w rutynę.

Prostoduszność Koziorożca Konia jest zarazem wzruszająca i godna podziwu. Mimo wszystkiego, co może się w życiu przydarzyć, chorób, porażek, biedy, strat, wciąż uważa, że życie toczy się nadal, niczym zegar, który należy nakręcać co dzień, niezależnie od pogody, by pełnił funkcją, jakiej się od niego oczekuje. Koziorożec Koń traktuje życie z łagodnością, jak gdyby należało do niego tylko przez krótki czas. Zdaje się odczuwać, że pewnego dnia przyjdzie mu umrzeć. To połączenie niewinności i pogodzenia się z losem powoduje pewne przewrażliwienie, a nawet strach przed starzeniem się. Koziorożec Koń w samotności ogląda swoje zmarszczki.

Rzecz ciekawa, osoby spod tego znaku osiągają w życiu olśniewające sukcesy i powodzenie dość późno. Jako że są zrównoważone i odznaczają się wyjątkowym wyczuciem szczegółu, ich przedsięwzięcia kiełkują często latami i rozkwitają powoli. Wczesny sukces rzadko kiedy jest dany osobom pełnym rezerwy i skromnym. Lecz w przypadku Koziorożca Konia, utalentowanego i wręcz błyskotliwego, sukces w końcu przyjdzie, wcześniej czy później. Taka inteligencja i siła twórcza nie mogą pozostawać wiecznie nie dostrzeżone.

Poza tym Koziorożec Koń nigdy nie stara się niczego nikomu udowodnić, co zapewne stanowi najbardziej uroczą cechę jego osobowości. Życie pędzi w swoim rytmie, na swój sposób, a coś mu mówi, że tak być powinno. Nie jest ani gadułą, ani też ekstrawertykiem. Koziorożec Koń okazuje raczej uprzejmą rezerwę, nieco niezręczną, nie mającą jednak nic wspólnego z nieśmiałością. Koziorożec Koń nie ma tak silnego poczucia własnej wartości jak przeciętny Koń. Ale jest równie pracowity, praktyczny i szlachetny.

Miłość

Miłość zachwyca tę szlachetną i pokojową naturę. Ponadto wszyscy kochają Koziorożca Konia, szanują go i podziwiają jego siłę przebicia i jego talent. Nie znam doprawdy żadnego Koziorożca Konia, który nie byłby oblegany czy podziwiany przez panie. Kłopot w tym, że Koziorożec Koń jest naprawdę wierny. Nie szuka ani bliskich kontaktów, ani przygód trwających jedną noc. Któż by pilnował laboratorium, podczas gdy Pan Pasteur flirtuje z pasterką? To wykluczone. Koziorożec Koń sam dogląda swoich probówek i nie polega na nikim, gdy chodzi o sprawy wielkiej wagi. A jego cel w miłości? Znaleźć zabawnego partnera, który pozostanie lojalny wobec niego do końca życia.

Jeśli zakochacie się w Koziorożcu Koniu, wcale mnie to nie zdziwi. Jeśli obiekt waszych westchnień nie odwzajemni tego uczucia, wiem, że możecie wpaść w rozpacz. Lecz zrozumcie, że ta cytadela prawości i sympatycznej skromności nie byłaby osobą, którą pokochaliście, gdyby sprzeniewierzyła się swojej miłości, żeby związać się z wami.

Chyba że od kołyski będzie się zamykać tego źrebaka, niespodziewanie go chwytać, gdy wychodzi na prostą. Trzeba by wcześnie zabiegać o miłość Koziorożca Konia. Jeśli dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu spostrzeżecie, że wasz obiekt pożądania błąka się bez uwięzi, rozśmieszcie go. Koziorożec Koń jest poważny. Rozweselić go to strzał w dziesiątkę.

Związki z innymi znakami

Z Koziorożcem Koniem pokojowo współżyją Owce. Najlepszych dla was partnerów spod znaku Owcy znajdziecie wśród Byków, Lwów i Ryb. Panna, Skorpion i Ryby Tygrysy wprowadzają ożywienie w waszą codzienność. Nie narażacie się też na żadne ryzyko wiążąc się z Psami urodzonymi pod tymi samymi znakami. Gdybym była na waszym miejscu, unikałabym bliższych kontaktów z Baranem, Rakiem i Wagą Szczurem. (Możecie darować sobie też intymny związek ze wszystkimi osobnikami spod znaku Szczura). Na Raka i Wagę Małpę reagować będziecie oziębłością.

Dom i rodzina

Koziorożec Koń wybiera tradycyjny wystrój wnętrza. Nad dekorację przedkłada to, co funkcjonalne. Jak wszystkich urodzonych pod znakiem Konia, pociągają go żywe kolory, a jednak - ponieważ jest równocześnie Koziorożcem - stosuje fuksję i żółć kadmową nie tak swobodnie jak Koń, lubiący barwy o wiele krzykliwsze. Haftowana chusta rzucona na wygodny fotel będzie stanowić barwny akcent. Sam wykona patchwork w kolorach zupełnie nieprawdopodobnych. Na ogół jednak wystrój domu Koziorożca Konia jest skromny i praktyczny. Drewno, kamień, rośliny i jeszcze raz drewno.

Zdolny do wielkich poświęceń dla dobra rodziny, Koziorożec Koń to nadzwyczajny rodzic. Nigdy nie zapomina pogłaskać maluchów albo pochwalić ich za osiągnięcia. Koziorożec Koń stara się sam świecić przykładem. Swój czas, swoje wielkie bogactwo poświęci na ich wychowanie. Rodzic ten nie znosi, by mu odpowiadać, mimo to z dziećmi ma stosunki na luzie, a nawet pozwala im się spoufalać. Koziorożec Koń jest dumny z osiągnięć swoich dzieci. Lecz jeśli któreś z nich poniesie porażkę, zawsze wie, że może pobiec wyżalić się i pocieszyć u mamusi lub tatusia Koziorożca Konia.

Jako dziecko Koziorożec Koń przysparza wiele satysfakcji swoim rodzicom. Spośród rodzeństwa to on właśnie będzie utrzymywał najbliższe kontakty z rodzicami, nawet gdy wejdzie w dorosłe życie. Koń urodzony w znaku Koziorożca nie jest wrogiem zasad i rozumie konieczność stosowania dyscypliny przez rodziców. Jako dziecko będzie chciał się podobać rodzinie, być dla niej powodem do dumy i zyskać dodatkową pieszczotę w nagrodę za swoje wysiłki. Możecie w nadmiarze kształcić Koziorożca Konia w dzieciństwie. Jest błyskotliwy i chętnie się uczy. Lubi milczenie i ciszę, trzeba więc będzie zachęcać go do brania udziału w przedstawieniach w szkole czy w domu. Ma wielki talent aktorski, lecz jest zbyt konserwatywny, by być ekshibicjonistą.

Zawód

Koziorożcowi Koniowi odpowiadają zawody związane z usługami. Pociągać go będą zajęcia wymagające eksperymentowania, pilności i rutyny. Koziorożec Koń jest twórczy, lecz jest to zasadniczo koń pociągowy. Światła rampy?

Nie świećcie mu nimi prosto w oczy, bardzo was proszę. Koziorożec Koń chce po prostu być pewny, że to, co robi, ma sens. Działania pozorne w jego prestiżowej karierze nie pociągają go. Chce rezultatów. Jest bardzo humanitarny i ma rozwinięty instynkt społeczny.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Konia: minister zdrowia, naukowiec, kucharz, weterynarz, rzemieślnik, projektant tkanin, stolarz artystyczny, architekt, adwokat, pielęgniarka, treser psów, producent wina.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.