_Domi_

Koziorożec urodzony w roku Dzika

1 post w tym temacie

Koziorożec urodzony w roku Dzika

Z tej mieszaniny powstaje indywidualność niezwykle utalentowana i ambitna, nie znająca ograniczeń. Koziorożec Dzik nie wyobraża sobie, że mógłby nie być potwornie sławny albo nieprawdopodobnie bogaty. Jest specjalistą od ogromu, a jego osobiste cele przybierają kosmiczne rozmiary, co w niczym nie krępuje jego równie kolosalnego "ego". Natura tego człowieka jest odświeżająco klarowna. Nie zdarzyło się, by Koziorożec Dzik nie doceniał samego siebie, a niektórzy twierdzą wręcz, że ten szczery stosunek do własnych ambicji jest jak najzdrowszy. Dla Koziorożca Dzika przynajmniej.

Dziki mają skłonność do łatwowierności i szanują prawo. W działaniu zawsze są comme ii faut: pracowite, uczą się pilnie, wykonują dobrze swe obowiązki, troszczą się o rodzinę i jej dobro. Są po prostu szacownymi obywatelami, posuwają się nawet do udziału w wyborach. Koziorożce są również dobrymi obywatelami, szanują prawo i przestrzegają przepisów, pracują ciężko i pilnie studiują. I także biorą udział w wyborach.

Koziorożec urodzony w roku Dzika ma niewinne serce, a prze naprzód niczym buldożer w trakcie burzenia domu. Mógłby zająć pierwsze miejsce w konkursie "jak to zrobić", okazując chęć dzielenia się własnymi zdolnościami z innymi. Jest to człowiek współczujący, zawsze gotowy odpowiedzieć na wołanie o pomoc. Odznacza się hojnością, chociaż stara się nie być rozrzutny. Niezwykle wykształcony, ciągle dąży do pogłębienia swej wiedzy, gnany nienasyconą ciekawością.

Ponieważ Koziorożec Dzik ma skłonności do poświęcania się i rzadko zbacza z drogi cnoty, trudno mu zrozumieć, że inni mogą nie mieć tyle skrupułów co on, a mimo to nie trafić do więzienia. Nasz bohater nie należy do ludzi mających prawo w pogardzie. Kłamstwa i szwindle szokują go, nieuczciwość zbija go z tropu, a jednocześnie trochę fascynuje. Poczekaj, a pewnego dnia Koziorożec Dzik będzie ci szeptał poufnie do ucha, że zna takie miejsce, gdzie możesz "zrobić interes z kolorowym telewizorem", dając do zrozumienia, że chodzi o aparat ukradziony. Spytaj go wtedy, czy on sam ma jeden z takich telewizorów. "Ach, nie!" - wykrzyknie przerażony, że możesz go posądzać o takie rzeczy. Koziorożec Dzik nie zniża się nigdy do perfidii.

Nasz uparciuch i tradycjonalista bywa nieco szorstki. Umie jednak być wrażliwy, pociągają go zajęcia artystyczne. Przywiązuje dużą wagę do dobrych manier, w związku z czym w miejscach publicznych zachowuje się przykładnie. Koziorożec Dzik pyszni się swym przeogromnym "ego", nic go nie przeraża, jest przenikliwy i pełen wiary w siebie. Chce zajść daleko l rzeczywiście to mu się udaje. Jego przejrzystej duszy nigdy nie zmąci żadna niestosowna skromność.

Miłość

Koziorożec Dzik oddaje się swej miłości całkowicie. To fakt, odznacza się czystością ducha i jest z natury szlachetny, ale tyle oddania i taka żarliwość uczuć może przytłoczyć obiekt zbyt wielkiego afektu. Nasz bohater, co prawda, kocha wiernie i namiętnie, jednak jego przywiązanie może stać się uciążliwe. Pragnie zagarnąć dla siebie ukochaną osobę i żyje w nieustannym strachu, że ją utraci. Zazdrość, wściekłość, sceny i skandal nie są poniżej jego godności.

Kochać takiego człowieka lub być przez niego kochaną to wielka odpowiedzialność ze względu na jego zaborczy charakter. Koziorożec Dzik jest niezwykle pociągającym, cudownym kompanem, ale chce ustrzec swą ukochaną przed jakimkolwiek wpływem zewnętrznym. Zdarza się mu być zazdrosnym o jej przyjaciół czy pracę. Potrafi wpadać w szał, a potem całować ją w miejscach publicznych. Jedynym sposobem na tę falę uczuć to pozwolić, by cię zalała, a następnie wynurzyć się w naturalny sposób. Jeśli spróbujesz zerwać kiedyś z jednym z tych ancymonków... No, lepiej nie!

Związki z innymi znakami

Nie pomylisz się wybierając partnera z rodziny Zajęcy urodzonych pod znakiem Byka, Lwa, Panny, Skorpiona czy Ryb. Byka Tygrysa darzysz podziwem z wzajemnością, a dobrze się rozumiesz, szczególnie w sprawach domowych, z Lwem, Panną, Skorpionem i Rybami Owcami. Nie zalecaj się natomiast do nieugiętego Raka i Panny Węży, gdyż dybią na twoje złoto. Nie do przyjęcia są również Baran i Rak Konie, między wami istnieje zbyt wiele napięć.

Dom i rodzina

Domostwo Koziorożca Dzika jest na ogół mniej dostatnie niż mieszkania innych Dzików. Koziorożec lubi, co prawda, przyjemne wnętrza, ale może się obejść bez trzech satynowych poduszek pod siedzeniem. Dom naszego bohatera będzie więc wygodny, ale odrobinę surowy. Kanciaste obrazy (bardzo cenne, oczywiście!), rzeźby, tkaniny o geometrycznych wzorach i dużo szarości, błękitów z dodatkiem czystej czerwieni. Koziorożec Dzik lubi również zieleń, będzie więc wszędzie miał bujne rośliny.

Człowiek urodzony pod tym znakiem jest trochę zbyt zajęty, by mieć liczną rodzinę. Najbardziej prawdopodobne jest, że nigdy się nie ożeni. Ze względu na swoją misję lub karierę rezygnuje czasem z rozkoszy ojcostwa czy macierzyństwa. Jeśli jednak będzie miał dziecko, wychowa je bardzo starannie, obdarzając ogromną, namiętną, niszczącą miłością. Jeśli należysz do rodziców spod znaku Koziorożca Dzika i zdarza ci się być surowym i nadopiekuńczym w stosunku do swej latorośli, kup sobie psa, a dziecku daj spokój.

Małego Koziorożca Dzika pożera chęć osiągnięcia doskonałości w bardzo wcześnie wybranej dziedzinie. Na pewno będzie miał zdolności do nauki i zainteresowania kulturalne. Spokojnie możesz prowadzać swoje dziecko do muzeów czy galerii, do teatru czy opery, aż nogi ci odmówią posłuszeństwa. Koziorożcowe warchlaczki żarłocznie połykają kulturę. A naturę mają cudownie uczuciową. Czuwaj jednak nad ilością pochłanianych cukierków i słodyczy.

Zawód

Koziorożec Dzik jest genialnym odtwórcą, rzadko natomiast udaje mu się coś stworzyć. Jego siła leży w umiejętności wyrażania uczuć przeznaczonych do publicznego odbioru. Poprzez lekturę, studia i obserwację gromadzi ogromną wiedzę artystyczną, którą się posługuje, by przedstawić własną wizję świata. Człowiek spod tego znaku nie ma zdolności wynalazczych, nie umie myśleć abstrakcyjnie, ale potrafi to wykorzystać w błyskotliwy sposób na użytek całego świata.

Wydaje mi się, że z naszego Koziorożca Dzika byłby szef bardzo wymagający, ale szanowany. Niech nikt nie odważy się go zdradzić, bo wpadnie w histerię!

Jako podwładny będzie wykonywał obowiązki, bo wszystkie Koziorożce Dziki są właśnie takie. Ale nie będzie miał ochoty rdzewieć jako podwładny i bez wahania spróbuje wyślizgać swego szefa, oczywiście nie brutalnie, ale zgodnie z przepisami i uczciwie. Niemniej na pewno to zrobi.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Dzika: aktor, muzyk, tancerz, śpiewak, lekarz, językoznawca, pastor (biskup), właściciel galerii malarstwa.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.