malgosia

Włosy i paznokcie - Prosze o pomoc

22 postów w tym temacie

Odnosnie włosów to tutaj jest temat: i są tam pzrepisy na mieszanki ziołowe i wzmacnijace.

A odnosnie paznokci to polecam domowej roboty kremy do paznokci:

Krem Lanolinowy:

2 łyżki lanoliny (można kupić w aptece) ucieramy z 2 łyżkami mleka w proszku. Wcieramy mieszankę w paznokcie.

Krem Wazelinowy:

2 łyżki czystej wazeliny i pół łyzeczki gliceryny, dokładnie ucieramy i też nakłądamy na pznokcie.

Kąpiele do paznokcie:

garść liści wiazu zalewamy j szklanka goracej wody i zostawiamy pod przykryciem na 15 minut.

Moczymy w tym paznokcie każdego dnia pzrez minimum 5 minut - taki napar nie zepsuje sie kilka dni w lodówce

Miękkie i łąmliwe paznokcie wzmocnią się po mieięcznej kuracji kremem z żółtka

j żółtko ugotowane na twardo

1 kropla olejku migdałowego

2 gr białego wosku. Rozcieramy to tak długo aż uzyskamy konsystencję kremu. Nakłądamy taki krem na noc i zakłąda rękawiczki bawełniane. Rano dokłądnie myjemy.

Obrzęki wokół paznokci zejdą jeśli bedziemy moczyć rano i wieczorem paznokcie w gorącym (około 39 st C) wywarze z soczewicy. - 2 łyżki soczewicy gotuje sie w pół litra wody 15 minut i odcedza.

I oczywiscie włąsciw dieta, czyli leczenie od środka. Tu produkty bogate w witaminy, zwłaszcza witaminę E

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A znalazłam coś jeszcze co na pewno się nie jednej z pań przyda:

Brak cennych składników mineralnych i witaminowych w twoim pożywieniu powoduje pogorszenie stanu twoich paznokci. Jesli zatem nie chcesz wydawać zawrotnych sum na specjalistyczne odżywki, zadbaj o to co jadasz na co dzień.

Gdy się łamią:

Brakuje im magnezu. Znajdziesz go w ziarnach zbóż, produktach mlecznych, a także zielonych liściach roślin. Jego źródłem jest też czekolada. Ale z tą ostrożnie! Przydadzą się im także produkty bogate w cynk. Jego dobrym źródłem są ryby oraz owoce morza, kiełki soi, pestki dyni i słonecznika. Kruchość paznokci może też być spowodowana niedoborem krzemu. Znajduje się o­n w wodzie, w marchewce, pietruszce, burakach i w produktach zbożowych.

Brakuje im żelaza. Jego cennym źródłem są czerwone mięsa czy w mniejszym stopniu pełnoziarniste produkty zbożowe. Deformacje może także powodować zbyt dużo tłuszczów w diecie

Inne zmiany:

Są powodowane bezpośrednio nieprawidłową dietą, na przykład poprzeczne prążki wynikają raczej z zatruć metalami ciężkimi, z zaburzeń przemiany materii lub z mikrourazów kosmetycznych. Także rowki, czy przebarwienia mogą mieć bardzo wiele różnych przyczyn (np. efekty uboczne antybiotyków).

Jeżeli chcemy mieć piękne paznokcie, stosujmy dietę zawierającą produkty bogate w:

  • warzywa liściaste, jak cykoria, szpinak, sałata (witaminy A, B1, B2, C, E, żelazo, flawonoidy),
  • ryby i tran (nasycone kwasy tłuszczowe, witaminy B1 i B2),
  • płatki owsiane (cynk, krzem, magnez, siarka, żelazo),
  • orzechy (cynk, magnez, siarka),
  • wątróbkę (cynk, miedź, żelazo),
  • sery (siarka, witaminy A, B12),
  • pomidory (witaminy A, C, cynk)

Witamina B

Do swojego codziennego jadłospisu włącz produkty bogate w witaminy z grupy B - (brokuły (B3, B5), Proso (B3), orzeszki piniowe, ziemniaki (B3), szpinak (B6), awokado (B3, B5), owies (B5), kurczak (B3, B6), banany (B6), soja (B3), ostrygi (B12), migdały (B2, B3), brukselka, (B3, B6), kukurydza (B3), ziarna słonecznika, papryka, daktyle (B3), seler naciowy (B3), pszenica (B3, B5, B6), fasola mung (B3, B5). Znajdziesz ją także w żółtkach jaj, produktach zbożowych, drożdżach, rybach, ziemniakach i warzywach strączkowych.

Nasza rada

Pamiętaj, że prawidłowa dieta jest podstawowym i najprostrzym sposobem na zdrowe paznokcie Odżywiaj się więc zgodnie z podstawowymi zasadami dietetycznymi, a wtedy z pewnością Twoje paznokcie będą mocne i ładnie uformowane. Zawsze możesz tez posiłkować się gotowymi zestawami witamin, dostępnymi w każdej aptece.

---------------------------------

tekst w całosci zapożyczony ze strony: http://www.stylistka.pl/dieta-na-zdrowe-paznokcie/

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedys kupowałam taki preparat "zincas".Był tani i rewelacyjny, ale nie wiem czy jeszcze jest dostepny.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poszukaj na pewno w aptece coś się znajdzie.

Ja doradzam jednak ostrozność w preparatach ze skrzypem polnym. Jest to dobry środek wzmacniajacy włosy i paznokcie ale należy robić co 2 tygodnie minimum tygodniowe pzrerwy. I juz nie popijać herbatek ze skrzypu.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie jestem ekspertem,ale co do paznokci i włosow..majlepsze sa witaminy w postaci,tabletek,syropow.. samo wklepywanie,kremow czy masci,daje mniejszy efekt.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę również polecić bardzo fajną i wydajną maseczkę do dłoni i paznokci z ziajki kosztuje od 13-17zł za 250ml warto zastosować po zabiegach na dłonie

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja i tak sie bee upierałą, ze nie ma to jak zdrowa dieta a nie witaminy. ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja super maseczke do stop z avonu tez koszt ok 25 zł juz nie pamietam dokladnie,ale swietnie wygładza skore i nawilza..i dba o paznokcie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poproś dermatologa o biostyminę,to takie ampułki jak zastrzyk,wlewasz do butelki z paroma innymi specyfikami i wcierasz we włosy,efekt natychmiastowy :)

Paznokcie...musisz dużo drapać,wtedy ewolucja wykształci mocniejsze ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tej pory drapałam, ale efekt zerowy.Choć jestem lwem, to paznokcie moje nie sa az takie mocne :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zależy co drapiesz :) Wiesz,trzeba drapać mocno by połamać paznokietki :D wtedy impuls poleci od opuszka do mózga i przekaże informacje że paznokcie się łamią więc należy je wzmocnić XD

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ahaaa,czyli że masz kruche?Hmmm...moczyłaś w rumianku? ;)Ile dziennie pijesz litrów WODY ?:)

Minimum to dwa przy zerowym wysiłku a latem+jakieś ćwiczenia...z 4l będzie jak nic.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sok proszę skończ juz ten offtop, jak masz sprawdzone przepisy na zdrowe włosy lub paznokcie to się nimi podziel a nie podbijaj sobie licznik postów. Chwilę się pośmialiśmy ale nie ma co pzreciągać, jak chcesz dowcipkować to wejdź w dział humorystyczny ;)

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja o wodzie mówię serio,może ma zły bilans wodny?

Na paznokcie maść z nagietka a na włosy biostymina :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ahaaa,czyli że masz kruche?Hmmm...moczyłaś w rumianku? ;)Ile dziennie pijesz litrów WODY ?:D

Minimum to dwa przy zerowym wysiłku a latem+jakieś ćwiczenia...z 4l będzie jak nic.

ja berdzo ciezko pracuje latem hmmm i mało pije wody ;/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mało pije wody ;/

No i dzień dobry psze Pani,wszystko jasne.Dziennie 2l zwykłej,niegazowanej(bo szybciej się wchłania)wody to podstawa.

Latem pomiędzy 4l a 8l,zależy jak spędzasz lato :) Oczywiście nie na raz :D rozłóż sobie na mniejsze porcje i zobacz czy coś się zmieni.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na paznokcie mojej porady drogie Panie nie dostaniecie, bo dla facetów nie są one aż tak ważne i nasza wiedza w tym zakresie jest na nędznym poziomie. Jeśli chodzi natomiast o włosy to polecam naftę kosmetyczną z olejem rycynowym (koszt ok. 5 zł) zmieszane z żółtkiem jajka. Wcierać we włosy 20 - 30 minut przed myciem włosów, dwa razy w tygodniu. Włosy są wzmacniane a dodatkowo skóra głowy również pozbywa się grzybów i łojotoków. Jest to metoda naturalna i tania, bez stosowania sztucznych środków wywołujących podrażnienia i inne efekty uboczne.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnimi czasy poszukując leku dla mojej mamy natknąłem się na specyfik homeopatyczny o nazwie '' THALIUM 47'' ,producentem jest polska firma Dagomed. Specyfik jest w formie granulek jak większość tego typu leków. Myślę że działania leków homeopatycznych nie trzeba rekomendować. Specyfik nie jest drogi ,warto pewnie wypróbować.

Poniżej link :

http://www.allecco.pl/produkt-Dogomed_DAGOMED_PHARMA_SP_Z_O_O_DAGOMED_47_Thallium_wypadanie_wlosow_lysienie-1614,1117.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-02&utm_content=1614#nclid=5f94b635bf7d27aa2241ff6b6b8b27f7

Edytowane przez Arti Zon
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.