Gość Kuanan

Chór Archaniołów (Archanioł Michał)

8 postów w tym temacie

57. NEMAMIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 1 ? 5 stycznia

Pośród energii Merkurego Anioł ten posiada oblicze Urana. Jest najwznioślejszym Aniołem swego Chóru, Tekst Tradycyjny mówi, że można korzystać z jego mocy w celu pomyślnego rozwoju wszelkich rzeczy i uwalniania więźniów. Energie Urana niosą powodzenie (zdrowie) i zjednoczone z energiami Merkurego (inteligencja) uwalniają od uwarunkowań intelektualnych trzymających nas w więzach rutyny. Gdy zapragniemy działać właściwie, Nemamiasz przyzna nam całkowitą jasność umysłu; sprawi, że w imię prawdy i dobra powiodą się wszelkie przedsięwzięcia; jest on Aniołem wielkości duszy.

Modlitwa

Nemamiaszu, skoro muszę kierować strategią moich bitew, niechaj moim celem będą miłość i piękno, Panie!

Pomóż mi, Aniele Nemamiaszu, by nie było we mnie innych zamysłów ani innych planów jak wznoszenie na ziemi tego, co już istnieje w niebie. Daj mi odwagę, bym mógł sprostać obowiązkom, i daj mi jasność umysłu, bym zrealizował wszystko w swoim czasie, bez pośpiechu, we włściwej kolejności, a zarazem bez niepotrzebnych przystanków.

Chcę podążać ku Ziemi Obiecanej, lecz powstrzymaj mnie, bym nie dostał się tam przedwcześnie, bo moim pierwszym obowiązkiem jest spełnienie tu i teraz z Twoją opatrznościową pomocą.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

58. JEJAEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 6 ? 10 stycznia

Panuje nad energiami Merkurego (przez swą przynależność do Chóru Aniołów Archaniołów) i zarazem nad energiami Saturna (przez swą osobowość, pozycję w Kosmosie). Pomoc, którą niesie, jest wynikiem starannej i dokładnej pracy; prawda, którą nam ukazuje, jest naukowa i Anioł ten wyklucza wszystko, co niezgodne z tym pojęciem. W naukach i działalności, gdzie intelekt może pracować spokojnie i cierpliwie, podopieczni Jejalela osiągną wspaniałe wyniki. Ten Stróż, jak mówi Tekst Tradycyjny, przyznaje inteligencję przenikliwą i ostrą jak brzytwa. Jego podopieczny zrozumie jasno sens zdarzeń, dotrze do prawdy i będzie jej odważnie bronić (lub używać). Wyobraźnię będzie miał jasną i niezmienną, dzięki niej Jejalel przyzna mu spełnienie.

Modlitwa

Jejalelu, uzbrój moje ramię, Panie, bym działał ze wzrokiem zwróconym w stronę Nieśmiertelnego;

by w moich budowlach gościło ludzkie szczęście.

Aniele Jejalelu, niech moja inteligencja służy prawdziwym potrzebom:

nie pozwól mi używać jej, by dowodzić słuszności moich przesądów.

Spraw, by moja bitwa w każdym momencie miała pożyteczny cel, ważny dla społeczeństwa i dla mnie samego, niech z mych zdobyczy korzystają także moi bliscy.

Chroń mnie, Aniele Jejalelu, od przemocy, spraw, bym raczej ustąpił, niż był zdolny do zniszczenia.

Panie, nie cofaj swej dłoni, miej mnie w swej pieczy, prowadź do spełnienia.

Amen

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

59. HARAHEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 11 ? 15 stycznia

Harahel jest najbardziej szczodrym, najbardziej twórczym ze wszystkich Aniołów! Dysponuje płodnością, która jest wynikiem połączenia energii Merkurego i Jupitera. Przyznaje swoim podopiecznym wszechmocną inteligencję i umiejętność rozpowszechniania twórczości intelektualnej (drukarnie, księgarnie, wydawnictwo, audycje radiowe, telewizja, kino). Jego protegowany bez wysiłku podoła każdej pracy intelektualnej, z łatwością uczy się i zdaje wszelkie egzaminy. Będzie szerzył dobro, piękno i prawdę. Wezwanie tego Anioła Stróża przed, podczas i po akcji zapewni urzeczywistnienie naszych planów. Sukces zależy od zdolności każdego, lecz dzięki modlitwie do Anioła Stróża otrzymujemy możliwość skonkretyzowania naszych umiejętności, naszych pragnień, naszych planów.

Modlitwa

Harahelu,

proszę Cię, Panie, że jeżeli poprzez pamięć o moich zasługach z przeszłych wcieleń ześlesz dla mnie z Nieba złoto, daj mi równocześnie gorące pragnienie, aby je spożytkować dla budowy Twego Królestwa.

Aniele Harahelu, daj mi mądrość, bym użył przyznane mi przez Ciebie moc i bogactwo dla dobra wszystkich, by ludzkie życie stało się weselsze, pożyteczne, twórcze, otwarte i wzniosłe.

Daj mi potrzebę i chęć służenia innym.

Niech moim pragnieniem będzie szczodrze obdarowywać, daj mi mocną i zdecydowaną wolę być tym, który przekazuje, rozdaje Twoje dobro ludziom, by świat stał się szczęśliwy i mógł wreszcie działać zgodnie

z Prawem boskim.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

60. MIZRAEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 16 ? 20 stycznia

Przybiera postać (aspekt) Marsa w energiach Merkurego wyrażonych przez Chór Aniołów Archaniołów, pod władzą Archanioła Michała (świętego Michała). Pomaga nam w pracy; pracy intelektualnej, której celem ma być udoskonalenie naszej wyobraźni; pracy nad rozwinięciem naszego umysłu. Jeśli posiadamy tego Anioła za Stróża, oznacza to, że jest on nam potrzebny i dzięki jego pomocy będziemy mogli zregenerować naszą pamięć. Jednym słowem, podopieczny Mizraela ma myśli jasne, wielką zdolność do pracy umysłowej, dużą siłę intelektu i wytrwałość; czekają go zwycięstwa w konkursach i egzaminach, w turniejach telewizyjnych, gdzie decyduje pamięć i wykształcenie. Anioł ten daje swym podopiecznym moc spełnienia.

Modlitwa

Mizraelu, oczyść, Panie, mój organizm, aby Twa energia mogła krążyć, nie napotykając przeszkód.

Spraw, Aniele Mizraelu, bym żył według moich najszlachetniejszych możliwości i stworzył wokół mnie Twoją boską harmonię, Twoją boską mądrość, Twoje boskie bogactwo duchowe i materialne.

Nie pozwól, aby talent, który mi ofiarowujesz, był poniżej mojej prawości, gdyż pragnę służyć za przykład.

Spraw, bym był wierny światu Aniołów, aby każde moje słowo, każdy mój gest były odbiciem życia niebiańskiego, wypełnionego światłem i radością.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

61. UMABEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 21 ? 25 stycznia

Jest postacią słoneczną energii Merkurego (rządzonego przez Archanioła Mikaela). Tekst Tradycyjny mówi, że możemy posługiwać się mocą tego Anioła Stróża, by pojąć fizykę i astronomię; i by poznać samego siebie. Przed działaniem podopieczny Umabela powinien poradzić się swojego sumienia, gdyż Anioł przemówi głosem z jego podświadomości. Będzie mu dana możliwość zrozumienia myśli swego Anioła i z łatwością przyjdzie mu nauka matematyki, fizyki i astronomii (nie należy mylić z astrologią, która mówi o funkcjonowaniu wszechświata, społeczeństwa i człowieka, i jest nauką trudną do ogarnięcia). Podopieczny Umabela ma serce bardzo wrażliwe, wielkie słoneczne serce; jego serce zna prawdy, których rozsądek nie pojmuje, to serce pełne dobrych przeczuć, które staną się rzeczywistością.

Modlitwa

Umabelu, niech moimi namiętnościami, będą Panie, miłość i błogosławieństwo dla moich bliskich i dla Boga.

Niech moim gorącym pragnieniem będzie służenie pomocą bliźnim i mnie samemu.

Niech moje poszukiwania w najgłębszym moim wnętrzu nie mają innego celu jak ten, bym Ciebie we mnie odnalazł; Twoją siłę w mojej słabości.

Ty jesteś, Aniele Umabelu, moją przyszłością.

Nie opuszczaj mnie, aby ci wszyscy, którzy pragną mej przyjaźni i wsparcia, mogli we mnie Ciebie odnaleźć.

Dzięki Twej sile i mojej woli w pełni zrealizuję dążenia moje i moich bliskich. Ufam Tobie i Twojej miłości do mnie.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

62. JAHEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 26 ? 30 stycznia

Ten Anioł Stróż przyznaje zarazem rozsądek i uczucia, gdyż panuje nad energiami Wenus (dodatkowo do energii Merkurego należących do jego Chóru). Przyswajanie sobie Prawdy wszystkimi pięcioma zmysłami doprowadzi podopiecznych tego Anioła do sukcesu. Wynikiem ich rozmyślań będzie droga do realizacji, którą wskaże im boski Jael. Jeżeli ich wola działania służy dobrej sprawie, zrealizują się ? tak mówi Tekst Tradycyjny ? bez rozgłosu, zmęczenia, pośpiechu, w zaciszu domowym, daleko od niepokojów wielkiego świata. Będą czule kochani w tym spokojnym ustroniu.

Modlitwa

Jaelu, pokrzep mnie, Panie.

Spraw, by siła Twojej myśli krążyła w moim mózgu, wzmacniała mnie.

Spraw, by uniesienia i porywy mego serca współbrzmiały z wzniosloscia Twego Serca.

By mój gest był Twoim gestem,

moje słowo było Twoim słowem.

Spraw, by męskość i żeńskość zajmowały we mnie należne im miejsca, i nie pozwól, by moja egzaltowana wyobraźnia dążyła do innego celu niż do zrozumienia wspaniałego mechanizmu świata, który jest dziełem Nieśmiertelnego.

Aniele Jaelu, znajdź mi siedzibę, gdzie będę Ciebie wychwalać i pozostawać z Tobą w nieprzerwanym kontakcie ? dysponując darami i siłą, którą mi ofiarowujesz, a które czynią ze mnie istotę spełnioną, z umysłem wolnym i gotowym do wzniesienia się na duchowe szczyty.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

63. ANAUEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 31 stycznia ? 4 lutego

Oto Wysłannik Bogów, najbliższy współpracownik Archanioła Mikaela (świętego Michała); merkurowy Anioł, który otrzymuje i klasyfikuje wiadomości od wszystkich Aniołów według ich pilności, następnie zajmuje się ich dystrybucją (poprzez siły księżycowe kierowane przez Anioła Archanioła Mehekiela). Tekst Tradycyjny mówi, że z pomocą tego Anioła można sprawić, iż narody będą mądrze rządzone, można także wprowadzić zamieszanie wśród nieprzyjaciół. Dzięki modlitwie do niego będziemy potrafili przekonać wroga, by skapitulował i stał się naszym przyjacielem. Anauel, zawiadujący energiami kosmicznymi, chroni nas przed wypadkiem, uzdrawia nas, sprawia, że będziemy żyć w zdrowiu i spokoju. Ten główny Anioł Merkurego pomoże nam zarabiać dużo pieniędzy (w handlu, interesach, na giełdzie). Możemy go prosić o spokój, mądrość i pieniądze.

Modlitwa

Anauelu, pozwól mi, Panie, doprowadzić do celu moje dzieła duchowe i materialne.

Spraw, abym był użytecznym sługą społeczności ludzkiej, braterskiej i solidarnej.

Aby wszystko we mnie funkcjonowało tak jak w niebie,

ażeby mój ład wewnętrzny i moje postępowanie były wzorem dla innych.

Udziel mi, Aniele Anauelu, zdrowego rozsądku, by ani jedna kropla mocy, której mi udzielasz, nie została uroniona w działaniach lekkomyślnych i daremnych.

Pragnę być doskonałym bankierem, mającym Ciebie w niebie za przedstawiciela.

Niech Twój głos mi wskazuje, gdzie poczynić inwestycje, aby moje złoto przekształciło się w światło.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

64. MEHIEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 5 ? 9 lutego

Dysponuje energiami księżycowymi różnymi od energii Merkurego przynależących do jego Chóru i jego Archanioła (Mikaela). Dzięki mocy księżycowej tego Anioła zalety Merkurego przenikają jego podopiecznych, a konkretyzując się w działaniu, stają się zdarzeniami i okolicznościami. Człowiek prowadzony przez tego Anioła będzie uosobieniem logiki, rozsądku; będzie mógł wszystko wytłumaczyć przez obrazy i przykłady, które Mehekiel mu podszepnie (zasugeruje). Może stać się cenionym pisarzem, znanym mówcą. Zajmować się powinien książkami, drukiem, wszelką twórczością opartą na wyobraźni.

Modlitwa

Mehekielu, pragne, Panie, z Twoją pomocą dobrze używać darów i siły, które mi przyznasz, by kształcić ludzi (słowem mówionym i pisanym) w odwiecznych prawdach.

Niech zdolności, jakie zdobywam w życiu, zjednoczą się z tymi, których mi udzielasz.

Wspólnie zbudzimy wszystkich, którzy śpią.

Nie mam innych ambicji, pragnę tylko przekazać braciom piękno i użyteczność Twojego Wszechświata.

Zadanie to niełatwe.

Ty, Aniele Mehekielu, inspiruj mnie i współdziałaj ze mną.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.