_Domi_

Kodowanie umysłu a nasze ciało

9 postów w tym temacie

Mówi się że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje np. na leki, żywność ........ a, to raczej każdy umysł jest inny.

Pewne rzeczy są tak zakodowane w psychice że jesteśmy niemal pewni jak zareagujemy na dane czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne i gdy otrzymujemy to czego oczekujemy upewniamy się we własnej racji i trudno nie odebrać to jako reakcji organizmu.

Ile razy w życiu słyszało się "a bo na mnie działa to, a tamto nie",ten pierwszy raz gdy coś próbujemy mamy do tego jakiś stosunek negatywny lub pozytywny i dalej wszystko jasne.

Otwierając się na coś z zaufaniem pozwalamy na przypływ pozytywnych reakcji ,a nieufnie podchodząc od razu mówimy to nie dla mnie,to mi szkodzi .

Jak popatrzę na swoje życie to potwierdza się to co napisałam. Też wiele zależy jaki kto jest podatny na sugestie.

A co do osób mniej świadomych koło których trzeba robić i się nimi opiekować -myślę że tu swoim nastawieniem i przekazem słownym , wiarą ,prawem przyciągania wiele możemy zdziałać.

np.Jeśli chodzi o leki to jest udowodnione że placebo działa.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mówi się że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje np. na leki, żywność ........ a, to raczej każdy umysł jest inny i on nami rządzi.

Pewne rzeczy są tak zakodowane w psychice że jesteśmy niemal pewni jak zareagujemy na dane czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne i gdy otrzymujemy to czego oczekujemy upewniamy się we własnej racji i trudno nie odebrać to jako reakcja organizmu.

Ile razy w życiu słyszało się "a bo na mnie działa to, a tamto nie",ten pierwszy raz gdy coś próbujemy mamy do tego jakiś stosunek negatywny lub pozytywny i dalej wszystko jasne.

Otwierając się na coś z zaufaniem pozwalamy na przypływ pozytywnych reakcji ,a nieufnie podchodząc od razu mówimy to nie dla mnie,to mi szkodzi .

Jak popatrzę na swoje życie to potwierdza się to co napisałam. Też wiele zależy jaki kto jest podatny na sugestie.

A co do osób mniej świadomych koło których trzeba robić i się nimi opiekować -myślę że tu swoim nastawieniem i przekazem słownym , wiarą ,prawem przyciągania wiele możemy zdziałać.

np.Jeśli chodzi o leki to jest udowodnione że placebo działa.

Domi, bardzo lubię czytac Twoje posty, tym bardziej, że to co piszesz zgadza się z moim tokiem myślenia.

Jestem uczniem Murphiego i Louise Hay etc. i jednocześnie zwolennikem, że to "nasz umysł i nasze myśli kreują nasze życie". Parafrazując - to co wewnątrz to i na zewnątrz ;)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jest podzielam tok rozumowania przedmówcy że to podświadomość ,która wydobyta na powierzchnię świadomości ,tworzy naszą rzeczywistość zewnętrzną ,i nasze emocjonalne na nią reakcje ,lecz jest jeszcze inny czynnik którego mało kto jest świadomy ,a mianowicie głębsza część psychiki ,a mianowicie "Nieświadomość Zbiorowa " i Królestwo Archetypów .

(inne nazwy z kórymi się można spotkać to - Królicza Nora,Świat Podziemny ,Ponadczasowe Symbole Świadome i Nieświadome ,Świat Wewnętrzny oraz Świat Naszych Marzeń Sennych .)

A jako że Nieświadomość Zbiorowa (Społeczna ,Międzypokoleniowa )jest wspólna wszystkim ludziom na Ziemi od pokoleń,to wszelkie symbole mają swoje źródo zawsze w podświadomości jednego człowieka ,lecz potem wędrując z Umysłu do Umysłu innych ludzi (za pomocą niewidzialnego połączenia),tworzą w ich Świadomości uczucie ,jakoby to im pomysł ten czy idea,zrodziły się w głowie ,w taki sposób poprzez pokolenia ,przechodziły symbole religijne ,tak utrwalały się wszelkie tradycje : religijne,światopoglądowe,kulturowe i inne ,Naukkowiec Riczard dawkins nazwał Nieświadomość Zbiorową "Memami - wirusami umysłu :http://pl.wikipedia.org/wiki/Mem

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jest coś na rzeczy z tą nieświadomością zbiorową - ale i tak wierze w to że człowiek silny jest w stanie się przeciwstawić ale najpierw musi odnaleźć siebie w sobie a to nie jest łatwe do odnalezienia .

Często gdy spotykamy na naszej drodze osobę o odmiennych poglądach od większości społeczeństwa ,może być on uznany za dziwaka w samej rzeczy i on może mieć takie poczucie własnej wartości poprzez przekazy (niewidzialne ,jak to ująłeś ),tym samy być może daje pozwolenie na takie jego postrzeganie zupełnie nieświadomie .

Poczułam to na sobie gdy przeszłam kilkanaście lat temu na wegetarianizm - teraz inaczej to widzę, ale też społeczeństwo się zmieniło, a wegetarian z każdym rokiem przybywa przez co staje się to mniej zjawiskowe .Podałam taki mały mój przykład.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak ,bo tylko cierpliwość i wytrwałość ,które są cnotami Boskimi w człowieku ,potrafią pokonywać systematycznie wszelkie przeszkody ,i odkryć swoje powołanie ,czy też misję życiową ,poprostu być sobą ,i jeszce raz być sobą ,i nie ustawać we wszelkich wysiłkach ,bo jakby to ująć językiem teologicznym ,nie modlitwy a czyny do zbawienia człowieka zaprowadzą.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdziwa bowiem Miłość ,dojrzała ,na wzór stwórcy naszego ,to nie pożądanie erotyczne czy seksulne ,to silne uzależnienie i narkotyk umysłu -https://www.youtube.com/watch?v=V9DikaYp1zQ ,o prawdziwej ,.świadomej i dojrzałej miłości ,pisze św.Paweł w liście do Koryntian .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdziwa bowiem Miłość ,dojrzała ,na wzór stwórcy naszego ,to nie pożądanie erotyczne czy seksulne ,to silne uzależnienie i narkotyk umysłu ,jak memy -wirusy umysłu ,i religijne uzależnienie-https://www.youtube.com/watch?v=V9DikaYp1zQ ,o prawdziwej ,.świadomej i dojrzałej miłości ,pisze św.Paweł w liście do Koryntian .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 22.01.2011 o 12:33, _Domi_ napisał:

Tak jest coś na rzeczy z tą nieświadomością zbiorową - ale i tak wierze w to że człowiek silny jest w stanie się przeciwstawić ale najpierw musi odnaleźć siebie w sobie a to nie jest łatwe do odnalezienia .

Często gdy spotykamy na naszej drodze osobę o odmiennych poglądach od większości społeczeństwa ,może być on uznany za dziwaka w samej rzeczy i on może mieć takie poczucie własnej wartości poprzez przekazy (niewidzialne ,jak to ująłeś ),tym samy być może daje pozwolenie na takie jego postrzeganie zupełnie nieświadomie .

Poczułam to na sobie gdy przeszłam kilkanaście lat temu na wegetarianizm - teraz inaczej to widzę, ale też społeczeństwo się zmieniło, a wegetarian z każdym rokiem przybywa przez co staje się to mniej zjawiskowe .Podałam taki mały mój przykład.

Mówi o tym epigenetyka ,odpowiada wieloletni praktyk hipnoterapeuta - Jerzy Zięba ,że człowiek to istota duchowa ( emocjonalna /psychiczna /umysłowa /energetyczna )

,a nie  tylko  materialna i worek kości w ciele i narządów o czym wie tyko uwięziona w  kajdanach farmakologii medycyna akademicka .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.