Mistyk

Rozwój Duchowy (Rozwój Naszego Ducha)

36 postów w tym temacie

Jako że sam przeszedłem rozwój mojego Ducha ,powszechnie znany jako rozwój duchowy ,więc mogę napisać czym tak naprawdę jest rozwój duchowy (czyt. Rozwój Własnego Ducha ).

Obecnie wielu ludzi żyje w rozdzieleniu ,a widzę to w ten sposób że idzie dwoje ludzi jeden za drugim ,i ten drugi człowiek właśnie(którego wy nie zobaczycie ,potrzebne są zdolności jasnowidzenia),ta druga postać ,idąca za pierwszą ,to jego niematerialne ciało czyli jego duch ,którego gdy się im obu przyglądam udaje mi się ich scalić ,i wtedy człowiek może powiedzieć że jest w pełni sobą ,w pełni zdrowia Fizycznego,Emocjonalnego (Umysłowego oraz Duchowego .

Ponieważ coś ,co człoowiek określa jako wyższą istotę nad sobą ,lub dookoła ,to tak naprawdę jego duch ,sfera boskości,sfera sacrum,transcendencja .

Lub mówiąc językiem psychologicznym ,to nasza sfera Nadświadoma ,która przedzielona zasłoną iluzji oddziela nas czyli świadomość i podświadomość .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1 ale: Rozwijamy się całe życie/życia i po życiu/życiach :)

2. Rozwój duchowy to pojęcie trochę względne, niby dążenie to samo, ale osiągnięcie inne - wszystko zależne jest od innych. To co nazywasz nadświadomością, podświadomością - wiem o czym mówisz. Jednakże nadświadomość można niejako utożsamić z 3 górnymi czakrami - odpowiedzialnymi za rozwój, widzenie, otwarcie itd., a podświadomość z 3 dolnymi które odpowiadają za to co podświadome. Ja uwazam że podświadomość to ogół wiedzy, mocy itd. w nas samych pod względem umysłowo duchowym. Daje ona nam wiedzę, ale nie pozwala nam nad nami panować. Nadświadomość to "inteligencja", opanowanie, to coś co pozwala nam utrzymać samych siebie w ryzach. Dopiero kiedy świadomość zacznie używać nad i pod w jedności osiągnie się wyższy stopień duchowy. To jest nieuniknione, to ewolucja, że kiedyś nie będziemy homosapiens, a homosuperior.

Rozwój duchowy dla mnie jest scieżką doświadczeń, możliwości wyborów, kreacji itd. Obecnie "nauka" i "magia" kłócą sięze sobą, ja natomaist sxtaram sieje łaczyć i udowadniać że to ma ze sobą wiele wspólnego. Interesuje się naukami "nowej ery" (lubię to tak nazywać). W nich jest pokazane to co od lat pokazywała magia ale nie potrafiłą jakoś udowodnić. Dzisiaj pokazywane nam jest ze wszechświat jest dualny, ba, dopiero się tworzy i ewoluuje, tak samo jak jeszcze powstają nowe pierwiastki, jak ewoluują nowe formy życia. Nawet sądzę że póki co jesteśmy najinteligentniejszą formą życia w kosmosie, i to my kiedyś będziemy tym "UFO" z filmów dla innych planet :p. Łączę magię, psychologię, fizykę, mechanikę, rozwój duchowy itd ze sobą. Uczę się, staram sieużwyać fizyki w magii i magii w fizyce itd.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomku dobrze zrozumiałeś ,na czym polega nasz Rozwój Duchowy- to rozwój który trwa przez całe życie Człowieka ,a jako że poniedziałkowi patronuje planeta Pluton (metaforycznie to - Bóg Hades w Grecji , i Bóg Anubis w Egipcie ,Bogowie świata podziemnego ),oprócz planety Pluton ,dniu Poniedziałek Patronuje jeszcze Księżyc - symboliczne przedstawienie władcy podświadomości ,tzw. Bogacz Duchowy jak u K.G.Junga .

Wobec czego mągę odsłonić przed wami wszystkie moje karty ,i opisać ,co ? poco? i dlaczego to robiłem ? .

Długo myślałem (kontemplowałem)nad zagadnieniem takim jak ,w jaki sposób wykryć przestępstwo w sieci,w internecie,niewidzialnego złodzieja np. który przykładowo kradnie naszą własność intelektualną (tzw. policiant internetowy ),i Eureka !!! ,a to ikonka którą wstawiało by się takiemu przestępcy :D .

A można bardzo łatwo stwierdzić taką nieprawidłowość ,po dodatkowych literkach,nieprawidłowych postach,po wielu rzeczach ,wystarczy że będziemy śledzić delikwenta regularnie ,-jak pisze i co ?,porównujemy czy aby ktoś inny nie napisał już tego wcześniej ,poprostu wszyscy i każdy może stać się,jak będzie chciał takim sieciowym detektywem .

A co do Rozwoju Duchowego ,tak ,trwa on przez całe życie Człowieka ,a nawet wiele żywotów (wcieleń w ciało materialne), a jako że u mnie Podświadomość i Nadświadomość zlewają się ze świadomością ,a ,zostało to aktywizowane (uaktywniło się to ,czyli moja podświadomość zaniknęła w wyniku dekodowania starych przekonań z podświadomości ,a kodowaniu weń nowych,pozytywnych )w wyniku mojego autentycznego rozwoju duchowego ,i obecnie nie posiadam marzeń sennych,ponieważ naturalnie nie ma podświadomości ,oraz nie ma żadnej sfery Duchowej czy Transcendentnej nade mną .

Jest tylko świadomość ,czyli mogę sobie powiedzieć ""Jestem który Jestem ".

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale tak moze powiedzieć każdy. Bo każdy Jest i tyle. I każdy nosi w sobie cząstke Boga.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Owszem każdy może powiedzieć,i zawsze tak było w historii że wyobraźnia ukazała coś człowiekowi który miał wpływy , a on pod wpływem impulsu emocjonalnego uznał to za prawdę ,i przekazał dalej ,a za pomocą plotek i pomówień,każdy dorabiał swoją ideologię ,i tak z pokolenia na pokolenie ,ale jak głosi moja sygnatura -nic nie jest takie ,jakim się wydaje.

Czyli nie każdy tego Boga jednak czci prawidłowo i wierzy w niego .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale czy chcesz pzrez to powiedzieć, ze Ty jesteś kimś wyjatkowym bo Jesteś który Jesteś a ja czy ktokolwiek inny na swiecie nie moze tego o sobie powiedziec?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chcę być żle zrozumiany,to proszę poczytaj moją twórczość u dołu ,tam opisałem jako ten Persaeusz ,który ludziom pomógł , i za to został z zazdrości ukarany ,lecz doczekał się ogólnej chwały i uznania.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko zapytałam, bo widzisz, ja wierzę, a nawet wiem, że każdy z nas ma w sobie cząstkę Absolutu oraz siłę sprawczą. To tylko kwestia samoświadomosci by "otworzyc oczy" i móc powiedzieć Jestem Który Jestem lub Jam Jest.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie ,czy mówiąc innym językiem "przebudzić się ". :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mistyk: "a jako że poniedziałkowi patronuje planeta Pluton (metaforycznie to - Bóg Hades w Grecji , i Bóg Anubis w Egipcie ,Bogowie świata podziemnego )"

A to ja już wiem czemu poniedziałek jest taki zły :dobani: I nikomu żyć się nie chce. Patron: Św. Spokój.

"obecnie nie posiadam marzeń sennych"

Więc odliczam tydzień do Twojej śmierci, bo bez snu głębokiego nasz organizm sienie regeneruje :) i umiera po pewnym czasie. (marzenia senne rozumiem jako sen sam w sobie).

"ponieważ naturalnie nie ma podświadomości ,oraz nie ma żadnej sfery Duchowej czy Transcendentnej nade mną ."

Twoje boskie podejście do życia jest dla mnie zrozumiałe, ale hmm... boskość wg mnie, osiągamy dopiero po powrocie do domciu i wejścia w kapciusie w pokoju z wielkim Tatą :)

A na poważnie. Wg mnie określenie "jestem kim jestem" jest zarezerwowane dla jednego kogośczegoś. My ludzie natomiast, w tym stanie w jakim jesteśmy, mając ciało i umysł, dążąc do zjednoczenia wszystkich świadomości, zmierzamy do tego by przejść na kolejny etap rozwoju po śmierci, by zacząć być istota nie astralno/fizyczną, a duchową jak np. anioły.

"Czyli nie każdy tego Boga jednak czci prawidłowo i wierzy w niego .
"

To jak mamy to robić? I jakiego? Gdzie? Bóg jest Bogiem. Ja osobiście nie uznaję kultu typu kościelnego, czy magicznego. Ja oddaje mu cześć rozwijając się i nie zapominając o jego najważniejszej nauce i prawdzie - miłości do niego, siebie i innych. Staram się by to mnie prowadziło przez życie. Ze tak to ujmę, poznaję go całe życie, to pisklę które wypchnięto uczy się wielu rzeczy by odnaleźć gniazdo.

Szepcząca: "Ale czy chcesz pzrez to powiedzieć, ze Ty jesteś kimś wyjatkowym bo Jesteś który Jesteś a ja czy ktokolwiek inny na swiecie nie moze tego o sobie powiedziec?
"

Każdy ma swoja wiarę, Mistyk chce nam przekazać coś od siebie, ale wg mnie czasem powinien uważniej dobierać słowa bo mogą być ostrożniej zrozumiane (taka mała dygresja).

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomku o to samo pytała mnie niedawno Szepcząca,czy ja jestem kimś wyjątkowym ?,jeśli chcesz wiedzieć to Ja napewno jestem kimś wyjątykowym ,lecz u was ludzi którzy nie przebudziliście się całkowicie (tylko jedną osobę ,stwierdziłem że jest przebudzona) ,u reszty tak jak u mnie kiedyś (bo to samo piszecie co ja kiedyś ,czyli jesteście bliscy przebudzenia co niektórzy - gratulacje) ,i być może zostanę zaś żle odebrany ,i zawieszony tak jak na ezoforum niejednokrotnie ,choć za to że byłem miły i chciałem wszystkich podnieść w rozwoju na wyższy poziom .

Zawsze piszę to co myślę,z głębi mej duszy ,prosto z serca ,ale ...

A co do kopiowania moich słów ,to wiedziałem że moje słowa wykorzystacie kiedyś przeciwko mnie .

Już nic nadto nie powiem ,bo nie idzie być dla was (co niektórych )być dorym i miłym .

Teraz jak to macie w zwyczaju możecie mnie zawiesić jeśli chcecie,przeszkadzać i dokuczać to wy umiecie ,ho ho ,ezoeksperci ha ha ha .

Jak chcecie wiedzieć to Ja faktycznie w nocy jestem martwy ,ponieważ wchodzę w głęboki trans medytacyjny , Mahasamadhi ,i moje komórki ulegają zakonserwowaniu.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"

Szepcząca: "Ale czy chcesz pzrez to powiedzieć, ze Ty jesteś kimś wyjatkowym bo Jesteś który Jesteś a ja czy ktokolwiek inny na swiecie nie moze tego o sobie powiedziec?

Każdy ma swoja wiarę, Mistyk chce nam przekazać coś od siebie, ale wg mnie czasem powinien uważniej dobierać słowa bo mogą być ostrożniej zrozumiane (taka mała dygresja).

Tomku ale to zdanie miało wydźwięk ironiczny ;) Mimo to dzięki, że wyjaśniłeś :D

Tomku o to samo pytała mnie niedawno Szepcząca,czy ja jestem kimś wyjątkowym ?,jeśli chcesz wiedzieć to Ja napewno jestem kimś wyjątykowym (...)

Mistyk tak nie napisze osoba oświecona ani przebudzona a ktoś z przerostem Ego.

(...) być może zostanę zaś żle odebrany ,i zawieszony tak jak na ezoforum niejednokrotnie ,choć za to że byłem miły i chciałem wszystkich podnieść w rozwoju na wyższy poziom .

Bądź tak łaskawy i nie porównuj nas do innych for o podobnej tematyce i nie rób im tu darmowej reklamy. Mają juz link na naszej stronie.

Zawsze piszę to co myślę,z głębi mej duszy ,prosto z serca ,ale ...

I słusznie, należy mówić to, co się myśli

A co do kopiowania moich słów ,to wiedziałem że moje słowa wykorzystacie kiedyś przeciwko mnie .

Już nic nadto nie powiem ,bo nie idzie być dla was (co niektórych )być dorym i miłym .

Teraz jak to macie w zwyczaju możecie mnie zawiesić jeśli chcecie,przeszkadzać i dokuczać to wy umiecie ,ho ho ,ezoeksperci ha ha ha .

Jak chcecie wiedzieć to Ja faktycznie w nocy jestem martwy ,ponieważ wchodzę w głęboki trans medytacyjny , Mahasamadhi ,i moje komórki ulegają zakonserwowaniu.

Ten tekst dobitnie swiadczy, że masz jeszcze sporo pracy na drodze rozwoju duchowego.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten ,tekst świadczy że nic a nic mnie nie rozumiecie,ponieważ oceniając mnie ,oceniacie tak naprawdę siebie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ależ ja nikogo nie oceniam, po prostu stwierdzam fakt, ze osoba oświecona postzrega siebie jako jednosć z innymi i nigdy nie mówi, że jest kimś wyjątkowym, bo wie, ze kazdy człowiek, każda istota boska jest kimś wyjatkowym.

I tyle.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomku o to samo pytała mnie niedawno Szepcząca,czy ja jestem kimś wyjątkowym ?,jeśli chcesz wiedzieć to Ja napewno jestem kimś wyjątykowym

Tak stary, masz wyjątkowe ego. Po prostu Mega Ego. A jeśli nie jest to Mega Ego, doradzam wizytę u psychiatry. Bo to co prezentujesz w swoich postach to jakiś bełkot człowieka, który się zgubił, a rozwój duchowy odbił mu się dużą czkawką.

Nie, żebym oceniał, bo pewnie zaraz zaczniesz warczeć, ale poczytaj sam siebie i zastanów się, czy tak mówi oświecony? A tym bardziej Bóg?

i być może zostanę zaś żle odebrany ,i zawieszony tak jak na ezoforum niejednokrotnie ,choć za to że byłem miły i chciałem wszystkich podnieść w rozwoju na wyższy poziom .

Ty masz jakiś kompleks ezoforum, czy nieprzeparcowany zal i gorycz do administracji i użytkowników tamtego forum? Oj stary, chyba Ci jeszcze trochę brakuje do oświecenia.

Zawsze piszę to co myślę,z głębi mej duszy ,prosto z serca ,ale ...

Ale co?

A co do kopiowania moich słów ,to wiedziałem że moje słowa wykorzystacie kiedyś przeciwko mnie .

Dlatego czasem warto milczeć. :mysli:

Już nic nadto nie powiem

obiecujesz?

,bo nie idzie być dla was (co niektórych )być dorym i miłym .

No popatrz, a Bóg kocha bez wyjątku i bezwarunkowo wszystkich. Nawet tych z mroku.

Bothisatwa i każdy oświecony mistrz także. Ba nawet Jezus sprzeciwiał się prawu odwetu i mówił o nastawianiu drugiego policzka, a nie zaprzeczysz, że był on mistrzem oświeconym (niektórzy nawet nazywają go Bogiem, a to też o czymś świadczy)

Teraz jak to macie w zwyczaju możecie mnie zawiesić jeśli chcecie,przeszkadzać i dokuczać to wy umiecie ,ho ho ,ezoeksperci ha ha ha .

Jak chcecie wiedzieć to Ja faktycznie w nocy jestem martwy ,ponieważ wchodzę w głęboki trans medytacyjny , Mahasamadhi ,i moje komórki ulegają zakonserwowaniu.

Wiesz, tu jest regulamin i wydaje mi się, że jeśli "wierchuszka" tego forum uzna, że łamiesz jakiś punkt to zafunduje Ci warana lub bana.

Ot choćby za to:

7. W postach, wpisach w profilu oraz w sygnaturze zabrania się;

a) Obrażania innych Użytkowników forum EzoDar.pl oraz osób publicznych.

A Ty dopraszasz się o to choćby takim tekstem:

ho ho ,ezoeksperci ha ha ha

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak sobie czytam i nie wiem czy się śmiać do rozpuku czy płakać rzewnie...

Sprawa dla wszystkich, wiem że to trochę może wydać się dziecinne ale dla mnie rozwój duchowy jest bardzo prosty a opiera się na odkrywaniu w sobie miłości uniwersalnej, jednostkowej, darowaniu jej ludziom. W to wszystko potem włączają się jakieś drobne zabiegi, ale to są już działania czynne mające na celu rozwój. Bo tak jak rozwijanie darów i mocy wszelakich, a tu ważny jest sceptycyzm, to nie jest to typowo rozwojem duchowym a może po prostu stanowić jego część. Rozwojem ma być dążenie do boskości? Poprawcie mnie jeżeli się myle, a Bóg jest najczystszą postacią miłości. Więc do czego człowiek ma dążyć jak nie właśnie do tej miłości? Ja to tak widzę kochani :mysli:

Mistyku na twoim miejscu zrobiłabym retrospekcje własnej osoby, bo każdy z nas dla Boga jest wyjatkowy i niepowtarzalny. A i ja uważam, dodaje ja uważam, że nasz rozwój nie kończy się nigdy bo celem samym w sobie jest iść przez tą drogę. Nawet istoty wyższe rozwijają się a nie siedzą biernie. Tu już wszystko zależy jak na to spojrzymy a najmądrzej byłoby się cieszyć samą wędrówką nie ważne jak ciężka ma być. Coś o tym wiem :)

Toteż pozdrawiam was kochani! :)

Miłego życzę dnia!

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Atheo ,a ja ci mówię że dzisiaj ludzie uwierzą we wszystko to, co twoja wyobraźnia spłodzi ,przecież pofantazjowanie sobie wyzwala zdrowy proces twórczy ,i zaleca go psychoterapia,tak jak wyrzucenie z siebie gniewu skłania do rozwoju (duchowego ) i jest to bardzo zdrowy proces twórczy ,gdzie w sposób artystyczny ,kreatywny ,można stworzyć obraz ,napisać książkę itp.

Przecież Bóg,Anioły,Demony ,Diabeł,szatany i inne any , i inne wytwory wyobraźni ludzkiej ,to tylko wytwory wyobraźni ludzkiej .

Oj wstyd ,wstyd takcy mądrzy ludzie .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaraz to czegoś tu nie rozumiem, skoro Bóg jest wytworem ludzkiej wyobraźni, szatan i Diabeł też, to z Kim ty rano chciałeś walczyć? Z Iluzją? Ułudą?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To rozwój inytuicji wytwarza takie nieprzyjemne stany psychiczne,to mija,ale potrzebna jest izolacja od ludzi ,tzw.samotność,tak jak Jezus gdy dopełniał się jego proces rozwoju intuicji (Rozwoju Duchowego ),te 40 dni na pustyni.

Bo tym co ludzie nazywają chorobą psychiczną ,to odwracając styl myślenia to Intuicja.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyk, ale ty nie odpowiadasz na pytania tylko coś gadasz. Zobacz ile ludziska sie napisali do Ciebie a ty sie nawet nie ustosunkowujesz tylko gadasz.

Pustynia jest ok, też tam szukama samotnosci.

Ale Ty rano prosiles o pomoc w walce z diabłęm a teraz gadasz ze Bóg i Diabeł to wymysł ludzkiego umysłu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobrze już Szept,rano to było rano ,a teraz dla mnie jest teraz ,rozwój trwa cały czas ,w mojej sygnaturze zawarłem odpowiedź,bo ile ja się napisałem na innym forum ,a u mnie rozwój dalej trwa,pamięytajmy ,(nie obrażając nikogo)"Tylko głupiec się nie myli , i myśli że ukończył bieg " to iluzja,rozwój duchowy trwa przez całe życie,a powiedz taki Osho który mówił raz tak a raz tak ,stymulował tym u ludzi intuicyjne myślenie ,tak i ja robię.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem co mówił i nie mówił Osho, bo nie czytałam niczego co pod "Osho" wydano

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wspomniałem o nim nie przypadkowo ,jego też nie szło zrozumieć ,tak jak mnie z logicznego punktu widzenia,poprostu on jako mistrz duchowy ,lub mistrz zen ,stymulował ludzki proces myślenia w ten sposób,żeby zatrzeć,utarte,zastałe twory myślenia ,a pobudzać nowe myślenie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dyskusja z Tobą nie am sensu bo nie odpowiadasz na pytania

Nie odnosisz sie tez do wypowiedzi nnych

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem tyle,bo z takmi jak ty dyskusja nie ma sensu ,"Żeby poznać człowieka trzeba się nauczyć patrzeć na świat jego oczyma ".

I znowu twoje Ego i pycha niech nie wezmą nad tobą rządów .

Pozdrawiam :rotfl: i polecam film "Piękny Umysł" główny bohater był posądzany niesłusznie o schizofrenię ,która go rzekomo dopadła ,jako genialnego matematyka,był wyśmiewany,niezrozumiany przez mało kogo,osamotniony,był prawie sam za swoimi uczuciami wewnętrznymi ,dokładnie film pokazue prawie takie życie jak moje , a na końcu filmu za wytrwałość tak jak u mnie ,główny bohater otrzymał nagrodę nobla.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie Mistyk, Nash otrzymał Nobla z ekonomii i współdzielił ją z dwoma innymi ekonomistami. Nikt też nie kwestionował jego matematycznego geniuszu, ale on sie tez zmagał z choroba psychiczną i sie leczył na schizofrenię. I się wyleczył. Ta choroba tylko na jakis czas wyłączyłą go z życia naukowego.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyku, chcesz aby Cię ktoś zrozumiał, zrozum i nas. My niestety nie gnoimy nikogo, więc nie "potwierdzimy" Ci Twojego mistycyzmu naszym banem, bo tego właśnie oczekujesz - tak jak większość niezrozumiałych i odtrącanych mistrzów. To raz, a dwa, kimże Ty jesteś aby oceniać nasze drogi duchowe? Każdy ma swoją drogę Mistyku, a jako ktoś oświecony powinieneś to wiedzieć. Ocenianie - to jest to co Ty zrobiłeś mówiąc ze na forum oprócz Ciebie jest jeszcze jedna osoba oświecona... ale oświecona dla kogo? Tylko dla Ciebie. Drugie ocenianie... pogratulowałeś nam tego że jesteśmy blisko oświecenia... no cóż. Ja osobiście widzę tutaj wiele ludzi szukających wiedzy i iluminacji, podążających własnymi ścieżkami. Choćby taki Sok ze Skał, Szepcząca, Lord Verso, Wilk, i wielu innych. Są też i tacy którzy jakby chcieli to by nam udowodnili że jesteśmy w (tutaj sobie sami dopowiedzcie) a nie oświeceni.

Powracając do tematu. Chcesz być zrozumianym? Zrozum i nas. Nie należę do osób jakoś specjalnie oświeconych, może tez dlatego Cię "prześwietliłem" powyżej, ale wg mnie mistrzowie są jednak ponad ocenianiem i ponad tym że robi się z siebie hmm... osoby "emo"? Przepraszam, ale brakowało mi słownictwa.

"A co do kopiowania moich słów ,to wiedziałem że moje słowa wykorzystacie kiedyś przeciwko mnie .

Już nic nadto nie powiem ,bo nie idzie być dla was (co niektórych )być dorym i miłym .

Teraz jak to macie w zwyczaju możecie mnie zawiesić jeśli chcecie,przeszkadzać i dokuczać to wy umiecie ,ho ho ,ezoeksperci ha ha ha ."

Twój cytat. Nie zwrócę uwagi już na Twoich ezoekspertów, bo mnie to wcale nie uraziło, tak jak mówiłeś... oceniając nas... oceniasz siebie.

Każdy z nas jest zwierciadłem dla nas, jak to mi kiedyś powiedziała mądra mistrzyni. Ty jesteś moim, a ja Twoim. Najlepszą cechą ludzi jest to, że intuicyjnie kogoś nie lubią tylko dlatego że czegoś w kimś nie akceptują. Ty mi powiesz ze akceptujesz wszystko co robimy, ale nie sądzę. Gdyby tak było nie sądzę byś napisał ze teraz Cię zbanujemy bo coś tam. Może i to dość płytki tekst wg mnie, ale widać w nim że jednak dalej, gdzieś w sobie liczysz się z nami, lub czymś w nas. Masz coś, co utrudnia CI Twoją mistyczną drogę. Zwracam się ku Szepczącej co napisała powyżej. Czasem Bóg stawia przed nami różne osoby po to by nam coś przekazać.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nikogo nie oceniam ,jestem tylko sobą ,znaczy Człowiekiem ,a nie jakimś mistrzem ,więc przepraszam każdego kto poczuł się urażony ,Tomku właśnie teraz napisałeś ,prosto z serca,doceniam to jak ktoś pisze coś od siebie ,a wierz mi wyczuję to ,człowiek współczesny nie jest tak naprawdę w pełni sobą,potrafi skrywać się pod różnymi maskami ,jak to Freud stwierdził ,a moje interpretacje zewnętrznej pozy - maska elokwencji ,zadumy,smutku,powagi,uśmiechu ,erudycji,oczytania,mądrości,piękna,powabu,zmysłowości itp.

Poprostu zawsze warto być tylko sobą ,bo wytrwałość i konsekwencja w działaniu ,pokonają z czasem wszelkie przeciwności losu .

Czy też warto w życiu kierować się Mądrością serca ,bo tylko we własnym sercu Boga odnajdziesz i warto wiedzieć że on jako twój głos wewnętrzny poprowadzi cię bezpiecznie po ścieżkach pokrętnych losu .

I taka moja myśl " Do zbawienia nie modlitwy prowadzą ,a czyny."

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyk i znowu oceniasz

człowiek współczesny nie jest tak naprawdę w pełni sobą,potrafi skrywać się pod różnymi maskami ,jak to Freud stwierdził ,a moje interpretacje zewnętrznej pozy - maska elokwencji ,zadumy,smutku,powagi,uśmiechu ,erudycji,oczytania,mądrości,piękna,powabu,zmysłowości itp

Nie wiem czemu tak. Moze po prostu nie potrafisz przekazać siebie innym. Nie wiem.

Jednak z Twoich postów boje postawa: Ja contra reszta świata. Ja wyjatkowy inni zaślepieni, Ja wiedzący, Wy trwajacy w iluzji, Ja oświecony, Wy bładzicie. Itd itp. A każdy kto wchodzi na drogę rozowju duchowego przechodzi pewne etapy i ten, kótry już jest na tej drodze zaawansowany, powinien to wiedzieć. jak również to, ze życie to doswiadczenia i droga dobra dla jednego nie bedzie dobra dla drugiego. Są pewne uniwersalne sprawy, postawy i etapy, ale poza tym to indywidualne podejście.

Ty jednak czasem prezentujesz w postach postawę : Moja prawda i droga jest jedynie słuszna.

Moze zwyczajnie nie umiesz do końca przekazać swej wiedzy, opowiedzieć o swej ścieżce?

Zarzucasz nam ocenianie. Owszem czasem każdy z nas to robi. jedni mniej inni bardziej, ale jakoś tam każdy ocenia. Ci, którzy kroczą droga rozowju duchowego przyznaja się do tego i pracują nad tym, by wyeliminować pewne rzeczy z siebie. Na tym miedzy innymi to polega.

Moze załóżysz temat w stylu: moja ścieżka duchowa i opowiesz w nim jak wyglada Twoja, poczytasz o tym, jak doswiadczaja ja inni.

Na naszym forum staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Nikt tu nikomu niczego nie chce udowadaniać i banować za odmienność pogladów.

Pozdrawiam i zachecam do załozenia wątku o swojej drodze duchowej

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proszę Szept,cały czas wam siebie przdstawiałem ,na ezororum ,na rewolucji duchowej ,na Ezodar ,poznaliście mnie na wylot,teraz tylko w formie podziękowania dla was bo stwierdziłem że jest to najlepsze forum ,opiszę w formie wiersza ,nowoczesną formę wiersza ubraną,w treść myśli płynących z mojego serca.,dziękuję za wspólne wojowanie Neo z Matrixem ,ja lecę.

:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.