Szept

Czego nie akceptujesz w innych niż własna religiach i dlaczego?

34 postów w tym temacie

Jak w temacie. Zapraszam do dyskusji na wysokim poziomie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie akceptuje posiadania wylączniosci na prawde, u nikogo

z tego rodzi sie fanatyzm i wszystko zle co,z a tym idzie

nietolerancji dla odmiennosci, innych religii

i doloze z "ogrodka" kobiety -> miejsca kobiety w swiecie w niektorych religiach (chrzescijanstwo, islam)

z pewnego poziomu postrzegania nie ma plci, jest istota

religie, systemy - ktore tego nie widza - sa jakos "materialne", bardzo osadzone w realnym swiecie

poziom gestosci 3 , :D

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
nie akceptuje posiadania wylączniosci na prawde, u nikogo

z tego rodzi sie fanatyzm i wszystko zle co,z a tym idzie

nietolerancji dla odmiennosci, innych religii

Tak właśnie.Dodam jeszcze:

krucjaty,komunizm,nazizm,rasizm,krypto faszyzm,misyjność,obłuda,hipokryzja,multikulturowość,psychomanipulacje,szantaże emocjonalne,NWO,podwójna moralność,deifikacja,apoteoza,pasożytnictwo,pojęcie grzechu,potępienia,piekła,zła i dobra definiowanego wg własnych wygód...mojej byłej nauczycielki fizyki,historii,j.pol.ZKM,WF...ta ostatnia była akurat ładna,nie mogłem ćwiczyć w krótkich spodenkach przez to że była zbyt ładna...

Dlaczego nie akceptuję tego wszystkiego...bo to jest zue,ZUE! :D Szkodzi jednostce a ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka

a więc to szkodzi tak na prawdę grupie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja szanuję u człowieka odmienne poglądy religijne,dlatego że sam człowiek ulegał poprzez wi eki kodowaniu swojego umysłu ,i jakby to opisać językiem psychotroniki ,wszelkie dane ulegały zapisywaniu na jego tzw.Twardym Dysku -Biokomputerze ,jakim jest ludzka psychika (Podświadomość ),a materialnie prawa połowa mózgu ,która jest podświadoma ,a poswiadomość to nasza głębia psychiki ,która jest tym samym co nasze Emocje .

Więc można sobie wyobrazić jak bardzo emocje mogą uwypuklić czyjeś wyobrażenia (symboliczne),które są jedynie wytworem jego wyobraźni ,gdzie czas i wielokrotne powtarzanie(kodowanie w podświadomość,podprogowych zachowań i wierzeń.

I dlatego potrzebne jest regularne dekodowanie wielu ludzi ,aby sprawić by człowiek dzisiejszy przebudził się z hipmozy ,jaką jest słowo "Religia"

Doszedłem do wniosku po wieloletniej obserwacji ludzkich zachowań ,że łańcuchem pośrednim większości ludzi na ziemi jest Komputer ,dlaczego? wiele wiedzy i danych ,a mała świadomość własnych uczuć ,a Człowiek to istota stadna ,społeczna,odczuwająca .

Więcmoi drodzy Przebudźmy Się.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ta ostatnia była akurat ładna,nie mogłem ćwiczyć w krótkich spodenkach przez to że była zbyt ładna...

Az mi Ciebie żal :D ale się uśmiała-dobra puenta dla złych i pięknych kobiet

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Staram się akceptować wszystko.

"Staram," to db. słowo, bo nie rozumiem "świętych wojen", zabijania "niewiernych"- czyli wierzących w niby, co innego, A A Stwórca i tak jest ten sam.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapomniałaś dodać:"być może/prawdopodobnie/możliwe że" :D

Nie zapomniałam.

Stwórca jest ten sam, tylko ludki sobie wymyślają inaczej, by poczuć, że ich jest najlepszy.

To takie dodawanie sobie na siłę.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie Ty wierzysz czy WIESZ?Bo jeśli wierzysz to jednak zapominałaś dodać "być może " :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli się w coś wierzy całym sobą, to nie ma hasła pod tytułem "być może".

A czy ty WIESZ, że nie jest tak jak mówi Aura czy tylko WIERZYSZ?

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:D Wierzysz bo wiesz...to jest wyższa matematyka dla mnie :D Czyli bardziej wierzysz niż wiesz i dlatego wierzysz bo nie masz pewności?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

<przywołany do porządku,wraca gdzie jego miejsce,znaczy temat> :D

Poczyniłem tylko małą dygresję na temat religii i wiary/wiedzy :>

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jest ,jeśli się wierzy całym sobą ,duszą i ciałem , że Bóg Stwórca istnieje naprawdę ,i myślimy o nim jako o naszym przyjacielu ,który w naszym sercu się skrył ,to wtedy nie ma żadnego -ale,być może,albo ,albo ,możliwe itd. itp . tylko traktujemy takie odczucie jako wewnętrzną pewność swoich wyborów i ufność w jego prowadzenie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiara i wiedza to dwie różne sprawy,nie wierzysz w coś co wiesz,wierzysz gdy masz nadzieję na coś.

W bogów można wierzyć lub wiedzieć o nich i wtedy wiara jest Ci nie potrzebna :D

Ja jestem zdecydowanie wyznawcą "być może/możliwe że/prawdopodobnie".

To co wiem nie mogło by istnieć gdyby nie to co za istnienie odpowiada,ale ślepa wiara to naiwność,wolę być sceptyczny :D

Nikt mnie dzięki temu nie oszuka,być może to co wiemy jest tylko iluzją i co wtedy?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak w temacie. Zapraszam do dyskusji na wysokim poziomie.

Ja sie nie wypowiem,poniewaz sama czasami sie zatracam i nie wiem w co wierzyc... nie wiem czy dorosłam do tego typu dyskusji.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Studiując przez lata wiele religii świata ,oraz mając za sobą wiele lat samodyscypliny praktycznej ,doszedłem do wniosku że wierzyć ,to tak naprawdę znaczy - nie wiedzieć,być nieświadomym własnego rozwoju duchowego (Być Uśpionym Duchowo) ,i zamiast skoncentrować się na sobie,na włsnych odczuciach i emocjach ,zadbać o własny Rozwój Duchowy ,to często oddajemy opiekę nad własnym losem w posiadanie innych ,co skutkuje tym że człowiek dorasta fizycznie (biologicznie) ,lecz jego Rozwój Duchowy (Emocjonalno-Psychiczny ),nie idzie w parze z Rozwojem Fizycznym ,i chociaż lat przybywa ,Człowiek taki którego rozwój nie przebiega równomiernie zatrzymuje się Emocjonalnie/Psychicznie w wieku nastoletnim .

Czyli wizualnie Rozwój Duchowy (Psychiczny),który rozwija się nierównomiernie ,wygląda tak :

1. Duch-Transcendencja-Iluminacja.

_____________________________________________________________________________________________

2. Świadomość (jeszcze nie siebie bez poziomu duchowego )-Ciało /Cielesność -Materialność .

^

3. Podświadomość -Psychika-Emocje .

^

4. Nieświadomość Zbiorowa -Królestwo Archetypów.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja natomiast nie lubię może nie "głupiego fanatyzmu" tylko tego co prawdziwy fanatyzm religijny może zrobić z ludźmi - ktoś może stawiać Boga nad przyjaźń.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

fanatyzm - ponad przyjaznia...

a co jesli jest ponad zyciem ludzkim?

slepa wiara/fanatyzm moze doprowadzic do smierci innych ludzi, nie tylko osoby, ktora jest fanatykiem

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W pewnym sensie, śmierć jest zawarta w przyjaźni bo są różne, naprawdę delikatne osoby...

Fanatyzm ponad życie ludzkie - nie dziwi mnie w ogóle. Nawet sekty już zaczynają od tego. Dziwi mnie obojętność na najbliższych.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wścibstwa nie toleruję :/ i "pomagania" na siłę,zbawiania.Podnoszenia swojej samooceny "pomaganiem" wszystkim w około wbrew ich woli.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie cierpię Ramadanu w Islamie, bo oni głodni chodzą przez 20 godzin na dobę i są przez to źli. Wiadomo, człowiek głodny, to zły człowiek.

zły w sensie wkurzony bardzoooo

Edytowane przez Kasandra
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie. Moja kumpela ma męża araba islamistę i ja przychodzi do Ramadanu to porażka z nim. Poza tym oni nie jedzą od wschodu do zachodu słońca, ale tak jak u siebie, czyli w Arabii, więc to trwa całe wieki. Chodzi jęczy i jest wiecznie wk**** i tak przez miesiąc klotnia.gifsciana.gifvood.gifits_jus.gif

Aaaa pić też nie mogą :(

Edytowane przez Kasandra
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale to przecież ich wybór i ich głód ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro pozwla sie na to by problemy innych nas dotykały to się powinno szukać probe,u w sobie, a nie w Ramadanie ;)

:D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.