malgosia

Modlitwy do Aniołów

14 postów w tym temacie

Modlitwa doAnioła Stróża

"W imię ojca i syna i ducha świętego

dzień zaczynam od chwały Boga jedynego

dziękuję za noc dobrą za spokojne spanie

tatusiowi i mamie pobłogosław Panie

Daj nam, Boże, dzień dobry bez gniewu i złości

daj nam siły do pracy i nie skąp radości

A gdy dzień się nachyli daj wieczorną cisze

niech kwiaty, ptaki, dzieci, do snu ukołysze"

Modlitwaochronna

Przede mną Rafał,

za mną Gabriel,

po mojej prawej Michał,

po mojej lewej Uriel.

Otacza i ochrania mnie

boskie światło,

teraz i na wieki.

Przede mną Rafał,

za mną Gabriel,

po mojej prawej Michał,

po mojej lewej Uriel,

nade mną Jofiel

pode ma Zadkiel

pośrodku Haniel

Chroniony i ukryty w boskim bycie.

Pośrodku sześcioramiennej gwiazdy,

o ochronnej kuli

błyszczy i promieniuje "JESTEM, który JESTEM "

Modlitwaprzed podjęciem ważnej decyzji

Kochany, mój Aniele Stróżu i wierny Przyjacielu, Ty wiesz, że znajduję sięobecnie w obliczu podjęcia ważnej dla mnie decyzji (można tu przedstawić, jakato decyzja). Przyjdź mi z pomocą abym dokonał słusznego i właściwego wyboru,który się będzie podobał Bogu i będzie zgodny z Jego wolą. Amen.

Litania doAnioła Stróża

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.

Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.

Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.

Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.

Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.

Święta Maryjo, Królowo Anielska, módl się za nami

Święty Aniele, stróżu mój,

Święty Aniele, przewodniku mój,

Święty Aniele, doradco mój,

Święty Aniele, opiekunie mój,

Święty Aniele, miłośniku mój,

Święty Aniele, duchowy bracie mój,

Święty Aniele, nauczycielu mój,

Święty Aniele, pasterzu mój,

Święty Aniele, pomocniku mój,

Święty Aniele, pocieszycielu mój,

Święty Aniele, patronie mój,

Święty Aniele, obrońco mój,

Święty Anie1e, wodzu mój,

Święty Aniele, zachowawco mój,

Święty Aniele, od którego pochodzi natchnienie do dobrego,

Święty Aniele, oświecicielu mój.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata - przepuść nam, Panie

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata - wysłuchaj nas, Panie

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata - zmiłuj się nad nami, Panie.

Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.

Kyrie eleison, Chrysta eleison, Kyrie eleison.

V. Aniołom swoim Bóg rozkazał o tobie.

R. Aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich.

V. Panie, wysłuchaj modlitwy nasze

R. A wołanie nasze niech do Ciebie przyjdzie.

Do AniołaStróża naszego przełożonego

Pozdrawiam Cię, Aniele Stróżu N. [podać imię lub nazwisko] i uwielbiam Bogaobecnego w Tobie. Proszę Cię, skłoń jego serce, aby w stosunku do każdego zpracowników był łaskawy, uczciwy i sprawiedliwy. Niech stanie się godnymprzykładem życia i postępowania dla innych. A nade wszystko, mój Aniele Stróżu,proszę o pomoc, abym każdego dnia pozostawał z nim w dobrych stosunkach. Pomóżnam usuwać wszelkie konflikty i nieporozumienia między nami, aby współpracanasza przebiegała owocnie, w atmosferze zgody, na większą chwałę Bożą. Amen.

Do AniołaStróża żony

Pozdrawiam Cię i błogosławię, Aniele Stróżu mojej żony, i uwielbiam Bogaobecnego w Tobie. Ty najlepiej znasz moją żonę, jej potrzeby, charakter,wszystko, co lubi i co ją drażni, i denerwuje. Proszę, pomagaj mi, abym był dlaniej dobry i unikał wszelkich z nią zatargów i konfliktów. Pomagaj mi corazlepiej ją poznawać i prawdziwie kochać, aby małżeństwo nasze było trwałe iabyśmy dochowali wierności, którą ślubowaliśmy sobie wobec Boga. Usuwaj z jejżycia i postępowania wszelkie dla nas zagrożenia, o co Cię gorąco proszę. Amen.

Do AniołaStróża męża

Pozdrawiam Cię, Aniele Stróżu mojego męża, błogosławię Boga obecnego w Tobie iproszę, abyś udzielał mi potrzebnych pouczeń i rad, jak powinnam postępowaćwobec mojego męża, ponieważ Ty go lepiej znasz ode mnie. Niech jego miłość domnie wzrasta i nas łączy, abyśmy wspólnie dochowali sobie wierności tak jakprzysięgaliśmy to sobie wobec Boga, i osiągnęli szczęście wieczne. Pomóż mu wżyciu usuwać wszystko, co może zagrozić trwałości i wierności naszegomałżeństwa. Uwielbiam Boga obecnego w Tobie i dziękuje za wszystkie otrzymaneza Twoim pośrednictwem łaski Boże. Amen.

Modlitwa domojego Anioła Stróża

Miły Bogu Aniele, który mnie pod Twoją świętą opiekę oddanego, od początku megożycia bronisz, oświecasz i mną kierujesz. Czczę Cię i kocham jako mojegoPatrona i Opiekuna, Twojej opiece zupełnie się oddaję. Proszę Cię pokornie,abyś mnie nie opuszczał choć jestem niewdzięczny i przeciw świętym Twoimnatchnieniom wykraczam, lecz abyś mnie gdy błądzę - łaskawie poprawiał, gdyupadnę - podźwignął, nieumiejętnego - nauczał, strapionego - pocieszał, wniebezpieczeństwie zostającego - ratował, aż mnie do szczęśliwości w niebiedoprowadzisz. Amen.

Modlitwa dośw. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele,

broń nas w walce. Przeciw niegodziwości

i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną.

Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy,

a Ty, Książę Zastępów niebieskich mocą

Bożą strąć do piekła szatana

i inne duchy złe, które na zgubę

dusz krążą po świecie.

Amen.

* * *

Święty Michale Archaniele,

który wraz z Aniołami

zwyciężyłeś szatana w niebie,

dopomóż nam zwyciężyć go na ziemi.

Modlitwa doAnioła Opiekuna

Zwracam się do Ciebie, Mój Aniele Opiekunie, niechaj Twa moc, Twoje światło iTwoja miłość pomogą mi uświadomić sobie moją część nieśmiertelną, która jest wemnie, tak by mogło się odtworzyć połączenie miedzy wolą Nieba i moją wolawłasną.

Proszę Cię, byś oświecił mój umysł Mądrością Boską, tak bym umiał zarówno dawać,jak i przyjmować, zarówno działać, jak i czuć i aby te jakości zrównoważyły sięmiędzy sobą w moim wyrażaniu ich wobec bliźnich.

Zobowiązuję się działać całe moje życie na rzecz spełnienia duchowego mojejduszy, pracując na drodze alchemii wewnętrznej na rzecz realizacji Jedni wemnie.

Proszę, by Mądrość Boskości we mnie spełniła się i realizowała się każdego dniapoprzez moje czyny.

Tekst ten jest odpowiedzią dla wszystkichtych, którzy pytają nas, do jakiego anioła powinni się modlić, aby spełniły sięich prośby. Aniołowie wysłuchają każdej, ale od czystości naszego serca (duszy)zależy czy taka prośba zostanie wysłuchana.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak sie do nich szczerze i z serca zagada też usłyszą

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak Szepcie. Często się nam wydaje, że tylko odpowiednio napisana formułka modlitwy będzie najlepsza do kontaktu z nimi. Owszem może pomóc tym, którzy nie wiedzą jak rozmawiać.

Najbardziej podoba mi się modlitwa do Anioła Opiekuna:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi się podoba do Anioła Stróża Męża albo Żony hehe :)

ja tam chociaz wole swoimi slowami .. ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm ja zawsze byłam taka, że starałam się jakoś po swojemu:) Ale pamiętam czasy kiedy modliłam się do Swego Stróża :) Tę samą modlitwę jaką wszyscy znają:)Polecam ją szczerze dla dzieci-dawała mi poczucie bezpieczeństwa nocą.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oddanie się w ręce Anioła Stróża

Aniele, mój przyjacielu i opiekunie, w dobroci naszego Pana Tobie zostałem powierzony od urodzenia do ostatniej godziny mojego życia. Ileż szacunku mam dla Ciebie, wiedząc, że jesteś zawsze i wszędzie przy mnie! Jak bardzo jestem Ci wdzięczny za miłość, jaką masz dla mnie. Ufam, że zawsze jesteś gotowy mnie bronić. Nie dozwól, abym popełniał czyny, które obrażą Twoją świętość i czystość. Przedstawiaj Panu moje pragnienia, moje modlitwy, a także moje zmartwienia. Przez dobroc i matczyne wstawiennictwo Maryi wyjednaj mi ratunek.

Czuwaj nade mną, kiedy śpię, podtrzymuj mnie, kiedy jestem zmęczony i kiedy upadam, jeśli upadnę, podnieś mnie, wskaż mi właściwą drogę, kiedy się zgubię, umocnij mnie, kiedy brak mi odwagi, oświeć, kiedy nie widzę jasno, broń mnie, kiedy jestem w niebezpieczeństwie i bądź mi tarczą przeciwko złemu w ostatnim dniu mojego życia. Uproś mi w końcu, abym mógł wejść z Tobą do radosnego mieszkania Boga, gdzie przez całą wieczność chcę Ci dziękować i chwalić z Tobą Pana i Jego Matkę, Maryję.

Amen.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie czasem wygląda to tak: Aniele Stróżu!!!! Chodź tu!! :zalamka:

A tak całkiem poważnie to po prostu z nim rozmawiam zwyczajnie jak z przyjacielem ;)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

uważam, że najlepsza jest bezpośrednia rozmowa ze swoim stróżem, a nie jakieś klepanie formułek... :yinyang:

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, jeśli uznaje sie coś takiego, jak modlitwa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam swój sposób na modlitwę z moim opiekunem, no może nie modlitwa, ale formę dziękowania za całodzienną opiekę nade mną, oraz za umożliwienie mi wszystkiego, czego w danym dniu miałem okazję doświadczyć. W dalszej części mojej rozmowy (modlitwy) z aniołem, moim opiekunem proszę go o danie mi siły na następny dzień, oraz na wytrwałość, której z całą pewnością następnego dnia będę potrzebował. Zbliżając się do końca mojej rozmowy, proszę o spokojną noc i sen dla mnie oraz moich bliskich i pokój dla całej ludzkości. Tym samym wybaczam sobie i wszystkim, prosząc o wybaczenie.

Edytowane przez bog-dan
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niech Cię Bóg Prowadzi :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zwracam się do Ciebie, Mój Aniele Opiekunie, niechaj Twa moc, Twoje światło twoją miłość pomogą mi uświadomić sobie moją część nieśmiertelną, która jest we mnie, tak by mogło się odtworzyć połączenie między wolą Nieba i moją wola własną.

Proszę Cię, byś oświecił mój umysł Mądrością Boską, tak bym umiał zarówno dawać, jak i przyjmować, zarówno działać, jak i czuć i aby te jakości zrównoważyły się między sobą w moim wyrażaniu ich wobec bliźnich.

Zobowiązuję się działać całe moje życie na rzecz spełnienia duchowego mojej duszy, pracując na drodze alchemii wewnętrznej na rzecz realizacji Jedni we mnie.

Proszę, by Mądrość Boskości we mnie spełniła się i realizowała się każdego dnia poprzez moje czyny.

Tekst ten jest odpowiedzią dla wszystkich tych, którzy pytają nas, do jakiego anioła powinni się modlić, aby spełniły się ich prośby. Aniołowie wysłuchają każdej, ale od czystości naszego serca (duszy) zależy czy taka prośba zostanie wysłuchana.

Czy modląc się do swojego opiekuna (Anioła) mogę wymieniać jego z imienia? A jeśli tak, to skąd mam wiedzieć jak ma na imię mój Opiekun? Mogę liczyć na pomoc z waszej strony ??? Z góry dziękuję serdecznie. Bogdan.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poprostu módl się do Boga ,a aniołowie to jego wysłannicy duchowi /spirytualni ze świata niewidzialnego ,on cię pokieruje ,w twoim sercu Boga szukaj - wnętrzu / sumieniu .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.