malgosia

Medytacja służąca przypominaniu sobie przeszłych wcieleń

5 postów w tym temacie

Powinno się wykonać tę medytację w obecności drugiejosoby, by mogła nam potem powtórzyć to, co mówiliśmy, gdyż jest możliwe, że powyjściu z głębokiego transu niewiele będziemy pamiętać.

Najpierw odpraw jakiś rytuał ochronny (możesz po prostuwyobrazić sobie wokół siebie kulę białego światła).

Połóż się.

Poniższe polecenia mogą być wypowiadane przez drugąosobę lub możesz je sobie mówić w myśli. Wyobrażenia muszą być dokładne,poświęć na nie wiele czasu, zatrzymuj się nad każdym z nich, dopóki nie uznasz,że jest już realne, daj sobie na to czas.

Wyobraź sobie olbrzymią, przepiękną, starą bibliotekę owymyślnej architekturze (daj się ponieść wyobraźni). Wiedzie do niej dziesięćgigantycznych stopni schodów. Bardzo, bardzo powoli wejdź po nich, licząc każdyz nich - to wprowadzi cię w stan medytacji.

Gdy już dojdziesz do drzwi, wyobraź sobie na nich dużąkołatkę. Zapukaj do drzwi.

Ktoś ci otworzy - to twój duch przewodnik.

Powiedz mu, co chciałbyś zobaczyć - któreś ze swoichprzeszłych żyć czy też coś konkretnego co się kiedyś wydarzyło, bądź po prostuto, co w tej chwili powinieneś wiedzieć.

W tym miejscu możesz mieć dłuższą rozmowę ze swoimprzewodnikiem - może on(a) być zainteresowany tym, jak tę informacjęwykorzystasz itp. i zadawać ci inne pytania.

Jeśli ci nie odmówi, zapytaj go, jak możesz tę informacjęuzyskać.

Wyobraź sobie za przewodnikiem kolejne drzwi - niech cięprzez nie przeprowadzi. Poprowadzi cię do innego pokoju, gdzie usiądziesz. To,co będzie się działo teraz, zależy od tego, czy jesteś wzrokowcem, słuchowcemczy też najmocniej działa na ciebie słowo pisane. Może dostaniesz do rękiksiążkę, może album z cyklem obrazów, może pojawi się przed tobą ekran, naktórym wyświetli się film, a może twój przewodnik usiądzie przed tobą i ciopowie to, co zawiera odpowedź na twoje pytanie.

Gdy się dowiesz, czego chciałeś, podziękuj przewodnikowi.Wyjdź tą samą drogą, którą wszedłeś , ponownie odliczając schody, tym razem dotyłu - pomoże ci to wyjść z transu. Zapytaj się swojego towarzysza, co mówiłeś,lub, jeśli pamiętasz swoje wyobrażenia, spisz je lub opowiedz na głos.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje się być ciekawa ta medytacja i kto wie, może faktycznie pomaga w naturalnych regresach

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A niechaj mi ktoś powie,

po jakie licho wgląd w to,

w co wglądu mieć nie powinniśmy?

Przecież po śmierci i tak będziemy to pamiętać.

Po co zaśmiecać obecne życie przeszłym?

Przecież częściej w ten sposób robimy krok w tył,

zamiast iść do przodu.

Przypisujemy doświadczenia poprzedniego bytowania

naszej osobowości, nie rozumiejąc, że były po prostu etapem.

Ani dobrym, ani złym, a po prostu koniecznym.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:drinking25:

a nawet :drinking25: :drinking25:

Ja tam jestem za tym, ze jak sie samo przypomni to znaczy, ze coś tzreba "przerobić" lub zrozumieć, a jak sie nie przypomina to znak, że tak ma być

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak sobie nie przypominamy ,to znak że jest to zapisane w nieświadomości zbiorowej ,i nie jesteśmy narazie   tego świadomi / nie zdajemy sobie narazie z tego sprawy /nie mamy pojęcia ,dopiero w przyszłości ,w swoim czasie (  i co ważne gdy nie będziewmy usilnie pragnęli poznać naszych przeszłych wcieleń ,one się stopniowo staną dla nas jasne )  poznawanie na siłę swoich przeszłych wcieleń /poprzednich żywotów ,blokuje nam radość i możliwość cieszenia się z obecnego życia .

A jakieś wyobrażenia z naszej podświadomości ,i jeszcze w obecności drugiej osoby ,mogą być tylko telepatyczną projekcją na nas czyichś fantazji .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.