Szept

Słodkie Wypieki według 5 przemian

4 posty w tym temacie

Muffinki mocno czekoladowe

k - 250g mąki pszennej, g - 2 łyżki kakao dobrej jakości, g - 150g gorzkiej czekolady pokrojonej w grubą kostkę, sł - 250ml mleka, sł - 90ml oleju słonecznikowego, sł - 1 duże jajko, sł - cukier waniliowy, sł - 175g nierafinowanego cukru trzcinowego, o - 1/4 łyżeczki imbiru, sn - 2 łyżeczki proszku do pieczenia, sn - 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej (nigdzie nie mogę znaleźć przyporządkowania smakowego do sody, a kiedy jej posmakowałam, to stwierdziłam, że jest słona właśnie; jeśli ktoś z Was ma jakieś wiadomości w tej kwestii, to byłabym wdzięczna za podzielenie się nimi w komentarzach pod przepisem). ... W jednym naczyniu wymieszać składniki suche: k - mąkę, g - kakao, g - czekoladę, sł - cukier waniliowy, sł - cukier trzcinowy, o - imbir, sn - proszek do pieczenia, sn - sodę oczyszczoną. ... W drugim naczyniu wymieszać wszystkie składniki mokre: sł - mleko, sł - olej, sł - jajko. ... Wlać składniki mokre do suchych, wymieszać szybko, do połączenia składników. Wykładać do foremek na muffinki pozostawiając ok. 1/2 cm wolnej przestrzeni od góry. Na wierzch można położyć czekoladowe dekorację, np. serduszka. Piec ok. 20min. w temp. 200st.

Przepis pochodzi ze strony: http://kuchniakreatywna.blox.pl

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szarlotka

o - paczka płatków owsianych błyskawicznych o - imbir o - kardamon o - gałka muszkatołowa sn - szczypta soli k - starta skórka cytrynowa g - orzechy włoskie (dużo), (ja grubo je posiekałam), g - trochę gorącej wody sł - roztopiona kostka masła sł - rodzynki sł - cynamon sł - miód Całość wymieszać i wyłożyć na blachę. Na grubej tarce utrzeć jabłka, banana, dodać rodzynki, miód, cynamon i odrobinę mąki ziemniaczanej. Masę jabłkową wykładamy na masę z płatków owsianych i posypujemy wiórkami kokosowymi. Piec ok. 50min w temp. 160st. ... Moje uwagi: to kolejny typowy kreatywny przepis; ilość składników dobieracie sami (radzę sobie przy pierwszym pieczeniu zapisać ile czego daliście, żeby móc to później modyfikować); ciasto smakuje ciekawe, aczkolwiek zupełnie inaczej niż tradycyjna szarlotka.

..........................................

Przepis pochodzi ze strony: http://kuchniakreatywna.blox.pl

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.