Oszei

Fizyka magii

22 postów w tym temacie

Po paru rozmowach przeprowadzonych tu i tam, kilkunastu godzinach myślenia i zastanawiania się nad tym i owym, doszedłem do wniosku, że przydałaby się kolejna porcja dyskusji na temat magii.

Brakuje mi paru odpowiedzi, a te uzyskuje się zazwyczaj dzięki debatom, które tu, na ezodar.pl, prowadzone są zazwyczaj zaskakująco sprawnie i wszechstronnie.

Tematem jest fizyka magii, gdzie termin fizyka w tym połączeniu oznacza zbiór cech, właściwości, badanie jej działania oraz samą koligacje między materią i energią przepływającą we Wszechrzeczy, a magią.

Magię rozumiem tu jako działanie intencją na Wszechrzecz i jej „tryby czasoprzestrzeni” co z kolei oznacza, że w zależności od intencji i jej siły, mag z krwi i kości, wpływać może na Wszystko i Nic. Intencją nazywamy ładunek chęci, imaginację efektu, kreację wszechrzeczy i inwersję energii maga w akt Genesis.

według powyższego wychodzę z założenia, że aby magia zadziałała, używający jej człowiek musi mieć na tyle mocną intencję, by wywołać imaginację efektu, nadać jej sens, wpakować we Wszechrzecz bodziec energetyczny na rozruch machiny twórczej korzystającej z matrycy zapisanej w umyśle maga i czekać na efekt.

pytania pod dyskusję brzmią następująco:

1. Jak zmierzyć moc intencji?

2. W biologii istnieje prawo, które mówi, że aby mięsień się skurczył potrzeba bodźca progowego (minimalnego) by owy skurcz wywołać. Bodziec nie spełniający tego wymogu nie wywoła skurczu mięśnia, zaś większy- sprawi, że skurcz będzie silniejszy.

Czy równie dobrze może być z intencją?

3. Jeśli założone jest, że magia to działanie intencją na wszechrzecz w celu aktu twórczego to czy możliwe jest, że osoba używająca magii podlega takim zasadom, jakie określi dla danego aktu, czy zasady określone są już tu i teraz?

Rozchodzi się tu nie o moralne zasady mówiące o dobrej i złej energii, więc proszę nie odpowiadać stereotypowo, jakoby brak zasad miał być moralnie zły.

Pytanie odnosi się do praw zarówno fizycznych dzisiejszej stopy cywilizacji jak i praw zgodnych z innymi naukami. (przykład stworzenia życia z cząstek, bądź nadanie Golemowi jestestwa poprzez stworzenie odpowiedniej imaginacji na tyle skomplikowanego mechanizmu że miałoby to sens).

tyle na dziś. z góry dziękuję za przemyślane odpowiedzi. Kościołowi Katolickiemu dziękuję. Hipotezy które tu umieściłem są w pełni niezgodne z kanonami tejże organizacji.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmmm, warte pzremyślania. Zastanowię sie i napiszę, choć magia ostatnio to obca mi dziedzina ;)

Dzięki za miłę słowa i fajny temat

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1. Jak zmierzyć moc intencji?

Mierzyć w jakim celu?Ja mierzę na zasadzie:była intencja-zaszły zmiany-moc była wystarczająca i tyle.Nie potrzebuję zaznaczać na podziałce czy moc intencji przekroczyła 10 pkt czy wystarczyło użyć takiej intencji o wartości 5 pkt i też by stykło,mnie to nie obchodzi.

Moc intencji można też zmierzyć obserwując reakcje organizmu na nie,ja przykładowo gdy mam ciary na skórze,wiem że moc ma potencjał odpowiedni a jego wartością niech się magowie zajmą,niech wyliczają co z czego,ile i czemu tak a nie inaczej :mysli:

Czy równie dobrze może być z intencją?

Może,kiedyś o mało nie zemdlałem,tak się nakręciłem :)

czy zasady określone są już tu i teraz?

Zwykłą medytacją możesz sobie wpływać na ewolucje własnego DNA i ewoluować jako człowiek w wybranym przez siebie kierunku.

To jest naukowe odkrycie,dla mnie to właśnie magia której istnienie potwierdziła nauka.

Zasada jest jedna,dzięki niej możesz zmieniać swoją rzeczywistość zgodnie ze swoją wolą.

Rozchodzi się tu nie o moralne zasady mówiące o dobrej i złej energii

Aaaa,moralność...dobre złe energie...są energie hamujące wzrost i pobudzające go,czy to jest kwestia moralności?

Dla mnie to jest kwestia tego że człowiek jest zbudowany w konkretny sposób i albo będzie prowadził zdrową dietę albo szkodliwą dla zdrowia,z punktu widzenia biologii,nawet gdy umrze to użyźni glebę i coś się nim posili czyli zła i niemoralności w tym nie będzie,Z PUNKTU WIDZENIA NATURY,przyrody a ludzie mogą sobie dorabiać ideologię do czyjegoś postępowania.

Kościołowi Katolickiemu dziękuję.
:) ...lubię go,normalnie żywcem go lubię XD Edytowane przez Sok ze skał
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki Sok.

ja tez zawsze Cię lubiłem.

Szept-czekam na Twoje przemyślenia.

jest jeszcze ktoś gotowy odpowiedzieć?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak chcesz cos mierzyc - zaloz sobie jakas jednostke...

bez tego ani rusz

mysle, ze intencja nie przejawia sie jak fluktuacje

moglaby rosnac liniowo a moze wykladniczo?

mozna by powiedziec, ze intencja ma swoje natężenie

( tj. jak mocno sie "spinasz", zeby cos uzyskac :) )

moze analogia do pradu Ci sie spodoba?

natezenie intencji jest wprost proporcjonalne do przylozonego napiecia (= parcia delikwenta na efekt ),

a odwrotnie do oporu przewodnika (=umiejetnosci "zebrania sie w sobie" delikwenta)

mozesz tez sprobowac mierzyc intencje poprzez efekt dzialania intencja na cos :):mysli:

Edytowane przez Bagheera
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli byłby odpowiedni fizyk czy naukowiec z podobnej dziedziny ,chętnie udowodniłbym na swoim przykładzie ,na sobie ,jak działa Fizyka Magii ,Medytuję już 18 lat i niejednych dziwnych ,parapsychicznych zdolności doświadczyłem i proszę nie brać mnie stereotypowo,wiem że jestem tak odbierany ,ale jak widziałem kiedyś podpis "Żeby uwierzyć ,to Trzeba zobaczyć"

Dziękuję.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bagheera starasz się być mądra a nie czytasz tego co napisałem.

ironizujesz coś wciąż rozumując swoim słownikiem i olewając moją definicję, którą zresztą przedstawiłem raczej klarownie.

intencja to wpływ na coś dzięki czemu efekt się spełnia, a nie spełnianie efektu za pomocą swojej energii. intencja to rozruch, kreacja to akt wszechrzeczy.

proste?

a czepiłaś się samego pytania o miarę intencji nawet nie próbując zrozumieć do czego dążę.

im cel jest bardziej skomplikowany tym więcej uwagi i tego wszystkiego co wymieniłem w pierwszym poście potrzeba by go spełnić- to logiczne.

ale znając miarę maksymalnej mocy intencji danego osobnika, a więc jego możliwości magicznych mogę stwierdzić ilu takich osobników mi potrzeba by dany cel osiągnąć.

sprzęganie może być proste, jeśli każdy z uczestników będzie miał identyczny wzorzec celu we łebie. tak?

czy nie? za skomplikowane? mogę z tym iść do kogo innego. parodiować się jest prosto.

i jeszcze raz- niekompetentnych proszę o niewypowiadanie się. proszę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli byłby odpowiedni fizyk czy naukowiec z podobnej dziedziny ,chętnie udowodniłbym na swoim przykładzie ,na sobie ,jak działa Fizyka Magii ,Medytuję już 18 lat i niejednych dziwnych ,parapsychicznych zdolności doświadczyłem i proszę nie brać mnie stereotypowo,wiem że jestem tak odbierany ,ale jak widziałem kiedyś podpis "Żeby uwierzyć ,to Trzeba zobaczyć"

to nie jest temat na żale społeczne ani dziennik ludzi niedocenianych.

pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie są żadne żale społeczne,wypraszam sobie cyniku (tylko mi nie płacz) ,bo każdy mnie niby zna ,a guzik o mnie wie ,tylko plotek głupich narobią i pomówień,i potem sobie myśli taki jeden z drugim -jaki jestem mądry ho ho.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeśli tak to napisz tu o sobie wszystko i zdementuj plotki.

ktoś tu kiedyś napisał "jakiego siebie malujesz takiego cię widzą". nie wiem kto to. Soku? pogadaj z nim. to chodząca legenda. każdy mówi o nim co innego a on jest sobą i już.

nie pluj się. i zacznij pisać na temat bo to jest nudne ;|

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bagheera starasz się być mądra a nie czytasz tego co napisałem.

ironizujesz coś wciąż rozumując swoim słownikiem i olewając moją definicję, którą zresztą przedstawiłem raczej klarownie.

intencja to wpływ na coś dzięki czemu efekt się spełnia, a nie spełnianie efektu za pomocą swojej energii. intencja to rozruch, kreacja to akt wszechrzeczy.

proste?

a czepiłaś się samego pytania o miarę intencji nawet nie próbując zrozumieć do czego dążę.

im cel jest bardziej skomplikowany tym więcej uwagi i tego wszystkiego co wymieniłem w pierwszym poście potrzeba by go spełnić- to logiczne.

ale znając miarę maksymalnej mocy intencji danego osobnika, a więc jego możliwości magicznych mogę stwierdzić ilu takich osobników mi potrzeba by dany cel osiągnąć.

sprzęganie może być proste, jeśli każdy z uczestników będzie miał identyczny wzorzec celu we łebie. tak?

czy nie? za skomplikowane? mogę z tym iść do kogo innego. parodiować się jest prosto.

i jeszcze raz- niekompetentnych proszę o niewypowiadanie się. proszę.

a moze by tak bez opieprzania, co? schowaj sobie swoje fochy do kieszeni

rzucasz pytanie -> ryzykujesz

podalam prosta zasade - chcesz cos mierzyc -> okresl jednostke

mozna cos zartobliwie napisac, co nie oznacza wysmiewania

a skoro chcesz ich "sprzegac", to moze jednak zasady przaplywu pradu Ci sie przydadza

na przyklad na uklady szeregowe i rownolegle :p :p :p

PS poza tym napisalam Ci, ze wg mnie nie jest to jak z bodzcem, ze moze byc za wysoka wartosc - tylko raczej liniowo, ewentualnie wykladniczo

nie rzucaj sie tylko pomysl, ze nie zawsze dostajesz to, czego oczekujesz

Edytowane przez Bagheera
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czemu wszystko wiążesz do fizyki klasycznej? nie rozumiem energii w sensie tak dosłownym jak Ty, co może być problematyczne w późniejszej fazie pojmowania problemu w Twoim przypadku.

sprzężenie magów w łączeniu intencji nie musi polegać na równoległym podłączeniu ich do siebie ani szeregowym ani żadnym innym. wystarczy jeden wzorzec, idealnie taki sam i intencja.

i nie- nie strzelam focha. staram się myśleć konstruktywnie, a żartobliwy ton zaczyna wszystko zamieniać w syfiaty offtop. ze śmichów chichów zrobi się nagonka na katolików albo wpływ wzrostu ceny gazu ziemnego na koszty produkcji prądu zmiennego oraz smak chleba w piekarni na rogu Marszałkowskiej.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

powiem Ci, dlaczego nawiazuje do fizyki klasycznej

bo nieraz to co najprostsze jest genialne

piekno lezy w prostocie

popatrz na E=mc2

a poza tym - do jakiej fizyki chcesz nawiazac - do rownan Maxwella?

moze jeszcze ktos Cie wesprze w tych dociekaniach :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to przez moje znajomości. człowiek przesiąka jakimiś burzami 'musku'...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak dobrze zauwarzył to Oszei ,cały czas przebiega globalna komputeryzacja ,wszystko się miesza w ludzkim mózgu ,to wygląda tak że sztuczny świat ten z sieci komputerowej - wirtualny ,miesza się z prawdziwym emocjonalno -psychicznym światem u ludzi ,czyli uzwojenia nerwowe w mózgu ludzkim mieszają się ,z siecią komputerową ,tak jak na filmie Matrix gdzie ludzie zostaja sztucznie utrzymywani przy życiu ,podłączeni do globalnej sieci internetowej - Matrix ,a systyem pokolei robi sobie te same kopie z ciał ludzkich ,wchłaniając ich ,jak taka czarna dziura.

I proces ten przebiega w zastraszającym tempie,kiedyś czułem taką ingerencję w moją energetykę ,jakby ktoś chciał zrobić to samo i ze mną ,to dzisiaj opdczułem to samo ,wielki gniew,który mnie rozsadzał od środka ,jakbym miał kulę wibrującą w brzuchu ,a jako że medytuję już 18 lat ,to wszelka taka ingerencja na dłuższą metę staje się nieskuteczna ,czyli ratunkiem na bezpieczne wchodzenie w światy astralne ,jest medytacja Tutaj proszę taki filmik ,.wszystko na temat - teoria i praktyka medytacji :

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby coś zmierzyć, trzeba mieć wzorzec, punkt odniesienia. Tak jak dla temperatury np. zmiana stanu skupienia wody. Co do szerszego pojęcia fizyki(metafizyki) polecam książkę "Tao fizyki" - Fritjof Capra. alathea ma rację, że najprostrze rozwiązania są najlepsze.

Mistyk, sieć internetowa nie wpływa aż tak na naszą świadomość. Raczej nasza świadomość wpływa na sieć. Sieć nas nie wysysa, sami zostawiamy kopię własnej świadomości. Sam to robisz, pisząc tutaj posty.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 15.5.2011 o 19:29, ZiP napisał:

Żeby coś zmierzyć, trzeba mieć wzorzec, punkt odniesienia. Tak jak dla temperatury np. zmiana stanu skupienia wody. Co do szerszego pojęcia fizyki(metafizyki) polecam książkę "Tao fizyki" - Fritjof Capra. alathea ma rację, że najprostrze rozwiązania są najlepsze.

Mistyk, sieć internetowa nie wpływa aż tak na naszą świadomość. Raczej nasza świadomość wpływa na sieć. Sieć nas nie wysysa, sami zostawiamy kopię własnej świadomości. Sam to robisz, pisząc tutaj posty.

Masz Rację Zip ,wiem z doświadczenia że człowiek pozwolił się wchłonąć glogalnej komputeryzacji ,i teraz ludzkość nie może żyć bez internetu i komputerów ,oraz komórek  ,ludzie jakby byli klonami którzy mają jeden system nerwowy (są wyjątki ),którzy nie potrafią podjąć samodzielnej decyzji   (taka społeczna niedojrzałość ) .

a jak ktoś dobrze zauwarzył ,to dokładnie ja tak mam , o mnie słyszałem już to i tamto i siamto ,tu i tam od tego i owego (plotki i pomówienia nieprawdziwe i kłamliwe ),a ja jestem po prostu sobą ,człowiekiem samo-świadomym ,a pseudomądralom ,którzy twierdzili że mnie znają ,gratuluję (ciemnoty umysłowej  i zacofania ,za przeproszeniem ) ,to tak jakby grę aktorską ,brać za prawdziwą osobowość  :oklasky:.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Jak zmierzyć moc intencji?

2. W biologii istnieje prawo, które mówi, że aby mięsień się skurczył potrzeba bodźca progowego (minimalnego) by owy skurcz wywołać. Bodziec nie spełniający tego wymogu nie wywoła skurczu mięśnia, zaś większy- sprawi, że skurcz będzie silniejszy.

Czy równie dobrze może być z intencją?

3. Jeśli założone jest, że magia to działanie intencją na wszechrzecz w celu aktu twórczego to czy możliwe jest, że osoba używająca magii podlega takim zasadom, jakie określi dla danego aktu, czy zasady określone są już tu i teraz?

Rozchodzi się tu nie o moralne zasady mówiące o dobrej i złej energii, więc proszę nie odpowiadać stereotypowo, jakoby brak zasad miał być moralnie zły.

Pytanie odnosi się do praw zarówno fizycznych dzisiejszej stopy cywilizacji jak i praw zgodnych z innymi naukami. (przykład stworzenia życia z cząstek, bądź nadanie Golemowi jestestwa poprzez stworzenie odpowiedniej imaginacji na tyle skomplikowanego mechanizmu że miałoby to sens).

 

Odp .1  -. Im Silniejsza I Wytrwała  /Nieustępliwa Przed Trudnościami /Nieustraszona  - Intencja / Przyczyna / Wola Działania ,Tym Skutek Działania Będzie Pewniejszy ,Zgodnie Ze Wzorem A. Einsteina -E=MC2 ( czyt .energia psychiczna  / zarodek /embrion /duch ludzki  ,ulega zwielokrotnieniu  w ciele fizycznym / człowiek wewnętrzny rozwija  się najlepiej duchowo  ,poprzez pokonywanie oporu - losu , materii /ciała , wykonując ruch ,czynność ,działanie itp .

Odp.2. - Jeśli ktoś będzie działał z intencją szkodzenia ,wystarczy że wywoła w  drugim człowieku (ofierze ) bodziec który będzie miał negatywny wydźwięk -psycho-emocjonalny - strach ,lęk ,obawa , straszna wiadomość ,tragedia , itp. a emocje ,poprzez system nerwowy rozsiany po całym organizmie , wywołają odpowiednią reakcję ciała /fizyczną ,gdzie wszystkie dolegliwości  odczuje się również w psychice (i tak krztałtujemy światopogląd  ).

Odp.3. - Mag wykonujący rytuały magiczne ,stosuje się do zasad ducha stwórczego , i łącząc  się z duchem stwórczym wszechświata ,w mistycznej unii , sam może ustanowić nowe zasady i prawa .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.