Gość Vayen

Początki spirytyzmu.

5 postów w tym temacie

W 1843 roku w Hydesville zostało popełnione brutalne morderstwo, którego ofiarą padł miejscowy gazeciarz – Charles Rosma. Wracając z pracy został zatrzymany przez dwóch rabusiów, którzy zażądali od niego pięciuset dolarów. Mężczyznę zamordowano. Ciało ukryto w piwnicy pobliskiego domu.

Po kilku latach dom wystawiono na sprzedaż. 31 marca 1848 roku córki państwa Fox’ów, 15-letnia Margareta i 12-letnia Kate przybiegły z krzykiem do sypialni rodziców, przerażone natarczywym stukaniem rozlegającym się w ich pokoju. Panu Fox’owi nie udało się odnaleźć przyczyny nocnych hałasów. Pukanie powtarzało się regularnie, dlatego po pewnym czasie dziewczynki przywykły do tajemniczych odgłosów. Postanowiły porozumieć się z enigmatyczną istotą. Przy pomocy ustalonego systemu ,,klaskania w dłonie’’ dowiedziały się kim jest tajemniczy gość. Charles Rosma opowiedział historię swojego morderstwa, kazał przekopać piwnicę w celu odnalezienia ciała i potwierdzenia autentyczności jego słów.

23 listopada 1904 roku dziennik ,,Boston Journal’’ zamieścił artykuł o odnalezieniu ludzkiego szkieletu w domu w Hydesville, należącym niegdyś do rodziny Fox’ów. Z zrujnowanym domu na skutek podwyższania się poziomu wody, w piwnicy zawalił się mur zbudowany równolegle do jednej ze ścian, kryjący w powstałej w ten sposób dziurze szkielet Charlesa Rosmy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziadek mi opowiadał że jego sąsiad stracił palec i schował go na strychu o czym nikt nie wiedział.

Żył jeszcze bardzo długo bez palca,potem umarł i zaczął wracać po swój palec :>

Nikt nie wiedział co się dzieje,po przeszukaniu strychu odnaleźli małą skrzynkę z obciętym palcem,

zakopano go na cmentarzu,w grobie właściciela i skończyło się nawiedzanie.

To była ponoć historia prawdziwa,cała wieś o tym opowiadała i starali się to robić w gronie dorosłych,z dala od dzieci.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
31 marca 1848 roku córki państwa Fox’ów, 15-letnia Margareta i 12-letnia Kate przybiegły z krzykiem do sypialni rodziców, przerażone natarczywym stukaniem rozlegającym się w ich pokoju.

W sumie jest wiele historii na temat kontaktow z duchami,jednak masz racje Vayen,ta historia Fox'ow,jest wydarzeniem ktore zapoczatkowalo Spitytyzm jako okreslona dziedzine z zagadnien ezoterycznych,ktora na przestrzeni lat byla rozwijana o seansy z wirujacymi stolikami,pismem automatycznym i udzialem medium ktore uzyczalo swojego ciala duchowi na czas seansu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko to idzie w prosty sposób wsytłumaczyć , po śmierci ciała ,ulatnia się energia spirytualna /duchowa człowieka , tzw perisprit ,który jeszcze dugo będzie istniał ,po śmierci ciała materialnego , dopuki nie dokończy wszystkich ziemskich spraw ,i z powrotem wciela się w ciało materialne /fizyczne ,znane jest to jako poczęcie / narodziny .mówi się wtedy o niezindetyfikowanej energii miejsca ,którą to energię duchową ,robocze określenie to duchy  ,niewielu ludzi na świecie potrafi wyczuć .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.