Gość Sok ze skał

Planety

6 postów w tym temacie

http://charon19.webpark.pl/planety.htm

"Neptun to planeta tajemnic i iluzji. Jej potęga to wyobraźnia. Symbolizuje nasze życiowe marzenia i mistyczne wartości. To planeta uroków. Czy masz bujną wyobraźnię? Czy ktoś powiedział Ci, iż posiadasz hipnotyzującą osobowość? Współczujesz cierpiącym? Interesuje Cię okultyzm i zjawiska parapsychiczne?

Jeśli odpowiadasz "Tak" na powyższe pytania, to znak, iż Neptun ma duży wpływ na Twoje życie. Każdy, kto obdarzony jest artystycznymi wizjami, którego pociągają sprawy duchowe i kto doświadcza niezwykłych, niewyjaśnialnych wydarzeń, odczuwa potęgę tej planety. Poznanie położenia Neptuna w kosmogramie pomoże ci lepiej zrozumieć, jak wpływa on na Twoje sprawy.

Drugą ze współczesnych planet nazwano imieniem rzymskiego boga wód, który włada oceanami, rzekami, morzami, strumieniami, fontannami oraz wszystkim tym, co kryją głębiny. W astrologii Neptun jest planetą idealizmu i duchowości. Jego domena to świat podświadomości, ukrytej pamięci, intuicji i jasnowidzenia.

Pozytywny wpływ Neptuna przejawia się w błyskotliwości i tajemniczości, w artystycznej wyobraźni, marzeniach i wizjach. Jego negatywna strona zaś oszustwa, podstępy, zamieszania, zdrady i udawanie."

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie Soku ,tak jest ,teraz wiem z doświadczenia że tak jest ,można powiedzieć że świadomie przeszedłem stany schizofreniczne ,a ponieważ przez wiele lat uprawiam Yogę Królewską -tj .spajającą wszystkie ścieżki Jogi równomiernie : Hatha - joga ,Kundalini - joga ,Radża - joga ,Laja joga ,Guru - joga ,Bahti - joga ,Krija - joga ,Karma - joga ,Giana - joga ,najtrudniej zawsze było nawet doświadczonym Joginom ,przekroczyć ten ostatni etap ,ułudy ,szaleństwa ,haosu i iluzji umysłu z Sanskrytu zwanego Mają -zasłoną iluzji ,i pożucić wszelkie wyobrażenia umysłowe i wyobrażni na temat - Boga ,Bogów ,Aniołów,Szatana,Diabła,Demonów itp. (przekroczyć 7 czakrę i osiągnąć świadomość Boga )i połączyć się w jedno z wewnętrzną siłą w sobie ,można ją nazwać Bogiem (lub odkryć prawdę w sobie ,czy poznać siebie ),ponieważ siła owa ,umieszczona w czakra 3 Manipura ,ma taką moc ,jakby cały świat psychiczny wywrócił nam się do góry nogami ,a my popadamy w jakiś obłęd czy szaleństwo ,co jest równoznaczne z oddziaływaniem planety Neptun na naszą psychikę (jako czakra 6 -trzecie oko) ,powodująca różnego rodzaju choroby psychiczne i neurologiczne ,bez należytego przygotowania teoretycznego ,oraz solidnej praktyki . :_slonko:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak ,Planeta Pluton ,to według psychologii transpersonalnej ,jak C.G.Jung -to tzw. " Bogacz Duchowy " czyli że na dnie naszej psychicznej głębi ,rozwijając się prawidłowo ( samo-realizując i samo-doskonaląc ) ,duchowo -psycho-fizycznie , pod warstwani podświadomych śmieci ,odnajdujemy skarby naszej duszy ,coś ,o czym nie mieliśmy dotąd pojęcia ,i nie mamy ,gdy nie rozwijamy się prawidłowo .

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Planeta Mars Natomiast , patron dnia wtorku (znaczy to że we wtorki planeta mars szczególnie daje o sobie znać ) ,ale może z  innymi planetami współpracować i na inne dni oddziaływać  ,tu potrzebne jest wykreślenie kosmogramu danej osoby ,by mieć dokładny obraz sytuacji ,

w Mitologii Planeta Mars uchodziła za Boga Wojny -Aresa ,według Hinduskiej filozofii starożytnej ,jest to 2 i 3 ośrodek świadomości duchowej -czakra ,z Sanskrytu -Svadhisthana I Manipura .

Planeta Mars ,oraz 2 I 3 Czakra to takie psychiczne cechy jak - Pożądanie Seksualne ,Fascynacja Erotyczna  , Oczarowanie  ,Siła ,Ambicja ,Egoizm ,Chciwość ,Pycha ,Duma ,Moc ,Odwaga ,a także wszelkie objawy chorobowe organów wewnętrznych ,przyporządkowane do tych rejonów jak - objawy chorobowe jajników  ,jąder ,problemy z prostatą , ból lędżwi , choroby nerek ,  bóle brzucha ,wątroby i oczu (które mają powiązanie z wątrobą - psychicznie nasza podświadomość /dusza )  , choroby śledziony ,trzustki ,żołądka i problemy z jelitami . 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Mitologii Planeta Saturn Uchodził za  – staroitalski bóg rolnictwa, zasiewów i czasu, legendarny władca Italii.

Później Saturn był utożsamiany z greckim Kronosem .

Jowisz miał strącić z tronu Saturna, który potem zamieszkał w Italii, gdzie zapanował wówczas wiek złoty.

Nauczył on ludzi uprawy roli i winnej latorośli .

 Miał również pierwszy ustanowić prawa w Italii .

W 497 p.n.e. zbudowano na wzgórzu kapitolińskim świątynię Saturna, prawdopodobnie na miejscu starego ołtarza, gdzie składano ofiary z ludzi. Od tego czasu obchodzono święto ku czci Saturna – saturnalia .

Jego Babilońskim odpowiednikiem był Nurta  a Hinduskim  odpowiednikiem − Śani .

Na cześć Saturna nazwano szóstą planetę Układu Słonecznego – Saturn.

Z kultem Saturna związana była łacińska nazwa Soboty  dies Saturni (dzień Saturna), a ta wpłynęła na np. ang. Saturday.

Jednym z najsłynniejszych przedstawień Saturna w sztuce jest obraz Saturn Pożerający Własne Dzieci  autorstwa Francisca Goi .

Nikt nie lubi Saturna.

Wpływ  saturna na umysł /psychikę ludzką bywa wymagający .

Na ogół kojarzony jest z ograniczeniami, ciężką pracą, wyrzeczeniami, obowiązkami, trudnościami zewnętrznymi i smutkiem. Nawet jego zalety wydają się ponure, pozbawione radości. Wprawdzie pracowitość, wytrwałość, samokontrola i oszczędność to cechy bardzo pożądane, ale jak gdyby nieciekawe i niemodne. Nikt więc nie lubi Saturna, ale wszyscy trochę się go boją, ponieważ każde wkroczenie Saturna w nasze życie wiąże się z cierpieniem. Warto więc się zastanowić, dlaczego tak się dzieje i na czym naprawdę polega działanie tej planety.

Saturn był najdalszą planetą Układu Słonecznego znaną starożytnym. Nazwano go imieniem staroitalskiego boga rolnictwa i zasiewów, utożsamianego z greckim tytanem Kronosem pożerającym swoje dzieci. Stąd stał się on symbolem czasu, który niszczy własne dzieła. W Attyce obchodzono jego święto, zwane Kronia, w okresie żniw, a Kronosa przedstawiano z sierpem. Na średniowiecznych wizerunkach występował natomiast często z kosą na ramieniu, podobnie jak personifikacja śmierci.

W astrologii Saturn tradycyjnie uważany jest za tak zwanego malefika, czyli planetę złoczynną. Wszelkie zmiany, nawet pozytywne, jakie przynosi w życiu, muszą być na ogół okupione dużym cierpieniem, jego działanie przejawia się pod postacią surowych sprawdzianów i testów, którym nie zawsze można sprostać i które nigdy nie są radosne. Położenie Saturna w horoskopie pokazuje dziedziny życia, gdzie spotykają nas trudności i zawody, gdzie nasza ekspresja jest utrudniona lub nawet niemożliwa. Wiąże się to z poczuciem braku bezpieczeństwa.

Ograniczające działanie Saturna może się przejawiać w życiu w rozmaity sposób. U jednych ludzi wywołuje postawę defensywną, niechęć do działania z obawy przed trudnościami i niepowodzeniem, u innych zaś wyzwala dążenie do uzyskania konkretnych osiągnięć mających zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Nie będą to na ogół działania nowatorskie, ponieważ Saturn, jako planeta czasu, dostosowuje się raczej do zastanych struktur niż próbuje je radykalnie zmieniać. Właściwe zrozumienie i "obłaskawienie" Saturna jest bardzo trudne, ponieważ wydaje się on odpowiedzialny za wydarzenia i okoliczności, na które pozornie nie mamy wpływu, które nam się zdarzają, pojawiają się na pozór bez naszego udziału i bez naszej winy, stwarzając często wrażenie niezasłużonej kary. Dlatego od bardzo dawna rolę Saturna identyfikowano z działaniem karmy, to znaczy z odpłatą za grzechy i przewinienia popełnione w poprzednich wcieleniach.

Prawdziwa rola karmy nie polega jednak na karaniu za złe uczynki, ale na pobudzaniu człowieka do coraz większego rozumienia i rozwoju świadomości. Na obecnym etapie ewolucji ludzkości rozwój ów może się odbywać jedynie na planie materialnym, którym rządzi właśnie Saturn. Saturn poprzez znak Koziorożca związany jest z elementem ziemi, z materią, z krystalizacją, z ograniczeniami, po prostu z całym fizycznym światem, w którym przychodzi nam żyć i działać. Świat ten ogranicza wprawdzie nasze możliwości, ale przez konieczność nadawania formy każdej idei, jaka zrodzi się w naszym umyśle, sprawdza jej rzeczywistość i realność Testuje także nasze wyobrażenia o sobie, podsuwa nam codziennie liczne sprawdziany, które pokazują, na ile znamy siebie samych. I to też jest rola Saturna - sprawdzanie naszych idei i ideałów w praktyce, służące poznaniu samego siebie.

Położenie Saturna w horoskopie pokazuje sferę życia, która ma dla danego człowieka największe znaczenie. Sfera ta dotyczy prawdopodobnie tych problemów z poprzednich wcieleń, które pozostały nie rozwiązane. Trudności w ich rozwiązywaniu w obecnym życiu wynikają częściowo z poczucia ich doniosłości, które to poczucie może rodzić strach przed działaniem, unikanie działania, a nawet spychanie problemów do nieświadomości. I stąd już niedaleka droga do wrażenia niezasłużonej kary. Jung powiedział, że gdy jakaś wewnętrzna sytuacja pozostaje nie uświadomiona, wtedy zdarza się z zewnątrz jako los. Wypowiedź ta doskonale charakteryzuje działanie Saturna w życiu człowieka. Jakże często mówi się, że to nie wypadki zdarzają się ludziom, ale ludzie wypadkom.

Spośród wszystkich planet Saturn jest najbardziej konserwatywny Rządzi przecież ziemskim znakiem Koziorożca (i tradycyjnie stałym znakiem Wodnika) oraz włada X domem horoskopu, nosi imię boga czasu Kronosa, związany jest więc z przeszłością. Jego działanie przyczynia się do krystalizacji rodzących się struktur i zachowywania ich, a także do ustalania powszechnych wzorców życia i moralności w społeczeństwie. U pojedynczego człowieka natomiast Saturn może występować w roli osobistego cenzora, pewnego rodzaju moralnego strażnika, który pilnuje, aby pewne elementy nieświadomości nie przedostały się do świadomego umysłu. Są to nasze cechy i wady, których się boimy i o których wolelibyśmy nie wiedzieć, ponieważ nie zgadzają się z naszymi wzorcami etycznymi. Do takiej roli Saturna nawiązuje tradycja ezoteryczna. W teozofii, a zwłaszcza w antropozofii Rudolfa Steinera spotykamy opis budzącej grozy postaci, zwanej Strażnikiem Progu, z którą człowiek musi stanąć twarzą w twarz przy pierwszym wtajemniczeniu Symbolem tej postaci jest właśnie Saturn. Ów Strażnik Progu, choćby nie wiadomo jak przerażająco wyglądał, musi zostać przezwyciężony, a nie jest on niczym innym, jak naszym wewnętrznym lękiem i pozostałościami wszystkich złych uczuć i myśli, od których nie zdołaliśmy się uwolnić. Jest on jednak równocześnie posiadaczem kluczy do wrót wtajemniczenia i tylko dzięki niemu, czyli dzięki samopoznaniu, możemy osiągnąć wolność

Żródło : http://zodiak.net.pl/saturn.html

Przyporządkowaniom dni tygodnia ,można z  powodzeniem wiązać oddziaływanie i przypożądkowanie siedmiu czakr -kół energetycznych w ciałach subtelnych /duchowych , a które to ciała  wpływają na nasze ciało materialne /fizyczne i zdrowie psychiczne i fizyczne ..

Zaczniemy od pierwszego dnia tygodnia -Soboty ,Planety Saturn ,I Pierwszej Czakry -Muladhara ( z sanskrytu ) gdzie  leży uśpiona ognista ,wężowa,duchowa energia -Kundalini :

 

Czakry – 1 – Czakra podstawy

 

 

czakra1.jpg

 

Muladhara – czakra podstawy

Znajduje się ona u podstawy kręgosłupa, pomiędzy odbytem a genitaliami. Jest skierowana w kierunku ziemi.

Kolor: czerwony

Zmysł: zapach

Ciało: Fizyczne

Przyporządkowane gruczoły: Nadnercza – regulują poziom krwi w organizmie, regulują temperaturę ciała. Produkują adrenalinę.

Podstawowe cechy: Instynkt przetrwania, cielesne istnienie.

Funkcja czakry podstawy:

To centrum energetyczne odpowiada za nasz kontakt z ziemią. Od ziemi jest pobierana energia życia. Ta czakra zapewnia stabilizację, bezpieczeństwo, energię, ciepło, przetrwanie. Daje mocne fundamenty, na których człowiek może budować swoje życie, rozwijać się. Dlatego nazywa się ona czakrą podstawy.

Energia tej czakry daje moc i siłę do życia. Dzięki niej człowiek ma wolę życia. Czuje się bezpiecznie i jest stabilny. Czuje się dobrze w materii.

Ta czakra zapewnia nam byt. Kiedy jest wystarczająco rozwnięta umożliwia przetrwanie (jedzenie, schronienie). Odpowiada też za fizyczne rozmnażanie się. Ogólnie ta czakra dotyczy funkcjonowania w materii, świecie przejawionym.

Rozwinięcie tej czakry staje się podstawą do harmonijnego życia. Angielska nazwa da tego centrum to „Root Chakra” – czyli czakra korzenia. Nazwa jest o tyle trafna, że przywodzi na myśl dobre zakorzenienie w tej materii.

Harmonia czakry:

Gdy czakra podstawy działa dobrze i harmonijnie, człowiek czuje głęboki kontakt z ziemią. Czuje, że jest bezpieczny i wspierany. Ma dużo energii do realizacji swoich celów i realizuje je bez większych problemów. Taki człowiek odczuwa, że ziemia to przyjazne i bezpieczne miejsce do życia i przejawiania się. Zawsze ma zapewniony pewny grunt pod nogami, bezpieczeństwo, pożywienie, schronienie. Czuje się stabilnie i pewnie. Po prostu dobrze funkcjonuje w materii. Czuje wspracie ziemi.

Dysharmonia czakry:

Kiedy brak harmonii na tym poziomie, człowiek odczuwa zagrożenie swego bytu. Czuje, że świat jest dla niego nieprzyjazny, niebezpieczny i zimny. Czuje, że musi o wszystko walczyć i wszystkiego bronić, aby zapewnić swój byt. Ma trudności z dawaniem i dzieleniem się. Taki człowiek może stać się skrajnym materialistą, który za wszelką cenę chce zbierać i nic nie tracić.

Odczuwa niepewność i lęk przed działaniem. Lęk przed innymi ludźmi, na który reaguje agresją. (jakby inni byli zagrożeniem). Często nie potrafi zapanować nad swoimi emocjami.

Jest nakierowany na zaspokajanie własnych potrzeb, nie patrząc na innych.

Zamknięta czakra:

Kiedy człowiek ma zamkniętą czakrę podstawy, czuje brak stabilności i brak gruntu pod nogami. Brakuje mu życiowej energii i siły do funkcjonowania. Życie jest dla niego ciężkim doświadczeniem, gdzie trzeba się męczyć by w ogóle przeżyć. Tęskni za życiem przyjemniejszym i mniej wymagającym.

Jest pełen lęków i niepewności. Chowa się przed światem. Jest bierny i słabowity. Często też charakteryzuje się słabym zdrowiem i małą odpornością psychiczną. Nie czuje stabilności wewnętrzej, jest najczęsciej zależny od innych. Szuka wsparcia i bezpieczeństwa na zewnątrz, zapominając o wewnętrzym kontakcie z ziemią.

Otwieranie i harmonizowanie czakry podstawy:

Kiedy stwierdzimy, że z naszą czakrą podstawy nie wszystko jest w porządku, warto temu zaradzić. Czakry można otworzyć lub zharmonizować na różne sposoby.

Można zsynchronizować czakrę z odpowiednią dla niej częstotliwością:

 • Kolor czerwony – Można obcować z rzeczami lub zjawiskami o żywo czerwonym zabarwieniu. Np. Oglądać czerwone rzeczy (jak wschód słońca, czy pole róż). W medytacji wyobrażać sobie ciepłe i czerwone światło bezpieczeństwa wpływające przez czakrę podstawy.
 • Dźwięk mantry LAM – wymawianej bardziej jako „Lamng”. Można tak sobie melodycznie powtarzać ta mantrę, skupiając się na bezpieczeństwie i cieple.
 • Dźwięk „do” – ten dźwięk również harmonizuje czakrę podstawy.
 • Jeśli chodzi o muzykę, to dla uspokojenia można słuchać utworów spokojnych, wypełnionych dźwiękami natury. Dla aktywacji i pobudzenia czakry można posłuchać jakichś afrykańskich czy polinezyjskich bębnów. Poczuć jak nawiązuje się konktakt z ziemią, bazą, stabilnością.
 • Obcowanie z naturą – bardzo skuteczna praktyka. Można usiąść na ziemi, na łonie natury i poczuć kontakt z ziemią. Można wizualizować energię, jaka płynie z ziemi i ogrzewa, daje uczucie bezpieczeństwa i stabilności. Chodzenie boso po ziemi, po trawie również jest miłe dla człowieka. Oddychanie zapachem ziemi i lasu. To wszystko działa bardzo pozytywnie na czakrę podstawy. Sprawia, że człowiek zaczyna czuć się ugruntowany, zaczyna czuć połączenie z ziemią.
 • Bardzo korzystnie wpływa na uziemienie pozycja podstawowa Tai Chi. Jest to pozycja z wyprostowanym kręgosłupem (ciało powinno być jak płaszcz powieszony na wieszaku). Nogi na szerokości barków, a kolana lekko ugięte. Pozycja powinna być swobodna i jednocześnie stabilna. Można w takiej pozycji postać czy pochodzić na lekko ugiętych kolanach. Ćwiczenie bardzo uziemiające. 

  Można też użyć praktyk medytacyjnych i afirmacyjnych

 • Medytacja z wizualizacją pobierania czystej i ciepłej energii z wnętrza ziemi. Niech ta energia wpływa przez czakrę podstawy wypełniając cały spód ciała ciepłą i czerwoną energią. Poczym energia ta rozchodzi się po całym ciele dając poczucie bezpieczeństwa i mocy.
 • Można też wizualizować sobie obcowanie z naturą. Wychodząc na zieloną i pachnącą polanę, stajemy stabilnie. Dalej wizualizujemy, że nasze nogi wrastają w ziemię, jak korzenie drzewa. Przez nie płynie czysta energia. Jesteśmy stabilni i bezpieczni. Ziemia daje nam wszystko czego potrzebujemy.
 • Dobrą praktyką jest oddychanie przez czakrę czystą czerwoną energią. Wdech – energia wpływa aktywując czakrę. Wydech – energia wypływa.
 • Bardzo skuteczną praktyką jest praktyka afirmacyjna. Czyli po prostu zwykłe afirmacje, mające na celu odbudowanie poczucia bezpieczeństwa i jedności z ziemią. 

  Tu podam parę przykładów, jednak zachęcam do tworzenia własnych afirmacji:

  „Jestem zawsze i wszędzie bezpieczny. Moja przyszłość jest bezpieczna. Jestem niewinny i bezpieczny w każdym miejscu. Świat jest dla mnie miłym i bezpiecznym miejscem. Ziemia daje mi wsparcie. Świat mnie akceptuje i Ja akceptuję świat. Mam zawsze pełno energii do realizacji moich celów. Otacza mnie dostatek, jestem bezpieczny. Mój byt jest zapewniony. Czuję się bezpiecznie w obecności innych ludzi. Jestem pewny i stabilny.”

  – Bardzo dobrze działa też afirmowanie poszczególnych słów urzeczywistnienia odpowiadających danej czarze. To ćwiczenie pochodzi z medytacji na czakramach, proponowanej przez Leszka Żądło. Ćwiczenie wygląda następująco: Kładziemy prawą dłoń na czarze (lub skupiamy się na niej) i powtarzamy jedno z wybranych słów:

  -> niewinność, moc, zdrowie, spełnienie, błogość, bezpieczeństwo, czystość, światłość, stabilność

  Dzięki temu podświadomość harmonizuje działanie czakry.

  ****

  W naszym społeczeństwie większość osób ma zniekształconą lub zamkniętą czakrę podstawy. Wynika to z nieodpowiedniego wychowania młodych ludzi. Są oni wychowani w kulturze strachu i zagrożenia. Gdzie o byt trzeba walczyć i eliminować konkurencję. Dlatego wielu ludzi wrażliwych duchowo nie potrafi się odnaleźć w tych czasach, tej cywilizacji. Nie mają oni zharmonizowanej czakry podstawy, dlatego nie mają odpowiednich fundamentów do rozwoju. Poczucie bezpieczeństwa w materii jest właściwie podstawą rozwoju duchowego. Dlatego wpierw zalecane jest ugruntowanie w sobie poczucia bezpieczeństwa, a dopiero później otwieranie się na rzeczy duchowe.

Edytowane przez Mistyk
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 11.04.2017 o 00:17, Mistyk napisał:

Planeta Mars Natomiast , patron dnia wtorku (znaczy to że we wtorki planeta mars szczególnie daje o sobie znać ) ,ale może z  innymi planetami współpracować i na inne dni oddziaływać  ,tu potrzebne jest wykreślenie kosmogramu danej osoby ,by mieć dokładny obraz sytuacji ,

w Mitologii Planeta Mars uchodziła za Boga Wojny -Aresa ,według Hinduskiej filozofii starożytnej ,jest to 2 i 3 ośrodek świadomości duchowej -czakra ,z Sanskrytu -Svadhisthana I Manipura .

Planeta Mars ,oraz 2 I 3 Czakra to takie psychiczne cechy jak - Pożądanie Seksualne ,Fascynacja Erotyczna  , Oczarowanie  ,Siła ,Ambicja ,Egoizm ,Chciwość ,Pycha ,Duma ,Moc ,Odwaga ,a także wszelkie objawy chorobowe organów wewnętrznych ,przyporządkowane do tych rejonów jak - objawy chorobowe jajników  ,jąder ,problemy z prostatą , ból lędżwi , choroby nerek ,  bóle brzucha ,wątroby i oczu (które mają powiązanie z wątrobą - psychicznie nasza podświadomość /dusza )  , choroby śledziony ,trzustki ,żołądka i problemy z jelitami . 

Powtórzę ,masz absolutną rację Mistyku :) , kurna , skąd ty to wiesz :wow:

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.