Gość Kuanan

Rozkład główny

2 posty w tym temacie

Najlepszym rozkładem w kartach klasycznych jest rozkład 4x8. Układanie kart zaczynamy od swojej lewej strony.

Karty powinny być pookładane schludnie, powinny stykać się brzegami, mogą zachodzić na siebie.

Możemy przyjąć, że I rząd to przeszłość osoby, której wróżymy, II rząd to teraźniejszość, III i IV rząd to przyszłość.

Możemy również założyć inną wersję, mianowicie, że karty do osoby pers. W układzie to jej przeszłość a karty a karty znajdujące się za kartą pers. To jej przyszłość. Teraźniejszość określą nam karty znajdujące się w tym samym rzędzie co karta pers.

1-----2-----3-----4-----5------6-----7-----8

9---10----11----12---13----14---15----18

17--18----19----20---21----22---23---24

25--26----27----28---29----30---31---32

Wskazówki:

1. Na początku zawsze szukamy w danym rozkładzie karty personifikującej daną osobę, której wróżymy. Jeśli ta karta usytuowała się na samym początku to mamy dwa wyjścia: albo karty składamy i rozkładamy jeszcze raz albo uznajemy, że jest to dla nas wskazówka, że klient/ka rozliczyła się dawno ze swoją przeszłością i uważa to za rozdział zamknięty w swoim życiu. Jeśli natomiast ustawi nam się na samym końcu to jest to również dla nas cenna informacja. Oznacza to, że osobą, której wróżymy rozpamiętuje przeszłość, z jakiegoś powodu boi się spojrzeć śmiało w przyszłość.

2. Jak już zlokalizujemy kartę personifikującą (Dama lub Król) to karty wkoło powiedzą nam coś o charakterze tej osoby.

3. Następnie poszukajmy partnera lub partnerki tej osoby w rozkładzie (też będzie to król lub Królowa)

4. Poszukajmy kart, które łącza się w jedną całość.

źródło: <!-- m -->http://www.magiatarota.info/poznajemy-k ... klad-2.php<!-- m -->

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam pytanie nastepujace jak rozkladamy karty? Tasujemy to ok wiem dzielimy na 3 kupki do siebie skladamy spowrotem w calosc i co dalej? Rozkladamy po kolei tak ja leci czy np rozkladamy na stole i wybieramy sobie karty z przyslowiowego wachlarza?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.