Gość Kuanan

Horoskop kwiatowy

12 postów w tym temacie

Kwiatom od dawna przypisywano magiczne znaczenie. Astrolodzy opracowali wróżby, w których połączyli datę urodzenia z kwiatem. Każdemu przypisany jest określony kwiat.

Goryczka 1 styczeń do 10 styczeń

Urodzeni pod tym znakiem wykazują się siłą Marsa i Słońca. Choć to osoby refleksyjne, znajdują dużo siły do realizacji planów. Mają dar do spraw finansowych. Nie zawsze potrafią okazać uczucia, choć sami mają bardzo rozwiniętą potrzebę miłości. W dzieciństwie trudno było im się skupić na zdobywaniu wiedzy. Wrażliwi i subtelni, unikają konfliktów. W sytuacjach spornych tracą poczucie pewności siebie. Ich droga do sukcesu jest długa i wymaga dużej wytrwałości. Efekt ten zawdzięczają wytrwałej własnej pracy, zdolności przewidywania i konsekwencji swoich działań. Zazwyczaj są domatorami ceniącymi ciepłą atmosferę. Dzięki konsekwencji i uporowi potrafią osiągnąć więcej niż inni, choć efekty mogą przyjść w późniejszym okresie życia.

Oset 11 styczeń do 20 styczeń

Oset jest rośliną Koziorożca. Osoba urodzona pod tym znakiem jest odpowiedzialna i godna zaufania. To najlepszy przyjaciel na ciężkie dni. Pod maską oschłości ukrywa czułą oraz wrażliwą duszę. Kamufluje też swoją atrakcyjność fizyczną, za to pod wpływem miłości samoistnie rozkwita. Energia miłości radykalnie go zmienia i uskrzydla – lubi się nią karmić. Niestety lęk przed odrzuceniem i zranieniem jest na tyle silny, że blokuje jego działania. Izoluje się od świata, aby chronić swoją wrażliwość. Realizuje się natomiast w pracy zawodowej, przejawiając dużą pomysłowość oraz zaangażowanie. Często spełnia się w tych profesjach, które niekoniecznie wymagają bliskiej współpracy z innymi.

Nieśmiertelnik 21 styczeń do 31 styczeń

Nieśmiertelnik jest symbolem skromności, wrażliwości i delikatności. W starożytności wierzono, że posiadał właściwości magiczne. Człowiek urodzony pod wpływem nieśmiertelnika lubi prowadzić wesołe życie. Zazwyczaj ma dobry humor, jest pogodny, co ułatwia mu odnoszenie sukcesów oraz nawiązywanie kontaktów. To osoba lotna, twórcza, inteligentna, jednocześnie wrażliwa i delikatna, podatna na zranienia. Nieśmiertelnik rzadko wyróżnia innych prawdziwie głęboką przyjaźnią. Kontakty z ludźmi ma raczej dość powierzchowne – z powodu swej nieufności. Jest wesoły, elokwentny i spontaniczny. To wspaniały kompan. Błyszczy humorem i wyrafinowanym dowcipem. Mimo że z pozoru jest otwarty i bezpośredni, tak naprawdę ludzi ocenia krytycznie. Jest bardzo wymagający. Nie cierpi plotkarzy, ludzi niezdyscyplinowanych i o „ciasnym” umyśle. Ma lekką rękę do wydawania pieniędzy, przez co często boryka się z kłopotami finansowymi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jemioła 1 luty do 10 luty

Jemiołę fascynuje wielki świat i ciągłe zmiany. Lubi gwar, ruch, miejsca tętniące życiem. Dobrze czuje się wśród ludzi. Spokój i cisza natury nie służy mu. Człowiek spod znaku jemioły ma skłonność do poszukiwań przygód i nowych wrażeń. Szybko i często zmienia miejsce pobytu. Nigdzie nie może zostać zbyt długo. Dla dobrego samopoczucia otacza się tłumem adoratorów i wielbicieli, często zmieniając obiekt swych uczuć. Na partnerów wybiera osoby o skrajnie różnych charakterach i różnej pozycji społecznej – kocha się w spokojnym romantyku, a następnie w brutalnym ekscentryku. Łatwo ich też porzuca. Jest niezależny i odważny. Wspaniały przyjaciel i kochanek. Jemiołę uważano kiedyś za dar nieba chroniący przed złymi mocami.

Kosmos 11 luty do 19 luty

Osoba spod tego znaku przyciąga ludzi wewnętrzną, tajemną siłą. Lubi życie towarzyskie i wszelkie oznaki zainteresowania oraz podziwu dla swojej osoby. Jej wyjątkowa indywidualność i potrzeba wolności idą w parze z bujną wyobraźnią. Marzy o dalekich podróżach i barwnym życiu. Niestety tylko fantazjuje o oryginalnym zawodzie i nietuzinkowych pasjach – w rzeczywistości mało angażuje się w realizację planów. Czasami swym sposobem życia zniechęca do siebie ludzi. Stara się zdobyć jak najbardziej wszechstronną i dogłębną wiedzę. Każdy liczy się z jego oceną, gdyż zawsze jest trafna i adekwatna do sytuacji. Zdarza się niestety, że popada w finansowe kłopoty. O dziwo, porażki nie są dla niego bodźcem do jakiejkolwiek zmiany.

Mimoza 20 luty do 29 luty

Mimoza to symbol delikatności – jej liście zwijają się pod wpływem dotknięcia. Osoby spod tego znaku są wrażliwe, delikatne i ogromnie czułe. To romantycy, którzy potrzebują, aby otoczyć ich opieką i miłością. Świetni z nich kochankowie, artyści, a nawet bioenergoterapeuci. Wydaje się, że ich życie toczy się bez celu, ponieważ toną w gąszczu wątpliwości i rozterek. Mają niestały charakter i męczą otoczenie zmiennymi nastrojami. Strona materialna życia nie jest dla nich istotna. Ich codzienność płynie spokojnym, pozbawionym nerwowości rytmem. Zadowalają się tym, co posiadają, i dalecy są od wygórowanych wymagań. Nie liczą się z czasem, terminami, limitami. Niepewni siebie i swych pragnień. W życiu emocjonalnym są niezdecydowani, często się wycofują.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mak 1 marzec do 10 marzec

Mak symbolizuje delikatność i urodę. W starożytności patronował bogini Demeter i zapewniał płodność. Obdarowuje urodzonych w tym okresie niezwykle atrakcyjnym wyglądem, szalonym powodzeniem u płci przeciwnej, wrażliwością i twórczością. Ludzie ci spełniają się w dziedzinach artystycznych, świecie kultury i sztuki. Lubią przebywać wśród twórców, marszandów i znanych postaci. Starają się bawić w gronie osób o podobnych zainteresowaniach. Uwielbiają przewodzić i być w centralnym miejscu podczas przyjęć. Jednym słowem – to dusze towarzystwa. Ponieważ dobrze im się wiedzie w życiu i mimo buntu przeciw rutynie, ciężkiej pracy i obowiązkom radzą sobie doskonale, czym wzbudzają zazdrość ludzi. Dlatego też mają wielu wrogów, w tym tych ukrytych.

Lilia 11 marzec do 20 marzec

Ten królewski kwiat symbolizuje niewinność. Jednak osoby urodzone pod jego opieką tylko pozornie sprawiają wrażenie delikatnych i słabych. Są niezwykle wrażliwe, nawet nadwrażliwe, ale posiadają wewnętrzną moc, która je chroni. Doskonale radzą sobie z problemami. Są samowystarczalne, nie lubią słuchać rad ani otrzymywać pomocy. Dotyczy to też ingerowania w ich osobisty świat i życie – nie dopuszczają do tego osób postronnych. To bardzo szlachetni ludzie, choć często bywają niezdecydowani. Sprawiają wrażenie mało konkretnych, chwiejnych w swych sądach i zmiennych, jeśli chodzi o opinie. Często poważnie obrażają się z niewiadomych nikomu powodów, co utrudnia im relacje z otoczeniem.

Tojad 21 marzec do 31 marzec

Sok z tej rośliny wykorzystywano w magii, głównie do sporządzania miłosnych napojów. W rzeczywistości jest to roślina trująca. Ludzie urodzeni pod znakiem tojadu są z natury weseli, lubią zabawę i towarzystwo. Często jednak krytykują innych i bawią się ich kosztem. Są bardzo pomocni, jednak tylko w sytuacjach, gdy nic ich to nie kosztuje albo przynosi im korzyść. To osoby inteligentne o głębokiej wiedzy. Trudno wpłynąć na ich decyzje, opinie, postanowienia. Bardzo mocno wierzą w siebie. Są jak najdalsi od wprowadzania zmian w swoim sposobie postrzegania i działania. Wydają się przekonani o swojej nieomylności. Jeśli nie okiełznają swych złych nawyków, tracą przyjaciół, a także pieniądze. Wszelkie porażki źle wpływają na ich samopoczucie. Są impulsywni i przebojowi. Niestety muszą opanowywać swą wybuchową naturę, aby żyć w zgodzie z otoczeniem.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Geranium 1 kwiecień do 10 kwiecień

Geranium ścieżkę swej kariery i życia osobistego wytycza sobie sam. Pełen optymizmu i odważny, realizuje swoje plany. Trochę zapatrzony w siebie, najbardziej skoncentrowany jest na swych sprawach. Rzadko się waha, nie da się zastraszyć ani speszyć. Przez całe życie dąży do osiągnięcia spokoju i stworzenia bezpiecznego domu oraz szczęśliwej rodziny. Czuje się swobodnie w każdym towarzystwie, jednak preferuje swoje własne i bliskich. Jest niezwykle oddany rodzinie. Niełatwo przyjmuje krytykę i jest wyjątkowo wyczulony na plotki na temat swojej osoby. Mimo optymizmu dręczą go wewnętrzne rozterki i dylematy. Ale zawsze może liczyć na przychylność losu. Nieraz udaje mu się bez szwanku wyjść z największych opresji. Kwiat geranium był poświęcony Herze, bogini ogniska domowego i macierzyństwa.

Hortensja 11 kwiecień do 20 kwiecień

Hortensja ma złote serce. Zawsze pogodny, dobry, serdeczny i uczynny potrafi wybaczyć wrogowi. Wyrozumiały dla ludzkich słabości i potknięć. Każdy zły uczynek potrafi usprawiedliwić i doszukać się motywów – wytłumaczy każdego. Ma całkowitą świadomość własnych słabości i niedoskonałości. Tolerancyjność idzie tu w parze z pogodą ducha i optymistycznym spojrzeniem na świat. To człowiek godny zaufania – można na niego liczyć w każdej trudnej sytuacji. Gorzej z jego własnymi sprawami – szybciej uporządkuje życie cudze niż swoje. Dzięki urodzie i urokowi osobistemu nie ma problemów z nawiązywaniem partnerskich kontaktów. Jest pełny życzliwości dla innych, ma jednak pecha w sprawach finansowych. Nie umie oszczędzać, a w grach losowych głównie przegrywa. Ma predyspozycje do tego, aby prowadzić firmę i przewodzić innym.

Dalia 21 kwiecień do 30 kwiecień

Swoją zmysłowość, skłonność do romansów, urodę i elegancję zawdzięcza opiekunce dalii – Wenus. Ma trudny charakter, co komplikuje jego relacje z partnerami. Potrafi jednak być dla innych podporą. Uwielbia być podziwiany. Często zajmuje się pracą artystyczną, do której ma wyjątkowe predyspozycje. Nie lubi robić nic pod publikę, jest niezależny. To zdroworozsądkowy realista. Bardzo konsekwentny w swoich poczynaniach i pracowity. Daje z siebie dużo, aby zapewnić dobrobyt swym najbliższym. Komfort i pieniądze są dla niego bardzo ważne. Rodzina daje mu siłę i pewność. Dzięki niej i swemu uporowi potrafi podnieść się po każdej katastrofie. Często dąży do zdobycia władzy, dominacji nad otoczeniem. Większość swych celów osiąga. Pomaga mu w tym nieświadomość trudności. Wszelkie przeciwności są przez niego ignorowane lub odsuwane na dalszy plan. Konsekwencja i wiara w osiągnięcie celu są jego główną siłą.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konwalia 1 maj do 10 maj

Opiekunką konwalii była w starożytności symbolizująca szczodrość bogini Flora. Osoby urodzone w tym okresie to miłośnicy natury. Lubią mieszkać blisko przyrody, a jeśli życie ich toczy się w mieście, otaczają się roślinnością i zwierzętami. Nie są to ludzie czynu, raczej pasywnie godzą się na to, co przynosi los. A przynosi dużo pomyślności. Jeśli życie zmusza ich do aktywności, stają się wytrwałymi i silnymi działaczami. To serdeczni i uczynni ludzie, którzy chętnie dzielą się z bliźnimi tym, co posiadają. Nie mami ich dostatnie życie i wyszukane otoczenie. Wolą prostotę i urok skromnych rzeczy, choć potrafią doceniać i piękno bogactwa. Bywa, że trudno ich zadowolić – pozornie są skromni, lecz w głębi wyrafinowani. Aby zdobyć ich serce należy trafić w ich gust – zawsze dobrze zadziała bukiet pięknych kwiatów lub wycieczka na łono natury.

Kaczeniec 11 maj do 21 maj

Urodzeni pod tym znakiem są wrażliwi i czuli. Doskonali partnerzy życiowi. Najważniejsze w ich życiu jest uczucie. Kierują się niezawodną intuicją. Przyjacielscy i tolerancyjni, zaskarbiają sobie zaufanie, gdyż można na nich liczyć w każdej sytuacji. Bardzo dbają o dom i swą rodzinę, która jest dla nich opoką. Gdy są czegoś wyjątkowo pewni, nie można zmienić ich zdania. W otaczających ich ludziach szukają jedynie dobrych cech. Są prostolinijni, a decyzje podejmują po dogłębnych przemyśleniach. Szczerze wyrażają swoje myśli i emocje. Raczej stronią od konfliktów. Nierzadko są skłonni do kompromisów. Do swych wytyczonych celów dążą w sposób prosty, nieskomplikowanymi ścieżkami.

Margaretka 22 maj do 31 maj

W ich życiu raczej dzieje się dobrze. Los jest dla nich życzliwy, a ich własny urok toruje drogę w sposób bezkonfliktowy. Są pracowici i odpowiedzialni. Ich charakterystyczną cechą jest oszczędność. To oddani pracownicy, skrupulatni i dokładni, często rzemieślnicy. Choć zarzuca się im powierzchowność, są doskonałymi kompanami, ciekawymi towarzyszami spotkań. Nie potrafią się zaangażować, ale gdy trafią na odpowiedni grunt – wszystko się zmienia. Trudno im się sprzeciwić i odmówić czegokolwiek, a to za sprawą niecodziennego wdzięku. Wielbicieli i adoratorów potrzebują jak rzadko kto. Chętnie uczestniczą w głośnym życiu mediów, włączają się w dyskusje o filmach, książkach, spektaklach. Nie stronią od hazardu i często wygrywają. Flirty i miłość zajmują im dużo czasu, a na ich wierność nie ma co czekać. Z drugiej strony usprawiedliwieniem dla takiego traktowania związków jest fakt, że nikt nie spełnia ich oczekiwań. Kwiat margerytki ma aż dwóch patronów – boginię urodzaju Demeter oraz błyskotliwości i intelektu – Merkurego.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzwonek 1 czerwiec do 11 czerwiec

To człowiek zawsze skory do rozmowy i dyskusji. Poszukuje towarzystwa interesującego, lotnego, o wszechstronnych zainteresowaniach. Chętnie wypyta każdego o jego życie osobiste, ale nie podzieli się w rewanżu informacjami o swoim. Dlatego to, co robi i z kim żyje często owiane jest tajemnicą. Za to na każdy inny temat ma bardzo dużo do powiedzenia. Błyskotliwość i inteligencja idą u niego w parze z trzpiotowatością. Najczęściej robi kilka rzeczy na raz. Jego zainteresowania są często związane z dziedzinami sztuki, kultury, reklamą. Potrafi pięknie pisać i mówić. To intelektualista budzący powszechny podziw. Często ma dobrą rękę do interesów (choć nie jest to urodzony menadżer) lub doradzania w nich. Z trudnych sytuacji potrafi wyjść obronną ręką i to często z dodatkową korzyścią dla siebie. Bywa rozkojarzony i powierzchowny, niezbyt skuteczny w swych działaniach, przez co ma utrudnione zdobywanie laurów i sukcesów życiowych. Kwiat dzwonka to symbol gadulstwa.

Stokrotka 12 czerwiec do 21 czerwiec

Stokrotka symbolizuje niewinność, miłość i oddanie. Urodzeni pod jej znakiem to optymiści, błyskotliwi i radośni, mający duże poczucie humoru, stonowani i niezwykle eleganccy. To również dobrzy mówcy, dyplomaci i mediatorzy. Lubią pośredniczyć, zarówno zawodowo, jak i poza pracą. Szermierka słowna oraz szybkie zmiany tematów – to ich żywioł. Sytuacje publiczne nie wywołują w nich tremy. W związku miłosnym potrzebują swobody – niestety są niestali w uczuciach. Lubią zmiany oraz życie w ciągłym ruchu. Pozornie sprawiają wrażenie zwyczajnych ludzi, ale w rzeczywistości są wyjątkowi. Jeśli uda się komuś związać z tym oryginalnym człowiekiem, okaże się, że to doskonały partner, fascynujący swą osobowością na wiele lat. Lubią nowości i zaskakujące sytuacje. Stagnacja, zwyczajne życie codzienne, nudzi ich.

Tulipan 22 czerwiec do 1 lipiec

Pełna zmienności, nieprzewidywalna i nieodgadniona osobowość. Raz jest serdeczny, otwarty, pełny ciepła i radosny – ale wystarczy chwila, aby zamknął się w sobie, spochmurniał i odsunął w cień. W takiej sytuacji potrafi w milczeniu trwać całkiem długo, nie licząc się z bliskimi. Często odrywa się od rzeczywistości i błądzi myślami. Tak samo spostrzega swoje walory – raz chodzi dumny jak paw, świadom własnej wartości, innym razem załamuje się, a nawet popada w depresję. Miły w powierzchownych kontaktach, nie daje przedrzeć się przez swą skorupę, gdy chcesz zostać jego przyjacielem. Trudno sprostać jego wymaganiom, jeśli aspirujesz do roli jego partnera życiowego. A to z tego prostego powodu, że tulipany zawsze szukają ideału. Szczycą się dużą wrażliwością na piękno. Potrafią być bardzo drażliwi i zmienni. Kwiat tulipana jest uznany za symbol wyznawanej miłości i donżuaństwa.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lilia wodna 2 lipiec do 12 lipiec

Kwiat lilii wodnej symbolizuje niewinność i czystość. Charakteryzuje ludzi niezdecydowanych, mało konsekwentnych, błądzących. Trudno od nich uzyskać prostą i klarowną odpowiedź na zadane pytanie. Mówią zawile, kluczą wśród różnych tematów, nie uznają prostych rozwiązań. Bardzo oddani rodzinie, doskonali partnerzy i rodzice – choć często nadopiekuńczy. Nie boją się zakładać rodziny wielodzietnej. Prace w domu i w ogrodzie to ich pasja. Bardzo wrażliwi i czuli. W ich działaniach często brak konsekwencji. Gdy popełnią błąd, niechętnie przyznają się do winy, często doszukują się jej w zewnętrznych czynnikach. Lubią opowiadać o kłodach, które los kładzie im pod nogi. Uważają, że nikt inny nie ma aż tak trudnego życia. Jeśli uda im się osiągnąć sukces, dobrostan, wymarzonego partnera, majątek – zrobią wszystko, aby tego nie stracić. Dlatego choć lubią utrudniać sobie życie, z prostych spraw robić duże problemy, a do celu dochodzić krętą drogą, to jednak osiągany przez nich cel wzbudza powszechną zazdrość i podziw.

Fiołek 13 lipiec do 23 lipiec

Kwiat fiołka w świecie chrześcijańskim symbolizował pokorę. Osoby urodzone pod tym znakiem są skromne, delikatne, wrażliwe. Mają miłą, atrakcyjną powierzchowność. Są nieśmiałe i nieco tchórzliwe. Niepewność to ich drugie imię. Nie lubią ryzykować, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Od otoczenia wymagają ciepła i wyrozumiałości. Wydają się być przewrażliwione na swoim punkcie. Skrzywdzone chowają się w swój pancerz i trudno zmienić ich nastawienie. Są doskonałymi obserwatorami – dzięki temu uczą się na błędach innych. To osoby skromne, delikatne, ciepłe i wrażliwe. Mimo że są nieśmiałe, bardzo dobrzy z nich kandydaci na partnerów życiowych. Najlepszy duet stworzą z osobą o silnym charakterze, która stanie się oparciem i zbuduje poczucie pewności. Związek jaki stworzą, będzie trwały oraz stabilny. W ich domu musi panować atmosfera ciepła i zrozumienia.

Dzika róża 24 lipiec do 2 sierpień

Dzika róża symbolizuje poetyczność. Osoba urodzona pod tym znakiem żyje dniem dzisiejszym, nie martwi się „na zapas”. Jest szczęściarzem, także w grach hazardowych. Najbardziej pasjonuje ją zabawa i towarzyski tryb życia. Uwielbia bankiety i przyjęcia, na które zaprasza mnóstwo ludzi, czasem nawet całkiem przypadkowych. Nie boi się ryzyka, wręcz chętnie go podejmuje, choćby dla rozgłosu i poklasku. Dzięki swemu urokowi, pomysłowości i optymizmowi jest bardzo lubiana. Dowody sympatii kolekcjonuje z prawdziwą pasją. Poradzi sobie w każdej sytuacji. Mistrzowsko wychodzi z opresji finansowych. Rozrywki i prezenty pochłaniają znaczną cześć jej dochodów, ale zawsze znajdzie sposób by zdobyć dodatkowe pieniądze. Cieszy się niezrównanym powodzeniem u płci przeciwnej. Lubi żyć intensywnie, błyszczeć na tle innych ludzi. Jej żywiołowa natura jest też okraszona takimi cechami jak szczodrość i szlachetność.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słonecznik 3 sierpień do 12 sierpień

Osoba spod znaku słonecznika to urodzony polityk i mówca, pełen godności w gestach i ruchach. Wyróżnia się kulturą wypowiedzi, mówi spokojnie, z namaszczeniem, czym przykuwa uwagę słuchaczy. Jest przekonujący i łatwo zdobywa popleczników. Niestety, te umiejętności nie zawsze przekładają się na szczęście w interesach. Ale sukces i tak jest mu pisany, także w miłości, o ile trafi na partnera, który będzie jego wiernym słuchaczem. Przepada być w centrum zainteresowania, lubi otaczać się wybitnymi jednostkami, które podobnie jak on wybijają się ponad przeciętność. Nie przysparza mu to powszechnej sympatii. Dążenie do doskonałości i zaszczytów często przypłaca stresem. Ma głowę zawsze pełną pomysłów, a energia twórcza wręcz go rozpiera. Bardzo praktyczny, bezkonfliktowy, prostolinijny. Szlachetny w swych działaniach i niebywale silny. Trochę brak mu fantazji i szaleństwa, gdyż zdominowany jest przez swój racjonalizm. Jego patronem jest Słońce.

Róża 13 sierpień do 23 sierpień

Urodzeni pod znakiem róży to osoby zmysłowe i namiętne, słynące z miłosnych podbojów. Nietuzinkowi kochankowie – szybko się zakochują i też szybko porzucają. Mają świadomość swych zalet, efektowności oraz wrażenia, jakie robią na innych. Wadą jest ich egocentryzm. Pewność siebie powoduje, że narzucają swoją wolę innym. Aby żyć z nimi w zgodzie, trzeba być całkowicie potulnym i stale im schlebiać. Ich potrzeba dominacji przejawia się zarówno w życiu zawodowym, jak i rodzinnym. Uparcie trzymają się swoich poglądów, nie zmieniają zdania. Często przyjmują postawę roszczeniową. Otoczenie traktują z dużym dystansem. Starają się być niezależni od innych. Nie potrafią pracować pod przymusem, sprzeciwiają się rygorowi i narzucanym obowiązkom. Urzekają dobrymi manierami, urodą i inteligencją.

Hibiskus 24 sierpień do 2 wrzesień

Hibiskus to osoba bardzo zmysłowa, niezwykła i piękna. Jej cechą jest opanowanie, spokój, umiejętność słuchania. Doskonały rozjemca, mediator, człowiek potrafiący sprawiedliwie rozwiązywać konflikty. Jego sposób bycia wpływa uspokajająco na otoczenie. Lubiany przez ludzi i chętnie zapraszany, bywalec rautów. Swym urokiem osobistym zdobywa serca oraz współpracowników. Jego analityczny umysł i inteligencja wyróżniają go spośród otoczenia. Ceniony za dyskrecję, obdarzany dużym zaufaniem. Stąd też jego błyskotliwa kariera zawodowa i wysokie stanowiska, które obejmuje. Mimo swych niezwykłych cech nie radzi sobie z problemami finansowymi. Jeśli je napotka, zazwyczaj stają się dla niego dużą przeszkodą.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Goździk 3 wrzesień do 12 wrzesień

Goździk to człowiek pracowity, rozumny i bardzo dokładny. Pewny swego i przekonany o swej nieomylności. Ma umysł analityczny. Cechuje go szczerość, którą karmi wszystkich, niezależnie od sytuacji i relacji. Najbardziej niewygodne opinie potrafi bez skrupułów wypowiedzieć prosto w oczy – nie jest przez to lubiany, wręcz traci w ten sposób przyjaciół. Z drugiej strony nie akceptuje krytyki swojej osoby. Mimo braku sympatii dla jego skłonnego do zatargów charakteru, wielu ludzi bardzo liczy się z nim ze względu na inne zalety. Jest wspaniałym pracownikiem i specjalistą. Sprawdza się w rzemiośle, nawet w rolnictwie. Życie oraz pracę traktuje serio, czasem przydałaby się mu odrobina dystansu. Goździk był uznawany za symbol Zeusa i talizman sprzyjający wojownikom.

Aster 13 wrzesień do 22 wrzesień

Urodzony pod tym znakiem jest spokojny i melancholijny, wydaje się pełen dylematów. Jego powierzchowność sprawia wrażenie smutnej. Wrażliwość ma wypisaną na twarzy i taki też jest w rzeczywistości. Łatwo zauważyć u niego dobroć serca i serdeczność. Chętnie odpowiada na prośby o pomoc, przez co sprawia wrażenie osoby, która daje się wykorzystywać. Ale ta bezwzględna gotowość do niesienia pomocy każdemu i w każdej chwili wynika z wewnętrznej potrzeby i nie jest poświęceniem, a odzwierciedleniem prawdziwej natury. Niestety, czasem płaci za to dużą cenę, ale i tak jest pewien swej idei społecznika. Samotność jest dla niego ucieczką i sposobem na życie, chyba że znajdzie wyrozumiałego i wyjątkowego partnera. Wtedy też jest to związek na całe życie.

Wrzos 23 wrzesień do 3 październik

Wrzos potrafi dochować tajemnicy, nie urazi, nie zrani. Zazwyczaj jest subtelny i dyskretny. Nawet jeśli zostanie dotknięty, nie powie tego wprost – szybciej zdobędzie się na uszczypliwe uwagi dające do zrozumienia, że jest niezadowolony. Sam musi się przekonać, aby uwierzyć w zasłyszaną informację. Plotki nie robią na nim wrażenia. Optymistycznie nastawiony do świata, wyrafinowany, ceniący komfort i piękne otoczenie. Lubi dobrze zjeść i poprawić sobie humor zakupami lub deserem. To wielki esteta. Niekiedy sprawdza się jako negocjator i dyplomata. Jeśli ktoś zaskarbi sobie jego przyjaźń, może wierzyć w nią do końca życia. Stara się być sprawiedliwy. Pracuje nad tym, aby emocje nim nie władały. Wierzy w dobro ludzi i dobro ich intencji.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kamelia 4 październik do 13 październik

Osoba serdeczna i przyciągająca swym wdziękiem, od której promieniuje ciepło i życzliwość. Sprawia wrażenie poukładanej, spokojnej, żyjącej w pełnej zgodzie ze środowiskiem. Emocje nie są w stanie decydować o jej życiu. Zawsze otoczona ludźmi ze względu na swój zbawienny wpływ na innych oraz atrakcyjność fizyczną. Dzięki swym atutom nie narzeka na brak adoratorów, ale niestety znajomości te nie zawsze prowadzą do szczęśliwego związku. Mimo że często jest radosna i uśmiechnięta, zdarza się jej pokazać swoją drugą, melancholijną twarz. Czasem nie wie, czego chce, a wtedy potrafi być kapryśna.

Bez 14 październik do 23 październik

Elegancki, wyważony, o dużym uroku osobistym. Najbardziej lubi swoje towarzystwo. Od hucznych miejsc woli spokój domowego zacisza. Uważany za melancholijnego samotnika, choć w kontaktach z ludźmi ma zawsze uśmiechniętą i pogodną twarz. Często para się filozofią, nauką lub sztuką. Ma duży dystans do otaczającego go świata. Unika ludzi wulgarnych, niedelikatnych oraz plotek. Jego pasją są polemiki i długie rozmowy na wyrafinowane tematy. Środowisko jego rozmówców jest wąskie i najczęściej sprowadza się do najbliższych przyjaciół. Pomocny i serdeczny, ale nigdy nie narzucający się. Podziwiany za takt i dużą kulturę osobistą. Aby nie stracić jego sympatii, należy być bardzo czujnym, gdyż nigdy nie zapomina przykrości i wyrządzonych mu krzywd.

Frezja 24 październik do 2 listopad

Osoby, którym patronuje frezja są z jednej strony spokojne, a z drugiej – gdy sytuacja tego wymaga – tętniące energią. Nie są im obce chwile wyciszenia oraz napady furii. Ich atutem jest oryginalna uroda, która przyciąga jak magnes. Efektowny styl i atrakcyjność dają im powodzenie u płci przeciwnej. Dbają o siebie oraz eleganckie otoczenie. Swych emocji nie okazują, słyną z opanowania, ale w rzeczywistości silnie wszystko przeżywają. Długotrwałe kumulowanie żalu i niepowodzeń może spowodować u nich nieoczekiwany wybuch złości, którego skutki potrafią być szokujące. Emocje odreagowują na najbliższych. Szukają partnerów, którzy będą wyrozumiali i wytrzymali na tyle, aby przetrwać ich wahania emocjonalne, a czasem nawet cynizm.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Orchidea 3 listopad do 12 listopad

Wytrwały i wyjątkowo zdecydowana osoba, często demonstruje swoją pewność siebie. Za wszelką cenę dąży do celu, a z raz obranej drogi trudno ją zawrócić. Dzięki niezwykłemu darowi przewidywania osiąga swoje cele, dlatego warto jej zawierzyć w kryzysowej sytuacji. Zaskakuje konsekwencją i posłuszeństwem. Ani przeciwności losu, ani rzucane przez innych kłody nie są w stanie jej przerazić. Wokół niej roztacza się aura tajemniczości spowodowana skrytą postawą. Wydaje się, że wszyscy ludzie oraz los sprzyjają jej w życiu. Mimo jej kapryśnej natury jest lubiana i kochana. Ma dar przyciągania. Często przejawia zdolności artystyczne.

Piwonia 13 listopad do 22 listopad

Człowiek spod znaku piwonii jest prawdomówny i szlachetny. Brzydzi się kłamstwem i fałszywym zachowaniem. Często traci sympatię przez swoją bezpośredniość. Jednocześnie jest lubiany i nienawidzony przez niektórych za swą szczerość. Dlatego lubi sprawdzone towarzystwo i nie zmienia przyjaciół. Również w uczuciach jest stały, potrafi całe życie spędzić z pierwszą miłością. Niezawodny, pewny, godny zaufania. Sprawdza się w zawodach, w których liczy się powołanie i pomoc innym. Cieszy się szacunkiem innych. Niestety pozwala się wykorzystywać, a jego cechy charakteru przyciągają ludzi, którzy czerpią zyski cudzym kosztem. Jego rozrzutność czasem doprowadza go do problemów finansowych, z których trudno mu się podnieść.

Gladiola 23 listopad do 2 grudzień

Jej drugie imię to niezależność. Podróże, przeprowadzki, szeroko pojęta wolność i zmiany są celem jej życia. Pracując za biurkiem, jest najbardziej nieszczęśliwym z ludzi. Doskonały pracownik pod względem kreatywności, szybkości działania, elastyczności. Odpowiednio ukierunkowany okazuje się niezastąpionym specjalistą. Praca w terenie to jego przeznaczenie. Szczęśliwy związek stworzy tylko z osobą, która uszanuje jego niezależność i da mu pełną swobodę. Zmuszenie go do czegokolwiek od razu jest skazane na niepowodzenie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mniszek lekarski 3 grudzień do 12 grudzień

Komunikatywny, bystry i towarzyski. Rozpiera go energia działania. Ma otwarty umysł, szeroki światopogląd i chętnie się uczy. W życiu codziennym chaotyczny, często gubiący przedmioty. Nie koncentruje uwagi na błahostkach oraz swojej osobie. Nie potrafi oszukiwać, za to łatwo pada ofiarą krętaczy. Jego cechą charakterystyczną jest uczciwość oraz szczerość. Nigdy nie zamyka się na innych. Doskonały strateg i planista. Umysł zdolny, kreatywny, tworzący z rozmachem. Gorzej wychodzi mu realizacja planów, ale na etapie pomysłów nie ma lepszego człowieka. Swą szczerością potrafi napytać sobie biedy, ale i jego samego łatwo urazić.

Lotos 13 grudzień do 22 grudzień

Życie traktuje lekko. Życzliwie i z uśmiechem patrzy na świat. Energii mu nie brakuje, ruch to jego żywioł. Spontaniczny, czarujący i trochę ekscentryczny. Dzięki swym walorom potrafi wyjść z każdej opresji. Nie można go zniewolić i zmusić, aby był statecznym domatorem. Swym oryginalnym oraz trochę frywolnym sposobem bycia wywołuje mieszane uczucia wśród otaczających go ludzi. Cierpliwość nie jest jego mocną stroną, co trochę utrudnia mu życie. Urok osobisty zapewnia mu wielu adoratorów. Gdy się poświęci i zmusi do konsekwentnego działania – o co nie łatwo w jego przypadku – potrafi odnieść sukces. Jednak rzadko jest to jego życiowy priorytet. Zdecydowanie woli być hedonistą.

Szarotka 23 grudzień do 31 grudzień

Konsekwencja i solidność w jednym. Wiele wymaga od siebie, a od otoczenia jeszcze więcej. Wierny swym zasadom, odpowiedzialny i oddany. Zawsze można liczyć na jego wsparcie. Nieco polotu i fantazji dodałoby mu uroku. Często zarzuca mu się zbyt dużą surowość i stanowczość. Nie waha się, nie cofa i zawsze dotrzymuje słowa. Poważny, powściągliwy – czasem aż nazbyt. Niezłomny partner, na którego zawsze można liczyć. Lojalność, dokładność i wytrwałość to cechy, które budują obraz doskonałego pracownika i przyjaciela. Nie ma dla niego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Znajdzie wyjście z największego impasu. To wspaniały kompan, partner życiowy i druh na ciężkie czasy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.