tribalbellydancer

Właśnie dziś..zostałam Mistrzem i Nauczycielem Reiki

56 postów w tym temacie

Od kilku dni zbierałam się do założenia tego tematu, ale za każdym razem nie wiedziałam jak go zacząć i czy już w tej chwili mam coś do powiedzenia, skoro nie wiem czy oczyszczanie się tak do końca zaczęło. I wlaśnie teraz, lekko chora i rozbudzona przez gripex na przeziębienie, w środku nocym przyulona do psa, z lekkim uczuciem niepokoju, potęgowanym przez efedrynę zawartą w składzie powyższego leku, zaczynam.

I pauza..hmm co by tu powiedzieć najpierw. Inicjację przyjęlam dokładnie 9 dni temu, energią lała sie strumieniami, a aurę miałam fioletową. Tak opisuje to moja Mistrzyni, ja natomaist pamiętam mętlik w głowie związany z przyjazdem na urlop z Anglii oraz ciekawość na nieznane. Chwile potem wyskoczył mi pryszcz na trzecim oku..

Pierwsze dni po kursie były dość spokojne, miałam dobry nastrój, zaczęły się rodzić nowe pomysły co do własnej przyszłości i obrania jakiegoś kierunku, Chwila po chwili te myśli stawaly się coraz bardziej natarczywe, a ja bardziej zmartwiona. Ale nie zapominałam, że poczucie niepewności, strach i leciutka nerwowość to efekty wypłukiwania ze mnie negatywnych myślokształótów, o co tak stanowiczo prosiłam Reiki. Jakoś 5 dni po inicjacji, uczucie obojętności do wszystkiego wokół się powiększyło, niektórzy znajomi przestali mi przypominać te same osoby, sentymenty, które miałam w sercu podczas pół roku nieobecności w Polsce, wygasły. Zresztą ostrzegano mnie przed tym i to rozumiem. Nic już nie jest takie samo i to mi mówił nawet 'głupi' horoskop dla ryb, zamieszczony gdzies w jednym z portali internetowych.

W sobotę wracałam rano ze spotkania ze znajomymi, wtedy zadzwoniła moja mama. Nagle poczułam presję na sobie, że ma do mnie pretensje, że się nie chcę z nią spotkać, a moje tłumaczenia na brak czasu tylko powiększyły konflikt. Później cały dzień był taki, jakby wszystko opierało się na jednej listewece, która mocniej pchnięta, zawala całą konstrukcję. Taka nadwrażliwość, że wiedziałam, że muszę pobyć sama bo moja czakra gardła wypuszcza jakieś nieznane mi słowa, a zbytni napływ szczerości i ironiczne komentarze na facebooku ;) to potwierdzały. To jest ten stan, kiedy coś powiecie bądź napiszecie, a sekunde potem macie ochote to cofnąć, czy skasować. Reszta wieczoru upłynęła na uczuciu zobojętnienia i zrezygnowania, zafascynowana obrazami malarskimi z surrealizmu i uczuciem jakby ktoś podał mi coś ogłupiającego na uspokojenie, poszłam spać.

Co do snów natomiast, od momentu inicjacji stawały się wyraźniejsze, niestety nie zapisywałam ich, ale nie wymagam tego od siebie bo wiem, że nie mam do takich rzeczy pamięci, a po co sobie jeszcze dokładać pretensji do co własnej osoby. Mniej więcej,były w tych snach osoby, co do których czułam żal, albo jakies dziwne niewyjaśnione sytuacje, przy czym budzac się rano, mialam to wszystko w głębokim poważaniu.

Podejrzewałam, że to może być coś jakby odpracowywanie lekcji karmicznych przez sen, ale sama nie wiem. Po prostu radzenie sobie z danymi sytuacjami przez podświadomość snu.

Aktualnie widze wielki znak zapytania, powoli rozumiejąć co mówiła Szepcząca na temat pół roku cyrku czy sinusiody, która będzie mi towarzyszyć. Nie chce prowadzić tu pamiętnika, bo nie jestem osobą systematyczną, ale sądzę, że po jakimś czasie, zwłaszcza, że gronio Reikowiczów na forum się powiększa, będą się rodzili kolejni Mistrzowie i wsiądą w ten sam wagonik. Dobrze zatem jakby temat ten mieli na oku:)

Dzisiaj rano, jak sie obudzę, ale najpierw zasnę w co w tej chwili szyderczo powątpiewam, wracam do Anglii. Te ostatnie dylematy, jakie mną targaly dotyczyły tego czy mam wracać do kraju w tym roku na stałe i zaczynac studia, czy siedzieć dłużej za granicą. I to jest w sumie główny temat, który blyskawicznie zajął moją uwagę po inicjacji. Tak nagle poczułam, że należy się zdecydować i osiedlić tylko zaraz są te plusy i minusy latające mi przed oczami. Tu czy tam, teraz czy za jakis czas.

I wiecie co? Podoba mi się to, choc wiem, że dopiero początek przemian i pewnie będze jeszcze gorzej i jeszcze niepewniej. Nie jestem jeszcze mistrzynią i nie jestem gotowa by nauczać, ale już dostałam na to szansę. Wiem, że te umiejętności przyjdą z czasem. To jest jak droga bez powrotu, kiedy nasza dusza się rozbudza jak z zimowego snu i jeszcze ziewając, myśli sobie od czego by tu zacząć, na jaki kolor pomalować ten przedpokój, do którego weszła. A potem jeszcze te wszystkie inne pomieszczenia. Królicza nora ma duży metraż:paluszek:

01.jpg

Edytowane przez tribalbellydancer
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Małgoś, przede wszystkim gratuluje ukończenia III stopnia Reiki.

I współczuję jednoczesnie, bo tu nie będzie za wesoło.

Trójka ma to do siebie , że porusza w nas najbardziej nawet ukryte sprawy, które zeopchnęliśmy a nie rozliczylismy się z nimi. I tu trudno mówić o "ustawowych" 21 dniach oczyszczania. Ono będzie trwało tyle ile będzie tzreba. Moze miesiac może rok, tego nikt nie wie.

Prawdą jest też to, że wiele się w nas i wokół nas zmieni. mogą odejsć pewne osoby z naszego życia, pojawia sie nowe.

Warto teraz dużo pracować z 4 znakiem, medytacja z nim bardzo pomaga i oczyszcza. I moja rada, podchodzic ze spokojem do wszystkiego i przyjmować co daje nam zycie, nie pragnać za wiele i cieszyc sie tym, co się ma. Niby oczywiste, ale przynajmniej po III bardzo ważne, bo pewne np rozczarowania mogą nas rozstroić bardzije niż coś innego.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziekuje za odpowiedz. Aktualnie rozlozyla mnie grypa, lecz musze byc aktywna w pracy I lacze antybiotyk z reiki. Juz mi praktycznie przechodzi. Ostatnie pare dni byly umyslowo spokojne aczkolwiek otoczenie I zlosliwosc rzeczy martwych mnie troche przyatakowalo np nie dostalam wyplaty na czas czy dziwne przygody na lotnisku. Ale ja sie nie poddam :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to Tribal stracila prace. Restauracja zostaje zamknieta z powodu bankructwa. Trzeba szukac nowej, szkoda tylko ze to nie Londyn I nie ma w czym przebierac..

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spokojnie, ja miałąm cały zeszły rok pod znakiem Hagala ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aktualnie - znudzenie, frustracja i wielki znak zapytania. Ale dochodzę do siebie, od jutra się ogarnę i chyba troche poczaruje bo dawno tego nie robilam:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja pogratuluję i powiem ze poradzisz sobie^^ juz roche przeszlismy przed inicjacją^^

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie;))

W zasadzie ciezko mi stwierdzic jak sie teraz czuję, ale pomyslalam, ze cos dodam tutaj w watku. Aktualnie moje emocje są jakby stłumione, ale malutkie rzeczy potrafia wyprowadzic mnie z rownowagi (np. jak chlopak ciągle nie sprząta po sobie talerzy to mam ochote olac to i zerwac z nim bo wole byc sama i wydaje mi sie, ze bez niego bylam szczęśliwsza..).

Nadal z ta praca sie nic nie wyjasnilo, roznioslam dzisiaj kilka CV i zaczne wieczorem wysylac Reiki. Juz mnie zaczyna szlag trafiac bo siedze prawie tydzien w domu, a sprawy, jak zapowiadaly karty, sie opoźniaja.

Fizycznie tez czuje sie taka ospala, w sumie to ciagle spie kiedy moge. Dzisiaj w ciagu dnia, a jak chcialam sie wieczorem obudzic, moje cialo bylo zastygniete, jakby sparalizowane, natomiast umysl chcial sie uwolnic. Zdawalo mi sie nawet, ze slysze jakies obce rozmowy bardzo glosno w uszach, tak jakby pochodzily z poprzednich mieszkancow tego domu, albo kogos z zewnatrz. Taka niemożnosc wybudzenia się w pośpiechu.

Poza tym, inne sny w nocy, byc moze rowniez przez obecnosc calego futharku zawieszonego na scianie nad lozkiem, są czytelniejsze. A moze to pelnia ksiezyca, ktora niebawem nastanie. Tak czy inaczej snila mi sie zmarla babcia - chwile ze mną rozmawiala, niestety nie pamiętam o czym, a niedlugo pozniej moja mama na klatce schodowej, kiedy wsiadalam do windy w bloku zmarlej babci, podala mi do ręki niemowle, twierdząc, ze tak teraz babcia wygląda. Wczorajsze sny natomiast utwierdzaly mnie w przekonaniu, ze dążę do połączenia dwóch rzeczy, niekoniecznie ze sobą pasujących. Tak jakbym dwie pieczenie na jednym ogniu chciala upiec..

Inny sen - jakas rocznica ofiar obozu koncentracyjnego, niekoniecznie tego z Auschwitz. I ja rozmawiajaca, albo bedaca tam w celu rozmow z duchami.

Z symboli w snach to pamiętam jeszcze runę TIWAZ

Dzisiaj natomiast znalazlam po drodze ze spaceru białą wieżą z kompletu szachowego. Ktoś musiał upuścić, Dziwne co? Na chodniku, przy drodze otoczonej bujnymi drzewami. Kiedys wspominalam o tym Tomkowi. Ze widzę przed oczami wieżę szachowa..

Czasem sni mi się woda, tym razem to zamarzła rzeka, z dziurą do której probowalam wejść, po to aby przebić lód..

To chyba na tyle, idę sobię zrobić herbatę:)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj.

Ciekawy sen.

Ta wieza zaintrygowala mnie.

Zycze powodzenia

Mam pytanie -czy tutaj ktos interpretuje sny?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, w dziale snów :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

heheh

tribal znalazla prace

z chlopakiem jej sie nie uklada

aha w ogole zostal on jej pierwszym uczniem, czyli mam jedną inicjację za sobą..

generalna niechec do wszystkiego i najchętniej bym spała:)

Edytowane przez tribalbellydancer
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gratulejszynz...

Że się tak zapytam... możecie polecić osoby zajmujące się Reiki, ale na Pomorzu? Bo nie do końca mam jak uskuteczniać naukę na południu Polski... ehhh...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja osobiście nie znam nikogo z Pomorza..jak nie na forum to może w sklepach ezoterycznych są ogłoszenia albo w Internecie..no i ufać przeczuciom, albo nas ciągnie do Mistrza albo nie..

Ja swoją drogą dzisiaj inicjowałam drugą osobę- moją znajomą Angielkę, która zajmuje się litoterapią. Z tym, że tak profesjonalnej już pełen kurs z zabiegiem bo pierwszą osobą był moj chłopak i sądze, że raczej dał się inicjować dla mnie:/

Tak to ciąg dalszy dziwnych zmiennych nastrojów i dylematów z serii 'Co teraz?' czuję się zawieszona, zamknięta w klatce moi drodzy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udzieliłam odpowiedzi na fcb;) Generalnie do pierwszego stopnia moja znajoma nastawiała się jakiś czas i pomyślałam, że jest na niego gotowa, a wręcz będzie jej konieczny gdyż przykro mi patrzeć na to jak cierpi przez różne bóle i musi brać morfinę na receptę. Mam nadzieję, że to złagodzi jej objawy - miewa uciski w klatce piersiowej i bóle pleców oraz zawroty głowy. 1 stopień nie powinien zaszkodzić, a dla niej to wspaniałe uzupełnienie do litoterapi, którą stosuje. Nie pobrałam opłaty pieniężnej od niej, chociaż dała mi pudełko ze stemplami chińskich liter odpowiadających żywiołom (nie używa;)))..

Sama inicjacja była dla niej bardzo energetyzująca. Przebiegła spokojnie, mimo, że musiałam zerkać na skrypt, mówiła, że czuła energię w czakrze gardła i przy inicjacji na 3 oko widziała różne pastelowe barwy (miała opaskę na oczy bo tak wolała). Po inicjacji ożywiła się, było jej gorąco a i ja również lekko 'nabuzowana' do domu wróciłam.Dzisiaj dostała dwie pozostałe inicjacje i zrobiłam jej pełny zabieg tak żeby odczuła jak to jest, jak wygląda i lepiej się nauczyła:)

Edytowane przez tribalbellydancer
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Syberia, mało Ci cyrku ze mną było? :p

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie tam cyrk? :) No po prostu normalna rzecz po 3 w ReiKi :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zeby tylko po Reiki :D ale już mineło :D

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie.. pojawia się dużo problemów, wspomnien z przeszłości które daja mi znać jak zjechana moja psychika przez to była. Ponadto dotychczasowe zachcianki-marzenia nagle staja się wyzwaniami bo musze się z nimi zmierzyć (jak z tym tańcem w restauracji) i tu nagle stado problemów - trema, problem z wyrażaniem siebie i wystepowaniem przed ludźmi..dużo negatywnych uczuć.

Do tego zmienne nastroje, nadwrażliwośc i szybsze zniechęcanie się do codziennych obowiązków, ciągły brak czasu i świadomośc, jakbym nie znała siebie i nie wiedziala czego mi potrzeba. Do tego kłoda u nogi jaką jest żałosny i wkurzający związek, który cięzko przerwać. Raz relacje wydaja sie isc do przodu, raz totalna pomyłka i brak zrozumienia tego co we mnie siedzi ze strony partnera.

Pojawil sie tez opiekun ezoteryczny, ktory pomaga mi odnalezc kierunek i rozmawia ze mna, mamy zaczynac sesje metydacji, a aktualnie poznaję poprzednie wcielenia i okazuje sie, ze wspomnienia o nich byly prawdziwe, a nie tylko fantazje i historyjki w mojej glowie...mysle, ze ide do przodu ale wyraznie widac co mnie stopuje i gdzie, a swiadomosc tego jest ciezsza bo nie zawsze jest dobrze miec 'wszystko w naszym rekach'. To co nabazgralam proboje wymazac oczyszczajac, ostatnio niszczylam łancuchy energetyczne w zwiazku bo byly pozostalosci bo dawnych urokach...

Trudniej o koncentracje na sprawach codziennych, pracy zwlaszcza bo jak tu sie na niej skupic kiedy w głowie młynek i bujanie w obłokach, a raczej w smogu tego co sie rozpaliło na stosiku wlasnych emocji.

No i gdyby ten nauczyciel-opiekun nie byl moim szefem w pracy to juz by mnie dawno z niej wywalili za nieprzytomnosc;D

Podsumowujac - po trzecim stopniu nic juz nie jest takie same, zaczynamy od podważania osobistych wartości, czasem nachodzi nas inne pojdeście do danej sprawy, która po 2 stopniu np wydawala nam sie wspaniała i fantastyczna. Zaczynamy widzień te złe strony sytuacji, ale wyjśc z niej jakby ciężej. Jak to Kuanan powiedziała, oczyszczanie wyglada jakby z nas robaki wychodziły.

Edytowane przez tribalbellydancer
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oj tak, i żeby tylko jedna... :zalamka:

Trzeba na kolejne uważać

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale przecież zmiany są początkiem czegoś jeśli coś się burzy to znaczy że nie było dla nas dobre i trzeba zacząć od początku:)

Nie warto się zrażać nawet jak czasem jest ciężko...:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.