Szept

Zatrzymanie świata

7 postów w tym temacie

Bardzo mądre i prawdziwe słowa.

Wstyd, że nam dorosłym dziecko musi otwierać oczy.

Szkoda tylko, że dorośli (bynajmniej część) potraktuje to jak jeszcze jedno przemówienie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo zapomni po skończeniu konferencji :(

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Szkoda tylko, że dorośli (bynajmniej część) potraktuje to jak jeszcze jedno przemówienie.

Spora część...dużo, dużo ludków oleje o ile w ogóle dotrze do nich ta wiadomość.

Dużo ludzi żyje nie zwracając na uwagi na innych, cóż...life is brutal.

Mamy wolną wolę i nic na to nie poradzisz, to, że tacy egoiści dochodzą do władzy to już inna sprawa.

A co do tych dzieci z filmu, to przyszłe pokolenie :D

Może coś zmienią? ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli będą miały co zmieniać albo nie wyrosna ze złudzeń.

Mnie np wkurza zawsze takie gadanie: "A co ja sam moge zrobic"? Moze nic ale jesli ja ty, on ona ono itd kupią eko worki na smieci zamiast zwyklych, odniosą plastikowe butelki gdzie ich miejsce a nie wywalą na smieci, wybiorą taką a nie nną żywność czy opakowanie to producenci tez w pewnym momencie dostana sygnał, ze ludzie chcą kupowac inne rzeczy. Więc naprawdę nawet ansze pojedyncze decyzje cos moga zmienic. Dajemy przy okazji przyklad naszym dzieciom i dla nich będzie to juz normalne, ze smeci sie segreguje. W Niemczech np jest to zrecz zwyczajna i normalna, u nas jeszcze nie, ale moze niedługo...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeśli będą miały co zmieniać albo nie wyrosna ze złudzeń.

Będzie dobziu :D

Mnie np wkurza zawsze takie gadanie: "A co ja sam moge zrobic"? Moze nic ale jesli ja ty, on ona ono itd kupią eko worki na smieci zamiast zwyklych, odniosą plastikowe butelki gdzie ich miejsce a nie wywalą na smieci, wybiorą taką a nie nną żywność czy opakowanie to producenci tez w pewnym momencie dostana sygnał, ze ludzie chcą kupowac inne rzeczy. Więc naprawdę nawet ansze pojedyncze decyzje cos moga zmienic. Dajemy przy okazji przyklad naszym dzieciom i dla nich będzie to juz normalne, ze smeci sie segreguje. W Niemczech np jest to zrecz zwyczajna i normalna, u nas jeszcze nie, ale moze niedługo...

Ale komu się chce. Ludzie nie rozumieją pojęcia bieda. Teraz co drugie dziecko łazi z Ipodem za 2000zł i nie ma problemu, przecież dobrze jest. "W du***ch im się poprzewracało od dobrobytu" :D

Smutne ale prawdziwe, no cóż ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Niemczech np jest to zrecz zwyczajna i normalna, u nas jeszcze nie, ale moze niedługo...

w Holandii segreguja z grubsza, za to potrafia bezstresowo zrzucic reszte hot doga czy puszke po piwie tam, gdzie jada/stoja :(

bo płaca podatki i "miasto" sprzatnie

ja scigam swoje dziecie za smiecenie i tez segregujemy smieci, choc nie dziela ich az tak jak w Niemczech

co za to mnie bardzo boli - w Polsce duzosmieci ludzie upychaja do lasu :(

u nas mozna wwiezc na smietnisko do 1000kg rocznie za darmo

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.