Gość alathea

bulwersujace uwagi posłanki Muchy

4 posty w tym temacie

cytaty za fakt.pl

Posłanka PO Joanna Mucha (35 l.), piękna, młoda i wyglądająca na okaz zdrowia, zasiada w komisji zdrowia. I właśnie dbając o naszą kondycję, tłumaczy w partyjnej gazetce, jak najefektywniej wydawać pieniądze na leczenie Polaków. Ma rewolucyjne pomysły, np. nie widzi sensu w robieniu operacji biodra u 85-latka, gdy taka osoba "nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje". I w ogóle starsi ludzie to kłopot, bo "chodzą do lekarza co dwa tygodnie dla rozrywki".

Mucha odpowiadając na pytanie o limity na zabiegi, stwierdziła, że są dyrektorzy szpitali, którzy załatwiają sobie w NFZ wysokie kontrakty np. na operacje biodra. A potem nie mogą wyrobić tego limitu. „W związku z tym taki dyrektor zamierza zwozić ludzi z domu spokojnej starości, bo tam właściwie każdy kwalifikuje się na operacje biodra. Tylko jaki jest sens wykonywania takiej operacji u 85-latka, który nie chodzi i nie będzie chodzić, bo się nie zrehabilituje?” – zastanawia się posłanka. A potem o starszych ludziach mówi, że są „przyzwyczajeni do traktowania wizyt u lekarza co dwa tygodnie jako rozrywki”.

sens jest taki, ze albo nie leczyc wcale starych ludzi albo niech sami placa...

powiem tak - nie pierwsza pani Much wpadla na taki pomysl

w Holandii np. kobiecie po 65 roku zycia nie przysluguje darmowa mamografia

jak chce - musi zaplacic sama...

(oczywiscie mlodszym przysluguje nie na zyczenie - tylko profilaktycznie - zdaje sie od 45 roku zycia co 5 lat - i koszt pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe, gzdie skladke trzeba wykupic - albo na skierowanie lekarza)

natomiast straszne jest to, ze starszym sie juz "nie nalezy"

a kazdy chce zyc...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Słyszałam o tych bulwersujacych wypowiedziach.

Osobiście jest mi przykro słysząc takie teksty. Bo każdy z nas ma prawo do życia i godnego starzenia się oraz godnego umierania. Fakt, ze ktos ma lat 85 nie znaczy, ze jest gorszej kategorii czlowiekiem, takim do odstrzału, bo tak to z wypowiedzi Pani Minister wyglada.

Moja babcia ma obecnie 91 lat. Jest sporo równie kzrepkich 95-99 i 100 latków. I te osoby w razie choroby na kilkanascie lat przykuje sie do łóżka bo w naszym kraju niewiele osob stac by było na prywatną operację.

Oby Pani Minister na starosć nie musiła doświadczać na sobie i swoim zdrowiu właśnych pomysłów prawdowaczych, czego jej bynajmniej nie życzę.

Nie wiem jak jest w innych krajach, ale w Niemczech też nie najlepiej traktuje się w szpitalach starsze osoby. te zaś rękami i nogami bronia się by nie isć do szpitali.

Dużo piękniejsze jest tu podejjscie Wschodnie i Arabskie, gdzie szanuje się osoby starsze i od nich uczy. Korzysta się z ich doświadzcenia i pamięta sie, ze kiedyś samemu będzie się starym.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze nic, u nas pogotowie potrafi nie przyjechać do osoby ok 70 lat. Albo jechać np. godzinę na drugą stronę ulicy...

Pani jest rozkoszna, najpierw 50 lat płacenia składek zdrowotnych, a potem w wieku 85 lat wykop sobie grób. O ile będziesz miał siły.

Ja rozumiem, że mogą być problemy z rehabilitacją, bo zmieniają się właściwości tkanek, ale taka operacja to ulga nie tylko dla chorego, ale też np. dla rodziny, która się tym chorym opiekuje.

A z kwestią chodzenia do lekarza dla rozrywki akurat się zgodzę. Ale to już inna dyskusja.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem Krótko - W DZISIEJSZYCH CZASACH ,TO TRZEBA MIEĆ ZDROWIE ! ŻEBY CHOROWAĆ.

Takie powiedzenie wymyślone przez Amerykańskich Naukowców : ENT.PON.DO. - ENTUZJAZM PONAD DOLEGLIWOŚĆ.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.