Szept

Mity o Reiki

18 postów w tym temacie

Mity na temat Reiki

Wokół Reiki narosło trochę mitów i niedomówień. Prawdopodobnie spotkasz się z nimi podczas swojej drogi z Reiki. Wiele osób, z sobie tylko wiadomych względów, atakuje ten system uzdrawiania. Czasem jest to wynikiem ignorancji i nie wiedzy, czasem religii (np. wielu chrześcijan uważa Reiki za sektę wyznaniową). Dlatego tez poniżej przedstawiam kilka najważniejszych rzeczy dotyczących Reiki.

Reiki to sekta wyznaniowa. Reiki jest Antychrześcijańskie. ? Mit.

Reiki nie jest sekta wyznaniową ani tym bardziej antychrzesciajńskie czy antyreligijne. Reiki to system uzdrawiania energetycznego, korzystającego z energii czystego światła i miłości. Jest to energia pozytywna w najbardziej szerokim tego słowa znaczeniu. Energia, którą niektórzy określają, jako pochodząca od Boga czy nawet boską. Stąd też wynikają te niedomówienia. Poza tym wielu chrześcijańskich adeptów Reiki twierdzi, ze to ta sama siła, z której korzystał Jezus uzdrawiając. Być może tak, ale nie tylko Reiki uzdrawia poprzez dotyk. Poza tym chcąc wyjaśnić dokładnie, czym jest energia Ki, czasem sięga się po pojęcia typu: Duch Święty, co dla jednych jest bluźnierstwem, dla innych przeciwnie.

Reiki jest metodą uzdrawiania i sposobem na życie, rozwój duchowy, ale jest ponad religijne. Reiki zajmują się buddyści, chrześcijanie, ateiści i każdy inny, kto chce, bez względu na przynależność wyznaniowa. Inicjując się do Reiki nie składa się przysięgi wierności jakiemuś Bogu czy Bogom, nie wyrzeka się też własnej wiary. Osoby z Reiki nie zrzeszają się we wspólnoty, wielu nie utrzymuje nawet kontaktu z własnymi Mistrzami, a co dopiero z innymi ?Reikowcami?. Więc nie można tu mówić o sekcie czy religii Reiki.

Każdy może zostać ?Reikowcem? ? I prawda i mit.

Każdy może inicjować się do Reiki i korzystać z jej dobrodziejstw w życiu codziennym. I to jest prawda. Nie potrzebne są tu żadne predyspozycje czy jakieś specjalne uzdolnienia. Jednak nie każdy może być dobrym uzdrowicielem. Bo sama wiedza i otwartość na Reiki to za mało. Nie pomoże bowiem innym ten, kto nie potrafi pomóc samemu sobie. Potrzebne tu jest czyste serce, otwarty umysł, pogoda ducha i miłość w sercu, oraz wyzbycie się leków.

To można wypracować medytacja, zmianę sposobu życia. I wtedy można zacząć uzdrawiać innych (mam tu na myśli uzdrawianie zawodowe, bo sobie i najbliższej rodzinie oraz przyjaciołom jak najbardziej można a nawet należy pomagać, jednak warto i w tym wypadku zając się przede wszystkim sobą).

Istnieje też "Złe" Reiki ? Mit.

Ie ma czegoś takiego jak złe Reiki. Oczywiście na gruncie filozofii czy fizyki można dyskutować o tym, że skoro wszystko ma swoje przeciwieństwo to Reiki także. I zapewne tak jest. Jednak to przeciwieństwo, jeśli istnieje, ma inne wibracje energetyczne a do nich nie dostraja się podczas seminariów Reiki. Poza tym mit o tzw. ?Złym Reiki? czy tez ?Mrocznym Reiki? wynika z faktu, że często wiedza zdobyta na kursach Reiki bywa wykorzystywana do pracy z innymi energiami, np. z bioenergoterapią. Te, zaś, energie mogą mieć nienajlepszy wpływ na Klienta. Np. bioenergoterapia to energia terapeuty i ma jego wibracje i częstotliwości energetyczne, zas Klient może mieć inne i zamiast czuć się lepiej czuje się gorzej. Wiele też jest osób, które zajmują się magia, a ta także jest formą energii, tyle, że można ją ukierunkować na jakiś konkretny cel, także negatywny (na pewno znane Ci jest określenie ?Czarna Magia? ? to właśnie negatywne ukierunkowanie tej energii).

Te inne energie nie są energią Reiki. Reiki, jest tylko tym, czym jest. Uniwersalną i czystą energią światła i miłości.

Reiki można się nauczyć w 2 dni, wystarczy kurs. ? Mit.

Seminarium Reiki to zwykle 1-3 dniowe kursy, podczas, których Mistrz Nauczyciel inicjuje do Reiki i przekazuje mu podstawową wiedze o Reiki. Reszta to już praca samego adepta, medytacja, przemyślenia, doświadczenie własne. Nauczenie się układów dłoni i wiedza, ze bez względu na to, co czujemy Reiki płynie, to za mało by móc powiedzieć, że ?Umie się Reiki?. To tylko poszerzenie wiedzy ezoterycznej i terapeutycznej oraz pewne narzędzie w dłoniach, którym trzeba nauczyć się posługiwać, jak każdym innym narzędziem. Jak to ujął ktoś mądry: Nie sztuką jest nauczyć się na pamięć... Sztuką jest zrozumieć i doświadczyć.

?Reikowcy? nie mogą korzystać z używek ? I Prawda i Mit

Można korzystać z używek, tylko, po co? Pamiętaj, że wchodząc na drogę Reiki stajesz się przekaźnikiem tej Energii, więc warto zadbać o to, by być czystym przekaźnikiem. Jeśli jesteś osobą palącą warto pozbyć się tego nieprzyjemnego nałogu. Powiesz, że łatwo powiedzieć komuś, kto nie pali? Paliłam wiele lat. A wystarczyła chwila by przestać. Nie powiem, że to łatwe, ale można. Wystarczy zmienić sposób myślenia i więcej nie sięgnąć po papierosa. Z doświadczenia własnego powiem Ci, jak wielka jest różnica w odczuwaniu Reiki będąc wolnym od nałogu palenia.

Uzależnienia to też coś więcej niż chęć sięgnięcia po używkę czy zatrucie organizmu. To też świadomość. Nie przekażesz dobrze energii nie będąc wolnym, a uzależnienie to brak wolności.

Jednakże Reiki nie wyklucza możliwości wypicia okazyjnie alkoholu, konieczności rezygnacji np. z kawy. Niektóre rzeczy po inicjacji same mogą odejść. Niektóre zostaną. Ja w dalszym ciągu uwielbiam kawę a znajoma po Reiki odrzuciła ja, bo przestała smakować.

Pamiętaj, że wszystko jest dla ludzi. Używki też, ważne by korzystac z nich rozsądnie i z głową. I oczywiście nigdy nie przekazywać komuś Reiki, po alkoholu czy używkach odurzających. Jeśli chodzi o palenie, to nie ma ono aż tak wielkiego wpływu na przekaz jednak ogranicza umysł i odczuwanie Reiki, więc warto pozbyć się tego nałogu.

Zrobiłeś kurs i masz Reiki, które przekazujesz ? Mit.

Po kursie Reiki, i inicjacji, masz otwarte kanały energetyczne do przekazywania Reiki. I tylko przekazywania. Nie masz Reiki w sobie, Ty ją przekazujesz. Zwracam na to uwagę, gdyż spotkałam się nie raz z osobami, które zrobiły kurs Reiki i uznały, że teraz są kimś wyjątkowym, mającym wyjątkowe zdolności. Wyjątkowym jest każdy człowiek, bez względu na to, Kim Jest, Co umie, czym się zajmuje. Nie ma co się wywyższać (niestety i takie przypadki się zdarzają), a raczej zachęcać innych do robienia kursów Reiki czy korzystania z Jej dobrodziejstw. I zawsze pamiętać o tym, że Reiki to Uniwersalna Energia Światła i Miłości, z której każdy korzysta na codzień. Inicjacja do Reiki poszerza kanały do odbioru i przekazu tej energii, ale nie sprawia, ze nagle stajemy się niewyczerpanymi akumulatorami jakiejś tajemnej siły.

Zapewne spotkasz się jeszcze z wieloma tak pytaniami o Reiki, jak i dziwnymi poglądami na temat tej metody. Wiedząc czym jest Reiki na pewno poradzisz sobie w dyskusji. Pamiętaj jednak, że czasem spotkasz osoby, które tylko będą chciały Cię zdyskredytować i sprowokować, aby samemu sobie coś udowodnić. Nie zawsze, więc warto dać się w takie dyskusje wciągać i zaspokajać ego innych. Energie i czas na to lepiej spożytkować na lepszym poznawaniu siebie i Reiki. Albo na swoją pasję.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polecam sie na przyszłość ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No Szepcząca zapomniała napisac jeszcze o tym, że za pomocą reiki można wywołać diabła czy szatana :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
No Szepcząca zapomniała napisac jeszcze o tym, że za pomocą reiki można wywołać diabła czy szatana :lol:

Hmm... noo rzeczywiście zapomniała... :)

- dzięki Viv... Dobra robota... :lol:

- pozdrówkooo...infe7 :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki, a tak wlasciwie to zachęcam abyscie tez cos od siebie pisali

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście nie spotkałam się z żadnymi mitami na temat reiki. Nie doszły do mnie żadne informacje. Jestem ciekawa reakcji innych na temat reiki, np. rodziny. Jestem ciekawa jak będą odbierać to, odczuwać. Widzę, że są ciekawi i nie mają żadnych zastrzeżeń jak np. pierwszy tutaj podany mit. Wręcz mama w jakiś sposób się cieszy (będzie moim pierwszym króliczkiem hyhy :twisted: )

Ps. ciekawe jest jak ludzie czasem mylnie odbierają reiki przez to, że się boją. nawiązuje do mitów.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jestem ciekawa reakcji innych na temat reiki, np. rodziny. Jestem ciekawa jak będą odbierać to, odczuwać. Widzę, że są ciekawi i nie mają żadnych zastrzeżeń jak np. pierwszy tutaj podany mit.

Ja jestem ciekawa reakcji mojej mamy , co nie co czytała na ten temat kiedyś tam , czekam na nią z tą wiadomością od półtora miesiąca ,jest obecnie za granicą, jeszcze 2 tygodnie i wraca ,mam zamiar jej powiedzieć jak tylko się zobaczymy i oczywiście napiszę o jej reakcji tutaj , co i jak :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... no i wszystko jasne Domi... ;) :mrgreen:

--- pozdrówkooo... infe7 :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Domi jak tam? :)

Moja rodzina jakoś się cieszy, tzn widzę ich zainteresowanie. Chęć odczucia i zobaczenia co to jest na sobie :)

cieszy mnie to :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ooooo _Domi_ !! :)

Nie wiedziałam, że jesteś Reikowcem. Wspaniale, napisz coś więcej ;)

Hihi no nie chwaliłam się -faktycznie ale teraz mogę .

Tyle tylko teraz napisze że część inicjacji miałam na łonie natury, na polanie przy lesie, koło strumyka ,śpiew ptaków,powiem delikatnego wiaterku... ech super .A co do odczuć ,napiszę wkrótce -obiecuję :)

Szizi -jeszcze nie mówiłam ,czekam na powrót mamy . ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety mylnych i błednych opinii o Reiki wciąz jest wiele. Przykre to, ale niestety wiele z nich powiela KK, który demonizuje Reiki jak się da.

Uważam, że dobrze jest, gdy się mówi głośno o pewnych zagrożeniach zwiazanych z energetyką, oraz często szeroko rozumianą ezoteryką, ale demonizowanie wszystkiego nie jest słuszne. To droga lęku. A to co z lęku wynika nigdy nie przynosi nic dobrego. KK i wiele innych wyznań, niestety się na tym opierają. A i większośc ludzi częściej kroczy po zacienionej stronie życia.

Reiki nie tzreba się bać. Reiki to czysta energia, która ma moc oczyszczania i uzdrawiania. Korzysta z tego samego Źródła, co wiele innych systemów energetycznych.

Dziewczyny gratuluje Tym, co już sa po i tym, co zdecydowali na tę drogę wstąpić. Dobry wybór.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak obiecałam - więc:

Powiedziałam dziś mamie o Reiki ....i .....co i była w szoku ,powiedziała że wie co to jest i dużo na ten temat czytała ( nie było czasu na głębsze rozmowy) wyraźnie się ucieszyła, jest chętna poddawaniu się moim zabiegom i od razu wspomniała o tacie, by jemu tez pomagać.

;) A mi wtedy jak by skrzydła urosły, hihi ;)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
One nie urosły :D

Ty już masz je tak piękne :)

;) A mi wtedy jak by skrzydła urosły, hihi ;)

Hmm... zgadza się, ORŁY zawsze miały skrzydła tak piękne jak One Same... :)

- a szczególnie te NIEBIESKIE... ;)

--- pozdrawiam...infe7 ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 29.07.2010 o 12:36, Szept napisał:

Niestety mylnych i błednych opinii o Reiki wciąz jest wiele. Przykre to, ale niestety wiele z nich powiela KK, który demonizuje Reiki jak się da.

Uważam, że dobrze jest, gdy się mówi głośno o pewnych zagrożeniach zwiazanych z energetyką, oraz często szeroko rozumianą ezoteryką, ale demonizowanie wszystkiego nie jest słuszne. To droga lęku. A to co z lęku wynika nigdy nie przynosi nic dobrego. KK i wiele innych wyznań, niestety się na tym opierają. A i większośc ludzi częściej kroczy po zacienionej stronie życia.

Reiki nie tzreba się bać. Reiki to czysta energia, która ma moc oczyszczania i uzdrawiania. Korzysta z tego samego Źródła, co wiele innych systemów energetycznych.

Dziewczyny gratuluje Tym, co już sa po i tym, co zdecydowali na tę drogę wstąpić. Dobry wybór.

Dokładnie tak :),demonizuje dany system najczęściej ktoś ,kto sam jest opętany przez złe duchy ,demony ,lub Diabła ma za skórą .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.