_Domi_

Afirmacje - jak zacząć ,sposób, zrozumienie , technika

13 postów w tym temacie

Afirmacja to inaczej zmiana sposobu myślenia, przeprogramowanie własnego umysłu , podświadomości z negatywnych nawyków myśleniowych na pozytywne , pożądane.

Po co nam Afirmacja?..Po to by odnaleźć się w świcie, odzyskać zdrowie,osiągnąć zamierzony cel (nawet materialny), uleczyć relacje miedzy ludzkie ,wszystko po to by żyło się nam lepiej i osiągnąć szczęście własne ,pomagając sobie pomagamy innym .

Afirmacja może nam pomóc lub zaszkodzić w zależności od sformułowania.

Po za prawidłowym jego ułożeniem i doborem słów działających na podświadomość, ważny jest również system i technika .

Afirmacje nie powinny zawierać tak słów jak ?nie?, ?już nigdy?, ?będzie?,?nigdy? itp. Nie używamy słów negatywnych , dwuznacznych , nie piszemy w czasie przyszłym ale i nie piszemy zdań które od razu zaprzeczają bardzo stanowi obecnemu i kłóci się to z nami dość mocno. Jeśli w ułożonym zdaniu czujemy że okłamujemy siebie samych, należy je zmodyfikować na bardziej delikatne np. z :?mam? na ?zasługuje?

Afirmacje lepiej działa jak jest pisana w 3 osobach ?Ja? ?Ty? ? Ona/On?

Na kartce papieru piszemy po lewej stronie Afirmacje a po prawej stronie zostawiamy miejsce wolne na którym piszemy wszystkie negatywne odczucia jakie się pojawiają w czasie ich pisania , po napisaniu wszystkich afirmacji zbieramy te wszystkie negatywne wpisy z prawej strony( a mogą być to najróżniejsze myśli ,emocje , mogą wydobyć z nas samych najdziwniejsze rzeczy których byśmy się nie spodziewali ) i tworzymy jedną większa afirmacje pozytywną na ich przeciwieństwo i zapisujemy na samym dole kartki .Dzięki takiej technice możemy sami odnaleźć jakiej afirmacji powinniśmy używać dodatkowo np. jako drugiej i dlatego na początek polecam zaczynać od jednej afirmacji.

Po kilku dniach powinno być tych wpisów z prawej strony mniej, aż całkiem znikną.

Każda afirmacja powinna być pisania minimum 5 razy w każdej osobie , a ile dni powinniśmy pisać?... jest już sprawa indywidualną ,na ten temat są różne zdania jedni wspominają że po 21 lub 26 dniach powinna być już odczuwalna różnica czy poprawa ?jeśli nie działa to znaczy że trzeba sięgnąć bardziej w głąb naszej własnej skorupy .

Czasem się zdarzy że po około 14 dniach następuje kryzys , dzieje się z nami lub w życiu wręcz coś przeciwnego do zamierzonego celu , nie zrażać się i pisać bo podświadomość się buntuje ,nie dajmy się zwieść, takich nawrotów może być kilka to również jest sprawa indywidualna.

Afirmacje pisane są jednym z najlepszych metod, bo pisząc angażujemy w to ciało i jednocześnie musimy myśleć o tym co piszemy , powinniśmy pisać wyraźnie, bez pośpiechu i nie byle jak byle by napisać i mieć z głowy. Pamiętajmy o wyciszeniu przed przystąpieniem do pisania .

Dodatkowo dobrze jest powtarzać sobie w ciągu dnia kilka razy swoich afirmacji, słuchać nagrań z afirmacjami naszego głosu lub nawet mówić do lustra.

Zanim zaczniesz afirmować starannie dobierz swoją afirmacje , zastanów się czego najbardziej potrzebujesz , z czym masz kłopot .

Często kuracje z afirmacjami najlepiej zacząć od akceptacji samego siebie ,pokochania siebie i wybaczenie wszystkim co nas skrzywdzili i samemu sobie to bardzo ważne .

Pozdrawiam :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czym są afirmacje mówić chyba nie trzeba. Zresztą Domi wyjaśniła to w poprzednim poście. Pozwolę sobie dodać jednak do tego tematu i swoje trzy grosze.

Wiele osób stosuje afirmacje dla polepszenia swego życia. Czy będą to afirmacje na przypływ pieniędzy, znalezienie miłości czy choćby na odchudzanie, trzeba je stosować umiejętnie. Inaczej nie przyniosą efektu, lub przyniosą nie taki jak trzeba.

Pewna moja znajoma opowiadała, jako anegdotę, że jedna jej klientka afirmowała każdego dnia na poprawę życia materialnego, pisząc i powtarzając zdanie: ?Chcę mieć Komfort?. Po kilku tygodniach mąż kupił jej wykładzinę z firmy o tej samej nazwie.

To anegdota i nie wiem na ile jest prawdziwa, jednak obrazuje istotę niewłaściwie stosowanych afirmacji. Poza tym często sama afirmacja nie wystarczy, dla polepszenia sobie warunków życia.

Anna Antras w poradach na swojej stronie internetowej, ma ciekawy tekst:? Jak pisać i stosować afirmacje?. Autorka pisze tam tak: ?Gdy wprowadzamy do podświadomości bardzo wiele energii pozytywnych wzorców, nie będzie to równoznaczne z oczyszczeniem tych negatywnych. Wręcz przeciwnie, zacznie w nas narastać balonik sprzecznych informacji. W końcu balonik pęknie i dojdzie do pomieszanie emocjonalnego.? Dlatego tak ważne jest by umiejętnie stosować afirmacje.

Zacząć należy od tego, co chcemy poprawić, polepszyć, zmienić w sobie i w swoim życiu. Jednak nie wszystko na raz. Afirmujemy jedną, dwie rzeczy, właśnie po to, by nie było tych sprzecznych, choćby nawet pozytywnych, informacji. Kolejna rzecz to emocje, które pojawiają się w trakcie afirmowania. Dobrze je sobie zapisać lub zapamiętać i dokładnie przeanalizować. One są właśnie kluczem do rozwiązania naszego problemu. Są też wskazówką dla dalszego afirmowania, bo może się okazać, ze nasza pierwotna afirmacja nie była właściwa. I wreszcie pozwalają do końca oczyścić stare i negatywne wzorce, co jest bardzo ważnym czynnikiem, dla skutecznej afirmacji. Dlatego afirmując zwracaj uwagę na emocje i myśli, które się w Tobie pojawiają. Nie wystarczy powtarzać afirmacji jak mantry. Trzeba dobrze ją przeanalizować i być jej w pełni świadomym.

W przepracowywaniu negatywnych wzorców, które wpływają na stan naszego życia czy zdrowia pomocne mogą okazać się pytania pomocnicze. Zapisz sobie je i poszukaj w sobie odpowiedzi, uświadom sobie, gdzie tkwi przyczyna problemu, jednocześnie afirmując na zmianę tych wzorców. Dla przykładu weźmy bogactwo.

Tu pozwolę sobie znowu skorzystać z mądrości Pani Anny Antras, odsyłając do jej wypowiedzi:

?Skorzystajmy teraz z możliwości, jaką daje nam test skojarzeń, aby odnaleźć, choć część z tego, co może wpływać na to, że nie osiągamy w bogactwie tego, co byśmy chcieli.

? Bogactwem jest dla mnie to, ......

? O zarabianiu zawsze słyszałam, że....

? Rodzice nauczyli mnie o zarabianiu tego, że....

? Obserwując swoje otoczenie, nauczyłam się, że....

? Dorastałam w środowisku, w którym o bogactwie mówiło się, że....

? W moim rodzinnym domu zawsze brakowało mi....

? Sytuacja ekonomiczna i gospodarcza kraju, w którym się wychowałam nauczyła mnie....

? W życiu najczęściej mi brakowało.....

? W moim domu, najczęściej brakowało mi w dzieciństwie.....

? Dzieciństwo pamiętam, jako...

? Kiedy coś chciałam w dzieciństwie dostać, najpierw musiałam....

? Teraz, zarabianie przychodzi mi z....

? Obecnie zarabiam, robiąc to, co....

? Moja praca przynosi mi jedynie.....

? Z ogromnymi pieniędzmi czułabym się bezpieczna wtedy, gdy......

? Gdybym miała ogromną gotówkę, wydałabym ją na....

? Największe marzenie, które bym spełniła za pieniądze, to....

? Chciałabym zarabiać tyle, by....

? Dużymi pieniędzmi podzieliłabym się z....

? Chciałabym wynagrodzić doświadczenie biedy....

? Najmocniej doświadczyłam biedy (niedostatku).....

? Niedostatkiem jest dla mnie świadomość braku.....?

Tyle Anna Antras, która sugeruje też, że odpowiedzi na powyższe pytania, których może być znacznie więcej, winny dotyczyć tylko sfery bogactwa. Podobne zestawy pytań warto przygotować sobie do większości afirmowanych problemów. Miłość, praca, zdrowie, radość, uroda? Każdy problem, jaki mamy w danej sferze wynika z jakiś zakodowanych w nas wzorców, matryc, które afirmacja ma zmienić.

Kolejną ważną rzeczą w afirmacjach jest sposób ich zapisywania. Tu najlepiej pisać afirmacje w pierwszej osobie. Z mojego osobistego doświadczenia, a tym się tu chcę podzielić, zauważyłam, że najlepiej sprawdzają się afirmacje stwierdzające fakt. Czyli: Ja?(tu imię) Jestem? i tu dajemy to, co afirmujemy: zdrowa, mądra, bogata itp.?

Wiem, że wiele osób poleca pisanie afirmacji w trzech osobach: Ja, Ty, On, jednak ja osobiście stosuję tylko pierwszą osobę, bo lepiej ona do mnie przemawia. I, przynajmniej w moim wypadku sprawdza się.

Zwracam też uwagę na to, o czym pisała wyżej Domi, a mianowicie na unikaniu pewnych sformułowań w afirmacjach. Nie będę tu przytaczała ich raz jeszcze. Zaznaczę jednak, że pewne słowa, np: chcę, chciałbym, chciałabym prowadzą do utrzymania się stanu chcenia. Dlatego lepiej jest przekształcić w sobie wzorzec na myślenie, że mam czy zasługuję, a nie chcę. Bardzo dobrze obrazuje to cytat z ksiązki ?Rozmowy z Bogiem? N.D. Walscha: Nie otrzymasz tego, o co prosisz i nie możesz mieć tego, czego pragniesz. A to, dlatego, że twoja prośba jest stwierdzeniem braku. Mówiąc, że czegoś chcesz, przyczyniasz się do zaistnienia w twojej rzeczywistości dokładnie tego doświadczenia ? chcenia.

Modlitwa prawidłowa jest, więc nie modlitwą błagalną, lecz dziękczynną.

Gdy dziękujesz Bogu zawczasu za to, czego z własnego wyboru pragniesz zaznać w swym doświadczeniu, przyznajesz, że w istocie ono już jest. Dziękczynienie kryje w sobie ogromną moc; stanowi potwierdzenie, że zanim zdążyłeś spytać, otrzymałeś (?) odpowiedź.?

Cytat ten, co prawda dotyczy modlitwy, ale ta sama zasada dotyczy afirmowania. Dlatego dziękuj lub stwierdzaj fakt posiadania, istnienia, bycia, a nie chcenia, by on zaistniał.

Na koniec dodam jeszcze, że pisząc w afirmacjach słowa ?Ja Jestem? Czy jeszcze silniej działające ?Jam Jest? zawsze pisz je od wielkiej litery. Wbrew pozorom, to bardzo ważne, gdyż postrzegając napisaną afirmację wizualnie, podświadomość zwraca uwagę także i na to, jak zapisujesz to swoiste ?Ja?. Pisząc je dużą literą pokazujesz podświadomości, że to ?Ja? jest kimś wyjątkowym i zasługuje na najlepsze.

Myśl tak o sobie na codzień, nie tylko przy pisaniu afirmacji, a zobaczysz jakie zmiany to przyniesie. Zmiany na lepsze. Oczywiście bez popadania w przesadny egoizm, ale z pełnym poszanowania stosunkiem do samego siebie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Używam afirmacji w główce, nie jakies tam pisanie na kartach papieru etc.

Poprawiam tym swojeg ego, swoje myslenie. Pomaga czasem. Pracuje nad soba po prostu ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

niektórym czasem napisanie już na kartce jest jak umowa sama z sobą. Ma większą moc i oddziaływanie:) Tym bardziej jak spisze się ją samemu:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak. Fajnie się utrwala, ale tu też każdy powinien znaleźć sposób, jaki jemu pasuje najbardziej

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

asunfliowrs.jpg?w=640

Co to są afirmacje?

Afirmacje to krótkie zdania, stworzone świadomie tak, aby przekonać o czymś podświadomość. Nadać nowy program dla podświadomości, aby lepiej działała w życiu i tym świecie. Afirmacje mają na celu wzbudzić pozytywne uczucia, by zastąpić te negatywne.

Jest to korzystny proces, szczególnie wtedy kiedy trudno jest poradzić sobie z pewnymi problemami. Afirmacje są na tym polu bardzo praktyczne i zmieniają punkt widzenia, rozwiązując problem.

Umysł człowieka jest tak skonstruowany, że zaczyna przejawiać w życiu to, na czym skupia swoją uwagę. Dlatego jeśli w dzieciństwie nasza uwaga była skupiana na niekorzystnych wzorcach, w dorosłym życiu przejawiamy te wzorce.

Doświadczając pewnych sytuacji, człowiek wyuczył się działać automatycznie i bardzo często niekorzystnie (na przykład lękiem do innych ludzi). To wszystko jest tylko programem podświadomości i można go świadomiezmienić na korzystniejszy.

Teraz mamy możliwość świadomej zmiany starych i niewłaściwych zachowań, programów i wyobrażeń. Afirmacje mogą być pozytywne i negatywne.

czas. ——————————————Czytaj Dalej :

Większość ludzi w naszym społeczeństwie afirmuje negatywne rzeczy.

Dlatego jest tak wiele pesymistów.

Często się słyszy zdania typu : „Nie uda mi się. Jestem brzydka. Jestem do niczego. Ale Jestem głupi…”

To wszystko uczy podświadomość negatywnych wzorców działania.

Wszystko to programy i iluzje, z którymi się człowiek utożsamia.

Jeśli utożsamianie jest tak głębokie, że trudno to dostrzec w medytacji, warto skorzystać z afirmacji, afirmując pozytywne podejście i cechy. Każda rzecz widziana przez umysł jest klasyfikowana i powiązana z odpowiednim wyobrażeniem.

Jeśli w dzieciństwie mama piekła ciasteczka i było bardzo przyjemnie, To od tej pory zapach ciasteczek zawsze wywołuje uczucie przyjemności. Nawet myśl o tym zapachu powoduje wyzwolenie wyuczonej reakcji przyjemności.

Podświadomość nauczyła się jak reagować na zaistniałą sytuację w życiu.

Dlatego tak ważne jest, aby nadawać zdarzeniom odpowiednie interpretacje i oceny.

Jeśli wmówimy sobie, że cały świat jest szary i beznadziejny, w naszym życiu każda rzecz będzie szara i beznadziejna.

Umysł będzie kojarzył wszystko w szarością. To sposób do szybkiego obrzydzenia sobie świata. A to tylko błędny program, który można zmienić. Każdy program można zastąpić nowym. To wspaniała cecha umysłu, dzięki której cały czas możemy podwyższać jakość swego życia.

Dopóki nie uświadomimy sobie totalnie nierealności tych programów, będą one działały w życiu przeszkadzając i stwarzając cierpienie.

Dlatego jest możliwość totalnej zmiany punktu widzenia. Cały światopogląd składa się z wyobrażeń o świecie. Jedne są korzystne, inne nie.

Czasem są sprzeczne ze sobą. To wprowadza pewniej chaos do umysłu.

Widać nawet, że ludzie w tej społeczności nie są wewnętrznie zharmonizowani. Wszystko za sprawą błędnych i pomieszanych wyobrażeń dotyczących świata.

Warto zmienić te wyobrażenia na korzystne. Do tego służą afirmacje. W późniejszym rozwoju warto w ogóle porzucić wszelkie wyobrażenia o świecie.

I te niekorzystne i te korzystne.

Tak aby postrzeganie rzeczywistości stało się czyste. Jednak zanim to nastąpi, warto ułożyć sobie w głowie na tyle, by uwolnić się od największych problemów i zyskać stabilność w świecie.

ZASADY TWORZENIA AFIRMACJI:

- Wszystkie afirmacje powinny być w czasie teraźniejszym.

Dla PŚ nie istnieje inny czas. Jeśli afirmujesz: „będę spokojny i rozluźniony”, to odwlekasz to w nieskończoność, bo gdzieś w przyszłości „będziesz”. Dlatego zawsze czas teraźniejszy np.: „Jestem rozluźniony i spokojny..”

Najlepiej wywoływać w sobie uczucia, które się afirmuje. Wtedy są one w czasie teraźniejszym i wyraźnie działają na podświadomość. Ciało uczy się jakie energie ma w sobie generować. Dlatego warto podczas afirmowania czuć to całym ciałem.

- Forma jak najbardziej pozytywna, bez słowa „nie”.

Podświadomość często nie słyszy słowa „nie”. Ponieważ słucha całości słów i wzbudza w sobie odpowiednie emocje. Afirmując „Nie spotykam złych ludzi”, PŚ czuje w tej afirmacji złych ludzi i słowo spotykam. Dlatego uczy się, że ma spotykać złych ludzi. O wiele korzystniej jest afirmować pozytywną formą: „Spotykam miłych i kochających ludzi”.

- Afirmacje można tworzyć z użyciem własnego imienia. Takie afirmacje działają bardzo punktowo i mają charakter osobisty. Dlatego warto je stosować. Jednak po uświadomieniu sobie nierealności ego nie warto używać słowa „Ja” i imienia. Wtedy można po prostu mówić bezosobowo i czuć afirmacje w ciele. Czasem po prostu mówić słowo wprowadzające podświadomość w daną wibrację. Na przykład słowo „radość”. Powtarzanie tego słowa wywołuje skojarzenia do energii radości.

Podświadomość generuje w ciele taką wibrację. Jeśli po pewnej praktyce będziesz znał wibracje radości, w ogóle słowa staną się niepotrzebne. Będziesz mógł generować jakiekolwiek stany uczuciowe siłą woli. Tak jak podnosisz rękę, tak będziesz generował energie radości. Wszystko zależy od praktyki. Na początku jednak warto zacząć od typowych i osobowych afirmacji.

- „Ja, Pawełek, akceptuję siebie takim, jakim jestem” – zmiana programów ego. – „Akceptacja istnienia.” – bez odnoszenia do swego ego.

Przy takiej afirmacji warto poczuć w swoim polu (w ciele) słowo akceptacja. Tak by całe ciało nabrało tej wibracji.

- Lepiej unikać słów: muszę, nie mogę, potrzebuję, pragnę – te słowa budzą poczucie przymusu, ograniczenia i braku.

- Przy tworzeniu, uważaj by się afirmacje nie zaprzeczały.

Zaprzeczające się treści wprowadzają chaos i paraliż decyzyjny do umysłu. Warto afirmować spójne i pasujące do siebie rzeczy. Najkorzystniej jest poprzeć czynami to, co się afirmuje. Wtedy efekty będą najszybsze. Przykładowo afirmując radość życia, świadomie rób sobie przyjemności i raduj się nimi.

- Staraj się układać proste i zwięzłe zdania, żeby się nie pogubić.

- Używaj słów, które rozumiesz i są dla Ciebie jednoznaczne.

Najlepiej, aby tworzyły jednoznaczne wyobrażenia.

PRACA Z AFIRMACJAMI

Przede wszystkim warto odkryć w sobie negatywny problem i go nazwać.

Sklasyfikować, dostrzec ten problem, uświadomić sobie go. To jest chyba najtrudniejsze zadanie. Jeśli dobrze sklasyfikujesz negatywny program, wtedy łatwo będzie ułożyć skuteczne afirmacje – czyli zdania pozytywne.

Nawet samo uświadomienie problemu może być połową sukcesu. Dlatego tak ważna jest świadoma obserwacja siebie – swoich myśli i uczuć. Afirmacje najczęściej służą właśnie utrwaleniu pozytywnych zmian. Większa część pracy nad rozwiązaniem problemu odbywa się za pomocą świadomości. To ona jest istotą rozwiązywania wszelkich problemów.

Bez świadomości i samoobserwacji afirmacje staną się autohipnozą, czyli niekorzystnym i ograniczającym działaniem.

Warto przy pisaniu afirmacji obserwować swoje uczucia i afirmować świadomie. Jeśli znasz już jaki negatywny program przeszkadza Ci w życiu, można ułożyć afirmacje.

Przykładowo:

- Określenie problemu: „Moim problemem jest lęk przed lekarzem. Czuję się spięty i zagrożony gdy mam iść na spotkanie z lekarzem. Czuję się nieswojo.”

- Tak określony problem daje szczegółowe rozeznanie w przekonaniach podświadomości, dlatego można ułożyć skuteczne afirmacje.

- Nowy pozytywny program (afirmacje): „Czuję się bezpiecznie i swobodnie u lekarza.. Jestem całkowicie niezależny i spokojny. To dla mnie bezpieczne i swobodne, kiedy rozmawiam z lekarzem. Lekarze są mili i przyjemni.”

Tak ułożone afirmacje można powtarzać lub pisać.

Najlepiej powtarzać po parenaście razy, rano, po południu i przed snem.

Przez 3 tygodnie.

Oczywiście można dłużej, lub ewentualnie krócej.

Afirmacje powtarza się do skutku.

Tak, aż podświadomość poczuje, że nowe przekonania są pewne i trwałe.

Cały mechanizm polega na tym, że podświadomość uczy się kojarzyć wibracje bezpieczeństwa z osobą lekarza.

W aktualnym stanie z wyobrażeniem o lekarzu powiązana jest wibracja lęku. Afirmacje zmieniają ten stan. Na początku może pojawić się pewna euforia, i radość z afirmowania.

To bardzo pozytywne, jednak nie oznacza koniecznie, że nowy program jest już przyjęty przez podświadomość. Całkowite ugruntowanie nowego programu pojawia się wtedy, kiedy nie ma już na afirmacje żadnych reakcji.

Ani pozytywnych, ani negatywnych.

Jest całkowita akceptacja i pewność.

Podczas afirmowania zwracaj uwagę na swoje uczucia.

To poprzez nie jest ustanowiony kontakt z podświadomością.

Jeśli podczas pisania lub mówienia afirmacji pojawią się jakieś nowe lęki, czy negatywne odczucia, warto je zapisać i ułożyć do nich nowe pozytywne afirmacje. Taka praca jest bardzo efektywna i daje bardzo dobre rezultaty całościowego oczyszczenia problemu.

Dlatego słuchanie podświadomości jest nie mniej ważne jak koncentrowanie się na pozytywnych odczuciach.

Często pojawia się bunt podświadomości przed wprowadzaniem nowego programu.

Wtedy powstaje się

- opór,

- niewiara,

- niechęć,

- czasem złość,

- zirytowanie,

- a nawet nuda i senność.

Jeśli jesteś w stanie odkryć źródła tych oporów, to zapisz je na kartce i stwórz następne afirmacje.

To taka rozmowa ze swoją podświadomością i obserwacja wszystkiego, co się pojawi.

Warto zwracać uwagę nawet na najmniejsze odczucia oporu i zapisywać je.

To da nowy materiał do pracy i poznania siebie.

Dzięki temu uporządkujesz wiele rzeczy w swojej podświadomości.

Nie zrażaj się oporami, tylko afirmuj do skutku i całkowitego zaakceptowania nowego programu. Afirmacje mają na celu wzbudzenie nowych i pozytywnych wzorców zachowań, uczuć i wyobrażeń. Jeśli podczas afirmowania nie czujesz nic, podświadomość nie słucha.

Warto wtedy wziąć parę głębokich oddechów i skupić się na treści afirmacji.

Korzystnie jest stworzyć sobie wyobrażenia zgodne z treścią afirmacji. Dla podświadomości największą wartość mają uczucia i wyobrażenia, nie suche słowa.

Afirmacje można pisać, mówić do swojego odbicia w lustrze, śpiewać, tańczyć afirmując, mówić je w stanie relaksu, na przykład przed snem.

Bardzo dobre efekty daje również nagranie własnego głosu i słuchanie sobie przed snem, lub gdziekolwiek indziej. Wybierz taką metodę, jaką czujesz. Możesz nawet wymyślać własne metody. Jest możliwość, że afirmacje nie przyniosą oczekiwanych zmian. Mogą być różne przyczyny.

1.Wtedy możliwe, że za krótko afirmowałeś.

Jeszcze PŚ nie została przekonana. Warto próbować jeszcze dłużej.

2. Afirmacje nie trafiały w konkretny problem. Dlatego właśnie warto zapisywać sobie na kartce skojarzenia. One potrafią doprowadzić do źródłowej przyczyny negatywnych problemów. Wtedy ułożyć odpowiednie afirmacje trafiające w sedno.

3. Może myślałeś, że afirmacje tak naprawdę nie działają. Wtedy można zacząć od „Afirmacje, są zawsze bardzo skuteczne. Mogę łatwo i skutecznie zmieniać swoje przyzwyczajenia na pozytywne. Z łatwością zastępuję negatywne programy, myślami bezpieczeństwa, radości i swobody.”

Właściwie nie ma możliwości, by afirmacje nie zadziałały.

Jeśli udało nam się wprowadzić negatywny program, to można też wprowadzić pozytywny. Człowiek jest z natury istotą dążącą ku harmonii, dlatego zmiana na pozytywne programy nastąpi o wiele szybciej, niż wprowadzanie negatywów. Jednak zważywszy na to, że całe życie wpajano nam niekorzystne rzeczy, trochę energii trzeba włożyć, by zastąpić je świadomie programami pozytywnymi. Więc nie zrażaj się, jeśli efektów nie widać od razu.

Afirmowanie może stać się doskonałą zabawą.

Naprawdę, dzięki afirmacjom, można zmienić swoje poglądy i wyobrażenia, a w rezultacie swoje całe życie. Teraz całkiem świadomie i przytomnie. Ty wybierasz jak chcesz żyć. Afirmacje stanowią doskonałe narzędzie zmiany całego Twego istnienia.

Dlatego są podstawą pracy z umysłem. Na drodze duchowej są niezastąpione. Przykłady afirmacji, które szczególnie warto przerobić na początek:

- Akceptuję siebie i kocham – tu i teraz.

- Jestem bezpieczny i swobodny, zawsze i wszędzie.

- Bezpiecznie jest czuć swój lęk.

- Świat jest dla mnie miłym i przyjaznym miejscem.

- Jestem wartościowy i cenny.

- Zasługuję na miłość i szacunek. Szanuję i kocham siebie.

- Oddycham radością życia.

- Zasługuję na zdrowie. Cudownie zdrowe ciało jest dla mnie naturalne.

- Bóg wspiera mnie we wszystkim co robię.

- Robię tylko to, co dobre i pożyteczne.

- Zasługuję na to, by być szczęśliwym. Mogę być szczęśliwy i zadowolony z siebie.

Powodzenia w pracy!

Moment boskości P. Godlewski

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do pisania afirmacji w formie ja..., ty..., on... dodam, że ciągłe powtarzanie "ja" wzmacnia pozycję naszego ego, jeśli ktoś jest zainteresowany rozwojem przykładowo według nauczania Osho czy Tolle'go, według mnie powinien zrezygnować z tej formy. "Ja" i "moje" to dwa słowa, które najbardziej upodobało sobie nasze ego, przez nie głównie się wyraża.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję przedmówcą za mądre wypowiedzi ,dodam  od siebie sprawdzoną metodę afirmacjii według różnych mistrzów duchowych z różnych stron świata , psychologów , lektur i mojego doświadczenia .

Siadamy ,lub stoimy (stanie oddaje ziemi negatywną energię z podświadomości ,którymi jest nasza dolna część ciała ,zaopatrujemy się w lustro ( lustro to silne narzędzie -psychologiczne / magiczne ) i obraz lustrzany / wewnętrzny ( tak ,jak nasze sny ) obraz nas prawdziwych -naszej duszy / podświadomości / naszego  "Ja ",więc automatycznie przeprogramowujemy swoją podświadomość ,czy też dokonujemy alchemii naszego umysłu .

Uśmiechając się do własnego odbicia , i wypowiadając pozytywne ,realne zdania ( nieraz nauczenie się takiej pogody ducha  wymaga czasu ,cierpliwości i wytrwałości od nas  ,ale warto poświęcić czas ,na trening własnego samodoskonalenia i samodyscypliny =SAMO-ROZWOJU .

Pokonujemy  stopniowo (jeśli będziemy wytrwali i uzbroimy się  w cierpliwość  ,w swym postanowieniu , zwalczamy w sobie  w ten sposób -Tremę Przed Publicznymi  Występami ,Lęk ,Strach ,Obawę , w życiu , i spotykaniu nowych znajomych / osób - Brak Wasnej Wartości / Niskie Jego Po-czucie ,A  Wzmacniamy W Sobie - Odwadę ,Wolę Życia I Walki  , Wiarę We Własne  Możliwości ,  Cierpliwość (największa z cnót )itp. 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możemy również idąc drogą ( ruch ,rozprasza ,gonitwę myśli /umysłowy chaos w głowie  ,nadmierne ,niezrównoważone emocje =nadmiar negatywnej energii psycho-fizycznej  ,a ta ma wpływ na ciało i narządy wewnętrzne i wydzielnicze  -  nazwy są różne ,ale chodzi o to samo - afirmować / medytować ,modląc się  , rozmawiać z naszym -wnętrzem ,wewnętrznym Bogiem ,Mocą Wewnętrzną (z szamanizmu ) , Naszą Duszą ,czy też Duchową Połową ,Wewnętrznym Dzieckiem (z psychologii ) czy Podświadomością (naszą głębią psychiczną /światami duchowymi ) .

CZYLI - WYKONYWAĆ AUTO-PSYCHOTERAPIĘ , CZY AUTO - HIPNOZĘ .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepsze afirmacje to afirmacje w formie pytań. Pytania pomagają skuić się naszemu umysłowi na konretnym działaniu i dzięki temu jestesmy w stanie wpłynąc na organizm, który tworzy zewnętrzne reakcję. :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 23.07.2012 o 09:02, Hermit napisał:

Co do pisania afirmacji w formie ja..., ty..., on... dodam, że ciągłe powtarzanie "ja" wzmacnia pozycję naszego ego, jeśli ktoś jest zainteresowany rozwojem przykładowo według nauczania Osho czy Tolle'go, według mnie powinien zrezygnować z tej formy. "Ja" i "moje" to dwa słowa, które najbardziej upodobało sobie nasze ego, przez nie głównie się wyraża.

Znakomicie Hermit :) dokładnie tak , Siłę Afirmacji /Modlitwy / Medytacji /Kontemplacji ,uzyskamy ,posyłając naszą energię myśli /psychiczną /duchową ,do naszego Ojca W Niebie -Boga Stwórcy /Wyższego Ja Naszego /Duchowej Bratniej Duszy czy Nad-świadomości ,lub Kopii Ciała Materialnego /Duchowego /Energetycznego , W Wyższych Wymiarach Duchowych ,od kogo otrzymaliśmy w darze przy urodzeniu , jako dusze wcielone w ciała materialne .

BO JAK NA GÓRZE ,TAK I NA DOLE devilangel.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 5.12.2016 o 13:37, klamer napisał:

Najlepsze afirmacje to afirmacje w formie pytań. Pytania pomagają skuić się naszemu umysłowi na konretnym działaniu i dzięki temu jestesmy w stanie wpłynąc na organizm, który tworzy zewnętrzne reakcję. :)

Tak ,też niezłe ,metoda mistrzów -Zen ,np. Kim jestem ? ,Kim Jestem ?,Kim Jestem ? ,drążymy tak w podświadomości ,aż uzyskamy intuicyjną mądrość -Oświecenie .

Możemy też wzmocnić nasze przekonania ,poprzez lustrzane odbicie naszej duszy ,

Stań przed lustrem (lustro to silne działanie psychologiczne i magiczne ) ,i powtarzaj tak codziennie (czym częściej tym lepiej ) dopuki twoja wola ,charakter i podświadomość ( ona potrzebuje wielokrotnego przeprogramowania starych schematów myślenia ) i nie będzie na tyle silna ,że nikt nie zmieni twojego zdania ,można potem nawet mówić do kogoś ,jak do lustra ,ale jak ty będziesz tego pewien , i najważniejsze to *******ć ,co kto pomyśli czy jak zareaguje ,ten się śmieje ,kto się śmieje ostatni ,i prawdziwa cnota krytyki się nie boi .(przepraszam za wyrażenie ,-piepszyć wstyd1.gif ) :) .

A  Ezoteryka to nauka wewnętrzna  (tajemna ,dla wtajemniczonych ),uświęcona od pokoleń przez Boga , tylko w ciszy swego serca /sumienia -Boga Odczujesz -a darami ducha świętego są ( pewniki że jesteśmy na właściwej ścieżce rozwoju duchowego ) - Boska Radość ,Boska Miłość , Światło Prawdy I Oświecenia . reszta to fanatyzm religijny i psychoza religijna ,czyli Egzoteryka -Nauka dla  mas i ogólnie dostępna .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.