Magick xXx

Jak zacząć swoją przygodę z magią??

67 postów w tym temacie

Witam,

moje pytanie jest takie jak w temacie :milczek:.

Proszę o poważne odpowiedzi typu: od czego zacząć,co przeczytać,jakie ćwiczenia itd.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zacząć od odpowiedzi na pytania:

1. Co to jest magia?

2. Po co mi magia?

3. Czy magia jest dla mnie?

Potem jeśli wciąż będziesz chciał się bawić w czary mary to zastanów się którą z magicznych dróg chcesz kroczyć. A jest ich sporo.

I pamiętaj, magia, taka prawdziwa, a nie hokusy pokusy, to trudna droga i lata studiów, zanim się do praktyki przejdzie.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najpierw wizyta u psychiatry i EEG głowy,aby wykluczyć chorobę(ja tak zaczynałem,serio :) )

Potem psychoterapia i pozbywanie się śmieci,kontrola umysłu.

Wtajemniczenie do Hermetyzmu http://franzbardon.pl/ksiazki/wdh/

12 Stopni Do Oświecenia

Jogi Rama Czaraka "Filozofia Wschodu".

Duzo Huny.

Crowley - Krótkie Eseje O Prawdzie

Elementy Rytuału Deborah Lipp razem z ta książką

http://www.rebis.com.pl/rebis/public/books/book.html?co=print&id=K2690.002

obie mówia o tym samym(żywioły) z tym że pierwsza jest Wicca...zacznij od tej pisanej przez Tenzin'a Wangyal'a Rimpocze'go :)

"Kosmos Mistyczny" Fajdysza

Tybetańska Księga Umarłych

Jung.

Terry Pratchett :D powaga!

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

e tam... bierzesz garść soli, rysujesz pentagram, zapalasz świeczkę... i masz magię - ot proste. Właśnie zacząłeś...

Jest jeszcze prościej... oddychaj... i uświadom sobie co to jest oddychanie - to jest dopiero magia... ja dalej nie wiem.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oddychanie juz wiem, ale prąd w gniazdku to dopieor magia. Nie ma go a zabić moze :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taki spam powinno się tępić. Prosiłem o poważne rady,nie o jakieś brednie. Ot. jak zasadniczy są admini tego forum,sami uczestniczą w spamie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Magiku otrzymałeś poważne odpowiediz wyzej, a na naszym forum nie mamy w zwyczaju za kilka sympatycznych rozmów banowac lub waranować jako offtop.

Wilk Ci odpowiedizał, ja osobiście podpisuję się pod tym. Zacznij od tego, jeśli magia Cię interesuje.

I odpowiedz sobie na pytanie czym dla Ciebie jest magia i po co ci akurat ta śceżka a nie inna?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moja rada była poważna, wypraszam sobie... ale może za parę lat zrozumiesz jej powagę... jak zaczniesz doceniać właściwe oddychanie i będziesz znał moc soli.

Wybacz ale na dzień dzisiejszy to Ty robisz z siebie durnia.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szerszeniu badźmy tolerancyjni. W wieku nastu lat człwoiek chce wszystko naraz, na juz , i nie patrzy tak perspektywicznie, jak osoba nieco starsza.

A zanim dojdzie do oddechów i soli warto by zacząć od elementarza a nie od tylnej strony czy środka, bo to nie prowadzi do niczego dobrego.

Pzrede wszystkim zaś wbić tzreba sobie do głowy, ze magia to nie zabawa ani szpan w szkole.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wbijesz tego 13-latkowi, niedawno toczyłem dyskusję o tym na innym forum. Poniżej pewnego wieku po prostu człowiek nie jest na pewne rzeczy gotowy i jak nie przepadam za ścieżką Wiccańską tak w tym wypadku przyznaję im rację - inicjacja od 18 roku życia i nie niżej. Co prawda tam ma to związek z pewnymi ekhem rytuałami, ale tak jak rzekłaś... to nie jest zabawa czy szpan w szkole.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego ubolewam czasem, ze dziś nie ma juz tradycji Bractw Okultystycznych gdzie szło się pewną ścieżką, a adept po wielu latach nauki i studiów oraz ćwiczeń ciała i umysłu, mógł zaczać asystować w praktykach, a jeszcze później samn rozpocząć praktyki.

Dziś wchodiz sie na stronki i robi zabawe w czary. A i zapomina się, ze takim hokus pokus nie podniesie się ocen w szkole i nie zdobędzie wymarzonej dziewczyny(chłopka). Nie jest to tez sposób na rozwiązanie wszystkich problemów.

Ale to można móic bez końca. Też swego czasu na jednym z for "walczyłam" z tym. Ale ten wiek też ma swoje prawa, wiec nie pzretłumaczy sę pewnych rzeczy.

Proponuję promować hasło "Magia +18" :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jeszcze jedno rozwiązanie - nauka sztuczek iluzyjnych... - dostępne (zwłaszcza proste) od niemal dowolnego wieku, zapewniają szpan i podziw, przy okazji rozwijają sprawność(tak tak) i pomysłowość... (bo od pewnego etapu modyfikuje się istniejące lub wymyśla własne)... to dobry wstęp do późniejszej magii, choć oczywiście pogardzany - IMHO niesłusznie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lol :)

Toczycie dyskusję na temat chłopaka, osądzacie go, a on bidak jeszcze odpowiedzieć nie zdążył ;)

Magia +18 fail :D

Szepcie sama pewnie masz gdzieś blisko osoby, które 18 nie mają, a jednak są dojrzałe i nieźle sobie radzą.

18 lat to tylko umowna granica, nie jest powiedziane, że na 18 urodziny będzie puff i jesteś super odpowiedzialny.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja piiii er kwadrat;/...jak narazie ten przysłowiowy 13latek prezentuje wiekszą dojrzałość niż "dojrzali"...

Nie wiem co takiego dojrzałego jest w kpieniu ale...widocznie nie dorosłem do tego:/...

Wyczuwam przerośnięte ego i syndrom mędrca :/

i jeszcze te punkty przyznawane za samo dodanie posta nie za treść...kolejne kółko adoracyjne?Ludzie co z Wami????:/

Edytowane przez Sok ze skał
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi o postrzeganie świata Mutenie. Nie chce mi się powtarzać dyskusji, więc masz ją tu:

http://www.ezoforum.pl/magia/40234-magia-dla-kogo-i-od-ilu-latz.html

Sokowi też ją polecam. Ja wiem, że 13-15 latkowi trudno jest pojąć, że inaczej postrzega świat jakby nie był dojrzały niż 18-20 latek... ale tak po prostu jest.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie będę się wykłócać, bo to nie ma sensu :)

Ale jeśli naprawdę wszystkich z góry traktujesz tak samo to muszę powiedzieć:

Jest wiele 13-15 latków bardziej dojrzałych psychicznie :D

No offense, jeśli obraziłem to przepraszam ale tak to widzę ;)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cieszę się na równi z Tobą iż tak myślą. Takie prawo wieku, więc rozwój normalny nadal jest w takim wypadku zachowany.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chłopaki jak dla mnie amgii się moga uczyc nawet przedszkolaki byle z glową, Wiadomo, ze uogólniac nie mozna, ale czasem warto wprowadzić pewne ograniczenia.

Poza tym magia to nie droga, którą kazdy może iść. Dlatego na początek niech każdy potencjalny mag sobie odpowie dlaczego to a nie cos innego i czym to w zasadzie jest.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego ubolewam czasem, ze dziś nie ma juz tradycji Bractw Okultystycznych gdzie szło się pewną ścieżką, a adept po wielu latach nauki i studiów oraz ćwiczeń ciała i umysłu, mógł zaczać asystować w praktykach, a jeszcze później samn rozpocząć praktyki.

jest taki pogląd, że rozwój oraz umiejętności muszą być kształtowane w ciagu lat.

mam inny. z odpowiednim nauczycielem to kwestia tygodni lub miesięcy.

poza tym, jest mnóstwo bractw okultystycznych.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Owszem są wciąż bractwa ale są tez stronki z których nastolatki uczą się czarować.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czasem mają lepsze efekty niż "szamani" oraz "mistrzowie reiki" więc

sugeruje swoje frustracje niezadowolenia rzeczywistośćią transmutować w ciekawsze energie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, potęga niewiedzy jaką cenę czasem trzeba zapłacić, pozwala im w istocie na więcej.

To trochę jak z kartą kredytową... wyjmujesz z niej, wyjmujesz... a po jakimś czasie okazuje się, że musisz zwrócić 2-3 razy więcej. Wtedy przychodzi zastanowienie... czy było warto.

Edytowane przez Szerszen
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Warto, czy nie warto? - o to jest pytanie.

A tak serio, można się produkować, że nie wolno, nie należy, można ostrzegać, dawać przykłady ect.

A ludki już tak mają, że najlepiej uczą się na własnym przykładzie.

Dlatego uważam, że starczy raz ostrzec, a nie w ciąż od noiwa powtarzać i mieć nadzieję, że się utrwali.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
z odpowiednim nauczycielem to kwestia tygodni lub miesięcy.

Otóz to.W bractwach traktuje się wszystkich na równi i każe latami nad czymś dumać nawet gdy spora grupa adeptów jest wyżej w rozwoju niż pozostali rówieśnicy.

Ludzie wcale nie są równi,są lepsi i gorsi,niestety.Ja np jestem cieniutki z matmy :D a znam prymusów.

Pójdziemy do bractwa i przez 7 lat bedą się nudzić patrząc jak sie uczę tak?

Bractwa to zły pomysł,kto będzie szefem w takim bractwie?Ktoś kto potrzebuje uwielbienia i adoracji,aha i jeszcze składek co miesiąc.

Odpowiedni mistrz który potrafi ocenić mój poziom na chwile obecną w zupełności wystarcza,wtedy można zrobić postępy szybko

po to by zdążyć sobie jeszcze pozyć i nacieszyć się światem.

Wystarczy np że ktoś poleci mi lekturę pisaną jasnym i konkretnym językiem

po przeczytaniu której napewno nastapi we mnie jakiś progres o wiele szybciej

niz kiedy sie naczytam że jestem za mlody i że dojrzałoć i że cena i że jakieś forum :D albo żeby posolić.

Wiem jak to jest bo sam kiedyś byłem poszukujący i nic mnie tak nie wkuRRRRczało jak jałowe filozofie o niczym

kiedy pytałem o konkret.

Gdy nie wiem co powiedzieć to siedzę cicho.

Słyszalem o 11latku od którego mógłbym się uczyć oobe.

Tak apropo doświadczenia i dojrzałosci.On już opanował zagadnienie,urodził sie z tym i potrafi,ja nie.

Podsumowując:bractwa - nie,fora internetowe - nie :D

Istnieje duże ryzyko że bractwo zostanie załozone przez adminów jednego z for XD i co wtedy?:D

wyjedź do Tybetu Magick,ja też się zbieram powoli,jakby co to jedziemy razem,po powrocie załozymy bractwo Meduzy Postokroć Wodnej :D

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wyjedź do Tybetu Magick,ja też się zbieram powoli,jakby co to jedziemy razem

chętnie się do Was przyłączę, żeby odszukać pewną jaskinię ;)

Edytowane przez diuna
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tutaj tez witamusmiech.gif

Po tarocie nastepny ,interesujacy mnie temat.

Pozdrawiam i do nastepnej wizyty.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czasem mają lepsze efekty niż "szamani" oraz "mistrzowie reiki" więc

sugeruje swoje frustracje niezadowolenia rzeczywistośćią transmutować w ciekawsze energie.

Sosna, Magik jeśli ma ochote to zrobi co zechce, to sie anzywa wolna wol. Ja mam prawo do wlasnego zdania na temat magii bo mam w niej jekieś tam doświadczenie. Ktoś inny ma swoje doswiadczenie i też jest ok.

Chłopak zapytał jak zaczać, Wilk i Sok odpwoeidzieli mu natomiast ja i Szerszeń dokonaliśmy w dwóch postach wymiany zdań, która został potraktowana jak obraza majestatu. A szkoda bo w magii warto byc nieco bardziej elastycznym. Nie sądze też by trzeba było dalej ciagnać wątek czy magia jest bezpieczna czy nie, bo chocby i byłą zagrozona stosem inkwizycji to i tak dzieciaki bedą po to siegać. Proponuje wiec skupic się na odpowiedzi nn atemat jak zacząć.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest tak samo jak z czakramami,te same czakramy a w różnym stadium rozwoju.Jedni potrzebuja lat żeby otworzyć trzecie oko

a drudzy juz mają aktywne i co maja zrobić gdy wstąpią do bractwa gdzie wszystkich traktuje się na równi?

Ci z otwartym okiem będą się uczyć otwierać otwarte trzecie oko?:D Razem z rówieśnikami którzy mają jeszcze zamknięte?

Zapomniałem o najwazniejszym,ksiązki.

Kosmologia dawnych Słowian-Artur Kowalik

Jerzy Strzelczyk-Mity, podania i wierzenia dawnych Słowian.

Zawsze bedę to powtarzał że kabała jest przereklamowana i nie warto sie w tym grzebać poniewaz rzeczy proste

są w niej celowo pogmatwane.Nie ulegaj magii Hahahelów,Razmajelów,Szabrijelów i innych Szpyrszpyrów :D

Trzeba przywrócić do łask nasze lokalne systemy,za dużo jest do odbudowania by tracić czas na kabałę.

Kabalji mówie satnowcze byćmoże :D

Poczytać warto,ot tak jako ciekawostka ale jeśli okultyzm to tradycyjny,wschodni.

Duchy planet,opiekunowie itd,to wszystko masz w Bon,szamanizm tybetański.

Krótko,więzłowato i rzeczowo,a przedewszystkim skutecznie i bezpieczniej niż z obcymi odległymi bytami.

...:D no so?Patriotyzm lokalny.Słowianie nie gęsi i swą magię mają :D

Im bardziej zagmatwane,wcale nie znaczy że bardziej skuteczne.

Wręcz przeciwnie,im więcej gmatwaniny tym większa płycizna jest nią kamuflowana :D sasasaaaa

Edytowane przez Sok ze skał
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wedlug mnie, kazda dusza indywidualnie rozbudza się do pewnych rzeczy, pomijajac juz socjologiczne granice wieku, jesli ma potrzebe zacząc jako 13 latek to niech mu będzie dane. Jak sie znudzi czy spaży i zrazi do tego to znaczy, że za wcześnie sie za to wzial. Moze wroci do tego za pare lat lub zrezygnuje na zawsze, a może przeciwnie - wlasnie teraz zaczyna sie jego powazna, pelna przemian droga psychotroniczna?

Proponuje zacząć od tematyki, która najbardziej Cie przyciąga, czytaj książki, które zaintrygują Cię tytułami, nie koniecznie musisz przerobic całą listę polecanych bo potem sie złapiesz za glowe, gdyż jest ich mnóstwo. Ufaj sobie, medytuj i uspokajaj umysł.

Edytowane przez tribalbellydancer
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.