Magick xXx

Jak zacząć swoją przygodę z magią??

67 postów w tym temacie

książki uczą kultury i tradycji, ale bynajmniej nie słowiańskich ;) znaczy, jeśli chodzi o typowe fantasy, a nie naukowe.

Ja nie wiem co ty czytasz za fantastykę,Jakuba Wędrowycza pewnie nie znasz? :)

Ksiązki fantastyczne w stylistyce Slowiańskiej też już sa na rynku tylko że trzeba poszperać bardziej,wysilić się.

Sprawdź wątek literatura pogańska,ostatnie wpisy ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej uczą ,o czym się osobiście przekonałem ,nasze błędy ,pomyłki ,to nasi najlepsi nauczyciele ,nieraz nasza duma,upór , egoizm ,zazdrość ,lenistwo ,strach ,,pycha i chciwość ,każą nam twierdzić inaczej ,będąc powodowani nieraz tymi naszymi wewnętrznymi demonami ,lecz prawda jest taka że pokonując nasze wewnętrzne demony ,nasze zło ,które uzewnętrznia się w naszym życiu każdego dnia ,krztałtujemy w Magiczny Sposób Naszą Wewnętrzną Osobowość ,Nasz Wewnętrzy Świat na Równi z Naszym Zewnętrznym Światem .

A ponieważ nasze wnętrze jest lustrem w którym w holograficzny sposób odbija się świat zewnętrzny ,to Przekrztałcając Siebie -Osiągamy Szacunek Otoczenia,Trwały Pokój i Szczęście .

I to jest o czym mało kto wie (jest nieświadomy tego faktu) - Magia Umysłu,Wewnątrzna Alchemia ,Przemiana - Permutacja ,naszej nieszlachetnej,materialnej Duszy -"Żelaza W Złoto" - Duchowego Oświecenia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uff, czyli jestem rozgrzeszony - zapoznawałem się trochę z tradycjami słowiańskimi i stwierdziłem, że jednak bardziej mnie ciągnie do Chin, niźli do naszych tradycji. I nikt mi nie będzie mówił, że skoro jestem Polakiem, to mam zajmować się naszymi praktykami, a tymbardziej niech mi nikt nie gada o polityce, bo polityki nie robię. Gdybyśmy kontynuuowali takie myślenie, to trzeba by powiedzieć otwarcie - urodziłeś się jako biedne afrykańskie dziecko, to siedź i umieraj z głodu, bo przecież się tak urodziłeś.

No sorry, ale człowiek rodzi się człowiekiem, nie polakiem, ma prawo do zajmowania się tym, co mu pasuje, a nie tym, co przodkowie robili.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Demagogia,nadinterpretacja Panie :D To o czym ja mówię mogło by wygladac tak:

urodziłes się biednym dzieckiem-dostaniesz chlebek ale czyja tradycja lepsza?Nasza albo umieraj z głodu :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 17.02.2011 o 20:54, Szept napisał:

Chłopaki jak dla mnie amgii się moga uczyc nawet przedszkolaki byle z glową, Wiadomo, ze uogólniac nie mozna, ale czasem warto wprowadzić pewne ograniczenia.

Poza tym magia to nie droga, którą kazdy może iść. Dlatego na początek niech każdy potencjalny mag sobie odpowie dlaczego to a nie cos innego i czym to w zasadzie jest.

Dzisiaj magię zastępuje z powodzeniem technologia i elektronika , i wszystko w  temacie 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj Siekierko :) 

Jak chcesz ,to kup- ,tu masz wszystko na temat :

"Elementy rytuału" Deborah Lipp traktują rytuał w wyjątkowy sposób. To czarostwo dla średnio zaawansowanych - dosłowne i wyszukane - napisane przez doświadczoną Arcykapłankę. Jeśli chcesz poznać szczegóły każdego kroku rytuału, dowiedzieć się jak pisać swój własny bardziej efektywny i satysfakcjonujący rytuał, zapoznać się w pełni z żywiołami i rolą, jaką odgrywają w każdym stadium rytuału - ta książka jest przewodnikiem dla ciebie. Znajdziesz w niej mnóstwo praktycznych wskazówek, jak coś robić i jak nie robić, i również sporo ezoterycznych, trudnych do odszukania informacji. Wiele książek przedstawia jak narysować krąg, ale ta wyjaśnia po co to robić. Kiedy już skończysz lekturę "Elementy rytuału", będziesz wiedział/a co oznacza każdy krok ceremonii zakreślania kręgu, dlaczego wykonuje się go właśnie tak oraz co się dzięki niemu osiąga. Mając tę wiedzę z wiarą można tworzyć swoje własne rytuały, używając solidnych, magicznych, teologicznych i pragmatycznych zasad oraz uniknąć powszechnych błędów.

 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/109347/elementy-rytualu-powietrze-woda-ogien-i-ziemia-w-wiccanskim-kregu

352x500.jpg

 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.