Asterix

Ksylitol dla zdrowia

10 postów w tym temacie

Znacie ksylitol? To naturalna substancja słodząca z fińskiej brzozy. Ma o 50%kalorii mniej niż cukier, nie powoduje psucia zębów, a nawet leczy choroby przyzębia i podobno małe ubytki. Nadaje się dla diabetyków. Przeciwdziała osteoporozie. Znalazłam taką stronę http://www.ksylitol.com/. Stwierdziłam, ze warto. Słyszeliście o ksylitolu? Jakie jest Wasze zdanie?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znacie ksylitol? To naturalna substancja słodząca z fińskiej brzozy. Ma o 50%kalorii mniej niż cukier, nie powoduje psucia zębów, a nawet leczy choroby przyzębia i podobno małe ubytki. Nadaje się dla diabetyków. Przeciwdziała osteoporozie. Znalazłam taką stronę http://www.ksylitol.com/. Stwierdziłam, ze warto. Słyszeliście o ksylitolu? Jakie jest Wasze zdanie?

Xylitol jest the best, ma jedną jednak wadę. Kilo cukru brzozowego kosztuje między 45 a 70 zł. Tak czy siak tzreba sie liczyć, ze pomimo wydajnosci jest bardzo drogi.

Ma dzialanie bakteriobójcze wiec faktycznie na zęby dziala ok i am wiele innych wlasciwosci zdrowotnych tylko ta cena ;/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tylko że w nich xylitolu tyle co kot napłakał... to tak jak z lukrecją... między korzeniem lukrecji a cukierkami lukrecjowymi jest gigantyczna różnica.

A ja preferuję... miodek.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja czasem kupuje ksylitolki w sklepie ze zdrową żywnością, maja atets i w cos trzeba czasem wierzyc.

Ja tez uwielbima miodek ale są tez osoby na miodek uczulone, niestety

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jeszcze jeden minus oprócz ceny. Ksylitol działa przeczyszczająco. O czym można się przekonać po zjedzeniu garści cukierków słodzonych ksylitolem albo wypiciu kilku słodzonych nim herbat. O kawach nie mówię, kawa sama z siebie przeczyszcza...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ksylitol może działać przeczyszczająco jeżeli się nie zacznie od małych dawek. To co dla Ciebie jest minusem może być plusem dla innych ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Efekt przeczyszczający jest akurat minusem dla większości osób,nie mniej jednak wszystkiego trzeba używać z rozwagą i w odpowiednich proporcjach jeżeli wyczujesz granice,to nie widze nic złego aby leczyć się właśnie w ten sposób,ponoć jest to bardzo skuteczne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.