Gość Sok ze skał

Ze starą babą nie pogadasz

21 postów w tym temacie

"Ty alfabeto" na koniec najbardziej mi się spodobało :)

Czy to coś przeciwnego do analfabety? :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakoś mnie to nie bawi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Filmik urywany, nie wiadomo jak to się zaczęło. Babcia swoje lata ma a ten gość - po głosie poznać - około 20. Skąd wiecie, że jej czegoś nie zrobił i ją to zestresowało?

Fajna reklama ostatnio była czegoś tam:

"Nie krzywdź, a nie będziesz krzywdzony"

Kiedyś też się zestarzejecie, są jakieś granice dobrego żartu....

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muten jak broni,jak broni ;)

Na filmie jest jasno powiedziane o co chodzi,koleś stoi w miejscu gdzie wg babci stać nie powinien bo jest złodziejem ;) wg babci.

Policji nie zawołała a przecież mogła gdyby jej ktoś coś zrobił.

Straszyła,groziła,koleś w aucie i tak miał cierpliwość,ja bym nie wytrzymał tylko za mordę złapał i doprowadził na komendę.

To jest właśnie nadgorliwość religijna.Katolicyzm w Teorii i Praktyce.Znam osobiście takich samych śwętoszków.Identycznych.

To nie są wyjątki od reguły,jakieś pojedyncze przypadki :/ Też mnie to nie śmieszy,przeciez nie dodalem w dziale z przymróżeniem oka.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

On zaczął, prawie od razu, rzucać przekleństwami - zero cierpliwości. Jeszcze się z niej bezczelnie śmiał. Filmik żenujący, nie śmieszny.

Kto tu mówił, o wierzeniu w to co mu się pokazuje? :>

Myślisz, że 70 latka zdążyła by chociaż krzyknąć, gdyby ten 20 lat chciał coś zrobić? Że nie wspomnę, że pewnie szybciej by odjechał.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Soku starsi ludzie bywaja nadpobudliwi, a nie ma co mówić ze to wpływ katolicyzmu.

Nie ocenam tej osoby, tego faceta tez nie. Nie wiesz gdzie stał, moze na zakazie?

Mnie keidys opierdaczyla jedna baba bo stanelam w miejscu gdzie byl zjazd z chodnika dla niepeoplnosprawnych. Nie bylo zadnego znaku ani informacji, ale faktycznie jakby ktos chcial na wózku zjechac to mu to zablokowałam.

la mnie takie sceny są żenujące a wysmiewnie się z ludzkich emocji nie calkiem mnie bawi.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ty alfabeto" na koniec najbardziej mi się spodobało

to taki stan kiedy sie jednocześnie wchodzi w alfa i betę i wtedy właśnie są takie reakcje jak w filmiku. no comments

Edytowane przez peyotl
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
a nie ma co mówić ze to wpływ katolicyzmu.

No jak nie skoro jest motyw żałoby,boga i księdza,oraz nienawiści???

Nadpobudliwi są ludzie,nie tylko starsi,ja tez mam nerwice dlatego mowię

że ja ,na miejscu tego kolesia w aucie...babcia ma szczęście że to nie ja byłem kierowcą :D

Po drugie,takie bojówki znam z autopsji spod kosciołów,ten sam zestaw epitetów

kolejność "argumentów" oraz ich charakter.To są ludzie zahipnotyzowani,opętani.

Mają wiele cech współnych,wystarczy poprzebywać wśród nich i napewne elementy stajesz się wyczulona.

Mętne spojrzenie i nadnaturalna nerwowość,własciwie wynikająca z niczego,napięcie wisi w powietrzu i czeka by wybuchnąć.

a wysmiewnie się z ludzkich emocji

Mnie to nie bawi tylko wnerwia:/ bo tacy ludzie łażą po ulicach i cokolwiek nie zrobia to obrona przed nimi wyzwala jeszcze większą agresje u nich.

Kiedyś mijałem katoliczkę która zaczęła pluć zamną i coś mamrotać o diabłach,ot tak.

Całe szczęście że musiałem zdązyć na egzamin a miałem tylko kilka minut by zjawić się w wyznaczonym miejscu :)

W przeciwnym razie pewnie bym był sądzony o przesladowanie tylko dlatego że nie pozwalam sobie na łeb wejść.

Mam nawet pewna teorię że pewne siły ;) celowo podjudzają i wywołują w ludziach frustrację i irytację

po to by mieć mozliwość postawienia się w roli ofiary,taka psychologiczna zagrywka...mimo wszystko ja bym się tym co pisze nie przejmował

wszak powszechnie wiadomo że ja dziwak jestem :) ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się chyba boję starości. Boję się zmian w psychice i w charakterze, zdewocenia i zrzędliwości. A już najbardziej tego, że stanę się ciężarem dla innych.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Film delikatnie mówiąc niesmaczny. Ludźmi targają emocje ale czy to jest powód do wyśmiewania sie z nich? Raczej żałosne. Podobnie jak ta scenka. Pan z samochodu też nie popisał sie taktem, bo zamiast dolewać oliwy do ognia, i załagodzić sytuację, maił cel w nagraniu filmu i puszczeniu go w you tubie. A babka za coś takiego może go podać do sądu i sprawę by wygrała.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgadzam sie bardzo niesmaczny,młody facet sobie zabawe urzadził.."aby z siebie zrobic macho" w kazdym razie ja sama sie boje ze moi synowie a mam ich 2,wpadna na tak genialny pomysł..Pamietajmy ze starzy ludzie to jak małe dzieci:( i ta starosc tez nas czeka..i powinnismy sie szanowac czy to starszy człowiek czy młody..wiek nie ma nic z tym wspolnego

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Film jest dowodem,więc miał obowiązek go nagrać.Ukręcanie łaba itp groźby karalne,bez tego filmu nie ma po co iść na policję.

Macho?Ten koleś w aucie wykazał się anielską cierpliwością:/

Gdyby babcia była poszkodowana to przeciez policja stała obok,czemu po nich nie poszła,nie krzyknęła?

Macho i szeryf to własnie ta baba której się wydaje że jest panem świata.

Przeciez to był teren publiczny a nie jej prywatna własność.

Znam takich ludzi osobiscie i starość nie ma tutaj nic do rzeczy.

Okoliczność łagodząca-wiek,jasne...dresiara jakaś.

"Ona ma wnuczków co łby ukręcają":) ciekawe kto ich nauczył?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sok, no ok, on to sobie nagral jako amteriał dowodowy dla Policji czy dla sądu ale umieszczajac ten film w necie złamał prawo. Okazął sie nie lepszy niz ta babcia.

Naruszone zostały dobra z art. 23 i 24 kodeksu cywilnego. Kobieta ma tez prawo wniesć pozew do sądu z art. 78 ustawy o prawach autorksich i prawach pokrewnych.

Tu masz o wizerunku osoby, wyrok Sądu Najwyzszego (fragment) a jest to juz uznane za prawo obowiazujace w naszym krajuWyrok SN z dnia 16 kwietnia 2004 r (sygn. akt I CK 495/03, Glosa 2005/1/54) :

Wizerunek osoby jest jej dobrem (argument z art. 23 k.c.), rozpowszechnianie eksponujące tę postać bez jej zgody stanowi naruszenie dobra. Jeżeli ponadto okoliczności rozpowszechniania (w wielu egzemplarzach i w miejscach publicznych) wskazują na instrumentalne traktowanie omawianego dobra, osoba przedstawiana może odczuwać to jako samowolną i publiczną ingerencję w sferę jej przeżyć wewnętrznych, a tym samym odczuwać poczucie krzywdy zgodne z odczuciem, które w opisanej sytuacji stałoby się udziałem każdego rozsądnie myślącego człowieka przywiązującego właściwe znaczenie do swej godności.

(...)

Postępowanie pozwanej zostało uznane jako zawinione ze względu na niezachowanie należytej staranności przewidzianej w art. 355 § 1 k.c., wymagającej uzyskanie niewątpliwej zgody albo zapłacenie wynagrodzenia.

Dlatego wyrok zaskarżony apelacją zasądzający zadośćuczynienie na rzecz pozwanej został uznany za zgodny z art. 78 ust. 1 w zw. z art. 83 ustawy z 4.02.1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Omawiając krzywdę jako przesłankę zasądzenia zadośćuczynienia sąd odwoławczy wskazał, że dla osoby znanej (tj. powódki) istotne są miejsce i częstotliwość publikacji jej wizerunku,

..................

Jest tez art. 212 kodeksu karnego, który mzona tu zastosoać odpowiednio.

W tej sytuacji autor filmu ma owszem dowód o groxby karalne, które pewnie tej pani z uwagi na wiek i stan emocji uszłyby płazem, z argumentacją, że to znikoma szkodliwosć społeczna czynu. Natomiast ten chłopak moze nieźle finansowo zabulić w procesie cywilnym i karnym, jeśli ta kobieta pozwie go o naruszenie dóbr osobistych, a rozpowszechneinie tego filmu za takie zostanie uznane pzrez każdy sąd. Ty,m bardziej, ze jesli miał to byc tylko dowód w sparwie a został umieszczony na takim portalu jako majacy ośmieszyc ta osobę to na pewno sąd oddali powóedztwo faceta.

Dlatego jeśli juz "bawimy" się telefonem i robimy nagranie jako dowód w sprawie to raczej nie umieszczajmy tego w sieci, bo mozemy popłynać fiznansowo. Prawo nie bierze w tym wypadku pod uwage faktu, ze pani sie źle zachwoała, groziła i była agresywna, ale faktu, ze materiał dowodowy został wykorzystany do osmieszenia tej kobiety. A to narusza jej dobra osobiste.

W tym wypadku nie wiemy też co było powodem rozpoczęcia awantury. Być mzoe kobieta zwróciła uwagę facetowi, ze źle zaparkował a on czymś spropwkował jej wybuch złości. Tego nie wiemy. Bo tego na filmie nie ma, a facet w penym momencie ja prowokował. Mozna było wyjsć z auta i udac się po policję, która podobno byla obok, a nie kontynuowanie kłótni i to w bardzo dobrym ujęciu z komórki.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko co miało być powiedziane wydaje się że zostało powiedziane. W związku z tym temat zamykam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.