Gość zoska1977

Mały poradnik dla uczących się kochać siebie

26 postów w tym temacie

Mały poradnik dla uczących się kochać siebie: warsztaty_20dla_20kobiet_16.jpg

  • Daj sobie trochę luzu i trochę więcej przyjemności. Do tej pory mam problem z dawaniem sobie przyjemności, więc wiem, że nie będzie łatwo. Ale od czegoś trzeba zacząć. Może od masażu Ma-uri?
  • Rób, co chcesz. A przynajmniej staraj się robić, co chcesz. Małymi kroczkami, przyzwyczajając siebie i swoją podświadomość, możesz doprowadzić do stanu, kiedy większość z twoich działań będą to rzeczy, którymi lubisz się zajmować, robisz to z chęcią i nikt nie przekonuje cię, że tak trzeba, należy. W szczególności, sam siebie nie przekonujesz, że tak trzeba i należy.
  • Zaufaj sobie i przestań się obwiniać. Czasem nie widać sensu w tym, że zwalniają nas z pracy albo biznes nie kręci się tak jak trzeba, relacje z najbliższymi nie są takie, jakie miały być. Czasem nie widać od razu, że zdarzenia w tej chwili będące katastrofą, w dłuższej perspektywie czasu doprowadzą nas do dużo lepszych dla nas rozwiązań.
  • Okaż sobie szacunek, nie marnuj swojej energii na ludzi i zdarzenia, które cię męczą.
  • Zastanów się, kim są ludzie, z którymi się spotykasz? Czy to przyjaciele, znajomi, osoby ważne dla biznesu. Lubisz się z nimi spotykać, czy traktujesz to, jako obowiązek?
  • Dbaj o swoje ciało. To ważny element twojego życia doczesnego. Nie lekceważ rangi, jaką pełni w twoim życiu. Inwestycja w zdrowe, zadowolone ciało jest bez wątpienia najlepiej opłacalną w twoim życiu. Wreszcie inwestowanie może być przyjemne!
  • Chciej więcej! Pozwalaj sobie na marzenia i pragnienia, które są nierealne. Nie zastanawiaj się nad sposobami ich urzeczywistnienia. Cokolwiek wymyślisz, wszechświat zrobi to lepiej, a przy okazji pięknie Cię zaskoczy.
  • Oddychaj głębiej! Pamiętaj o tym, że oddech jest energią życia. 20 głębszych oddechów każdego dnia może przedłużyć twoje życie o kilka lat. A ile przy tym dodatkowych korzyści: lepsza cera, przemiana materii, regulacja ciśnienia, prawidłowy przepływ energii, pogodny nastrój. To tylko kilka ze skutków ubocznych "paru głębszych"
  • Śmiej się głośniej! Śmiech jest najlepszym lekarstwem. Śmiech pokazuje nasze prawdziwe Ja. Szczególnie szczery śmiech z siebie i do siebie.
  • Kochaj mocniej! Kochaj bezwarunkowo. Tak jak sam chcesz być kochany.
  • Miej nadzieję! Bez względu na to, co cię spotkało w życiu, zawsze może być pierwszy dzień nowego życiu. Jedyne, co musisz zrobić to zaufać sobie i życiu.
  • Żyj odważniej! Zapomnij o własnych ograniczeniach. Żyj tak, jakbyś był kimś, kim chcesz zostać.
  • Zatrzymaj się. Przeznacz 20-30 minut każdego dnia tylko dla siebie. Na nic nie robienie, patrzenie w ogień świecy, leżenie do góry brzuchem, fantazjowanie, medytację, kontemplację. Rób to regularnie, a poprawi się Twoje zdrowie, będziesz bardziej spokojny, staniesz się mniej podatny na problemy i z pewnością znacząco przedłużysz swoje życie.
  • Pamiętaj: nie musisz walczyć, nie musisz wygrać, nic nie musisz, możesz, jeśli chcesz.
  • Bądź wdzięczny. Wdzięczność to potężne narzędzie. Przyciąga nam jeszcze więcej tego, za co jesteśmy wdzięczni. Warto być wdzięcznym. Warto dziękować losowi za to, co już nam podarował. Warto dziękować sobie, za to co osiągnęliśmy, czego dokonaliśmy. Warto dziękować sobie, za to kim się stajemy.
  • Dobrze myśl. Myśli kreaują nasze życie. Wybieraj słowa, których używasz. Zwróć uwagę na to co mówisz i na to, co myślisz o sobie i o innych. Dla podświadomości podmiot zdania jest nieważny. Liczy się energia słowa. Jeśli jest niska, taka energia wróci do ciebie. Myśląc piękne rzeczy, takie właśnie przyciągasz do siebie. Dobre myśli wyrażają szacunek do siebie samego i do kreatora rzeczywistości.
  • Pozwalaj sobie na małe przyjemności. Pozwól sobie na odniesienie jakiegoś, choćby niewielkiego sukcesu, np. załatw jakąś zaległą sprawę. Albo spraw komuś radość, ugotuj coś szczególnego do jedzenia, umów się z przyjaciółką na kawę w Twojej ulubionej herbaciarni. No i oczywiście zawsze możesz iść na zakupy albo na ryby :)
  • Pokochaj siebie, za to co cię spotkało w twoim życiu. Poszukaj w każdym trudnym zdarzeniu takich aspektów, które cię wzbogacają, dają coś pozytywnego. Pokochaj siebie za swoje błędy. Jesteś tego warty!
  • Wybaczaj. Żale jakie trzymamy w naszym sercu do innych, często do nas samych zamykają nasze serce w okowach bólu. Krzywdzimy tym przede wszystkim siebie. Żeby siebie kochać, trzeba się nauczyć przebaczać.
  • Nie bój się bać! Pozwól sobie na odczuwanie strachu. Uwolniony strach jednocześnie wyzwala niesamowitą energię. Wysiłek jaki wkładamy w tłumienie, wypieranie strachu możemy wtedy przeznaczyć na konstruktywne działania. Uczciwość wobec siebie procentuje niepomiernie.
  • Pozwól sobie na bycie niedoskonałym. Bo takim zostałeś stworzony. Po coś. W jakimś celu. Przyjmij to jako dar.
  • Bądź dla siebie dobry. Od tego się wszystko zaczyna i na tym kończy. Jeśli nie będziesz dla siebie dobry, świat otrzyma stosowny komunikat. Da ci ani mniej, ani więcej niż ty sam sobie dajesz. Więc lepiej bądź dla siebie dobry!

Jeśli weźmiesz z tego tekstu przynajmniej kilka punktów dla siebie i choćby dla próby postarasz się udoskonalić relacje ze sobą, świat o ten jeden gest stanie się lepszy. Bowiem im bardziej kochamy siebie, tym więcej miłości jest na świecie. Możemy kochać tylko siebie, bo wszystko inne jest tylko odbiciem tego, co czujemy do siebie samych.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja się tak wepchnę i napiszę ,że mi pomogła książka "Biegnąca z wilkami" Clarissy Pinkoli-Estes :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja się tak wepchnę i napiszę ,że mi pomogła książka "Biegnąca z wilkami" Clarissy Pinkoli-Estes :)

Słyszałam, o tek książce i chyba pomimo mej niechęci do czytania, przeczytam ją.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja się tak wepchnę i napiszę ,że mi pomogła książka "Biegnąca z wilkami" Clarissy Pinkoli-Estes :)

No ja wiedizałąm, ze Ciebie kochać trzeba Kolejna Dzika Kobieta

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobry film nakręcili na jej podstawie... ale książka lepsza, jak zawsze. Polecam :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przynajmniej babka nie filozofuje w tej książce :) wracam wciąż do niej - kiedy znów mam umysłowe zaćmienie ;)

ale my tu nie mamy reklamować książki (którą mam też w pdf - jakby ktoś na gwałt potrzebował) ... jednak trzymając się wciąż jej wpływu na mnie ;)- czuję się spokojniejsza , kiedy wiem ,że nie ześwirowałam , a jedynie jestem "inna" :D i niech mi ktoś znowu powie ,że mam się zmienić ! to ... ! no ! :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zielna ja pdfik przygarnę chętnie

polecam też serię 'balsam dla duszy' taka lekka literaturka

z psychologicznych, dla osób z tendencjami do samoumartwiania cokolwiek Susane Forward, pani Ewy Woydyłło...

bardzo fajna książka o związkach i kobiecości- 'chcę być kochana tak,jak chcę':)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to znacie?

http://merlin.pl/Grzeczne-dziewczynki-ida-do-nieba-niegrzeczne-ida-tam-gdzie-chca_Ute-Ehrhardt/browse/product/1,761378.html

Tu macie kilka cystatów z tej ksiazki i jak komuś podeszła Biegnaca z Wilkami to pewnie ta tez podejdzie:

Grzeczne kobiety są jak zakneblowane. Bez słowa rezygnują z wielu przyjemności, rzadko sięgają po to, czego naprawdę pragną.

Ute Erhartd, "Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą"

To nieprawda, ze niezależność prowadzi do samotności. Przeciwnie, dopiero niezależność umożliwia twórcze, wolne od napięcia, otwarte partnerstwo.

Ute Erhartd, "Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą"

W zgodzie ze sobą żyją te kobiety, które potrafią utrzymać równowagę pomiędzy zaspokajaniem własnych potrzeb a spełnianiem oczekiwań otoczenia. Szukają własnej drogi i nie boją się ryzyka. Skupiają się na własnych planach, nie paraliżuje ich obawa, co inni o nich powiedzą. W rezultacie wcale nie stają się podłe i bezwzględne, lecz odważne, niezależne i pełne radości życia.

Ute Erhartd, "Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam, gdzie chcą"

Polecma też ksiażkę Wojciecha Eichebergera "KObieta bez winy i wstydu"

Kobiety potrzebują takiego okresu w swoim dojrzałym życiu, w którym mogą pobyć wśród innych kobiet po to, aby pomagać sobie nawzajem w poszukiwaniu archetypu kobiecości. Wtedy dopiero pojawia się szansa na to, że mężczyzna w ich życiu nie stanie się ani znienawidzonym wybawicielem, ani upragnionym wrogiem.

Wojciech Eichelberger, "Kobieta bez winy i wstydu", str. 52

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zielna ja pdfik przygarnę chętnie

polecam też serię 'balsam dla duszy' taka lekka literaturka

z psychologicznych, dla osób z tendencjami do samoumartwiania cokolwiek Susane Forward, pani Ewy Woydyłło...

bardzo fajna książka o związkach i kobiecości- 'chcę być kochana tak,jak chcę':D

podaj maila , wysle Ci "Biegnaca..." i "Grzeczne dziewczynki..." :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja też proszę, ja też ! Szczególnie biegnącą :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Jednakże z tego wszystkiego najlepsza i tak jest prawda." - woxilo

- A co to jest prawda?

--

W Przenośni -Metaforycznie

1. równo Prawda ( Nieświadomość /Nad-świadomość / Świadomość Chrystusowa /Boska /Twórcza /Świat Ducha ).

2. Półprawda (Pod-świadomość / Głębia Psyche / Bramy Piekieł /Mowa Snów ) .

3. Czysta /Obiektywna Prawda ( Transendencja /Oświecenie /Przebudzenie Duchowe /Rozrzerzenie Świadomości I Percepcii .Uaktywnienie Szyszynki ,Umysł Świadomy - czyt .Nie-świadomy - Pod-świadomy - Nad-świadomy )

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdziwa wiara powinna być czymś żywym ,naukowym doświadzaniem rzeczywistości -Mistycyzmem , Z Bogiem ( Miłością ) powinno się żyć na codzień w sercu /sumieniu jako z przyjacielem ,wiara nie powinna być usprawiedliwieniem dla- morderstw ,gwałtów ,kradzieży ,pogardy ,dumy ,kłamstwa ,plotek ,pychy ,samo-oszukiwania ,egoizmu ,zazdości ,strachu ,lęków ,lenistwa itp.

Nie można odkryć, że dana wiara w coś jest bzdurą. Jedynie możesz mieć jakiś pogląd na daną wiarę i może być sprzeczna z twoją ideologią. Jak ktoś by odkrył, że np Bóg nie istnieje to momentalnie to już by nie było wiarą.

Jeżeli zaś chodzi o wiedzę to też się ona często zmienia. Załóżmy ustalono, że pomidor jest owocem a nie warzywem to powinno znaczyć, że ketchup jest dżemem. Bardzo duża część wiedzy np historycznej też się zmieniła. Jak byś do szkoły średniej chodził przed 89 rokiem to z podręczników byś się mógł dowiedzieć, że Ruski to nasi przyjaciele byli. Teraz z kolei to jest nasz "wróg".

Tak samo największe kłamstwo jakie powstało to wiek powstania sfinksa i piramid. Jak kogo nie zapytasz to odpowie, że liczą sobie ok 4,5 tysiąca lat. Jednak nie da się stwierdzić ile tak na prawdę mają lat. Stwierdzono to badając jakieś zwłoki i ktoś wysnuł teorię która się przyjęła. Jak wiadomo jesteśmy w stanie tylko zbadać ile czasu (od dni do lat) ma coś co zawiera węgiel (zgodnie z datowaniem węgla c14).

Nie da się zbadać natomiast wszystkiego innego co nie zawiera węgla. Dlatego powinni mówić, że teoretycznie piramidy w Gizie mają ok 4,5 tysiąca lat.

Jeszcze większą kupę śmiechu wzbudzają dane ery na podstawie warstw ziemi. Także nikt nie mówi, że to jest tylko teoria i nie ma naukowego potwierdzenia. Tak samo jak teoria ewolucji.

Jesteś przekonany, że gdy się uczysz to nabywasz wiedzy, lecz ok 50% w podręczniku od biologii i geografii to teoria. Równie dobrze mogli by ciebie uczyć o smokach.

Ja ciebie może nie przekonam, lecz życie cie przekona, gdy będziesz musiał się usamodzielnić. No chyba, że jesteś z tego typu ludzi co sądzą "jakiego mnie Boże stworzyłeś takiego mnie masz". Czyli jednostka nie rozwijająca się i nie produktywna ot taki chwast, który jest bo jest miejsce zajmuje i nic nie robi.

Szczerze mówiąc to ani wiara ani wiedza nie są ani lepsze ani gorsze bo to zależy od twojego i tylko twojego punktu widzenia. Jednakże z tego wszystkiego najlepsza i tak jest prawda.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest to moje osobiste,przeżyte ,wieloletnie doświadczenie ,a także wiedza wzięta z wielu książek ,filmów , słów piosenek i forów ezoterycznych ,będzie ten post ,który napiszę , po części w formie opowiadania :

"Kundalini "-Energia Seksualna " która Przepływa przez kręgosłup ,a śpi ten tzw.wąż czy siła wężowa , u podstawy kręgosłupa (czyt. święta rzeka - rdzeń kręgowy ,pień drzewa życia - z Szamanizmu i z Rajskiego Ogrodu Eden . ) ,Nerwy Człowieka , to gałęzie tego drzewa ,i budząca się Kundalini , (Czyt. Wąż Z Biblii )budzi się i wspina po kręgosłupie otwierając po drodze Czakry (czyt .Ośrodki Energii Emocjonalnej - Psychicznej .

Wywołują ( Te Czakry ,czyt. "Anioły " Lub "Demony " po drodze Szereg dolegliwości - Emocjonalnych ,Psychicznych ,Duchowych i Fizycznych :

1 i 2. Ośrodek/Czakra - Wąż się budzi ,wspina wzwyż po pniu drzewa (kręgosłupie ) ,wywołując podniecenie seksualne (kusząc Ewę )spotyka pierwszego "demona " / "diabła " który niszczy Raj (narządy Płciowe - Jądra ,sperma (nasienie tworzące nowe życie itp.u mężczyzn ,

i Jajniki itp. u Kobiety ,Anioł " Adam czy Bóg Shiva lub Stwórca ,zstępuje z nieba (głowy )i pokonuje po długiej walce (czyt. zmaganie się z pozytywnymi lub negatywnymi emocjami - Chciwość i Nadmierne Przywiązanie ,oraz Pożądanie )pokonujemy Szatana /diabła,demona ,ale Ewa kusi Adama jabłkiem z tego drzewa to ( czyt.Nerwy - " gałęzie drzewa " z centralnego układu nerwowego jakim jest mózg ,tworzą ból w ciele (meridianach - według Chińczyków ,niższe czakry według Hindusów )Dolegliwości Pęcherza Moczowego .- Planety wpływające na psychikę człowieka - Saturn i Jowisz -Psychicznie - Nieświadomość Zbiorowa .

3. Ośrodek/Czakra - (Nasza Siła Życia/Życiowa ,Hara w japonii ,itp .) Wątroba ,Brzuch ,Woreczek Żółciowy ,Nerki (Narząd Zewnętrzny Oczy ) Psychicznie (Podświadomość ) Emocje (Duma i Egoizm ,Strach i Obawy , Lęki )Choroby Ciała (Ból Lędźwi ).Planeta wpływająca na psychikę - Mars.

4. Czakra - Tutaj Adam i Ewa Lub Bogini Shakti i Bóg Shiva czy Bóg Stwórca Spotykają Boginię Miłości Afrodytę ,która im objaśnia /uświadamia ich czym jest prawdziwa Miłość Boska ,Bezinteresowna,Altruistyczna (wkraczamy w rzeczywistość duchową ,a opuszczamy materialną ,dolegliwości w ciele na poziomie 4 ośrodka - Serce ,Grasica ,Płuca ,i ból kręgosłupa na tej wysokości ,Psychicznie - Złość i Nienawiść (Świadomość ) -Planeta Miłości - Wenus .

5. Ośrodek - Szyjny , ból ciała / dolegliwości -Gardło , Tarczyca , Tchawica ,Migdałki ,itp. ,i ból ośrodka szyjnego na kręgosłupie , Psychiczna Cecha którą warto zwalczyć (negatywna energia ) - Zazdrość ,Energie Planety Na Nas Mające Wpływ - Merkury .

6. Czakra / Ośrodek - Mózg (Trzecie Oko ,Szyszynka ),Ośrodek Chrystusowy Dolegliwości Głowy i Ciała - Epilepsja (Padaczka ),Nerwobóle , Choroby Psychiczne,Neurologiczne (Omamy ,Złudzenia ,Schizy ,fobie itp. )Schizofrenia i podobne , ADHD , itd. Planety działające na nas - Słońce , Uran ,Neptun .

7. Czakra - Ośrodek Energetyczny (czyt. Energia Psychiczna )to czakra łącząca niższe / dolne / materialne i wyższe /górne / duchowe , czakry /ośrodki w jedno ,Jest to stan Nad Świadomy ,Ponad Świadomy ,Transcendentny ,Mistyczny ,stan Pełnego Oświecenia , Przebudzenia Duchowego Ze Snu Hipnotycznej Trwającej od wieków Niewiedzy ,to sfera Sakrum - Siedziba Boga Stwórcy ,to tutaj człowiek łączy się z Bogiem w mistycznej unii .

I wtedy z pomocą Boga Pokonujemy wszelki negatywne emocje ("Kundalini schodzi w dół i do góry itd. aż wszystkie negatywne emocje zostaną usunięte (spalimy naszą złą karmę ,oczyścimy umysł ,czy wyczyścimy wszelkie mentalne splamienia .)- Uwolnimy Umysł .

Mam nadzieję że w miarę czytelnie przedstawiłem charakterystykę czakralną i przepływ kundalini przez nie .

Pozdrawiam Darek :)/>/>

Trzeba oczywiście uświadamiać ludzi praktrykujących Jogę i Medytację o niebezpieczeństwach budzenia "Kundalini " :

A co na ten temat pisał Gopi Krishna ...jeden z większych znawców Kundalini:

"... Potężne metody budzenia Kundalini są bardzo groźne. Wszystkie zaawansowane praktyki powodują zachwiania fizyczne i mentalne... "

Gopi Kryshna przestrzega szczególnie przed otwieraniem czakry korony. Po krótkiej ekstazie ukazują się wielkie problemy mentalne. Za wcześnie i niewłaściwie przebudzona niesie dla tego człowieka wielkie niebezpieczeństwo. Mocno przestrzega aby nie praktykować Kundalini - Yogi bez porozumienia się z Mistrzem.

Używając silnych medytacyjnych technik nie przyśpieszamy procesu oświecenia, a Kundalini Yoga może tylko ten proces opóźnić. Świat już nieraz dowiadywał się o wielu skandalach podczas praktykowania Kundalini - Yogi. Spirytualni nauczyciele często wykorzystywali swoich uczniów sekssualnie wprowadzając praktyki Tantry.

Zaawansowany Yogin posiada duże zdolności i wielki charyzmat. Potrafi podporządkować sobie innych potęgą własnego umysłu. Jest wielu, którzy kroczą niewłaściwą drogą i wykorzystują swoich uczniów w nędzny sposób.

Wracając do metod otwierania Kundalini przytoczę słowa znawców tego zagadnienia.

Carl G. Jung: "... Słyszymy i czytamy o niebezpieczeństwie Yogi, szczególnie Kundalini. Praktykujący łatwo zapadają na różne formy psychozy. Z tego powodu należy dobrze się zastanowić zanim ktoś rozpocznie podobne praktyki. Te rzeczy są naprawdę groźne, a szczególnie praktykowanie na Zachodzie... "

Yogin Goswami Kriyananda: "... czy Kundalini Yoga jest bezpieczna ? ...bardzo ciężkie pytanie, podobnie jakby ktoś zapytał: Czy nóż jest niebezpieczny? Odpowiedź w zależności od osoby. Kundalini Yoga jest bardzo niebezpieczna jeśli trenuje uczniów niewłaściwa osoba. Spowoduje wiele poważnych problemów. Większość ludzi nie jest psychicznie i fizycznie gotowa na transformację. Indywidualne ego codziennie bierze górę nad praktykującym. W takim przypadku następuje konflikt energii i w ten sposób zachodzi do zachwiania balansu duszy.. Większość ludzi trenuje Kundalini - Yogę aby uzyskać swoje osobiste moce i używać ich w zły sposób. Bardzo często tym sposobem kontrolują życie innych. Ludzie nie znają prawdziwej istoty Kundalini. Głównym źródłem wiedzy na ten temat są książki. Kundalini Yoga nie powinna być praktykowana z wiedzy książkowej, ale od prawdziwego Mistrza, który już rozwinął w sobie te moce.

Również wielu wśród "Mistrzów" nie ma zbyt wielkiej wiedzy, nie osiągnęli dostatecznego zrozumienia. Kundalini Yoga jest groźna. Ludzie nie mogą zrozumieć, że nie da się tą drogą osiągnąć wyższych mocy przez kilka tygodni czy miesięcy. Jest to proces trwający długie lata, a nawet dekady.

Wszystko następuje we właściwym czasie i w żaden sposób nie można tego procesu przyśpieszyć. Negatywne myśli wypływające z podświadomości zakłócają proces Kundalini. Rozwijają zupełnie inną formę Quotient - wyższe człowieka ego. Jeśli człowiek próbuje własną siłą otwierać furtki Kundalini dochodzi u niego do zmian mentalnych, halucynacji a nawet ciężkich chorób psychicznych.

Zanim ktokolwiek rozpocznie praktyki Kundalini - Yogi powinien oczyścić ciało fizyczne i ciało astralne. Powinien znaleźć zaufanego guru, który jest prawdziwym Mistrzem i poprzez swoje życie manifestuje się na drodze prawdy. Należy zastanowić się, czy naprawdę jestem gotowy(a) na takie praktyki? Otwarcie kanału Kundalini jest procesem wyższej ewolucji w ciele człowieka. Aby otworzyć ten przewód potrzeba wielu lat pracy, nie wystarczy kilka tygodni czy miesięcy. Najważniejsze: Moralność człowieka powinna pozostawać bez zarzutu ... (streszczenie nauk Goswami Kriyananda spirytualnego nauczyciela Kriya Yoga w Chicago)

George Arundale (1878 - 1945) żyjący w kręgu Krishnamurtiego: "... Każdy przed wzniesieniem Kundalini powinien wiedzieć o niej więcej, szczególnie jak potrafi być niebezpieczna ... ta odrobina wiedzy nie zaszkodzi ... przebudzone Kundalini nawet pierwszego stopnia powoduje, że człowiek wygląda jak rozbity okręt ..."

Sri Chinmoy: "...Człowiek, który budzi Kundalini bez oczyszczenia jest głupcem. Wielu ludzi otwierając czakry bez oczyszczenia, otwiera własne ciało na wielkie

C.D. Sri Chinmoy: "...Człowiek, który budzi Kundalini bez oczyszczenia jest głupcem. Wielu ludzi otwierając czakry bez oczyszczenia, otwiera własne ciało na wielkie niebezpieczeństwo. Budzenie energii Kundalini bez oczyszczenia wygląda podobnie jak nóż w ręku małego dziecka. Prawdopodobnie zrani się, a może nawet uciąć sobie palec. Kiedy urośnie i jest dojrzały wie jak nożem ukroić owoc.

Moc Kundalini działa w dwie strony: potrafi zbudować i zniszczyć. Kiedy budujemy dom szukamy dobrego architekta i budowniczego. Jeśli tego nie uczynimy z pewnością budynek nie będzie doskonały a nawet może runąć..."

Człowiek powinien wiedzieć kiedy i jak przebudzić wewnętrzną moc Kundalini. Kiedy czuje, że naprawdę jest czysty może otworzyć wewnętrzny ogień bez żadnego niebezpieczeństwa.

Jeśli rozpoczynasz pracę z Kundalini przyjmij dobrą radę i pierwsze co zrób postaraj się oczyścić ciało fizyczne i spirytualne, a następnie postaraj się otworzyć jako pierwszy ośrodek serca. Ten ośrodek musi być nieskazitelny, czysty jak łza. Jeśli tego nie uczynisz, nie oczyścisz swojego serca i otworzysz niższe ośrodki, dolne czakry albo wyższe, górne czakry i w obu przypadkach Kundalini może być dla ciebie groźne.

Kundalini jest Boską energią doświadczaną przez człowieka... Spirytualne praktyki takie jak yoga i medytacja są impulsem do uwolnienia Kundalini, która mieszka w pierwszym czakramie w kości krzyżowej. Przebudzona unosi się do góry poprzez system siedmiu głównych czakramów i wędruje aż do czubka głowy. W chwili pełnego przebudzenia w człowieku budzi się transformacyjna energia.

Tak brzmi ogólnie zarysowana regułka określająca termin Kundalini. Po przeczytaniu informacji na temat Kundalini wydaje się, że nie ma nic prostszego w życiu człowieka jak przebudzenie w sobie potężnej Boskiej energii i otworzenie wielkich sekretnych mocy ciała i ducha.

Więc dlaczego ciągle na świecie jest tak mało ludzi, którzy osiągnęli oświecenie ... którzy w 100% przebudzili energię Kundalini?

Od dziesiątek lat na całym świecie działa tysiące szkółek Kundalini Yoga, centrów medytacyjnych i innych wymyślnych potężnych spirytualnych praktyk, aby przebudzić wielką energię w ciele człowieka. Praktykując Kundalini Yoga wszyscy oczekują szybkiego przebudzenia mocy Kundalini w jej głównych kanałach, wspaniałych doznań, ekstaz i orgazmów. Słyszy się wypowiedzi o spirytualnej wolności, uwolnieniu się od życiowych problemów, chorób, o doświadczaniu wielkiej radości i pełnego szczęścia. Witalna siła zalewa umysł i ciało. I na tym się wielokrotnie kończy ... a człowiek jaki był taki jest nadal ...

Czytając na necie niektóre wypowiedzi wydaje mi się, że już prawie wszyscy osiągnęli wysoki pułap w rozwoju duchowym, a szczególnie w przebudzeniu Kundalini. Jakże to proste zadanie?

I jeśli bym sam nie doświadczył na własnej skórze, to pewnie bym i ja uwierzył ..., że można tak szybko przebudzić się i wykwitnąć w parę minut w szczęśliwego motyla / oświeconym / przebudzonym z iluzji umysłu wielo-pokoleniowej / być w pełni świadomym .

A jak wygląda prawda?

Teoretycznie w szkołach transpersonalnej psychologii Kundalini jest określane jako złożony wzór, zwany syndromem Kundalini. Psychosomatycy obserwują intensywne spirytualne praktyki - medytacje i yogę, zauważają jak bardzo zmienia się życie jednostki, która przebudzi Kundalini. Syndrom Kundalini jest procesem trwającym wiele miesięcy, a nawet kilka lat. W zależności od poziomu przebudzenia Kundalini jest dłuższy albo krótszy. Wielokrotnie wymaga pomocy lekarzy.

Energia podróżująca wzdłuż kręgosłupa wywołuje różne dolegliwości nie tylko fizyczne, ale również psychiczne. Opisywałem już symptomy budzącego się Kundalini. W tym miejscu wspomnę tylko, że nie jest to łatwy proces. Wielu wysoko wykwalifikowanych lekarzy prowadzi badania podczas budzenia się mistycznych mocy. Obecnie na świecie można znaleźć dużą ilość pozycji, spisanych obserwacji i pełną listę zaobserwowanych syndromów podczas wznoszenia się Kundalini.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pod - świadomość to Brak świadomości ,to nie-świadome -myślenie ,działanie / czyny i mówienie /mowa /słowotok /umysłowy chaos ,pod-świadomość to niewyraźna /archyetypowa /symboliczna / tajemna /odwieczna ,mowa przodków i sen proroczy to mowa złych (Szatana , demonów ,diabła ) i dobrych duchów ( Boga ,bogów ,archaniołów ,aniołów ), a niekiedy z głębi psychicznej -nie-świadomości zbiorowej . mowa do nas podzas snu i marzeń sennych .

Podświadomość to swoisty Śmietnik Historii

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KLeptomania -patologiczne złodziejstwo i kradzież , Mitomania - patologiczne kłamstwo i zdolność do zmyślania ,i fantazjowania ,i Lekomania - Nałogowe ,Patologiczne łykanie tabletek i lekarstw mający destrukcyjny wpływ na psychikę ludzką i organizm , Seksoholizm/Erotomania- Nałogowe ,uzależnienie od seksu i rozkoszy zmysłowych , oraz Alkoholizm i Narkomania - Patologiczne spożwanie alkoholu , środków wyskokowych i środków chalucynogennych , objęły w tym kraju wielki obszar świata .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Klonują się ,mnożą się wariaci schizofreniczni ,takie pieprzone osobowości mnogie /wielorakie .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oh ,jak łatwo przychodzi ludziom ciemnym i zacofanym ,oceniać innych,chociaż to są jeno projekcje ich umysłów i cech charakteru rzutowane na mnie , ile to moich mądrej ,ponadzasowej,świętej wiedzy przepadło ( a ludzie w historii ,od zarania dziejów bali się zawsze tego ,czego nie umieli zrozumieć i pojąć swym ograniczonym rozumem , i z winy ludzi o wąskich choryzontach myślowych wiele mi niesłusznie zarzucano ,co sobie wspomnę moje wcześniejsze życie ,to do głowy mi przychodzi tylko -A NIECH TO GROM Z JASNEGO NIEBA SPALI WSZYSTKO NA ZIEMI .

Czym jest Schizofrenia ? - od słowa -Schizoidalna / uczuciowa/emocjonalna -karuzela ,czyli każda 0soba na ziemi przeżywa epizody schizofreniczne ,a głównie kobiety w ciąży ,gdyż stany schizofreniczne ,to zmienne stany ./epizody - psychiczne ,duchowe ,umysłowe ,uczuciowe ( wzloty i upadki ) i emocjonalne ( radość i smutek ,miłość i strach ).

By być lepszym kochankiem , dobra jest odpowiednia dieta ,regularne ćwiczenia ciała i umysłu ,ale najważniejszy jest stan naszego umysłu i emocji czyli duchowy stan , to umiejętność panowania nad samym sobą , nad naszymi psycho-emocjami = umysłem ,czy bycie mistrzem własnej dynamiki emocjonalnej , tak by na zasadzie przeciw-przeniesienia stany emocjonalne ,psychiczne i umysłowe ludzi /otoczenia ,nie przenosiły się na nas ,w tym celu musimy regularnie się oczyszczać ,z zabrudzeń energii psychicznej /duchowej grupy , techniką taką jest samotnie ,codziennie , przeprowadzana w domu samodzielnie ,tak by nikt nam nie przeszkadzał - auto-psychoterapia .auto-hipnoza ,auto-medycyna energetyczno-duchowa -Medy-tacja-Zen (Zen to po Japońsku - Siedzenie )

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie objecuj ,jeśli czegoś nie zrobisz ,lepszy wróbel w garści ,niż piękny gołąbek na dachu ( lepsze namacalne i rzeczywiste doświadczenia ,niż naiwna i ślepa wiara ,w rzeczy odległe , nierealne ,fantastyczne i nieistniejące )

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Być lepszym kochankiem ,można być wtedy , gdy na narządach płciowych partnera /ki , skupimy uwagę swoją na końcu , gdyż całe ciało ludzkie pokryte jest strefami erogennymi ,które dostarczają rozkoszy całemu ciału ,osiągamy tzw.mniejsze orgazmy , i jeśli za szybko osiągniemy spełnienie seksualne -ORGAZM ,możemy poczuć się sfru -sterowani przez podświadome ładunki emocjonalne i psychiczne= umysłowe * które będziemy mylnie brali za siły wyższe , będziemy rozdrażnieni i nerwowi , gdyż mamy trzy fazy Orgazmu :

1. Orgazm Pozytywny (Namiętność ,Oczarowanie ) .

2. Orgazm Negatywny (Złość ,Rozczarowanie ) .

3. Orgazm Właściwy ,Dojrzała Miłość Boska .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Religie to opium dla mas ,zatruwa umysły ludzkie paranojami i fantazjami ,ludzi zniewala ( jego/jej duszę /ducha ), oraz wiara przeszkadza w prawidłowym dojrzewaniu człowieka , w zrównoważonym w myśli ,słowie i działaniu stanie psycho-emocjonalnym ,duchowym i zdrowiu ciała i organów wewnętrznych , a każdy musi mierzyć się z problemami , które popełniał w przeszłości ,naturalną koleją rzeczy wracają one .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bycie miłym uprzejmym, ,mądrym ,itp jest łatwe To,Wszystko pięknie ,ładnie ,gdy obok nas jest ktoś kto nas kocha ,jesteśmy bogaci i zdrowi ,lecz żyjąc w permanentnym, stresie ,to już inna historia ,moja rada wynikająca z wieloletniego radzenia sobie ze skutkami stresu ( a długotrwały ,nieleczony stres ,prowadzi do wielu groźnych chorób ) ,

1. jedz zdrowe posiłki .

2. Skonentruj się na sobie -Medytuj /kontempluj /módl się .

3. Otwórz Się na drugą osobę ,bądź asertywny ,otwórz swe serce /umysł .

4. Codziennie znajdź czas dla siebie na relaks , i kreatywne ,twórcze zabawy .

5. Opanuj techniki oddechowe z jogi -pranajama .

6. Pozbywaj się negatywnej energii ,toksyn i umysłowych trucizn , śmieci i myśli ,które przejęliśmy od otoczenia,na zasadzie przeciw-przeniesienia .

7. Opisuj lub narysuj ,po prostu przenieś na papier ,swoje ciekawe spostrzeżenia życiowe (ważne ) nawet marzenia senne niekturzy zapisują -mowę podświadomości , które są naszym osobistym psycho-terapeutą ,doradą życiowym i duchowym nauczycielem .

8. Codziennie poświęć chwilę czasu ,na rozmowę z własnym wnętrzem /swoją duszą / nad-świadomą częścią swego umysłu = modlitwa .

9. Pofantazjuj sobie nieraz konstruktywnie / wizualizuj /śnij świadomie - popuść wodze wyobraźni = poszerza horyzonty umysłowe .

10. Uprawiaj jakiś sport ,ruch na świeżym powietrzu ,wytwarza w organizmie hormony szczęścia,zdrowia ,miłości ,długowieczności - endorfiny i anty-utleniacze -witaminy młodości , wzmacnia serce , oraz poprawia krążenie krwi .

11. myśl realistycznie /spójrz prawdzie w oczy , wszystko mija i dobre chwile i złe ,nic bowiem nie trwa wiecznie . wszystko zmienia się zgodnie znaturalnym pożądkiem rzeczy /z cyklicznymi rytmami wszechświata.

co myślimy o sobie, staje się dla nas prawdą.

Jestem przeko­nana, że każdy, ze mną włącznie, jest całkowicie odpowiedzialny za wszystko w swoim życiu, tak najlepsze, jak i najgorsze.

Każda po­wstała w nas myśl tworzy naszą przyszłość.

Każdy z nas tworzy swoje doświadczenia dzięki własnym myślom i uczuciom.

Myśli i wypowiedziane słowa kreują nasz los.

Sami tworzymy pewne sytuacje, a potem negujemy naszą moc, obwi­niając za własną frustrację innych ludzi.

Nie ma osoby, miejsca lub rzeczy, które miałyby władzę nad nami, ponieważ tylko MY tworzymy myśli w naszym umyśle.

Tworzymy nasze doświadczenia, naszą rzeczy­wistość i wszystko, co się z tym wiąże. Jeśli w naszych umysłach stwo­rzymy pokój, harmonię i równowagę, znajdziemy je również w życiu.

Które z tych stwierdzeń jest typowe dla was?

„Ludzie zawsze się mnie czepiają”.

„Wszyscy są zawsze pomocni”.

Każde z tych przekonań będzie tworzyć całkowicie odmienne do­świadczenia.

To, co sądzimy o sobie i życiu, staje się dla nas prawdą.

Wszechświat zawsze wspiera każdą myśl, którą zechcemy po­myśleć i w którą zechcemy uwierzyć.

Mówiąc inaczej, nasza podświadomość akceptuje wszystko, co wybierzemy budując nasze przekonania. To znaczy, że to, w co wierzę myśląc o sobie i życiu, staje się dla mnie prawdą. Wybrane przez ciebie myśli o sobie i życiu stają się prawdą dla ciebie. Nie jesteśmy niczym ograniczeni w naszym myśleniu.

Skoro już to wiemy, całkiem sensowny staje się wybór stwierdze­nia: „Wszyscy są zawsze pomocni”, zamiast: „Ludzie zawsze się mnie czepiają”.

Wszechobecna Moc nigdy nas nie osądza ani nie krytykuje.

Ona nas akceptuje takimi, jakimi jesteśmy, sprawiając, że ży­wione przez nas przekonania odzwierciedlają się w naszym życiu.

Jeśli chcę sądzić, że życie jest puste i nikt mnie nie kocha, na pewno potwierdzi się to w moim życiu.

Ale jeśli zechcę odrzucić to przekonanie i powiem sobie: „Miłość jest wszędzie, kocham i jestem godny miłości”, będę trwał przy tej myśli i powtarzał ją wielokrotnie, to stanic się ona dla mnie prawdą.

I oto kochający ludzie pojawią się w moim życiu; ci, którzy już w nim są, będą dla mnie jeszcze milsi, a i mnie przyjdzie łatwo wyrażać pozytywne uczucia wobec innych.

Większość z nas ma nierozsądne wyobrażenie o tym, kim jeste­śmy, i bardzo wiele sztywnych zasad określających, jak żyć.

C.,D.N. Uważnej Obecności -TU I TERAZ ,ŚWIADOMEGO DOŚWIADCZANIA RZECZYWISTOŚCI ,BEZ ŁADUNKU EMOCJONALNEGO ( swoich podświadomych demonów i duchów złych i dobrych - strach ,lęk ,egoizm ,pożądanie ,zazdrość ,chciwość ,zachłanność ,ambicja ,egoizm ,pycha ,duma ,samo-zadowolenie ,pogarda ,gniew ,lenistwo ,samo-okłamywanie , itp. ) ,i Umysłowego - Duchowego - Mentalnego Podróżowania W Czasie Od Przeszłości - Do Przyszłości .

Do Przeszłości -jako wspominanie ,rozpamiętywanie ,itp. i kwantowego skoku /teleportacji w Przyszłość - planowanie ,marzenia , itp.

1. Kontroluj Swoje Myśli ,Bo Zamienią Się W Słowa . (nie wszystko jest na początku takie ,jakim się wydaje że jest - co przychodzi nam do głowy ,jako wypływające z głębi psychiki myśli i wyobrażenia , pozory mogą bardzo mylić , a paranoje potrafią zdominować czyjś świat duchowy / jego / jej rzeczywistość psychiczną .

2. Kontroluj Słowa / Mowę Swą , Bo Zamienią Się W Czyny / Działanie Dobre ( Świadome / Zamierzone , lub Czyny Złe ( Nieświadome / Niezamierzone ) .

3. Kontroluj Czyny /Działania Swoje ( Nie Stwarzaj Przyczyn ,Których Skutki Poniesiesz W Przyszłości ) , tak stwarzasz swoją przyszłość -

https://zenforest.wordpress.com/2007/10/09/hello-world/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spytała mnie pewna użytkownizka ,o problemy ,na które nikt nie potrafił poradzi ,żaden lekarz ,itp . tak jej odpowiedziałem ,cytuję :

Prosze o pomoc, niek nie wie co mi jest Dodaj do ulubionych

ania.rene 14.03.16, 14:54 skasujcieLink Podziel się Cytuj Odpowiedz

Moje objawy to:

- duszności

- zawroty głowy

- słabe widzenie

- uczucie osłabienia

- bóle kręgosłupa

- uciski w klatce piersiowej

- szybkie męczenie

- wysokie tętno

nie są stałe objawy, pojawiają się i znikają.

adania wykoanne do tej pory to

- kilka razy ekg

- ciśnienie - raczej niskie

- RTG płuc

- RTG kręgosłupa - zniesiona lordoza, delikatne esowate wygiecie krag TH, boczne wzgieciew prawo z rotacja osi. Zwęzenie krazka L5/L5/S1 w okolicy odcinka L/S

nie wiem co robic. morfolia dobra.

Odpowiedź moja :

To są sprawy duchowe ,a nie materialne ,i nie na wszystko pomogą ci lekarze i lekarstwa oraz tabletki , poczytaj tutaj ,a zrozumiesz :

Podczas budzenia się kundalini życie człowieka ulega zmianom na polu fizjologicznym, emocjonalnym i spirytualnym. Jest to proces trwający czasami bardzo długie lata. Im mocniej budzi się kundalini, tym bardziej daje o sobie znać. Ludzie, którym przebudziło się kundalini w 100% zgłaszają ten proces jako bardzo bolesny połączony z ekstazami, dużą nadwrażliwością ciała, zmianami w każdym jednym organie, w systemie hormonalnym, wielką nadwrażliwością nerwową.

Budzenie się kundalini można opisać w 7 kategoriach:

1. RUCHY ENERGII

Podczas tej fazy występują niezależnie od człowieka ruch ciała - wstrząsy, skręcania się mięśni, silna wibracja wewnątrz ciała, uczucie silnej elektryczności. Przepływa przez całe ciało silna energia - niczym potężna rzeka. Takiego zjawiska nie spotyka się w przeciętnych ciałach ludzi. Silne ruchy energii powodują niezależne od człowieka skręty ciała, np. mięśni twarzy, rąk, nóg, objawy podobne do padaczki, ciało silnie wibruje i powstają inne silne spazmy. Bardzo mocno energia daje o sobie znać w okolicy odbytu, brzucha, gardła i między brwiami. Może pojawić się nagle wykręcając ramiona, nogi, różne mięśnie, a nawet całą głowę. Taki człowiek może również niezależnie od siebie zacząć tańczyć, skakać, biegać i nagle się zatrzymywać, zastyga w jednej pozycji, wtedy czuje się tak jakby miał sparaliżowane ciało. Bardzo częstym symptomem budzenia się kundalini jest przepływanie jakby potężnej rzeki wzdłuż całego tułowia. Mocne dygotanie całego ciała. Potrafi ta wielka energia wyrzucać ciało do góry z wielką siłą, jak również poszczególne części ciała, nogi, ręce, czy szarpnięcia inną częścią ciała. Z ciała wychodzą samoistne dźwięki. Obserwuję często jakby wycie słonia w swoim żołądku.

2. WEWNĘTRZNA FIZYCZNA WRAŻLIWOŚĆ

Ekstazy, wpadanie w stan błogości, szczęśliwości. Rozpoznanie w jakim stopniu jest zanieczyszczone ciało. Wpadanie w transy, przebywanie w przestrzeni poza ciałem. Zwiększa się bardzo puls i skacze ciśnienie krwi - od bardzo wysokiego do bardzo niskiego. Uczucie jakby ciało było podłączone do gniazdka elektrycznego. Duże swędzenie skóry, wibracje ciała jakby ktoś wbijał w nie szpilki. Nadaktywność nerwowa i na przemian wielkie opanowanie i letarg. Nudności, bóle brzucha. Uczucie jakby w środku ciała mieszkał wąż, szczególnie w brzuchu.

Bóle klatki piersiowej i wrażenie jak podczas ataku serca. Chroniczne bóle całego ciała, niemożliwe do zdiagnozowania. Silne bóle głowy i ostre bóle kręgosłupa, jak również w tych miejscach silne swędzenie, silna wibracja ciała. Jest też takie uczucie jakby jakieś robaki wychodziły ze skóry na zewnątrz. Silny strumień prądu elektrycznego w głowie i uczucia otwierania się czaszki jak również jakby pękała na 1000 mniejszych kawałków. Omdlenia rąk, ramion, i stóp. Silny ból i uczucie elektryczności w lewym dużym palcu u nogi. Ciemnieją paznokcie i całe ręce i stopy zmieniają kolor na niebiesko-granatowy. Na samym początku najmocniej jest skoncentrowana energia w okolicy narządów seksualnych. Wówczas występują samoistne orgazmy tych narządów jak i orgazmy mózgu. Człowiek, u którego budzi się kundalini ma uczucie jakby był dużo lżejszy - jak światło i wyższy. Włosy na głowie elektryzują się i stają dęba.

3. PROBLEMY ZE SŁUCHEM I ODDECHEM

W tym samym czasie staje się bardzo wrażliwy słuch. Człowiek z obudzonym kundalini słyszy każdy szelest z bardzo daleka, rozróżnia każdy jego ton.

Rozpoznaje dwa rodzaje energii jakie wchodzą do uszu; z zewnątrz i poza tym budzi się głębokie wewnętrzne słyszenie. W środku głowy zaczyna grać muzyka. Taki człowiek słyszy dźwięk własnych czakr, meridian i odgłosy Wszechświata. Często również oddechy takiego człowieka są bezwarunkowe, jakby ktoś od środka pociągał za przeponę - wtedy następują bardzo głębokie oddechy niemożliwe do wykonania normalnie przez człowieka.

Bardzo często puchnie brzuch - nagle w ciągu minuty wygląda niczym wysoka ciąża. Płuca spontanicznie wciągają powietrze i w ustach jest uczucie wielkiej słodyczy spływającej przez gardło tzw. amrity.

4. PROBLEMY Z OCZAMI

Ni stąd ni zowąd nagle opada albo mocno drży powieka lub całkowicie zamykają się oczy i nie sposób je otworzyć. Występują też utraty wzroku. Niezwykła wrażliwość oczu na światło. Przy tym wzrok robi się bardzo ostry i wrażliwy na silne kolory. Występuje zdolność widzenia aury, a nawet najmniejszych świetlistych punkcików. Oczy reagują bardzo mocno na wszystko to co posiada w sobie światło. W środku oczu jest duże swędzenie i pieczenie. Między brwiami jest uczucie jakby ktoś tam manipulował śrubokrętem, często ostre bóle w okolicy 3-ciego oka.

5. ZMIANY W JEDZENIU

Nagle zmienia się menu człowieka. Albo zaczyna jeść bardzo dużo, kilkanaście razy w ciągu dnia albo bardzo mało. Wyszukuje swoje ulubione potrawy, odrzuca mięso, używki, powoli staje się wegetarianinem.

6. ZMIANY TEMPERATURY CIAŁA

Przychodzą nagłe gorące uderzenia ciała i oblewające poty, uczucie ognia w całym ciele, wielka gorączka idąca z wewnątrz ciała. Przy tym silne poty. I znowu na przemian uczucie zimnych uderzeń i znowu gorących. Ja osobiście czuję wielkie parzenie całego ciała jakbym była w ogniu, ale idącym od wewnątrz ciała. Przypomina mi to spirytus wylany na ranę. Również w poszczególnych częściach ciała jest uczucie wielkiego gorąca albo zimna. Np, w jednym boku jest bardzo gorąco, a w drugim bardzo zimno.

7. CHOROBY? CZY PSEUDOCHOROBY?

Budzące się kundalini najczęściej kojarzy się z atakiem serca - fałszywe alarmy. Często serce przestaje bić. Silne bóle głowy z uciskiem na czaszkę - diagnozowane jako migreny. Symptomy przypominające padaczkę. Chodzące bóle po całym ciele, mięśniach, kościach - diagnozowane jako reumatyzm. Bóle wszystkich organów, objawy mijają bez leczenia. Duży ból wzdłuż merdian, najmocniej dokucza meridian śledziony. Paraliże różnych części ciała.

Najsilniej wszystkie te objawy występują w nocy. Nie pomagają żadne lekarstwa. Aby sobie pomóc należy uwolnić bloki spowodowane wzmożonymi ruchami energii i jej nadwyżkami w ciele poprzez yogę, tai-chi. Yoginowie zalecają dietę - ayurvedik. Picie wody z solą, kąpiele w soli, a nawet wywoływanie wymiotów, za pomocą wody i soli. Nie mniej większość tych objawów w swoim czasie przechodzi samo.

KONDYCJA EMOCJONALNA

W tym okresie występują u człowieka silne depresje, nadwrażliwość nerwowa, złość, poczucie winy, taki człowiek ma odczucie, że niedługo umrze. Brak koncentracji w normalnym życiu, bezsenność, nagłe zmiany w życiu seksualnym. Doskonałe zrozumienie świata energii, głębokie wyczucie prawd kosmosu, rozbudzona duża inteligencja i wielka mądrość, spotkania z istotami świetlistymi. Bardzo często słyszę i czytam - jako pierwsza przychodzi Maryja, Matka Jezusa. W moim przypadku było tak samo. Człowiek zaczyna słyszeć inne dźwięki i widzi wokół siebie światła. (informacje zebrane przez psychiatrów Johna Perry i Bonnie Greewell)

Wszystkie te, wyżej wymienione objawy są bardzo ciężkie do diagnozowania przez lekarzy. Niektóre z nich zupełnie nie mają sensu np. objawy ciążowe u mężczyzny (postać Buddy z wielkim brzuchem).

Wiele symptomów - problemów z sercem wywodzi się z otwierającej się czakry serca. Jak również problemy z układem trawienia - czakra splotu słonecznego. Bardzo dużo problemów wywodzi się ze zmian w gruczołach hormonalnych.

Te objawy są już dzisiaj dobrze znane psychiatrom, którzy poświęcili się pracy nad kundalini. Są również dobrze opisane przez tych ludzi, którzy tego doświadczyli.

Najbardziej znani to;

Gopi Krishna,

Swami Narayanananda,

Swami Sivananda

Swami Muktananada

Swami Yogananda

i wielu innych mistyków chrześcijańskich;

Św. Bernard,

Św. Katarzyna z Genui,

Św. Jan od Krzyża,

Św. Teresa z Avila

i wielu, wielu innych...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Książka prof. Wojciszke. https://merlin.pl/product/2739151/psychologia-milosci-intymnosc---namietnosc---zobowiazanie-mr02739151/

Kilka zawartych w niej myśli:

Dynamika namiętności jest dramatyczna, inaczej niż intymności. Namiętność jest uczuciem nierealistycznym i w związku z tym nietrwałym. Namiętność powiązana jest z dopaminą, a intymność z oksytocyną. Zakochanie opiera się właśnie na namiętności i dopaminie. Kult miłości romantycznej, czyli zakochania, jest w kulturze bardzo rozpowszechniony i niedorzeczny, przez większość życia kochamy bowiem w nieromantyczny sposób. Spadek namiętności w związku jest naturalny. Partnerzy mogą wiele zrobić by utrzymać związek w satysfakcjonującej postaci rozwijając intymność. Związek pusty opiera się tylko na zobowiązaniu.

Tak jest, dokładnie - mamy trzy fazy = 1. miłości , 2. MIŁości , 3.MIŁOŚCI DOJRZAŁEJ / ŚWIADOMEJ .

1. Oczarowanie / Fascynacja Erotyczna .

2. Namiętność Seksualna / Intymność ( trzy fazy orgazmu -1. Pozytywny ,2. Negatywny , 3. Mistyczny / Boski / Niebiański ) .

3 . Zaangażowanie / Zobowiązanie ,Dojrzała Miłość (telepatyczne i empatyczne współodczuwanie myśli i emocji partnera / ki

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powyższe można traktować jak trzy fazy do oświecenia / przebudzenia duchowego ./świadomego umierania czy wewnętrznej duchowej przemiany , lub alchemii umysłu = DOJRZEWANIA MATERIALNO (cielesno-emocjonalnego ) - DUCHOWEGO/UMYSŁOWEGO /PSYCHICZNEGO .

Taką wielką ,odwieczną szkołą rozwoju człowieka jest system zwany Joga .

Joga to Odwieczny / Ponadczasowy /Święty System /Doktryna / Filozofia Życia , Nauka ,Teologia ,Medycyna ,Auto-Psychoterapia ,Autohipnoza , Specjalna Gimnastyka /Postawy Ciała /Asany , Połączone z oddechem , która to odwieczna filozofia i nauka życia , spokrewniona z szamanizmem mająca z 10000 lat albo więcej - pierwsi ludzie na ziemi -psychoterapeuci ,kapłani i uzdrowiciele duchowi ,i to od nich powstała puźniejsza duchowość i religie na świecie .

Joga może być mylnie rozumiana w krajach eurepejskich , gdyż w europie od wielu pokoleń panuje mylne przekonanie , że jedna ze ścieżek jogi tylko ta dla zdrowia gdzie wykonuje się specjalne postawy ciała to ta joga właściwa ,gdy tymczasem joga ma wiele ścieżek ,które to ścieżki mają różne nazwy i nadają się do poprawy zdrowia dla ludzi w każdym przedziale wiekowym ,każdym stopniu niepełnosprawności , dla kobiet jak i dla mężczyzn ,i żeby joga była skuteczna dla zdrowia i właściwie pojęta /zrozumiana /uświadomiona , to żadna ze ścieżek nie powinna być praktykowana w oderwaniu od innej ,wszystkie ścieżki systemu ,.twożą słowo Joga czyli unia - i tak poprawiają zdrowie

umysłowe ,psychiczne ,emocjonalne - medytacja ,radża joga .

duchowe -kontemplacja ,modlitwa ,bahti joga .

fizyczne - hatha joga ,karma joga .

intelektualne - lektury ,prasa ,telewizja ,internet ,film , Dżana joga

Raja joga – ścieżka jogi kładąca nacisk na poznanie umysłu i medytację. Raja joga jest nauką o poruszeniach umysłu, której adepci uczą się go kontrolować i zatrzymywać jego poruszenia.

Jnana joga – jest to joga intelektu. Poznanie umysłu i oświecenie zdobywa się tu poprzez zdobywanie odpowiedniej wiedzy i studiowanie.

Hatha joga – ta ścieżka dąży do uspokojenia po przez wykonywanie asan, pranayamy i medytacji. Dzięki coraz większej kontroli ciała i dyscyplinie zdobywa się również kontrolę nad umysłem.

Bhakti joga – jest to ścieżka kładąca nacisk na miłość do świata, innych ludzi oraz boga.

Kundalini joga – jest ścieżką, która kładzie nacisk na budzenie kundalini za pomocą mantr i odpowiednich asanów.

Tantra joga – jest to ścieżka przemian energetycznych.

Karma joga – jest to ścieżka skupiająca się na karmie pracując na rzecz ludzkości nie wymagając za to żadnej nagrody.

wszystkie ścieżki systemu ,tworzą słowo joga czyli unia / połączenie ,integracja ,itp.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.