shimmy

Bielactwo

7 postów w tym temacie

nie znalazłam takiego pytania więc zadaję :)

czy znacie skuteczne metody walki z bielactwem? Moje zmiany nie postępują, w niezmienionej formie mam je od 5 roku życia. Byłam u dermatologów, ale od jednego usłyszałam, że jestem nieuleczalnie chora od drugiego, że może mi przepisać maści, ale nie da pewności, że cokolwiek zadziała. Czytałam o jakimś "szamanie - uzdrowicielu", co popatrzył w oczy, przepisywał mieszankę ziołową i plamy znikały, ale dokładnych informacji kto to jest, co przepisuje, czy faktycznie działa nie znalazłam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hej,moja kuzynka ma taki sam problem,mascie fakt pomagaja..znaczy nie przyspieszaja choroby,no i unikanie słonca to jest konieczne przy tej chorobie.Przy dobrym doborze masci,zapominamy ze choroba istnieje:)

Trzymaj sie:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziewczyny już coś z Kuanan szukamy

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no i znalazłyśmy :D

w książkach jest mowa o Ziele bodziszka cuchnącego. Polecany jest jako skuteczny środek przeciw bielactwu w postaci herbatek i okładów. Kąpiel w naparze z ziela bodziszka cuchnącego ma działanie ściągające. Poprawia stan skóry, łagodzi podrażnienia. Kąpiele zalecane są dla osób mających wrażliwą skórę.

Jest również ziółko indyjskie BABĆI. Zaleecane jako skuteczny środek na bielactwo.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W jednej z gazet „Poradnik Uzdrawiacza” znalazłam takie jeszcze informacje o bielactwie:

W kilku przypadkach bielactwa pomogla kuracja taką mieszanką ziolową:

ziele dziurawca 20 gr

kwiat nagietka 10 gr

ziele szałwii 20 gr

lebioda pospolita 10 gr

kwiat rumianku 10 gr

liście babki lancetowatej 15 gr

liśc pokrzywy zwyczajnej 15 gr<br style=""> <br style="">

Pić po 1/3 – ½ szklanki naparu 3 X dziennie, przed jedzeniem. Na szklankę 1 łyżka ziół.

Bardzo dobrym lekiem na bielactwo jest bodziszek cuchnący (geranium robartianum). Ziele to nie ma atestu i dlatego trudno je kupić.

Bodziszek stosuje się nastepująco:

Pijemy dziennie szklankę naparu z bodziszka. Niepełną łyżkę ziela zalać szklanką wrzątku i postawić na 10 minut pod przykryciem. Pić małymi łykami pół godziny przed jedzeniem.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.