Gość Sok ze skał

Co to jest EFT

5 postów w tym temacie

Gay Craig zajmuje się metodą polegającą na przywracaniu równowagi energetycznej w ciele od 1991 i, jak to sam określa, 'ciągle mu szczęka' opada, kiedy widzi rezultaty. Ma na swoim koncie wyleczenie z niezliczonej ilości fobii, ataków lęku/paniki, traumatycznych wspomnień, poczucia winy, smutku oraz innych, fizycznych objawów chorobowych. Wszystko to działo się najczęściej w przeciągu kilku minut. Mimo tego, że EFT nie jest zgodna z konwencjonalnymi, powszechnie panujacymi przekonaniami na temat terapii, jej efekty są godne uwagi. Oczywiście EFT nie jest metodą doskonałą. Nie odnosi sukcesu w 100%. Jednakże zwykle działa skutecznie, a rezultaty są czasami wręcz spektakularne. Co istotne - często działa tam, gdzie wszystko inne zawiodło.

Wszyscy pracujemy nad tym, żeby dowiedzieć się dlaczego EFT działa tak skutecznie. Zgodnie z koncepcją, która zakłada, że "przyczyną wszystkich negatywnych emocji jest jakieś zakłócenie układu energetycznego ciała", EFT koncentruje się na jego korekcie. Zatem EFT można określić jako rodzaj emocjonalnej akupunktury bez użycia igieł. Zamiast nich, w czasie kiedy klient jest skupiony na swoim problemie, "opukuje się" pewne punkty - meridiany, żeby pobudzić przepływającą przez nie energię.

Te krążące w ciele subtelne energie były dotychczas, w większości przypadków, ignorowane przez zachodnią naukę. W rezultacie ich użycie do poprawy emocjonalnego zdrowia i duchowego wzrostu było, delikatnie mówiąc, rzadkie. W EFT uważa się, że właśnie te subtelne energie są główną przyczyną emocjonalnego bałaganu. Dzięki takiemu podejściu uzyskujemy efekty dalece przewyższające efektywność konwencjonalnych metod. Nawet pobieżny przegląd historii różnych przypadków, z jakimi Gary Craig miał do czynienia, unaocznia oczywistość tego faktu.

EFT często również przynosi uwolnienie od szerokiej gamy możliwych fizycznych symptomów. Jest to niewątpliwie dowód potwierdzajacy założenie, że istnieje związek między występującymi fizycznymi objawami, a czyimś stanem emocjonalnym. Porównując EFT z innymi technikami, pozwala ono uzyskać istotne rezultaty w stosunkowo krótkim czasie, bez stosowania środków mogących wywołać ból.

www.emofree.com

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I to jest święta racja to o czym napisałeś,zresztą to chciałem cały czas przekazać,tylko jak zwerbalizować swoe uczucia ?

Ja do EFT - taki termin ukułem :Emocjonalna Fizyka Transpersonalna .

Dodam ENT.PON.DO -Entuzjazm Ponad Dolegliwość.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tutaj filmik:

(PL)

http://www.youtube.com/watch?v=gnLJW-suSmg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=DVKyzhW2Zkg&feature=related

co prawda nie stosowalam, nie wiem na ile EFT jestskuteczne

zas jesli chodzi o powiazanie chorob z emocjami/umyslem - znamy pojecie chorob psychosomatycznych

niezaleznie od tego spotkalam sie z takim podejsciem/teoria, ze wiekszosc chorob najpierw manifestuje sie w wyzszych cialach (wyzszych w stosunku do fizycznego) - przechodzi jakby z nizszych gestosci (a wyzszych wibracji) na te bardziej geste

tj. przyczyny choroby/symptomy najpierw pojawiaja sie w wyzszych warstwach aury - jak cialo przyczynowe, mentalne czy emocjonalne

stad tez nieraz nawroty - poniewaz leczone sa objawy w najnizszym ciele - fizycznym

czasem rowniez nie wystarczy operowanie na ciele emocjonalnym, gdy przyczyna zagniezdzila sie "wyzej"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wielu artystów kabaretowych ,i aktorów filmów komediowych ,itp. stosuje na widzach /odbiorcach,takie nieświadome EFT ,ponieważ , normalny , dojrzały ,szczery śmiech (* nie z czyichś uczuć ,który nic nie daje ,a szkodzi ) wytważa w orgamnizmie -ENDORFINY -hormony - miłości ,długowieczności,przeciwstresowe ,przeciwdepresyjne  ,podnoszące inteligencję ,wiarę we własne możliwości , pamięć ,zdolności twórcze i kreatywność ,.śmiecho-terapia ,działa również uzdrawiająco na cały organizm , duszę /ducha i psychikę /umysł , oraz wzmacnia mięśnie brzucha .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.