The Master Therion

Szukam mentora

40 postów w tym temacie

Witam,

szukam kogoś kto wprowadzi mnie w tajniki magii. Posiadam wiedze teoretyczną, ze stroną praktyczną jest gorzej xd. Mam 14 lat. W razie czego gg jest w profilu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czytales juz ksiązki Eliphasa Leviego "Historia magii" "Dogmat i tytuał wysokiej magii", czy cokolwiek Korneliusa Agryppy?

Co wiesz o magii? I z jakich źródeł?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

..a co mi tam,w końcu nie od wczoraj siedzę w okultyzmie :)

Theri?Wal śmiało,do mnie :) co Ci powiem to Ci powiem ale Ci powiem.

Myślę że nauczanie początkowe mogę śmiało i bez obaw przeprowadzić :)

Eliphasa Leviego nawet nie czytaj :D bo to k....ik i alkoholik

to ten co miał deliryczne wizje kolorowe patrząc na pentagram

biały i czarny mu się uroił,(zamiast białych myszek)

dej se spokój,do mnie przyjdź :D(każdy może dziś do Sokasa przyjść )

ja jestem wszechwolny od tego co nam obce (a nawet jeśli nie jestem

to przynajmniej się staram)XD

Poza tym,mimo żartobliwego tonu

jestem jak najbardziej poważny :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i nauczysz chlopka tylko nienawisci do kk :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przestańcie mi wmawiać do KaKi nienawiść :>

Jak tak dalej pójdzie to w końcu to podłapię

zasugeruję się tym,uwierzę w to...jestem przecież taki wrażliwy :)

I co?Kto wtedy weźmie na siebie odpowiedzialność za zepsucie Soka?:)

Sok je dobry :> sytrusowy ino że...ma nerwicę

nikt tego nie docenia XD a tak się staram :>

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz moje dżi dżi?

PW wyślij ,będę miał czas chwilkę pomyśleć nad tym co i jak napisać :)

To ważne :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

therion ty sobie casting zrob a nie bierz pierwszego co sie zgłasz :)

Poza tym proponuje ci poczytac dział magii i okultyzmu i na podstawie tego co kto pisze i jaką ma wiedze o magii samemu napisac na pw i zapytac czy ci pomoze w pierwszych krokach na tej drodze

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szepcie, zapewne wiesz, bo jestesmy juz na forach dlugie lata, ze tych teoretykow, ktorzy tak pieknie referaty na temat magii pisza, tez nalezy traktowac z dystansem;) Do tej pory poznalam sporo osob z niebanalna wiedza, ktora miala sie nijak w praktyce, poza tym ze o praktyce pieknie pisac potrafili, a osiagniecia poprostu zadne. Wiec tu radzilabym sie tez zastanowic, a najlepiej poprosic o pomoc osobe ktora ktos poleci, czy tez zna.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To też ale i z wiedzy teoretyków czasem warto skorzystać. I zapytać u kogo nauki pobierali. inna sprawa, ze tych którzy naprawde wiele wiedzą z teorii i praktyki raczej nie skusi takie ogłoszenie. Ale tez jak uczeń będzie gotowy to i mistzr się znajdzie :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale tez jak uczeń będzie gotowy to i mistzr się znajdzie :)

Tutaj akurat zgadzam sie w 100%:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jestem teoretykiem. Moja historia jest zupełnie inna. Praktykowałem magię kilka mieszków, później przestalem i niestety taka przerwa trwała 2,5miecha i gdy teraz chciałem wrócić okazało się, że nic już nie umiem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to "już nic nie umiesz"? Z mojego doświadczenia wynika, że ćwiczenia doskonalą, a nie że umiejętności nie ćwiczone zanikają... skoro kiedyś ćwiczyłeś, powinieneś wiedzieć "jak to się robi" i na tej podstawie ćwiczyć dalej, co powinno przyjść łatwiej niż zupełnemu laikowi...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale wczesniej pisales ze masz wiedze i z tego co wsppmniales to cos tam czytales. A praktyka? Coż bez podstaw i wiedzy głupotą jest się za nią zabierac ale każdemu według wolnej woli, jak chciał Bóg :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakie to byly praktyki i z jakim rezultatem, ze stwierdzasz ze nie potrafisz teraz nic, na jakiej podstawie tak sadzisz? Nie musisz odpowiadac;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dajcie spokój, tylko skończony wariat albo samobójca będzie sobie brał na kark 14 latka z rozszalałymi hormonami, żeby go uczyć magii. No ew. "guru tworzący własną sektę".

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:p ale podzielić się przemyśleniami można z każdym :)

Nie trzeba być od razu czyimś mentorem i guru.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

:p ale podzielić się przemyśleniami można z każdym :)

Nie trzeba być od razu czyimś mentorem i guru.

Zgadzam sie, z kazdego "kontaktu" mozna wyniesc dla siebie cos, co przyda nam sie w dalszej drodze.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dajcie spokój, tylko skończony wariat albo samobójca będzie sobie brał na kark 14 latka z rozszalałymi hormonami, żeby go uczyć magii. No ew. "guru tworzący własną sektę".

Nie zgadzam sie z Toba!Czesto dzieci powolane sa do tej sluzby, sa wybrane,naznaczone, maja petycje i to o czym mowia to nie ich fantazje ,czy chora wyobraznia i to co widza, tez nie jest matrixem, lecz my dorosli zabijamy to w nich. Przeciez to niemozliwe, wydawalo Ci sie, zabijamy to w nich, zniechecamy az w koncu sie poddaja i rezygnuja. Traca cenne lata, gdyz nie ida ta droga ktora powinny, lecz z uplywem lat ciagle poszukuja siebie i swojego powolania,lecz na szczescie czuwa nad nimi ktos ,kto zawsze skieruje je na dobra sciezke, gdzie odnajda pomocna dlon by moc sie rozwijac.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzis doswiadczyłam jak niebezpieczna jest magia pierwszy raz,z reguły nie dokuczała mi bardzo,do tego stopnia sie wystraszyłam ze juz boje sie połozyc do łozka.Wiec radze sie zastanowic czego sie chce,no magia to na pewno nie przygoda.

Bo jak czytam tytuł typu "Jak rozpoczac przygode z Tarotem lub Magia itd..."to mnie trzesie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zlosniczka, ja zawsze mowie "nie nalezy praktykowac, bez dosc wystarczajacej wiedzy!" Dlugie lata sie uczylam, zadalam tysiace pytan, zanim pierwszy raz weszlam do kregu. Trzeba sie rowniez zastanowic, do czego nam jest potrzebna i czy aby napewno jestesmy tu by isc wlasnie ta droga.Trzeba rowniez wiedziec, z kim wspolpracujesz praktykujac magie, bo moze ktos zrobic Ci psikusa.Na tej drodze jest tyle pulapek, ze mozna naprawde wdepnac w bardzo duza kupe.

Edytowane przez Jurema
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie mozna,i to zupełnie nieswiadomie..ja raczej sie przygladam niz praktykuje:)

Nie wiem co sie teraz u Ciebie dzieje, ze tak strasznie sie boisz, ale proponuje przestac sie tego bac i byc moze wtedy odejdzie, byc moze cos extra napedza twoj strach, ktorym sie zywi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dzis doswiadczyłam jak niebezpieczna jest magia pierwszy raz,z reguły nie dokuczała mi bardzo,do tego stopnia sie wystraszyłam ze juz boje sie połozyc do łozka.

Przy wszelkich magicznych praktykach o skuteczności

decyduje nie to co się wykonuje,względnie to co się ma przed oczami,

lecz to co się ma na myśli.

Stąd absolutnie identyczne praktyki mogą osiągnąć

całkiem różne skutki.-Bracia Słowianie :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jurema, mam swoje dzieci - czym innym jest dbanie o ich rozwój i niezagłuszanie ich zdolności a czym innym prowadzenie ich ścieżką magii w relacji mistrz-uczeń - zwłaszcza w okresie dorastania. Tym bardziej, że magia to nie jest tylko palenie świeczek i kochanie całego świata w różowych okularach.

A "to coś" co je kieruje na ścieżkę magii wcale nie zawsze jest dobre i przyjazne.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szerszen, ja opisalam pozytywna strone tej drogi i zaznaczylam ze sa dzieci do tego wybrane, bo nauczyc magii moze sie kazdy ,ale kazdy nie bedzie tym wybranym.Poza tym, nie kazdy 14-latek, to rozszalaly szczyl, ktory szuka rozrywki, bo znam 14-latkow tak zrownowazonych, ze nie jeden 30-latek powinien klaniac sie im w pas;)

Smieszy mnie ostatnio, ze wszyscy tak czarno opisuja praktyki magiczne, cale zlo to "MAGIA" a coraz wiecej osob ja praktykuje, coraz wiecej chce poznawac jej tajniki. Nie kolorujmy magii tylko na czarno, bo mozna nia szkodzic, ale i niesc wielka pomoc.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.