goya

CHLEBY, BUŁKI, CHAŁKI....

7 postów w tym temacie

Bardzo dobry i ŁOPATOLOGICZNIE PROSTY CHLEBEK (wychodzi każdemu, jest wilgotny, nie kruszy się, pracy minimum) robimy tak:

1 kg mąki pszennej (biorę 650)

opakowanie otrębów (pszenne na początek)

ziarenka rozmaite (ja 3 garstki słonecznika,2 dyni,1

siemienia)

łyżka stołowa soli

WYMIESZAĆ

1 litr ciepłej wody \

łyżka stołowa cukru > rozbełtać

10 dag drożdży /

Wlać to do suchych produktów, wymieszać, włożyć do 2

keksówek wyłożonych pergaminem. Wstawić do zimnego

piekarnika z termoobiegiem na środkowy poziom, a na

dolnym umieścić blaszkę głęboką z wodą. Temp. 180 stopni

Czas 1 godz 20 - 1 godz 30 minut. Po upieczeniu wyjąć z

foremek, położyć na drewnianej desce, przykryć ściereczką.

W Y C H O D Z I

Potem można kombinować... Otręby żytnie, bądź mąka żytnia w połowie + kminek, lub otręby albo płatki owsiane, mąka orkiszowa, ziarenka przeróżne i co Wam na myśl przyjdzie...

Jeden mrożę...

post-775-0-01967800-1299317395_thumb.jpg

Edytowane przez goya
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja wklejam, za zgodą autorki Dominiki z forum "Zew Ksieżyca" z facebooka jej autorski pzrepis na chlebek:

Przepis na chlebek

poł kilograma mąki pszennej, pól kilograma mąki żytniej - może być razowa, 50 gram drożdży (5 dkg), pięc łyżeczek cukru, połtora łyzki soli, i jakieś ziarna czy otręby jak ktoś woli - tego w sumie około szklanki i około litra ciepłej wody

Drożdze zasypujemy cukrem i po kilku minutach zrobia się płynne,

Wszystkie sypkie wsypujemy do miski i mieszamy. Następnie do tego wrzucamy rozbełtane w wodzie drożdze i wszystko bardzo dokładnie wyrabiamy. Teoretycznie aż będzie odchodzić od rąk ale ja się tak nie bawię. Jak jest jednolite to kończę wyrabianie. W międzyczasie dobrze jest nagrzać piec tak do 60 stopni. Po czym wyłączamy piec. Nakrywamy miskę ściereczką i wstawiamy ją na jakies 25 minut do pieca. Po tym czasie wyjmujemy i przekładamy do dwóch wąskich foremek na ciasto wysmarowanych smalcem - to ważne bo do oleju ciasto przywrze. Znów wstawiamy do podgrzanego jak uprzednio pierkarnika na jakies 20 minut - aż ciasto dobrze podrośnie. Po tym czasie włączamy piec na 180 stopni i pieczemy około 50 minut aż skórka zbrązowieje.

Chlebek upieczony oddaje puste echo jak sie go postuka palcem. Gdy już się upiecze wyłączamy piec a chclebe smarujemy wodą po wierzchu aby skórka zmiękła i zostawiamy w piecu na jakieś 5 minut. Po tym czasie wyjmujemy formy z pieca i chlebek wyjmujemy na deskę a potem kładziemy na boku do ostygnięcia. Pycha z prawdziwym masełkiem.

Ja cżesto tez dodaje orzechów włoskich i brzoskwiń suszonych.

smacznego

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wyjmuję czystą "łapką" gorący chleb, obmywam ręką zmoczoną w zimnej wodzie, zawijam w lnianą ściereczkę i kładę na desce do wystygnięcia...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a może by sie tak same chłopy zagoniły do kuchni? Niee? no właśnie.. nie chcą iść i tylko im trzeba gotować :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.