Gość Sok ze skał

Co zrobić ze zgwałconą duszą?

29 postów w tym temacie

"Zanim przeczytasz ten artykuł, zastanów się poważnie, czy naprawdę chcesz to uczynić. Ten tekst to nie bajka, to nie rozważania filozoficzne ani prowokacja. To prawdziwa opowieść o odejściu z Kościoła Katolickiego i dokonaniu obrzędu duchowej dechrystianizacji, której towarzyszyło cudowne, sprzeczne z nauką, zdarzenie. Ten tekst może zmienić Twoje życie, zwrócić ci wolność, albo wywołać poczucie winy, jeśli ochrzciłeś swoje dziecko. Czasami lepiej żyć w błogiej nieświadomości niż ponosić konsekwencje wolności.

Nie jesteś rzeczą,

Ani niewolnikiem.

Jesteś sobą,

Wolnym Człowiekiem."

http://www.eioba.pl/a/1hxv/dechrystianizacja

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Popieram artykuł wart jest przeczytania przez każdego kto chce uchodzić za człowieka szczęśliwego i samodielnie myślącego,oraz kto kocha duchową wolność ,opisuje on samą prawdę,prawdę i tylko prawdę .

Ps.Czytając ten artykul przeszyła całe moje ciało -Wielka Pozytywna Energia (Bioprądy,Wibracje,Ciarki itp.)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Artykuł wart przeczytania jako informacja o przebiegu apostazji, natomiast indywidualne wynurzenia, to indywidualne wynurzenia i odczuwanie. Nie czuję aby moja dusza była gwałcona - mimo otrzymania kompletu sakramentów kościelnych. Mam świadomość tego, że chcieli jak najlepiej i robili w tym zakresie wszystko zgodnie z ich wiedzą i sumieniem.

Potem życie napisało inny scenariusz - ale to już były moje wybory, do których miałem prawo.

Robienie z KK diabłów niczemu nie służy. To taka sama wiara jak każda inna. Ze względu na ilość osób, będzie w niej więcej liczebnie tych "niefajnych" ale procentowo, będzie to mniej więcej tak samo. KK się borykają ze swoimi problemami, Rodzimowiercy i Heitini mają swoje (np. wieczne posądzenia o nazizm), Wiccanie mają swoje (np. wieczne porównywanie do satanizmu... ech ten rogaty Bóg), Buddyści pewnie już wiecznie będą "sektą" etc... etc...

Ze sterotypami strzeba walczyć... ale najlepiej nie oglądać się na zewnętrzne a pilnować tych na swoim podwórku.

Jeśli czujecie się pogwałceni to zróbcie coś z tym - dobry psycholog powinien pomóc i rozwiązać konflikty z dzieciństwa.

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mylisz sie Szept i to bardzo,owszem dodać dodać i to całkiem sporo.

Czemu nikt nie zwrócił uwagi na zdanie w którym jest jasno powiedziane że Rodzimowiercy są przesladowani przez kk za to że nie sa katolikami?

Dlaczego nie chca odprawić rytuału dechrystianizacji?Ponieważ kk stosując ubeckie metody nachodzi ich i nęka za to.

Najważniejsze zdanie w artykule:

"Dotarcie do ww. wiadomości stało się punktem zwrotnym mojego życia. Odtąd wiedziałem już, czego chce moja dusza - wyrzucenia chrztu i pozostałych sakramentów, do których przyjęcia zostałem zmuszony. Skontaktowałem się z jednym ze słowiańskich kościołów rodzimowierczych, lecz żaden z kapłanów nie chciał odtworzenia rytuału dechrystianizacji w obawie przed prześladowaniami ze strony Kościoła Katolickiego. Dowiedziałem się wtedy, że Kościół nasyła na przywódców mniejszości religijnych różne kontrole i rewizje, a rodzimowiercy są już nimi zmęczeni i chcą spokojnie praktykować swoje rytuały."

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Soku, masz jakieś konkrety na temat tych "kontroli i rewizji" nasyłanych przez KK na Rodzimowierców? Bez konkretów to jest zwykłe nakręcanie sensacji dobani.gif

Mnie zastanowiła reakcja pierwszego szamana i jakoś nie chce mi się wierzyć, że katolickie modlitwy go zniechęciły... może w jego tłumaczeniu jest też odpowiedź, dlaczego inni kapłani nie chcieli podjąć się obrzędu na tym konkretnym człowieku? ;)

poza tym Szerszeń dobrze gada szampan.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak ,problem jest poważny ,ale jak mówił Jezus "Kto Ma Uszy Do Słuchania Niech Słucha ,A Kto Ma Oczy Do Patrzenia Niech Patrzy" i nie mówię tu o mnie ,bo o kim to on wie najlepiej (każdy kto wciska mi swoje problemy Psychiczne ,emocjonalne oraz Fizyczne ,będzie twierdził że są moimi) ,dzisiaj ludzie całkowicie zaprzeczają prawdzie ,biorąc to co złudne,iluzoryczne za prawdziwe.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Bez konkretów to jest zwykłe nakręcanie sensacji

Przecież słuchaj,chcesz dowodów to spróbuj dokonać aktu dechrystianizacji.

Poproś o to w jakimś rodzimowierczym związku wyznaniowym.

Mnie do tej pory nie odpisują,prawdopodobnie z obawy że jestem szpiclem który sprawdza czy przypadkiem,potajemnie czegoś nie kombinują.

Jakich Ty chcesz konkretów?Władze kk powinny ogłosić:"tak przesladujemy niekatolików"?

Wtedy bedzie wiarygodny dowód?

"Nikt się nie wychyli poza

Wyznaczoną linię by coś zmienić

Więc nie zmieniamy nic

Bo inni patrzą.

Nikt nie waży się

Odróżnić od reszty

Zaraz jeden drugiemu

Zaciska pięść

Przecież jest dobrze-

Wmawiamy sobie

I nie zmieniamy nic"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dowody poproszę... imiona, nazwiska, daty a nie enigmatyczne "inkwizytorium zabraniające dechrystianizacji". Strasznie nie lubię robić za "adwokata diabła" ale takie same "świadectwa" znam i z drugiej strony jeszcze z autopsji, sprzed paru lat.

Zazwyczaj Soku jest tak, że neofici starają się być "świętsi od papieży". Udowodnić za wszelką cenę, że ta jedna wybrana droga jest jedyna słuszna a poprzednia jest be i zła i najlepiej jakby jej wcale nie było. Niestety potrafią również ciskać na swoją poprzednią drogę kalumnie.

Po prostu Soku daj luz... zajmij się rozwojem na swojej drodze. Im mniej się zajmujesz problemami KRK tym mniej Cię on będzie dręczył i dotyczył.

Aha soku... jest takie forum... http://www.paganfederation.org/forum-pl/ - tam znajdziesz chętnych do przeprowadzenia rytuału dechrystianizacji ;)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiecie jak to się nazywa?

Paranoja.

Zamiast zająć się sobą i własnym rozwojem blokujecie się takim zwalaniem na KK.

Jeśli chcecie coś zmienić to zacznijcie od siebie.

Gdyby, przykładowo, KK został przez was dobrych pogan zniszczony wtedy pogaństwo zajęło by miejsce KK.

Ludzie lubią mieć kozła ofiarnego na którego można zwalać swoje błędy.

Dajcie sobie luzu, jeśli KK mieszałby w społeczeństwie tak jak mówicie to jak matkę kocham - ludzie już by go zburzyli.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze nie czas ,Ja przykładowo miałem sen Proroczy w którym Widziałem Trzy Kościoły Zrujnowane , W Zgliszczach I Spalone ,poza tym jak sięgnąć wstecz do historii kościół zawsze chciał pełnić największą władzę .

A mówił Jezus "Większy Jest Ten We Mnie (czyt. Bóg W Moim Sercu) ,Niż Ten W Świecie (czyt. Diabeł,Szatan)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dowody poproszę... imiona, nazwiska, daty

:) Super pomysł.

A kim pan jest?Co mi pan tutaj utrudnia życie łamiąc konstytucyjne prawo do wolności wyznania?

Proszę się wylegitymować.

Już to robię. :)

Kto pana przysłał?

Biskup ten i ten,o tutaj mam jego nr gg i telefon :D

Za link do forum oczywiście bóg zapłać psze księdza :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tak sobie zawsze cicho myślę, że nigdy żałować nie będę chrztu. Po prostu tkwi we mnie takie pewne przekonanie, dla mnie proste i w pewnym sensie udowodnione, że takich chrzest np.: będzie chronił dziecko. Jest to forma naznaczenia, ktoś to nazwie pieczęcią - pal licho, ale najważniejsze że chroni, póki dziecko jest małe. Nie mówię też abyśmy wszyscy chodzili się teraz chrzcić, bo nie na tym to polega. Ale pomyślcie też że KtosioCoś daje nam wtedy formę jakiejś obrony przed tym co mroczne itd.? Fakt - np.: tacy Zielonoświatkowcy nie uznają chrztu kiedy ktoś nie podejmie siego świadomie, ale nie wszystko musi być złe.

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie chodzi o żałowanie czy aprobatę. Chodzi o możliwość świadomego wyboru.

Swoją drogą chrzest obecny nie ma żadnej wartości, bo w biblii "liczy się" chrzest podjęty świadomie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I właśnie ziraya ujęła to znakomicie ,nie są istotne sakramenty św. które były ,lecz świadome nakładanie sakramentów świętych przez rodziców ,gdy chrzczą i tym podobnie swoje dzieci ,mi nie chodziło żeby zaraz występowali wszyscy z kościoła,NIE ,owszem też nie żałuję wcale swoich sakramentów,lecz warto mieć na uwadze że do wszystkiego warto podchodzić z rozsądkiem ,ponieważ prawda leży pośrodku ,i warto żeby rodzice którzy mają wielki obowiązek i dar od Boga ,byli mądrymi nauczycielami dla swoich dzici a będzie wszysytko OK. gwarantuję.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie chodzi o żałowanie czy aprobatę. Chodzi o możliwość świadomego wyboru.

Wreszcie ktoś zajarzył :D

Kobicinka jelegancko zrozumiała w czym rzecz a reszta duma i nie może,no jak to jest?

Bo nie ma w Was woli zrozumienia,jest niewola niezrozumienia :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pozwolę sobie na ostry komentarz ;P

Bo nie ma w Was woli zrozumienia,jest niewola niezrozumienia

To ty nie chcesz/nie potrafisz zrozumieć drugiej strony, bo jesteś zaślepiony swoją nienawiścią do KK ;)

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pretensje można mieć do mamy i taty i szerokości geograficznej, ale w tym to jak Szerszen pisał dobry psychlog może pomóc. A na temat dlaczego kapłani Rodzimowierców nie chcą przeprowadzać takich obrzędów może wypowie się jakiś zrzeszony Rodzimowierca, forum ezoteryczne daje anonimowość i akceptację poglądów, wiec nie ma sie czego bać. Bo gdybanie o inwigilacji i rewizjach jest tak samo prawdopodobne jak to, że im sie po prostu nie chce, albo nie są zainteresowani świadczeniem takich usług, zwłaszcza osobom, które może nie do końca są na to gotowe (patrz autor artykułu).

Edytowane przez radunia
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdy brakuje argumentów to albo próbuje się kogoś obrazić albo być obrażonym

i wmawiać nienawiść tej drugiej stronie :D

Moja nienawiść do kk to taka sama fikcja jak rozdział państwa od kościoła.

Wszędzie gdzie"propaguje nienawiść";),podaje konkrety na co się nie godzę i dlaczego

bo tego nie toleruję.Właśnie to jest "nienawiść" :D

Coraz więcej osób ma dosyć judeochrześcijaństwa ale nikt nie pyta dlaczego tak się dzieje.

To zapewne Szatan opętał tych nieochrzczonych ;) tak jest najłatwiej odpowiedzieć

albo że nienawiść.

Jeśli to wszystko co macie do powiedzenia to szkoda że nic nie macie do powiedzenia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na tym forum powinniście zrobić sobie taki temat: :D

Odpowiedzi ludzi , którzy nie zdąrzyli napisac bo zamknięty został temat :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To załóż np w dziale offtopowym.Cenimy sobie na nasyzm forum ludzi kreatywnych i z inicjatywa, a także takich z poczuciem humoru.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wreszcie ktoś zajarzył :)

Kobicinka jelegancko zrozumiała w czym rzecz a reszta duma i nie może,no jak to jest?

Bo nie ma w Was woli zrozumienia,jest niewola niezrozumienia :D

A może zwyczajnie dobór słów niewłaściwy... wiesz miałem niedawno taki przypadek, że Wiccanka bardzo chciała zrobić z Asatru Wicca tylko taka nieco inna... potem mi wytłumaczono, że chęci ma dobre ale słownictwo niewłaściwe...

Tak sobie myślę, że kładziesz nacisk na niewłaściwe słowa.

Gdy brakuje argumentów to albo próbuje się kogoś obrazić albo być obrażonym

i wmawiać nienawiść tej drugiej stronie :)

Robisz to bez ustanku w stosunku do KRK. Próbujesz ich obrażać i jesteś na nich obrażony a przynajmniej przebija to z Twoich słów

Moja nienawiść do kk to taka sama fikcja jak rozdział państwa od kościoła.

Wszędzie gdzie"propaguje nienawiść";),podaje konkrety na co się nie godzę i dlaczego

bo tego nie toleruję.Właśnie to jest "nienawiść" :D

robisz to emocjonalnym językiem, zamiast sprowadzić do suchych faktów... zresztą mam wrażenie, że jest tu stosunkowo mało osób zainteresowanych Twoimi problemami z KRK. Raczej jest to nużące i nudne. Dużo ciekawsze są Twoje artykuły o dawnej magii i wierzeniach Słowian. Sugeruję abyś się na tym skoncentrował.

Coraz więcej osób ma dosyć judeochrześcijaństwa ale nikt nie pyta dlaczego tak się dzieje.

To zapewne Szatan opętał tych nieochrzczonych ;) tak jest najłatwiej odpowiedzieć

albo że nienawiść.

Jeśli to wszystko co macie do powiedzenia to szkoda że nic nie macie do powiedzenia.

Zastanawiam się czy nas próbujesz obrazić, czy siebie... Tobie też polecam to do przemyslenia.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
To załóż np w dziale offtopowym.Cenimy sobie na nasyzm forum ludzi kreatywnych i z inicjatywa, a także takich z poczuciem humoru.

sorry, ale mnie nie potrzebne grono wielbicieli, znam swoja wartość i nie muszę nic nikomu udowadniać. Poczucie humoru mam zawsze i dystans do wszystkiego, gdyby było inaczej nie pisałabym tu ani jednego posta. A tematów nie będe zakładać, wystarczające już jest to jak napiszę w nich co uważam i wiem. Co do urywania wątków to czas pokaże, jeszcze trochę :chytry: ...

inni sami przejrzą na oczy już niedługo.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla tych, którzy bardzo chcą wystąpić z KK tu mozna pobrac wzór aktu apostazji: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5664

Coraz więcej osób ma dosyć judeochrześcijaństwa ale nikt nie pyta dlaczego tak się dzieje.

Owszem, wiele osób się nad tym zastanawia. Myslę, ze takze Kk, ktory powoli zdaje sobie sprawę, że staje się instytucją pzrestarzała i mało skuteczną. ludzie zaczynają szukac czegos nowego.

Ale to problem KK, czy mu wierni uciekną czy przyjdą nowi. To ich polityka.

Szerszeń ma rację Soczku, piszesz rewelacyjne rzeczy o Słowianach i czyta sie to przyjemnie i z zainrteresowaniem. Natomiast twoje akcje pokazywania błędów na cudzym podwórku, a dokłądniej na podwórku kk, zaczynaja byc juz męczące i nudne.

Poza tym wydaje mi się, że przyjęcie innej wiry, wejscie w nią i oddawnaie czci czy kultu innym Bogom (Bogu) w piewen sposb jest formą dechrystianizacji i odchrzczenia. I tyle.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak sobie myślę, że kładziesz nacisk na niewłaściwe słowa.

meditate.gif

Kładę nacisk nie tam gdzie trzebaa

aOOOmmmm

muszę kłaść gdzie indzieeej

ten nacisk,co go kładę źleee,najwidoczniej

Upaniszatsuuu

aOoommm ;)

przyjęcie innej wiry, wejscie w nią i oddawnaie czci czy kultu innym Bogom (Bogu) w piewen sposb jest formą dechrystianizacji

Tylko w pewien sposób nią jest.

piszesz rewelacyjne rzeczy o Słowianach i czyta sie to przyjemnie i z zainrteresowaniem.

friends.gifDzięki

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzies ty był caly dzien?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Soku, masz jakieś konkrety na temat tych "kontroli i rewizji" nasyłanych przez KK na Rodzimowierców? Bez konkretów to jest zwykłe nakręcanie sensacji

Zdecydowanie osoba ktora napisala ten artykul szukala sensacji.

Mnie zastanowiła reakcja pierwszego szamana i jakoś nie chce mi się wierzyć, że katolickie modlitwy go zniechęciły... może w jego tłumaczeniu jest też odpowiedź, dlaczego inni kapłani nie chcieli podjąć się obrzędu na tym konkretnym człowieku? ;)

Dobrze, skoro sprawa wyszla i mam cos do powiedzienia w temacie to sie wypowiem.

Ta osoba zwrocila sie wtedy do mnie.

Nie wiem czemu pisze o mnie jako szamanie ale skoro mu tak wygodnie i sensacyjniej brzmi....:)

Otorz faktycznie poczatkowo mialem zamiar skonstruowac mu odpowiedni rytual jezeli mailoby to uzyskac spokoj, jednak w miare jak ze soba korespondowalismy zaczalem zauwazac ze on chce z tego zrobic jakis wielki manifest i glownie o to w tym chodzilo jak widze.

A jak juz mi napisal o pomysle z zaproszenia telewizji na rytual to zdecydowanie stwierdzilem ze uwazam ze nie jest gotowy a ja w takim cyrku brac udzialu nie mam zamiaru.

Taka ceremonia dla mnie powinna byc czyms osobistym a kaplan/szman/nazwij-jak-to-chesz jest osoba ktora zapewnia stworzenie przestrzeni w ktorej to sie ma zadziac.

Jak widac czlowiek sobie dorobil do tego wszytkiego cala mitologie.

To taki moj przyczynek do dyskusji nad tym artykulem.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kościoły , Wiarę ,Boga i,tp .powinno się mieć w sercu /sumieniu /umyśle swoim ,a nie w budynkach zwanych kościołami ,a prawdziwa wiara powinna być  czymś żywym .,a nie żeby umysł nasz  był naszym więzieniem z jego wyobrażeniami .

 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.