Szept

Zew Księżyca

9 postów w tym temacie

Nie zostałyśmy pomyślane, jako żałosne stworzenia z rzadkimi wątłymi włoskami, zbyt słabe, by zerwać się do skoku, gonić za zdobyczą, dawać nowe życie. Kiedy życie kobiety popada w zastój lub wypełnia się nudą, to jest moment, kiedy powinna dojść do głosu jej dzika, zwierzęca strona: to czas, by dusza rozlała się szeroko jak rzeka w delcie.

Clarissa Pinkola Estees, "Biegnąca z wilkami"

My kobiety dziś możemy mówić o wolności. Mamy prawa wyborcze, równouprawnienie, zasiadamy w radach nadzorczych, jesteśmy politykami, naukowcami, lekarzami, sędziami. Możemy wybierać jak żyć, gdzie żyć. Nie obowiązują nas już pewne zakazy i nakazy, możemy same decydować o swoim majątku, cieszyć się seksem, a nawet wolną wolą. Czy aby jednak na pewno? Mimo wszystko wciąż mniej zarabiamy, a pracujemy więcej. I jakby nie patrzeć wciąż gdzieś tkwimy w schematach, co wolno, a czego nie, co wypada, a co nie. Od dziecka uczy się nas roli „kury domowej” od tego, co wpajają nam nasze mamy i babcie, a kończąc na pięknych zabawkach imitujących sprzęty domowe i uczące od najmłodszych lat pewnych ról. Nasza (nie)moc jest w nas.

Z roku na rok osiągamy coraz większe sukcesy w sferze zawodowej, ale tak naprawdę żyjemy w strachu, lęku przed odrzuceniem, samotnością, przed tym, co ludzie powiedzą. Rywalizujemy ze sobą zamiast się łączyć i odnawiać swoja moc. A przede wszystkim odcinamy się od naszych korzeni z Wielką Matka, z Ziemią. Lynn Andrews napisała: „Kobieta jest nadzieją i jeśli odkryje swą moc, może nauczyć mężczyzn, jak żyć i przynieść harmonię Ziemi.” I to prawda, bo mężczyźni nie są tak silnie związani z Ziemia i jej cyklami jak kobiety. I z cyklami księżyca, który od dłuższego czasu nas wzywa. Może, więc nadszedł czas by odpowiedzieć na jego zew.

Nadchodzi nasz czas. Czas by zerwać się do skoku, by przyjąć w siebie kobiecość. Pełną. Zachęca nas do tego tez autorka „Biegnącej z Wilkami”, książki, którą każda kobieta przeczytać powinna. "Nie bójcie się, więc badać rzeczy najgorsze, najtrudniejsze. To umocni, zahartuje, da świeże spojrzenie i sposobność do przemyślenia na nowo życia i istoty duszy".

Nasza moc tkwi głęboko w nas. Pora ją obudzić i przyjąć. W pełni, w każdym ze swych trzech aspektów, bo my kobiety niczym Księżyc, mamy swoje trzy oblicza i dwie strony, jasną i ciemną. Obudźmy, więc swoją dzikość, stańmy się waderami swego stada i domagajmy się by i nasi mężczyźni zobaczyli w nas to, co budzi zew Księżyca.

I łączmy się w kręgi, wspólnoty, siostrzane grupy, sabaty. Zakończymy rywalizacje, które prowadzą do chaosu, a zamiast tego wspólnie tańczymy przy Księżycu odnawiając w jego blasku swą moc.

Zachęcam do wspólnych przemyśleń na temat naszej kobiecości, do dzielenia się doświadczeniem i radami.

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat kobiecej mocy jest mi tak bliski, jak żaden inny.

Od dziecka, intuicyjnie skupiałam wokół siebie dziewczynki, potem dziewczyny, a teraz kobiety.

Nieświadomie tworzyłam kręgi mocy, mocy księżycowej.

Świadomie robię to od niespełna dwóch lat.

Moja przyjaciółka wybudowała magiczny dom w Zachodniopomorskiem w niezwykle energetycznym miejscu.

Zbiera się tam z mojej inicjatywy babska bohema z całej Polski.

Dajemy sobie wspólnie wsparcie, zrozumienie, siłę, niepokorne myśli....itp, itd.

Kolejną taką grupę chcę stworzyć w 3mieście. Bywam tam regularnie, więc....

Kocham być KOBIETĄ!

PozP

Edytowane przez Paradoxa
3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki dziewczyny za odzew. :buzki:

Zbliża się noc Walpurgii :oczko: Właśnie rozmawiam z Szeptem na PW. Bez kręgu się nie obędzie. Nie możemy tego przegapić.

Ściskam Was

Pardi

P.S.

Ziraya, chętnie skorzystam z pomocy.

Napiszę do Ciebie, jak odzyskam z naprawy mojego kompa. :*

Ten jest mojego męża i dostaję się do niego z doskoku (do kompa, męża mam na stałe :luzik: )

Edytowane przez Paradoxa
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślę, że to pomysł fajny. ja się wybieram na święto ognia Beltane organizowane pzrez Pogan Wroclawskich, bo to może być ciekawe. Myslę, że w tym tygodniu naapiszę propozycję utworzenia kręgow lokalnych.

Paradoxo prosilabym Ciebie o porady na pw lub gg,

Napisz mi jak to wygląda u Ciebie, a ja cos zaproponuje naszym Paniom na fb i tutaj, tak by wiecej pań to przeczytało.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

MUD GIRLS

zerknijcie :)

dla mnie wszystkie kobiety są niesamowite , bez wyjątku :) i dlatego ubolewam nad faktem,że ogromny procent kobiet nie może i najprawdopodobniej nie będzie mogło rozwinąć swojego potencjału ze względu na trudną codzienność ,środowisko itd. , czasami mam też wrażenie , że nie wyszliśmy ze średniowiecza :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na wszystkie kobiece inicjatywy jestem otwarta ! :)

składam "oficjalną" deklarację - będę uczestniczyć aktywnie ! ;) ;) :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.