diuna

Bo to zły ezoteryk był...

34 postów w tym temacie

No cóż a ja myślę że dobrze jest wiedziec o takich sprawach skoro na wszystkich forach przewijaja się ci sami ludzie i robią podobne rzeczy to dlaczego ma to nie być omawiane skoro Sosnowiczanin tam został zbanowany permanentnie za postawienie złej diagnozy ? nie rozumiem tego? czy to jakas konspiracja na tym forum czy co? w końcu chyba bezpodstawnie tego nie otrzymał??? To cos jak zmowa milczenia?

Edytowane przez diuna
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Conajmniej dziwnie się tutaj robi :/

Oto info jakie dostaje się za wiarygodne informacje

które maja uchronić ludzi przed róznymi sytuacjami ale widze że zarówno w realnym świecie jak i na forach internetowych panuje tylko bezduszny system

w związku ze złamaniem regulaminu naszego forum w pkt. 7. W postach, wpisach w profilu oraz w sygnaturze zabrania się;

a) Obrażania innych Użytkowników forum EzoDar.pl oraz osób publicznych.

b) Publikowania niesprawdzonych i nieuzasadnionych zarzutów wobec innych Użytkowników.

w związku z tym dostajesz warana, za powielanie nie sprawdzonych informacji na temat użytkownika naszego forum Sosnowiczana.

Pozdrawiam

Kuanan

Tak dziwnie skoro za coś takiego jak napisanie o zaistniałym fakcie i sprawdzonym dostaje sie upomnienie!

Edytowane przez diuna
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znamy sprawy i nie wiemy na ile były to fałszywe oskarżenia na ile nie. Poza tym wybacz, ale osoba, która zamiast udac się do lekarza woli diagnozy uzytkowników for ezotrycznych to mzoe miec pretensje tylko do siebie, a nie do diagnozującego.

Sosna na naszym forum pojawia sie sporadycznie i nie bylo dotychczas skarg na niego. Nie zlamał tez regulaminu forum, a nie ma w nim nic o błędnyhc diagnozach ezoterycznych.

A na jakiej podstawie otzrymał bana na innym forum, to już nie nam osądzać. U nas jest taki a nie inny regulamin, który w tej chwili łamiesz po raz drugi. Jeśli uważasz, że Sosna jest oszustem zgłos to do odpowiednich organów.

Pozdrawiam.

I proszę o zakończenie offtopa, w przeciwnym razie zamknę temat i polecą kolejne warany, jak coś to zainteresowani na pw prosze pzrenieśc dyskusje presonalne.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli ktos podaje się za niewiadomo jakiego eksperta to ludzie mu ufają, ale to właśnie weryfikuje takich "ekspertów" i magików- uzdrawiaczy, więc nie wiem w czym problem?

Moze w tym że należy do wzajemnej grupy wspierania ?Nie chodzi mi o łamanie regulaminu tylko o to że chyba bez podstawnie ta sytuacja nie zaistniała gdzieś tam ?

Edytowane przez diuna
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytanie proste - Czy Ci zaszkodził personalnie? Jeśli tak - prosimy o dowody, rozpatrzymy.

Sosnowiczanin nie ma tu żadnego lobby a ban na jednym forum, nie implikuje bana na innym (swoją drogą wtedy przykładowo mnie tu nie powinno być).

Jeśli znajdzie się tu osoba pokrzywdzona przez Sosnowiczanina i przedstawi dowody - będziemy mogli je rozważyć.

Na razie wiemy, że moderatorzy na innym forum coś rozważyli. Poza komentarzem zewnętrznym nie mamy żadnej dokumentacji a skazywanie zaoczne nie należy do dobrych obyczajów.

4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zrobiło się małe zamieszanie. źle przeczytałem pewne info na gg i przeczytałem słowo "zrosła" zamiast "rozrosła",

w związku z czym wydedukowałem że czakry mogą pękać. sory za wprowadzanie w błąd.

badania nad tym miejscem mocy, a także innymi, będą kontynuowane w swoim czasie.

wszelkie uwagi co do mojej prywatnej osoby, sugeruję pisać na gg, chyba że ktoś nie ma życia osobistego

i naprawdę bardzo musi plotkować na temat cudzych wypadków.

Pozdrawiam.

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli ktos podaje się za niewiadomo jakiego eksperta to ludzie mu ufają, ale to właśnie weryfikuje takich "ekspertów" i magików- uzdrawiaczy, więc nie wiem w czym problem?

Moze w tym że należy do wzajemnej grupy wspierania ?Nie chodzi mi o łamanie regulaminu tylko o to że chyba bez podstawnie ta sytuacja nie zaistniała gdzieś tam ?

A skad wiesz ze bana dostal slusznie? Skad wiesz ze osoba ktora diagnozowal mowi prawde? Byc moze to osoba ktora go nie lubi i stara sie mu zaszkodzic? Tak sie sklada, ze duzej grupie ludzi pomogl, ludzi ktorzy sie znaja a nie osobie ktora wpisala dwa posty i szaleje by zniszczyc jego dobre imie:) Co Ty rowniez starasz sie robic i przenosic na to forum. Eh, opamietajcie sie w koncu z bezpodstawnymi oskarzeniami!

zrobiło się małe zamieszanie. źle przeczytałem pewne info na gg i przeczytałem słowo "zrosła" zamiast "rozrosła",

w związku z czym wydedukowałem że czakry mogą pękać. sory za wprowadzanie w błąd.

badania nad tym miejscem mocy, a także innymi, będą kontynuowane w swoim czasie.

wszelkie uwagi co do mojej prywatnej osoby, sugeruję pisać na gg, chyba że ktoś nie ma życia osobistego

i naprawdę bardzo musi plotkować na temat cudzych wypadków.

Pozdrawiam.

Sosna, poza tym ze starasz sie pomagac w miare mozliwosci ludziom, to jestes tylko czlowiekiem a nie Bogiem i masz prawo popelnic blad, bo kto z nas ich nie popelnia? Niech podniesie reke :D Ja ich popelniam mase na codzien.Ale to nie upowaznia innych, by biegali za Toba po wszystkich forach i pluli Ci pod nogi, bo takie zachowanie wrecz smierdzi intryga i szkodzeniem Ci celowo:)

Edytowane przez Jurema
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mylić się i błądzić jest rzeczą ludzką, nawet specjalisci tacy jak lekarze popełniiają błędy.

Swego czasu na forum szamańskim Shamanika pojawił się świetny temat "Oj, jak mi nie poszlo" http://forum.shamanika.pl/praktyka-f43/o-jak-mi-nie-poszloooooooo-t774.html

W tym temacie autorzy postow, wspanaili ludzie, szamani, uzdrowiciele i ci którzy rozpoczynają praktykę opowiedzieli o swoich blędach w praktyce. błedach, wpadkach itd, Na tym też się uczymy i czzasem nie da się tego uniknąć. Nikt tam nikogo za to nie banował, a ja uważam, że te osoby staly się bardziej realne i rzeczywiste.

Sosna też. Pomylil się, i cóż z tego? Czy poza złą diagnozą zrobił komuś krzywdę? Chyba nie, bo inaczej taka oosba nie robilaby dymu na forum i nie próbowała zniszczyć kogoś.

Ja bym tez chciala zwrocic uwagę na inną rzecz. Mianowcie często bywa tak, że w pracy z tzw rozwojem duchowym, często w drugiej osobie porusza się sprawy i rzeczy, które taka osoba skrywa glęboko w sobie. Wychodza na jaw prawdy, ktore ciężko jest zaakceptować, bo prawdę o sobie najtrudniej przyjąć. A, że nawet pzred sobą do wielu rzeczy nie lubimy się przyznawać, za to we krwi mamy zrzucanie odpowiedzialności jak najdalej od siebie, to i szukamy kogoś winnych. Najczęsciej lekarz jest zly, psycholog się nie zna, uzdrowiciel to naciągacz, oszust. Tylko my biedni skrzywdzeni, poszkodowani i pozzostawieni sami sobie.

Ale prawda jest taka, że sami sobie jesteśmy winni. Pora wziąć za siebei odpowiedzialność. Bo dokonując jakis wyborow musimy się liczyc z konesekwencjami. Jesli szukamy diagnozy stanu swego zdrowia czy ducha na forach internetowych to liczmy się z tym, że po drugiej stronie kabla mogą być osoby, które tylko duzo mówią co moga, a nie są specjalistami. Jesli nie dbamy o zdrowie i bagatelizujemy sygnały od organizmu, a kiedy się wali i pali to sorry, ale nie wymagajmy już cudow od lekarzy i uzdrowicieli, bo pewnych rzeczy nawet anioly nie pzreskocza i to też będzie konsekwencja naszych wyborow a nie zlej woli innych. I zawsze tzreba się liczyc z błedem w sztuce, bo nieomylnych nie ma nawet wśród profesjonalistow.

Zniszczyc komuś życie, zepsuc opinię, dokuczyć i utrudnić życie nie jest trudno. Przyznać się, pzred sobą, że sami ponosimy odpowiedzialność za coś, dużo trudniej.

Więc może zastanówmy się czasem zanim obrzucimy innych błotem.

Oczywiście o oszutów i naciągaczy w żadnej branzy nie trudno, ale zanim kogoś oskarzymy dowiedzmy się czegoś o tej osobie, porozmawiajmy z nia na pw, a nie róbmy publiczny lincz w miejscu gdzie każdy wszystko wie najlepiej.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przytocze slowa, swojego przyjaciela i nauczyciela z Urugwaju, zrobilam to juz raz na ezoforum, wkleje i tutaj:

Jeden znajomy czarownik (naprawde czarownik z jednego plemienia) zapytal sie mnie, dlaczego Ty, a czesto i inni ludzie, czekalas tak dlugo zanim zaczelas szukac pomocy? Zanim trafilas do mnie?

Jesli komus cos dolega, to natychmiast idzie do lekarza. Jesli masz w domu awarie, to dzwonisz po elektryka, hydraulika, adwokata. Jak to sie dzieje, ze czesto latami ociagalas sie z szukaniem pomocy u takich jak my?

Juz dawno byloby po wszystkich Twoich problemach. Tak przynajmniej wierze.

Ten moj znajomy poda taki przyklad, ze jesli biegasz po lesie i nagle wbijesz sobie w naga stope kolec, ktory utrudni Ci bieganie, to puki go nie wyjmiesz, nie dasz rady swobodnie biegac. To samo jest z nami, czesto dopuszczamy niejako do rozchodzacej sie po calym ciele gangreny, a potem chcemy aby za jednym zamachem wyleczone zostaly WSZYSTKIE nasze rany i blizny i urazy, ktore zaniedbywalismy przez lata. Jesli ktos ma wypadek i zamie noge, to wymaga to czasu aby taka noga sie zrosla. A jesli przez lata nikt sie nie martwil tym aby ta noga zrosla sie prawidlowo, to skrzywil sie nam caly kregoslup, caly szkielet.

Nie mozemy tego wyprostowac ot tak, wypowiadajac jedynie zaklecie.

Wiec tak jak nadmienil Szept, nie winimy innych za swoje brudy, ktore pielegnujemy starannie cale zycie, a potem oczekujemy by ktos za dotknieciem "czarodziejskiej rozdzki" usunol to w jednej chwili, a gdy oczekiwania nie sa takie jak sie spodziewamy to na kogos zrzucamy cale zlo i szukamy winnych, bo tak poprostu najprosciej:)

Edytowane przez Jurema
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się jeszcze zastanawiam nad tym kto powiedział i ocenił, że diagnoza Sosny była zła. Wie ktoś może? :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bahama na ten temat powinien wypowiedzieć się sam Sosna...

Zresztą napisał tu coś o pękających czakrach jako błędnym wniosku po pomyłce w czytaniu...

mnie tez kiedyś wyklęli za użycie skrótu myślowego, którego nie zrozumieli... bana nie było, za to afera tak

swoją drogą zastanawiam się nad zasadnością postu diuny, skoro bany nie przechodzą na inne fora... więc po co to? By siać ferment? Jeśli chęć wiedzy, to można to załatwić przez PM zamiast siać ferment...

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie także swojego czasu obrzucano błotem ,ponieważ byłem oceniany z niewłaściwej perspektywy ,mimmo że pragnąłem tylko pomagać ,ale ja nie o tym ,nie ważne już ,istotne natomiast jest to że chociaż na wszystko jest odpowiednia pora i czas ,to człowiek dzisiejszy zamiast powoli posuwać się w swoim rozwoju i zgłębiać stopniowo daną dziedzinę wiedzy ,to chciałby to przyśpieszyć,i w efekcie czego jego rozwój zaczyna przebiegać nierównomiernie powodując chaos w psychice.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się jeszcze zastanawiam nad tym kto powiedział i ocenił, że diagnoza Sosny była zła. Wie ktoś może? :)

Sluszna uwaga

bahama na ten temat powinien wypowiedzieć się sam Sosna...

Zresztą napisał tu coś o pękających czakrach jako błędnym wniosku po pomyłce w czytaniu...

mnie tez kiedyś wyklęli za użycie skrótu myślowego, którego nie zrozumieli... bana nie było, za to afera tak

swoją drogą zastanawiam się nad zasadnością postu diuny, skoro bany nie przechodzą na inne fora... więc po co to? By siać ferment? Jeśli chęć wiedzy, to można to załatwić przez PM zamiast siać ferment...

Diuna pewnie chciala ostzrec naszych forowiczow przed zlymi diagnozami, ale faktycznie warto czasem przyjrzec się sprawie niż być nadgorliwym.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale ta wypowiedź o tej pomyłce został przeniesiona z innego tematu O_O

nie wiem czemu miesza się te dwie sprawy.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No cóż- mogę tylko jeszcze powiedzieć: Sosna, jest takie wyśmienite przysłowie "psy szczekają -karawana jedzie dalej". W sam raz mi tu pasuje :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pomylic sie moze kazdy, kwestia - jak czesto sie to zdarza

a fakt, ze niekoniecznie ci, ktorzy robili "kontr-diagnoze" musieli miec racje

"nie razbieriosz"

za to warto wyciagnac nauke na przyszlosc

dlatego lepiej pracowac z osobami>=18 lat, uniknie sie komentarza typu "naciaganie" albo jesli mlodsze - to za zgoda rodzicow, szczegolnie, jesli to ma kosztowac (nawet drobne kwoty) - to dla wlasnego bezpieczenstwa/dobrego imienia

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ale ta wypowiedź o tej pomyłce został przeniesiona z innego tematu O_O

nie wiem czemu miesza się te dwie sprawy.

Nie wiesz po co? Po to żeby nadzorcy i stado mieli o czym jazgotać, zawsze mają temat do nagonki i coś się dzieje, chcą być lepsi od TVN-u jak im oglądalność spada.

Ja to już zapomniałam o tym incydencie z dn.5 marca ale jak widać są tacy co bardzo to biorą do siebie, może oglądają siebie przez pryzmat Ciebie i dlatego tak lubią nakręcać takie sprawy.

Jeśli o mnie chodzi to życzę Ci jak najlepiej, a jeśli masz jakiekolwiek możliwości to wykorzystuj je tylko w realnym świecie a diagnozy internetowe pozostaw ludziom takim jak na tych forach.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sosna temat został wyodrębniony z innego watku gdzie robił się offtop i dalam go w calości, wiec nie łaczylam nic z innych tematow. moze nie pamietasz, ze coiś takiego napisales.

Diuna temat powstal nie by drążyć sprawe Sosnowiczanina ale po to by poruszyć ciekawą kwestie oceny osob zajmujacych się ezoteryka, kiedy diagnoza, opinia, rada czy metoda po fakcie nie odpowiada klientowi, a także o tym, że czasem sie mylimy, jak to ludzie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dlatego lepiej pracowac z osobami>=18 lat, uniknie sie komentarza typu "naciaganie" albo jesli mlodsze - to za zgoda rodzicow, szczegolnie, jesli to ma kosztowac (nawet drobne kwoty) - to dla wlasnego bezpieczenstwa/dobrego imienia

Im starszy, tym ciekawsze rzeczy potrafi człowiek wykombinować. :>

Tutaj nie tyle chodzi o wiek, co o poznanie osoby z którą się pracuje.

Chociaż to kwestia jak kto do tego podchodzi. :D

Nie wiesz po co? Po to żeby nadzorcy i stado mieli o czym jazgotać, zawsze mają temat do nagonki i coś się dzieje, chcą być lepsi od TVN-u jak im oglądalność spada.

Ja to już zapomniałam o tym incydencie z dn.5 marca ale jak widać są tacy co bardzo to biorą do siebie, może oglądają siebie przez pryzmat Ciebie i dlatego tak lubią nakręcać takie sprawy.

Dziękujemy za jakże piękną ocenę nas - godnych pożałowania istot.

Chciałem tylko przypomnieć, że to Ty Diuno całą sprawę nakręciłaś. :>

Super też, że potrafisz powiedzieć co kto lubi robić po przeczytaniu paru postów, jest to niesamowicie ciekawy dar.

Czy potrafisz powiedzieć z tego postu, jak wielką przykrość sprawiła mi twoja wypowiedź? :)

Make love, not war~

4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Im starszy' date=' tym ciekawsze rzeczy potrafi człowiek wykombinować. :>

[/quote']

;) nie wiem, o moj wiek Ci chodzi?

:p

Tutaj nie tyle chodzi o wiek, co o poznanie osoby z którą się pracuje.

sosna zaproponowal (wg komunikatu modkow) "leczenie za pieniadze"

oferujac uslugi pelnoletnim zabezpieczasz sie przed posadzeniem o wykorzystanie/naciaganie naiwnego nieletniego - to taki dodatkowy argument dla czepiajacych sie

i to mialam na mysli

(choc, oczywiscie "naciagnac" mozna kazdego)

czyli, zeby sie samemu zabezpieczac w swojej dzialalnosci - unikac mozliwosci takich pulapek/posadzen

a poznawanie, wspolpraca czy pomoc - to co innego, niekoniecznie trzeba tworzyc bariere wieku - raczej tego, co kto ma w glowie

Edytowane przez Bagheera
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ale jak widać są tacy co bardzo to biorą do siebie, może oglądają siebie przez pryzmat Ciebie i dlatego tak lubią nakręcać takie sprawy.
.

Dokładnie ze mną tak jest od dłuższego czasu ,w domu i najbliższym otoczeniu ,to nieraz aż jestem wyczerpany z nerwów ,ponieważ na siłę wszyscy Prawie !chcą mi wmówić uczucia których nie posiadam i zrobić ze mnie wariata .

Ktoś tu poruszył rzecz bardzo ważną ,być może właśnie w tym, jest problem że niejeden jest źle,niewłaściwie oceniany.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mistyk z tego co pamiętam to sam oberwałeś upomnienie (czy warana jak to nazywacie) za to że napisałeś posta na ten "wielce drażliwy temat wiadomo o kim " hehehehe zabrzmiało conajmniej jak z Harry Potera, i wskazałeś na drugi dzień o tym co sie dzieje na innym forum. Nie wiem gdzie jest ten post , w którym temacie , pewnie juz jakiś nadgorliwy nadzorca wykasował, ale taka ich rola w teatrzyku marionetek. Skoro takiś łoświcony to przestań w końcu sobie ciągle pobłażać i zajmować się innymi, daj ludziom żyć swoim tempem, a sam zajmij się sobą i to co istotne dla Ciebie bez udziału przypadkowych ludzi, bo i tak świata nie zmienisz , a ogień to już dawno temu przyniósł Prometeusz więc nie musisz się tym martwić.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Diuna prosiłabym o trzymanie sie regulaminu i nie prowokowanie, a takkie rozmowy z Mistykiem przenieś na pw

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja chciałabym żeby moich postów z innego tematu nie wykorzystywać do otwierania nowego tematu na zasadzie socjomanipulacji stadem. Chcę tu zaznaczyć że nie jestem autorem tego tematu i wcale nie jest to w porządku, że w ten sposób prowadzicie rozgrywki na własnym podwórku. Każdy czyta i widzi, a to że piszą najczęściej Ci co schlebiają bo sami nie mają własnego zdania to już inna bajka. Świadczy to tylko o poziomie tegoż forum oraz ludziach którzy je organizują, jak zresztą nie tylko ja to zauważyłam, nie prowokujcie to i Was nie będą.

Edytowane przez diuna
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Diuno więc na przyszlość sama zakładaj tematy a nie rób offtopów w innych. Praktyką for jest wydzielanie offtopów jako osobnych tematów, jeśli offtop takim się stanie. I bądź tak dobra i nie zaczynaj kolejnego offtopu. Jeśli masz uwagi odnośnie sposobu działania anszego forum opisz je w dziale skarg. i nie obawiaj się, nie mamy w zwyczaju usuwac niewygodnych postow i niepochlebnych opinii.

I jeszcze małe wyjasnienie: kilak postów i tematów z ostatnich 2 dni mogło zniknac z uwagi na pewne problemy techniczne, jednak nie stoi nic na przeszkodzie by w stosownym dziale napisac co się w forum nie podoba i dlaczego. Jesteśmy na to otwarci, bo chcemy by to miejsce było dla Użytkownikow i jeśli coś się dzieje nie tak, postaramy się zareagowwac i zmienić to na lepsze. konstruktywna krytyka nie jest zła.

Ale podkreślam - jest od tego stosowny dział, wiec nie produkujmy bez potzreby kolejnych offtopów.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja chciałabym żeby moich postów z innego tematu nie wykorzystywać do otwierania nowego tematu na zasadzie socjomanipulacji stadem. Chcę tu zaznaczyć że nie jestem autorem tego tematu i wcale nie jest to w porządku, że w ten sposób prowadzicie rozgrywki na własnym podwórku. Każdy czyta i widzi, a to że piszą najczęściej Ci co schlebiają bo sami nie mają własnego zdania to już inna bajka. Świadczy to tylko o poziomie tegoż forum oraz ludziach którzy je organizują, jak zresztą nie tylko ja to zauważyłam, nie prowokujcie to i Was nie będą.

Tylko dlatego, ze nikt Ci nie przyklasnol, gdyz bezpodstawnie oczerniasz jednego z naszych kolegow, nie upowaznia Cie do ublizania innym forumowiczom i nazywania nas "marionetkami". Jedyne co robisz, to starasz sie obrazac innych, wiec zastanawia mnie jaki jest cel Twoich postow? bo jak nie tylko ja zauwazylam, starasz sie wprowadzic zamieszanie, a to forum o tematyce ezoterycznej a nie kolo gospodyn wiejskich.

3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.