Asus

Nowa książka - "Wicca" Agnieszki Mojmiry Antonik

2 posty w tym temacie

ksi%C4%85%C5%BCka-ok%C5%82adka-przednia.jpg

Poniżej wklejam recenzję książki Mojmiry, inicjowanej wiccanki, i mojej serdecznej przyjaciółki. Wysmarowąłem ją , recenzję znaczy, jakiś czas temu na moim blogu Cityspirits - szczerze polecam!

Mam właśnie w garści pachnącą jeszcze farbą drukarską książkę „Wicca. Religia czarownic dla tych, którzy chcą wiedzieć i zrobić pierwszy krok, by doświadczyć”. To dzieło mojej serdecznej przyjaciółki Mojmiry, czarownicy, inicjowanej wiccanki. Choć oczywiście religia czarownic to nie moja ścieżka, przeczytałem książkę Mojmiry z wielkim zainteresowaniem. Od wielu lat we Wrocławiu razem organizowaliśmy międzyścieżkowe rytuały celebrujące zmiany w kole roku, integrowaliśmy zróżnicowane środowisko wrocławskich pogan. Wiele doświadczeń, przeżyć i praktycznych porad, wynikających ze spędzonych razem w zgodzie lat, które autorka umieściła w swojej publikacji, tworzą niesamowity, prawdziwy i namacalny klimat tej książki.

Mojmira pisze prostym, czytelnym dla każdego językiem. Bez „ezonadęcia” i fanfaronady. Czyta się wspaniale, tym bardziej że książka tryska humorem i pozytywną energią – tak samo jak Mojmira. To chyba pierwsza publikacja polskiej autorki, która pokazuje jaką wicca jest, o co chodzi z inicjacją, i jak to wszystko wygląda na naszym słowiańskim podwórku. Rozdział po rozdziale tłumaczy o co z tym całym współczesnym czarownictwem chodzi. A przede wszystkim pisze tak, jak najlepiej jest pisać o duchowości – ze swojego punktu widzenia, nie uzurpując sobie prawa do prawdy objawionej.

Podążając inną ścieżką, która z wicca ma tylko kilka elementów wspólnych, oczywiście nie mogę przyjąć wszystkiego, o czym pisze Mojmira, za swoje. Ale te kilka punktów stycznych, wspólnych dla wszystkich ścieżek pogańskich, zawsze wystarczało, byśmy potrafili organizować i wspólnie przeżywać eklektyczne rytuały. Dlatego polecam ta książkę nie tylko tym, którzy są zainteresowani wicca i czują zew bogów tej religii, choć ci wyniosą z lektury najwięcej. Po tą pozycję powinni sięgnąć także ci, którzy chcą się dowiedzieć czegoś prawdziwego o tej popularnej i szybko rozwijającej się religii czarownic.

Na koniec oddam głos samej autorce:

„Wicca to religia dla myślących i chcących, dla ludzi, którzy wiedzą, czego chcą od życia, a jeśli nie wiedzą, to przynajmniej nie boją się uparcie dążyć do odnalezienia odpowiedzi na to pytanie. Wicca to religia dla kochających życie, dla pasjonatów, dla ludzi zakochanych, ale i dla tych, którzy właśnie tej pasji, miłości i radosnego uniesienia szukają. Wicca to religia, która pomaga odnaleźć siebie, ponownie nawiązać związek z naturą i jej cyklem, ożywić zaspaną duchowość i poznać ludzi, którzy nie obawiają się być niepowtarzalnymi i szczęśliwymi.” (fragment książki)

Mojmira, gratulacje! :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Asus, dodaję ją do lity oczekujących na jakies trzecie miejsce, czyli kupie dość szybko :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.