Szept

DRAPIEŻCA - Mężczyzna z mroku

13 postów w tym temacie

Nocny drapieżca to mroczny mężczyzna (mężczyźni) zamieszkały w psychice każdej kobiety. Jest on konkretną niezaprzeczalną mocą.

Mężczyzna w ciemności pojawia się w snach, jako morderca, gwałciciel, wampir, rabuś w ciemnym zaułku, taki sen mówi kobiecie w jak trudnym znajduje się położeniu. Jest to moment, kiedy nasze wnętrze przypomina o sobie a ten drapieżca chce nas zniewolić.

To sygnał do pobudki. Mówi: dzieje się coś złego w otaczającym świecie, życiu osobistym, w naszej cywilizacji.

Mówi też ze świat wewnętrzny zaczyna się wdzierać w podstawy życia duchowego. Może pokazać, ze coś nas chce stopować. Groźba mężczyzny z mroku jest przestroga dla nas, że jeśli nie będziemy strzegły swych skarbów to nam je odbiorą.

To są bardzo ważne sny, bo pomagają oczyścić życie z elementów negatywnych.

(Opracowane na podstawie książki „Biegnąca z Wilkami” P. Estes)

koszmar_z_ulicy_wiazow_screen2.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak ,i warto aby tzw. prawdziwi mężczyżni w których jest za dużo Męskiej Połowy w psychice ,i Kobiety które nie poznały swojej Męskiej części psychiki wzięli sobie te słowa na poważnie.

To obrazek z filmu "Koszmar Z ulicy Wiązów" główny aktor Freddy Krueger w tym horrorze trafnie oddaje obraz drugiej ,mrocznej ,nieakceptowanej,stłumionej bo mrocznej ,ciemnej części swojej psyche , osobowości,

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zaś wg. jungisty mówi: wypierasz ze swojego wnętrza takie cechy jak siła, zdecydowanie, gniew, i parę innych.

czyli po prostu Cień :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mężczyzna w ciemności pojawia się w snach, jako morderca, gwałciciel, wampir, rabuś w ciemnym zaułku, taki sen mówi kobiecie w jak trudnym znajduje się położeniu. Jest to moment, kiedy nasze wnętrze przypomina o sobie a ten drapieżca chce nas zniewolić

:0

- mial ktos z Was takie sny?

moze jest nie kazdy ma je w takiej postaci (ale o tym samym znaczeniu), np.u niektorych jest "On" zastepowany innymi symbolami..?

a jak to jest u panow - Pani-Przemoc?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja patrzę w takim wypadku na to w jakim momencie mego życia sie pojawia mroczny mężczyzna. Inaczej nieco wyglądaly sny z wypieraniem wewnętrznej siły i mocy, a inaczej w chwilach kiedy faktycznie coś się działo.

Baghee u mnie bardzo często przybierał postac wampira, ale nie jak z taniego horroru, :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

chyba duzo przede mna ;)

nie mam takich snow, zero horrorow czy meczacych panow

choc przykre sny, owszem bywaja - ale w innym sensie - takie metne, czasem nieco dolujace

dlatego pytalam, czy jest mozliwe, ze to wystepuje w innej postaci

Edytowane przez Bagheera
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście, ze tak. ja swoich snów też nie nazwe horrorem, aczkolwiek nie bywaja przyjemne. Niektore. Ja sobie zwykle dopasowuję sen do pewnych schematów, do drapieżcy też mozna dopaspwac

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z "tym" powinno/jest zwiazane uczucie strachu/zaszczucia/poczucia zagrozenia/zniewolenia ?

takie odczucia sa sygnalem?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, jak chcesz napisz do mnie na gg opowiem ci jak wyglądal moj sen. Inny a tak charakterystyczny.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziekuje :bukiet: - tak sie "na wszelki wypadek" dopytuje

moje sny sa glownie meczace - zwykle historie jak uciekajace pociagi czy brak biletu, ale bez trupow, gwaltow i poczucia strachu

ale dobrze wiedziec - bardzo dziekuje za wzmianke/temat

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiesz, pol zycia codziennie dojezdzalam pociagiem, wiec nie przeszlo bez echa...

aczkolwiek inne znaczenie tez ma, ktore srednio mi sie podoba - ale coz

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.