Gość Sok ze skał

Skansen Wikingów w Wolinie

1 post w tym temacie

"Nieznani sprawcy podpalili w nocy skansen wikingów w Wolinie. W ogniu stanęła jedna z chat

- Wyglądało to naprawdę przerażająco – mówi Wojciech Celiński, z Centrum Słowian i Wikingów Wolin-Jomsborg-Vineta. – Całą noc nie spaliśmy, strażacy walczyli z ogniem, dogaszali to. Dzisiaj od rana na miejscu była policja, która kontynuowała dochodzenie. Niestety ponieśliśmy ogromne straty. W chacie, która spłonęła, było mnóstwo sprzętu: 12 kamizelek, wartych po 500 złotych każda, wyposażenia łodzi, narzędzia.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sylwetki sprawców zarejestrował monitoring. Nie udało się ich jeszcze złapać. Policjanci z Wolina zapewniają, że nagrania analizowane będą w niedzielę od samego rana. Twierdzą, że nie mają jeszcze śladów, które jednoznacznie mogłyby wytypować sprawców.

Strażacy mówią, że akcja była bardzo niebezpieczna. Mogło dojść do całkowitego spalenia wizytówki Wolina.

- Zgłoszenie dostaliśmy około 22:05 – mówi Daniel Kowaliński, rzecznik kamieńskiej straży pożarnej. – Poinformowano nas, że płonie jedna chata. Ponieważ wszystko kryte jest strzechą, a dawniej w ten sposób znikały całe osady dyspozytor wysłał na miejsce sześć jednostek. Pierwsze zjawiły się z Wolina. Jedna z nich od razu zabrała się za gaszenie ognia, wykorzystały trzy linie gaśnicze. Druga zajęła się organizacją zaopatrzenia w wodę. Przy uruchomionych trzech liniach starczy jej zaledwie na kilka minut. Całe szczęście sprawnie im poszło. Gdy dojechały kolejne samochody ogień był już opanowany. Jeszcze rano dogaszaliśmy zgliszcza i zabezpieczaliśmy to miejsce.

Kowaliński twierdzi, że tej nocy sprzyjało im szczęście. Po pierwsze płonęła skrajna chata, nie żadne ze środka skansenu. Szczęście w nieszczęściu, rozprzestrzenianiu się ognia w stronę kolejnych chat przeszkadzał wiatr spychający płonienie w odwrotnym kierunku.

- Gdyby było trochę cieplej, a wiatr wiałby w innym kierunku skansenu mogłoby już nie być – mówi. – Straty są ogromne. Co prawda ściany doszczętnie nie spłonęły, ale wewnątrz był sprzęt wart ponad sto tysięcy złotych. Na szczęście nikomu nic się w tym pożarze nie stało."

Najbardziej zastanawia mnie sformowanie"nieznani sprawcy"...

nieznani czyli nie złapani tak?Yhm,dobrze...

a kto najbardziej nienawidzi pogan?Kto promuje kryptofaszyzm?

Komu od wieków przeszkadza pogaństwo?Kto od zawsze niszczył kulturę pogan w Europie(ale nie tylko)?

W jaki sposób to robił?Kto do dziś dnia urządza festyny i imprezy

na których inscenizuje się(?)niszczenie symboli pogańskich?No właśnie.

Każdy niech sobie sam skojarzy fakty i doda dwa do dwóch,dla mnie sprawa jest jasna.

Po metodach działania można jednoznacznie skojarzyć sprawców.

Trudno podejrzewać pogan o niszczenie własnej tożsamości ale ja znam doskonale takich

którzy najchętniej wymazali by pogan ogniem i mieczem z historii świata

i nawet mam ich księgi w których o tym piszą z dumą.

Tolerancja k00rwa...efekty tolerancji można pooglądać tutaj

http://www.e-wolin.pl/wolinskie-aktualnosci/129-plonie-skansen-wikingow-

Misja II k00rwa,MISJA!!!!...

No wk00rwiłem się dziś kompleksowo...ZERO TOLERANCJI

http://www.rbi.webd.pl/phpBB/viewtopic.php?t=10180

http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/frontpage

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.