Niebianski Goniec

Reinkarnacja - Debata

82 postów w tym temacie

Jakie jest Wasze stanowisko na temat reinkarnacji :) ??

Czy wierzycie w życie po życiu ??

Jeśli tak, to czy macie jakieś dowody na potwierdzenie ??

Gorąco zapraszam do udzielania się w temacie oraz liczę, że rozwinie się ekscytujaca rozmowa. Pokój z Wami.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uważam że reinkarnacji niema to jest pułapka w której człowiek usprawiedliwia się za swe złe czyny gdyż myśląc że poprawi je w następnym życiu które Bóg mu da

Edytowane przez renia
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. osobiscie znam ludzi, ktorzy wlasnie w ten sposob usprawiedliwiaja swe gorsze uczynki.

2. nie twierdze jednak, ze reinkarnacja nie istnieje. mam na to zbyt wiele osobistych dowodow.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uważam, ze jest, ale nie jest susprawiedliwieniem zlych czynów, a doświadczaniem różnych rzeczy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jakich rzeczy ?? bo nierozumiem

możesz podać przykłady szept?? co masz na myśli

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

raz jestes biedna raz bogata, raz chlopiec raz dziewczynka, itd

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

raz jestes biedna raz bogata, raz chlopiec raz dziewczynka, itd

O fortuna kołem się toczy :) aczkolwiek powątpiewam by miało to zastosowanie co do reinkarnacji, bo i jaką mamy pewność?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jaką mamy pewnośc ze tak nie jest? To kwestia wiary. Jeden wierzy w Absolut, drugi w Jezusa, trzeci w Bogów z Asgardu, czwarty jst Buddystą itd.

Ja wierzę w coś i przyjmuje to za prawdę. Nie interesuje mnie w co wierzą lub nie wierzą inni.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jaką mamy pewnośc ze tak nie jest? To kwestia wiary. Jeden wierzy w Absolut, drugi w Jezusa, trzeci w Bogów z Asgardu, czwarty jst Buddystą itd.

Ja wierzę w coś i przyjmuje to za prawdę. Nie interesuje mnie w co wierzą lub nie wierzą inni.

Skoro to jest pewne prawo to nie jest tylko kwestia wiary, raczej coś oczywistego, co da się udowodnić. Proszę udowodnij.

Jeżeli jest to fikcją, dasz w to wiarę? oraz czy każda inną wymyśloną rzecz obrałabyś za prawdę?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie reinkarnacja jest sprawą dosyć oczywistą. Hmmm pamiętam swoje poprzednie wcielenia. Nie wszystkie i nie całe ale kilka, fragmentarycznie owszem.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gońcu, ja wierze i mi to wystarczy. Nie mam ani ochoty ani potrzeby udowadniania czegokolwiek.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla mnie reinkarnacja jest sprawą dosyć oczywistą. Hmmm pamiętam swoje poprzednie wcielenia. Nie wszystkie i nie całe ale kilka, fragmentarycznie owszem.

Jak taka oczywista to dlaczego tylko pamiętasz parę wcieleń i jakieś ich skrawki? Skąd ta pewność że to w ogóle wcielenia, a nie na przykład wytwór własnej wyobraźni?

Gońcu, ja wierze i mi to wystarczy. Nie mam ani ochoty ani potrzeby udowadniania czegokolwiek.

Tajemniczy Szepcie ;) proszę ponownie podziel się swoją wiedzą na ten temat, może ktoś jeszcze skorzysta?

Któż chce wierzyć w słowa bez pokrycia? Czy widziałaś bank w którym daje się komuś kredyt bez żadnych dokumentów, zupełnie bez niczego, ot tak na słowo? Potrzeba jakiś dowodów, których naturalnie szuka nie jedna osoba tutaj na forum.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gońcu na tym polega wiara.

Czy potrzebujesz dowodów, żeby wierzyć w Boga/absolut/miłość czy cokolwiek innego?

Kiedy człowiek w coś wierzy - żyje tym - nie potrzebuje dowodów do szczęścia.

A co do tematu.

Ja żyję tym co jest teraz i nie zastanawiam się nad tym, co czeka mnie po śmierci.

Tak też jest fajnie :D

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiara Katolicka ma ogrom dowodów na istnienie Boga. Od Wskrzeszeń Zmarłych po Cuda Euchrystyczne

i jest pewna grupa Wierzących, która swą Wiarę w Boga Osobowego zaczynała od Cudów Bożych

i jak zatem wytłumaczyć Cud Wskrzeszenia Zmarłych, który przecież przeczy teorii reinkarnacji?.

Edytowane przez Kostka
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

skoro szept mówisz że jest raz dziewczynka raz chłopiec czy bogata raz biedna to na jakiej to zasadzie jest staram sie ciebie zrozumieć ale jakoś niemoge możesz mi bardziej przybliżyć jak poznac że jest było sie kiedyś bogatym ??

Edytowane przez renia
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gońcu- bo jak się ma 2 lata to się raczej nie jest w stanie zmyślić pewnych detali historycznych ;>

Dzieciaki tak koło drugiego, trzeciego roku życia opowiadają czasem "jak to ostatnio byłem dorosłym" tylko my ich nie słuchamy, nie zwracamy na to uwagi.. a szkoda.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można poznać,jakie miało się życie w poprzednich wcieleniach ,np,żyjąc w rodzinie królewskiej ,dając wiele Miłości od Siebie (Altruizm,Bezinteresowność ) i będąc bardzo bogatym (jak np. Radża W Indiach) ,w tym wcieleniu cierpi się niedostatek uczuć ,brak Miłości, Biedę ,Choroby i wykracza się inteligencją jakby ponad obecną epokę.

Ponieważ mając wgląd w swoje poprzeednie wcielenia ,stwierdziłem że wiele pracowałem nad Sobą Medytując Książże Siddhartha Gautama,Który potem Po Oświeceniu jako Budda - Założyłem Buddyzm.

I odwrotna sytuacja gdy np. wykorzystywaliśmy innych w poprzednim życiu i jako egoiści kożystaliśmy z życia tylko ,ulegając rozkoszom zmysłowym ,czyli byliśmy górą,przełożonymi,nie dawaliśmyy Miłości nikomuu od siebie ,to w obecnym wcieleniu-życiu jest odwrotnaa sytuacja,to nad nas ktoś przewyższa np. wiedzą,doświadczeniem itd.

Ponieważ są obszary wiedzy których tylko w poprzednich wcieleniach mogliśmy się nauczyć.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiara Katolicka ma ogrom dowodów na istnienie Boga. Od Wskrzeszeń Zmarłych po Cuda Euchrystyczne

i jest pewna grupa Wierzących, która swą Wiarę w Boga Osobowego zaczynała od Cudów Bożych

i jak zatem wytłumaczyć Cud Wskrzeszenia Zmarłych, który przecież przeczy teorii reinkarnacji?.

Kostka szamani też dokonują cudownych uzdrowien, wskrzeszaja itd. U Buddystów, czy w religiach Hinduistycznych nie takie cuda jak u katolików były, tak też wskrzeszano zmarłych.

Wiem, że Ciebie nic nie pzrekona i chętnie nakręcasz dyskusje pod kątem, moja racja najmojniejsza i najprawdziwsza.

Pozwól jednak każdemu wierzyć w co im się podoba.

A co do pytania to powiem Ci tak, cuda wskrzeszenia nie zdarzaja się raczej powyzej kilku dni od zatrzymania akcji serca. A dusza nie zawsze odchodzi dokladnie w tym samym momencie, więc czasem można ją zawrócić. Inna sprawa, ze reinkarnacja to nie jest tak, ze jak ktoś umiera to sekunde potem jego dusza juz inkarnuje w cialo nowego życia. Często dośc długo przebywa w wymiarze duchowym analizując swoje doświadczenia i oczekując na następne. Więc teoria reinkarnacji nie ma tu nic do wskrzeszeń.

A tak przy okazji to zgodnie z teoria katolicka, że dusza po śmierci idzie do nieba, albo czyścca, to jak sie to ma do wskrzeszeń? czy to nie jest robienie duszy "kuku", że zawróce Cie z raju?

skoro szept mówisz że jest raz dziewczynka raz chłopiec czy bogata raz biedna to na jakiej to zasadzie jest staram sie ciebie zrozumieć ale jakoś niemoge możesz mi bardziej przybliżyć jak poznac że jest było sie kiedyś bogatym ??

Renia, wielokrotnie na forum pisalam o tym i nie bardzo chce mi się jeszcze raz to wyjaśniać. Najprościej ujęłam to w Poście: Przypowieśc o chmurze. jest na forum chyba w dziale rozwoj duchowy, albo na moim blogu: http://ezodar.blogspot.com/2010/11/przypowiesc-o-chmurze.html

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Coś mi się wydaje, że parę osób szuka pożywki dla swego ego i temat zamiast stać się ciekawą dyskusją, na temat naszego postrzegania życia po życiu, stanie się polem do udowadniania, że jeden bóg lepszy od innego. No cóż...

Kostka, przy okazji to jest wiele dowodów na reinkarnację, ot choćby takich, o których pisze Bahama, a także wiele innych, których naprawdę nie da się wyjaśnić ani cudem eucharystycznym, ani przypadkiem. Natomiast reinkarnacją tak. Jeszcze ewentualnie szamani lub Poganie mogą to świetnie wyjaśnić związkiem z duchami przodków, choć ja osobiście uważam, że sa takie przypadki, które tylko reinkarnacja dobrze wyjaśnia.

Polecam poszukać w wujaszku google: dowody na reinkarnację, relacje osób pamiętających poprzednie wcielenia. Tam jest takich dowodów sporo, a nie chce mi się ich kopiować.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba by sie zastanowic " czym jest reinkarnacja i co ma na celu" ? Bycie biednym czy bogatym, dziewczynka czy chlopcem? Po co tu jestesmy i ciagle wracamy? Dla mnie to ma glebszy cel, nie tylko bogactwo, rodzina i rodzenie dzieci, czy tez doswiadczenia ziemskie ktorych doswiadczymy! Bo doswiadczamy je chyba po to by dazyc do doskonalosci, by sie rozwijac, by osiagnac oswiecenie i dlatego ciagle powracamy. Wszystko co nas spotyka tu i teraz ma swoj cel.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście ,w życiu absolutnie nie ma ,ale to nie ma przypadków ,a teoria reinkarnacji odpowiada na wszystkie problemy i wątpliwości ludzkości .

Reinkarnacją można wyjaśnić wszystko,przykład Dalajlama Mistrz Reinkarnacji a Papierze ,Psychiatrzy ,Psycholodzy Naukowc,Teeolodzy i inni pytali się go o radę ,a on odpowiadał na wszystko bez problemu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E tam, to kwestia wiedzy a nie reinkarnacji.

Jak dla mnie reinkarnacja jest możliwa tylko w zakresie własnego rodu i zdarza się jedynie, jeśli nie dokończyliśmy faktycznie ważnych spraw. W przeciwnym wypadku, są odpowiednie światy dla zmarłych, w zależności od tego jak żyli i jak umarli.

Ale to wynika z mojej wiary i mitologii w jaką wierzę.

Nie mam i nie szukam na to dowodów - szkoda życia.

Jak Buddysta chce wierzyć w reinkarnację - jego broszka. Jak Katolik, jedynie w "świętych obcowanie" - jego broszka... w tym zakresie każdy pogląd jest równoprawny a dowody na jego prawdziwość... równie słabe i łatwe do obalenia.

No i jest taka stara zasada - o sprawach wiary nie warto dyskutować logicznymi argumentami - to do niczego nie prowadzi.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jurema dla mnie tez to cos więcej, po prostu napisalam w największym możliwym uproszczeniu. :)

Masz rację, że definicja reinkarnacji jest też szerszym pojęciem niż wędrowka dusz. Dla Hindusów (i nie tylko dla nich) naturalną i oczywistą rzeczą jest odradzanie się w różnych formach, także zwierzęcych. Dla gnostykow czy wierzącyc w Absolut już np nie będzie to takie oczywiste.

Tak, więc nawet reinkarnbacja reinkarnacji nie rowna, jak chrzesciajństwo, chrześcijaństwu (wybaczcie, nie mogłam się powstrzymać :D )

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szepcie, definicji na ten temat jest mnustwo, wszystko zalezy od nas, ktora obierzemy sobie za prawdziwa. W tym swiecie niema "dowodow" i pewnosci ze sie nie "mylimy" i tylko tego mozemy byc 100% pewni;)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak, a najfajnieksze jest to, że każdy z nas ma swoja ścieżkę, i ona odpowida na jego oczekiwania, potzreby, lub przemawia do tej osoby. Jaka wiec różnica, czy ktoś modli się do Bogów germańskich, Egipskich, Chrzescijańskich, innych, czy nie wierzy w nich wcale?

To co dobre i sluszne dla mnie, dla Ciebie takim być nie musi, co nie zmienia faktu, że obie żyjemy zgodnie z wlasnym sumieniem i wiarą.

A ta róznorodnośc jest wspaniala.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Az wrocilam dac Ci punkcik;) Ta definicja do mnie przemawia, bo wazne jest by wierzyc w swoja wersje, nie narzucac ja innym, bo "inni" i tak w swoim czasie odkryja swoja droge, a nasze przekonania w to co wierzymy sa im zbedne.Kazdy musi isc za glosem serca, byc tym kim zechce bo tylko wtedy moze czuc sie "wolnym" a nie marionetka w tym co nas otacza i miedzy tymi co uwazaja swoje "definicje" za nieomylne:) No troche odbieglysmy od tematu. Pozdrawiam.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no dobrze może i ta reinkarnacja jest ale jak sprawdzić że to co było jest prawda że rzeczywiście byłam tam kimś. Przypuśćmy w poprzednim wcieleniu byliście jakimś z królewskiego rodu ja podaje tylko przykład to powiedżcie mi skąd wiecie że naprawde byliście tym kimś po czym to poznajecie , wybaczcie za moją ciekawość ale jestem tu początkująca :))

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poprzednie wcielenia można poznac albo samoistnie, po prostu sie je pamieta lub przypomina, albo w regresie.

U nas regresingiem zajmuje się Leszek Żadło i osoby, które do tego przygotował.

Poszperaj za uinformacjami o tym, jeśli Cię temat interesuje

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Byśmy mogli łatwiej zrozumieć sprzeczności jakie są w reinkarnacji musimy zrozumieć odkrycia fizyków dotyczące konstrukcji świata. Że świat jest wielowymiarowy odkrył już Albert Einstein w teorii OTW.

Odkrył na bazie zagięcia krzywej czasoprzestrzeni, że istnieje inny wymiar Czasu i inny wymiar odległości.

Wierzący w fikcyjną teorię reinkarnacji w swoich wywodach dotykają często tych innych wymiarów odległości i czasu i słusznie tylko niech na tej płaszczyźnie pojmują też utopię tej teorii reinkarnacji.

Czym jest świat wielowymiarowy w rozumieniu dzisiejszej fizyki;

http://katolik.d500.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=41&id=427&Itemid=121

Czyli my Katolicy uważamy, że w naszych czterech ziemskich wymiarach człowiek jest tylko jeden raz widziany w jednym czasie, natomiast w inne wymiary Katolik ingeruje np. podczas Ofiarowania podczas Mszy Świętej.

Natomiast wyznawca fikcyjnej teorii reinkarnacji może być w różnych czasach swoim ciałem i wiele razy na ziemi.

Edytowane przez Kostka
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.