Niebianski Goniec

Reinkarnacja - Debata

82 postów w tym temacie

Renia znam takich co nie są w lasce uświeconej a mają większa ochronę i opiekę.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Renia że tak spytam używasz przecinków i kropek? czasem ciężko mi zrozumieć sens wypowiedzi :prosi:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a miałam już wczesniej o tym wspomnieć wybaczcie ale za szybko pisze :PPi nienadążam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

skoro sie pytasz dlaczego mi potrzebna jest ta wiedzą to ja też zapytam dlaczego jesteś dzisiaj głodny ??

Kurcze, szkoda, że po polsku szprechamy, bo w języku wyspiarskim jest takie fajne sformułowanie, no ale mięta...

Głodny jestem, ponieważ jako istota cielesna, mam swoje fizyczne potrzeby. Twoje porównanie jest wręcz dziwne, bowiem wiedza na temat reinkarnacji zaprawdę nie jest Ci potrzebna do normalnego funkcjonowania :).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no ja też jestem głodna wiedzy tak samo pytam więc niewidze w tym nic dziwnego

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiedzao swoich poprzednich wcieleniach jest przed nami zakryta i jej nie pamiętamy dotąd, aż nie przepracujemy traumatycznych - dramatycznych,ciężkich sytuacji z obecnego życia z wcześniejszych lat naszego dzieciństwa i młodości .

Z chwilą gdy pozbędziemy się bagażu z przeszłości ,wiedza o naszycch poprzednich wcieleniach stopniowo ,będzie się przed nami ujawniać.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

powiało grozą. Mam nadzieję że pozostanę przy tym nicku i numerze IP. ;)

Mam nadzieję, że te straszenie nie jest brakiem chęci do merytorycznej dyskusji.

ps. naturalnie poza forumowe Modlitwy też będą, ale do konkretnych warto byście byli przygotowani

Renia znam takich co nie są w lasce uświeconej a mają większa ochronę i opiekę.

Mają znacznie mniejszą ochronę, bo bestia jest podległa Bogu Trójjedynemu i może tylko tyle zrobić ile Bóg mu pozwoli. Naturalnie jest tu Wolna Wola osoby, której opieka ta dotyczy i jeżeli jest to świadomy wybór to ja to szanuję.

Kochani proponuję powrócić do meritum.

Czy oglądaliście już materiały filmowe przydatne w naszej dalszej dyskusji;

Byśmy mogli łatwiej zrozumieć sprzeczności jakie są w reinkarnacji musimy zrozumieć odkrycia fizyków dotyczące konstrukcji świata. Że świat jest wielowymiarowy odkrył już Albert Einstein w teorii OTW.

Odkrył na bazie zagięcia krzywej czasoprzestrzeni, że istnieje inny wymiar Czasu i inny wymiar odległości.

Wierzący w fikcyjną teorię reinkarnacji w swoich wywodach dotykają często tych innych wymiarów odległości i czasu i słusznie tylko niech na tej płaszczyźnie pojmują też utopię tej teorii reinkarnacji.

Czym jest świat wielowymiarowy w rozumieniu dzisiejszej fizyki;

http://katolik.d500.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=41&id=427&Itemid=121

Czyli my Katolicy uważamy, że w naszych czterech ziemskich wymiarach człowiek jest tylko jeden raz widziany w jednym czasie, natomiast w inne wymiary Katolik ingeruje np. podczas Ofiarowania podczas Mszy Świętej.

Natomiast wyznawca fikcyjnej teorii reinkarnacji może być w różnych czasach swoim ciałem i wiele razy na ziemi.

Edytowane przez Kostka
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kostko, primo nie wiem jak teoria wielowymiarowości ma się mieć do reinkarnacji, secundo obawiam się, że Twoja merytoryczna dyskusja w Twych oczach sprowadza się do udowadniania jedynego słusznego poglądu, iż reinkarnacja jest fikcją :).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ad 1.

Obejrzyj filmy, a zobaczysz kluczowy związek, gdyż warto byśmy się opierali na osiągnięciach wielowiekowej nauki (Fizyki), a nie mrzonkach dotyczących konstrukcji świata, a nie mających z fizyką nic wspólnego.

Ad 2.

Ja tu reprezentuję jedyny moim zdaniem słuszny światopogląd, że reinkarnacja jest fikcją. Ale czekam na argumenty za reinkarnacją - jej zwolenników.

ps

:oklasky: Bardzo dziękuję Autorowi tematu i Wam za stworzenie miłej atmosfery dyskusji.

Edytowane przez Kostka
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż, to ja odpadam, bowiem mój jedynie słuszny światopogląd brzmi: nigdy nie trać swojego cennego czasu na rozmowy z ludźmi, którzy żądają od Ciebie dowodów na coś, w co i tak nie uwierzą, bo z góry zakładają swój utarty światopogląd. Hmm, muszę sobie jeszcze przepracować jedną kwestię - zawsze mnie ciekawiło, dlaczego niektórzy katolicy o utartym światopoglądzie i silnej wierze w Boga mają czelność powoływać się na prawa fizyki i naukę...

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja tu reprezentuję jedyny moim zdaniem słuszny światopogląd, że reinkarnacja jest fikcją. Ale czekam na argumenty za reinkarnacją - jej zwolenników.

Mój światopogląd mówi, że jeśli człowiek nie ma w sobie ani krzty tolerancji to rozmowa z nim nie ma sensu. :>

Czemu nie spojrzysz na to obiektywnie?

Swoją drogą - nie wiesz ile z tego co fizyka odkryła jest prawdą.

Kiedyś naukowcy twierdzili, że ziemia jest płaska.

Potem nastąpiło pyk! I nagle ktoś mówi, że jednak jest okrągła.

Kiedyś nie wiedziano, że świat składa się z atomów.

Potem twierdzono, że nie da się ich podzielić.

A jednak mamy kwarki, które ten atom budują. :)

Ciągle dowiadujemy się nowych rzeczy, więc nie traktujmy z góry wszystkiego jako bujdy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

próbuje ją zrozumiec ale sie nieda jak mam uwierzyć w coś co inni relacjonują jako że pamiętają wspomnienia z dawnych przeszłości kim byli bardzo ciężko w to uwierzyć

nikt tu nikogo nieobraża :) i niema złego na myśli

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja to samo mogę powiedzieć o Bogu i wierze katolickiej.

O jego cudach słyszałem tylko od innych ludzi.

Nigdy nie odczułem przy sobie obecności Boga, zbyt wiele wycierpiałem.

Jeśli Bóg pozwala cierpieć ludziom, których kocha - to ja nie chcę takiego Boga.

Jeśli uraziłem to przepraszam. Szczerze.

Ale czekam na lepsze dowody. :>

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a czy to Boga wina że ludzie sa mordercami ??czy źle czynią Jego jest wina że korzystają z usług złego ?? on Woła ale własnie wolna wola nasza wybiera

to zły przedstawia ci taki wizerunek Boga że jest karzący i i że jest tyranem

Edytowane przez renia
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O jak pieknie to ujęlaś. Sama widzisz ze to nasze wybory i tylko nasze.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wybaczcie mi taki mały off top.... Ale tak się zastanawiam... Dlaczego większości z nas nie przychodzi do głowy wchodzić na...np fora katolickie i udowadniać wypowiadającym się tam wierzącym i praktykującym - JAK BARDZO SĄ W BŁĘDZIE... :mysli: Dlaczego szanujemy inne poglądy i światopoglądy, jesteśmy wolni, lub prawie wolni, od nienawiści, zapiekłości i zacietrzewienia względem myślących totalnie inaczej??? Dlaczego na forach ezoterycznych nie pojawiają się protestanci, prawosławni, muzułmanie czy przedstawiciele innych religii z misją ratowania "błądzących ( w ich odczuciu) dusz" - a jedynie katolicy? A może...Świadkowie Jehowy...? Bo trudno odróżnić - tak podobną posługują się retoryką...... Z taką napastliwością, brakiem miłości, poczuciem wyższości... Ziejąc tymi niedobrymi emocjami jak - nie przymierzając - demony jakieś czy co....??? :mysli: :mysli: :mysli:

4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra tutaj robimy STOP.

Zaraz się tu zrobi wojna na tle religijnym.

Piszemy dalej ale grzecznie :)

Ja ciągle czekam na dowody

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cóż, to ja odpadam, bowiem mój jedynie słuszny światopogląd brzmi: nigdy nie trać swojego cennego czasu na rozmowy z ludźmi, którzy żądają od Ciebie dowodów na coś, w co i tak nie uwierzą, bo z góry zakładają swój utarty światopogląd. Hmm, muszę sobie jeszcze przepracować jedną kwestię - zawsze mnie ciekawiło, dlaczego niektórzy katolicy o utartym światopoglądzie i silnej wierze w Boga mają czelność powoływać się na prawa fizyki i naukę...

Zapraszam zatem do lektury Encykliki Papieskiej Fides et Ratio (Wiara i Rozum).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kostko...

W samej ideologii religii tzw. monoteistycznych jest założenie jeszcze "Irańskie" - my wierzymy w dobrego Boga a nasi wrogowie wierzą w złego... Nie jest istotne czy nazwiemy tę parę "Ahura Mazdą i Arymanem", czy "Jahve i Szatanem" - to jeden i ten sam pies, jeśli chodzi o kształt religii i jej podejście do wierzeń zewnętrznych. Po prostu religia w służbie króla-kapłana i podporządkowana ślepo jego słowom i celom politycznym.

Dla mnie Jahve jest kolejnym Bogiem z zewnętrznego pantonu, ktoremu jednak czci żadnej oddawać nie zamierzam. Ani on dla mnie nie jest nieomylny, ani wszechmogący, wbrew temu co twierdzą Jego wyznawcy. Jak każdy Bóg i ten jest zapewne śmiertelny... kwestia czasu i odpowiedniego przeciwnika.

Warto abyś pamiętał, że co zgodne z zasadami jednej wiary, to niekoniecznie akceptowalne w innej.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeden z moich ulubionych cytatów....

"Rozumiemy, że wasza religia zapisana jest w księdze. Jeśli było to i nam pisane, dlaczego Wielki Duch nie dał nam jej? Dlaczego nie przekazał naszym przodkom wiedzy o niej wraz z objaśnieniem jej treści?

Bracie, twierdzisz, że jest tylko jeden (właściwy) sposób by czcić i służyć Wielkiemu Duchowi. Skoro jest tylko jedna (prawdziwa) religia, to dlaczego wy, biali, tak bardzo się w niej różnicie? Dlaczego nie żyjecie

wszyscy w zgodzie tak, jak wszyscy możecie czytać księgę?

Bracie, Wielki Duch stworzył nas wszystkich. Ale wprowadził wiele różnic między swoimi białymi i czerwonymi dziećmi. Dał nam inny kolor skóry i inne obyczaje. Skoro wprowadził tak wielkie róznice między nami, dlaczego by nie miał dać nam różnych religii, zgodnych z naszym pojmowaniem świata?

Bracie, nie chcemy zniszczyć waszej religii lub wam jej odebrać. Chcemy tylko cieszyć się własną.

- Wódz Red Jacket z plemienia Seneca, 1805"

Miłość i swiatło WSZYSTKIM :kwiatek::pociesz::buzki:

4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja myslę, że temat można zamknac bo robi się z niego pole walki, która prawda prawdziwsza. termaty o reinkarnacji na forum są, więc jeśli ktoś zechce pytac czy cos na ten temat pwoiedziec to moze to zrobić w innym miejsci.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.