WalczącyZ Wiatrakami

Prawo przyciągania

45 postów w tym temacie

Mutenie ,masz wiele racji ,Altruizm to odwrotność tego o czym pisze Szept ,to jak się najpierw dba o swoje interesy ,to tak naprawdę zaspokaja się swoje Ego.

Czyli to jest Egoista biorący pozory Altruizmu za szlachetne pobudki.

Prościej ,dla mnie radością jest gdy mogę bezinteresownie pomagać, dać drugiemu coś od siebie, jak widzę, bo czuję to, że ten ktoś jest naprawdę szczęśliwy ,a nie sprawia tylko takie pozory ,taką pozę ,zewnętrzną maskę przybierze radości ,tak to potrafi być szczęśliwy Człowiek pełen egoizmu materialista i interesowny, którego przepełniają

pycha, zawiść, zazdrość, pożądanie w ten sposób dokarmia swoje Ego , i sam stwarza sobie ograniczenia i przeszkody na drodze życiowej.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Śmiesznyś. Jestem egoistą, materialistą i robię tylko i wyłącznie rzeczy jakie dają mi korzyść. Dziwnym trafem nie odczuwam, pychy, zawiści, zazdrości i pożądania. Te ostatnie to chyba nigdy nie były w moim panteonie odczuć. Ego to narzędzie, do tworzenia tożsamości, jednak ty żyj imaginacją że ego jest niedobre.

Jeśli jesteś altruistą i sprawia to tobie przyjemność to jesteś altruistą dla tej przyjemności, daje ci to korzyść.

Edytowane przez Verso
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak sobie mów Verso nawet niewiesz w jakiej iluzji żyjesz ,Budda i Jezus Chrystus walczyli dokładnie ze swoim Ego ,a Metaforycznie Szatan,Demon,kiedy ostatnie stłumienia z nieświadomych warstw psychiki (Królestwa Archetypowych Symboli)wypływały na powierzchnię świadomości ,i proces się kończył się kończył.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chciałabym tylko powiedzieć, że temat Ego poruszany był już w innym temacie.

Tutaj jest mowa o prawie przyciągania.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja odpowiem ,na temat. Według prawa przyciągania, istnieje jedno źródło dobra , do którego wszyscy jako że mamy w sobie boską cząsteczkę mamy prawo. Według tego samego prawa nie istnieje źródło zła tylko opór przed dobrem. Znaczy to że wszystko czego doświadczamy jest efektem kumulacją tego o czym myślimy i czego pragniemy, w skrócie jakie wibracje wysyłamy, źródło nie rozróżnia i nie ocenia ono odpowiada, na nasze intencje. Najlepszy sposób według korzystania z niego to po prostu być optymistą, tu i teraz uzmysłowić sobie ze mam prawo do szczęścia. Źródło zawsze odpowiada czy koncentrujemy się na negatywnych aspektach czy na pozytywnych.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I co to da? Będziesz altruistka do końca życia?

Jestem zdania, że dobro przyciąga dobro. Nie muszę ciągle myśleć o innych czy tylko o sobie. Poczucie równowagi też jest ważne.

Dużo też daje pozytywne myślenie:)

Edytowane przez Vanilia22
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wstać z łóżka, otworzyć oczy i zrobić coś ze swoim życiem.

Oj a wielu jest takich co myśli, że wystarczy chcieć i przyciągać i samo przyjdzie

Mam odczucie, że ludzie siedzą i tylko myślą i samo się zadzieje.

Czasami trzeba pomóc temu, co ma przyjśc.

Ja pamiętam ostatnie rzeczy, które przyciągnęłam.

1. Siedząc i myśląc 2. Myśląc i robiąc.

Za pierwszym razem bardzo coś chciałam. Wyobrażałam sobie to, że tam jestem. Czułam to bardzo fizycznie. Później ktoś się pojawił i dał mi to czego chciałam (koncert Rammstein :ros::p )

Za drugim razem zaś chciałam to bardzo, nie było szansy aby się to spełniło. Ale nagle gdy okazja przyszła, zamiast myśleć działałam. I wyszło :) tak jak właśnie chciałam.

Z własnego doświadczenia widzę, że trzeba wiedzieć kiedy co zrobić. Nie tylko siedzieć na pupci i biadolić na los :)

Altruizm nie polega na czekaniu aż Ci się zwróci za dobre uczynki. :D

Bezinteresownie się pomaga, niektórym samo to, że pomogli sprawia radość. ;)

Achh niby wszystko fajnie i ładnie. Jednakże ja wiem, jak to jest robić coś dla wszystkich. Z potrzeby serca. I wiecie co? przestało mnie to już interesować kiedy ludzie nie potrafią docenić tego. Kiedy wciąż im mało i tylko by brali i skupiali się na tym aby ciągle się nimi zajmować. Dziś mam inne podejście i jest mi z nim dobrze :) Wiem komu chce pomóc i nie jest już to każdy ;)

Aaa i jeszcze jedno! Nie znajdziesz miłości siedząc i myśląc o niej. Nie znajdziesz lepszej pracy, siedząc i nic nie robiąc, marudząc o swoim złym losie i wypłacie. Nie znajdziesz przyjaznych dusz w samotności, siedząc przed komputerem w pokoju. Nie zmienisz siebie jak tylko będziesz o tym myśleć. Prawo przyciągania działa ale nie samo z siebie, ale z naszego też działania.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jest ,ja dodam od siebie że szczęściu trzeba dopomóc,oraz trzeba umieć marzyć ,oceniając wszystko chłodnym okiem i krytycznym rozumem ,tzw. bycie dla siebie samokrytycznym ,bo inaczej Człowiek do końca życia może pozostać marzycielem.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jest ,ja dodam od siebie że szczęściu trzeba dopomóc,oraz trzeba umieć marzyć ,oceniając wszystko chłodnym okiem i krytycznym rozumem ,tzw. bycie dla siebie samokrytycznym ,bo inaczej Człowiek do końca życia może pozostać marzycielem.

ale co w tym złego?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie sprecyzowałem , na tym polega prawo przyciągania, bo taki jest temat, na byciu marzycielem. Jeśli byśmy spojrzeli na temat z boku, wyzbywając się myślenia w kryteriach, nie jestem szczęśliwy , ponieważ....bo...wyszło by na to że sami chcemy być nie szcześliwi.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie prawo przyciągania polega na tym że Dobro I Zło idą w parze ,i pragnąć być Szczęśliwym Trzeba doświadczyć Nieszczęścia ,I Smutku ,i odwrotna sytuacja ,gdy jesteśmy Nieszczęśliwi ,Smutni to musimy z czasem Doświadczyć Szczęśccia,czegoś Dobrego.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czesc,

na podstawie studiowania wielu ksiazek, a potem eksperymentowania w rzeczywistosci, stwierdzam, ze podobne przyciaga podobne.

Polecam ksiazke Allena pt. "Tak jak czlowiek mysli" to co jest na zewnatrz nas jest tylko I wylacznie odzwierciedleniem naszych mysli.

Ostatnio poddalam sie kilku procesom, czy "zabiegom" - usuwaniu Muru Wokol Serca z trudnych emocji nazbieranych w ciagu calego zycia z i  programowania podswiadomosci.

Efekty sa niesamowite. zaraz po oczyszczeniu serca ludzie stali sie mili, rzyczliwi i pomocni. Zaczelam dostawac mnostwo dobroci i milosci, co jest po prostu niesamowit, bo zawsze uwazalam, ze ludzie sa z gruntu zli i skupieni na sobie... Poza tym zaczelam przyciagac plec przeciwna. Uwazam, ze to, co mnie teraz spotyka jest odzwierciedleniem tego jaka jestm i jak sie czuje. 

Praktykuje Reiki i po sesjach czuje sie cudownie, ale po sesji Kodu Emocji i jego oczyszczeniu Muru Wokol Serca jest nie do opisania. Po prostu czuje radosc i spotykam mezczyzn, ktorzy sa wspanialymi osobowosciami i okazuja mi swoje zainteresowanie (do tej pory ciagle wchodzilam w dziwne relacje i nie moglam stworzyc stabilnego zwiazku, to byl glowny powod dla ktorego poddalam sie procesowi Oczyszczania Serca).

Dodalam do tego programowanie podswiadomosci - metoda PSYCH-K, zeby usunac przekonania, ktore zawsze mnie powstrzymywaly przed czyms: glownie zwiazki, zdrowie i stosunek do pieniedzy.

Czuje, ze to dodalo mi sil i czuje sie swobodniee, pewna siebie i zrelaksowana. Wczesniej ciagle sie czyms przejmowalam i sadzilam, ze na cos nie zasluguje. Od kilku miesiecy czuje sie zupelnie inaczej, wreszcie robie rzeczy, na ktore nigdy nie starczalo mi odwagi. Manifestuje siebie w sposob, jaki zawsze chcialam, ale nie potrafilam.

Mam nadzieje, ze kazdy, jak ja, odkryje swoja droge do tego, zeby byc w pelni soba!

 

 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 15.09.2019 o 15:14, Magdalena napisał:

Czesc,

na podstawie studiowania wielu ksiazek, a potem eksperymentowania w rzeczywistosci, stwierdzam, ze podobne przyciaga podobne.

Polecam ksiazke Allena pt. "Tak jak czlowiek mysli" to co jest na zewnatrz nas jest tylko I wylacznie odzwierciedleniem naszych mysli.

Ostatnio poddalam sie kilku procesom, czy "zabiegom" - usuwaniu Muru Wokol Serca z trudnych emocji nazbieranych w ciagu calego zycia z i  programowania podswiadomosci.

Efekty sa niesamowite. zaraz po oczyszczeniu serca ludzie stali sie mili, rzyczliwi i pomocni. Zaczelam dostawac mnostwo dobroci i milosci, co jest po prostu niesamowit, bo zawsze uwazalam, ze ludzie sa z gruntu zli i skupieni na sobie... Poza tym zaczelam przyciagac plec przeciwna. Uwazam, ze to, co mnie teraz spotyka jest odzwierciedleniem tego jaka jestm i jak sie czuje. 

Praktykuje Reiki i po sesjach czuje sie cudownie, ale po sesji Kodu Emocji i jego oczyszczeniu Muru Wokol Serca jest nie do opisania. Po prostu czuje radosc i spotykam mezczyzn, ktorzy sa wspanialymi osobowosciami i okazuja mi swoje zainteresowanie (do tej pory ciagle wchodzilam w dziwne relacje i nie moglam stworzyc stabilnego zwiazku, to byl glowny powod dla ktorego poddalam sie procesowi Oczyszczania Serca).

Dodalam do tego programowanie podswiadomosci - metoda PSYCH-K, zeby usunac przekonania, ktore zawsze mnie powstrzymywaly przed czyms: glownie zwiazki, zdrowie i stosunek do pieniedzy.

Czuje, ze to dodalo mi sil i czuje sie swobodniee, pewna siebie i zrelaksowana. Wczesniej ciagle sie czyms przejmowalam i sadzilam, ze na cos nie zasluguje. Od kilku miesiecy czuje sie zupelnie inaczej, wreszcie robie rzeczy, na ktore nigdy nie starczalo mi odwagi. Manifestuje siebie w sposob, jaki zawsze chcialam, ale nie potrafilam.

Mam nadzieje, ze kazdy, jak ja, odkryje swoja droge do tego, zeby byc w pelni soba!

 

 

Niezle napisane ,a ja jako mistrz Rei Ki ,odpowiem na własnym wieloletnim doświadczeniu teoretycznym i praktycznym Dalekiego Wschodu I Zachodu - odnajdz zródło ,Boga ,moc szamańską ,miłość duchową czy jak tam chcesz nazywaj ,dziękim wewnętrznemu samodoskonaleniu ,lub rozwojowi duchowemu i przyciągam podobne do siebie , to co rezonanuje z moją podświadomością  ,lub duszą czy umysłem .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, starma napisał:

Tak to bywa

Tak jest ,bo czym wibrujesz w sobie ,w głębi psychiki - złem \ nienawiścią \ smutkiem  ,czy dobrem \ miłością \ radością ,to takie osoby do siebie przyciągniesz .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.