Szept

Wiosenny detoks organizmu

14 postów w tym temacie

Znalazlam fajną (moim zdaniem) stronke o odtruwaniu organzimu na wiosne.

Wiosenny detoks organizmu

A jeśli ktoś z was zna jakieś sposoby na wymiecenie z naszego organizmu toksyn, konserwantów i ogolnie zbędnosci to proszę się podzielic :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wlasnie przygotowuje 4 wieczory na tetox, materialny, psychiczny, emocjonalny, energetyczny. fajna strona. :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam:)

Ja jestem, chociaz teraz z przerwa na tzw. oczyszczaniu wg. Sloneckiego, podaje link

http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura

Celem jest uzdrowienie ukladu pokarmowego, ale trwa do dlugo.

Ponad rok tez bylam na diecie prozdrowotnej...rozne byly jej etapy, ale zero pieczywa, wszystkiego co zawiera drozdze, make, cukier...pierwszy krok byl najtrudniejszy, zero owocow tez...

na tej stronie co podalam tez jest opisana ta dieta...

Dieta generalanie ma odrozdzyc organizm, oczyscic go tez...

Pozdrawiam

Anika

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

anika jak sie po niej czułaś?

Lepiej, nie mialam dziwnych bolow brzucha, stawy mnie przestaly bolec, wszelkie grzybice poszly w niepamiec, stany podgoraczkowe:)

Schudlam oczywiscie, co nie bylo moim glownym celem:) ale milusio wejsc w cos co bylo za male;)

Diety juz nie stosuje dluzszy czas, i za bardzo sobie folguje, ale da sie ja przejsc, tylko ja zaczelam w zlym okresie, zimowym, duzo kombinacji z jedzeniem, drozsza ta zdrowa zywnosc i dwie kuchnie w domu...

Do mikstury wroce, tylko jak wyjde z tego co teraz mam...ponad rok pije to swinstwo, wiec nie dam za wygrana;)

ja nie stosuje sie tak rygorystycznie, bo wg. Sloneckiego antybiotyk to ostatecznosc....wszelakie leki...

Ja mialam sporo objawow Candidy...jest lepiej, ale nie dosc dobrze...

W czasie tej diety, czy oczyszczania ludzie maja rozne schizy, trzeba uwazac, np. pic duzo wody z cytryna jak czujemy, ze za duzo toksyn...poza tym jak organizm sie oczyszcza to najpierw jest gorzej zeby bylo lepiej;)jest tam sporo rad, rozne sposoby aby dostarczyc organizmowi co trzeba, jakies napoje z blonnikiem, no sporo tego...na forum ludzie pisza bardzo duzo o tym i jak widze wielu sie tym interesuje...

Mikstura ma dzialac tak, ze oliwa zbiera patologiczny osad, rozne rodzaje oleju, zalezy z czym mamy problemy...aloes z woda ma goic odkryte ranki, co tam wylezie...a cytryna to tak mniej wiecej wiecie jak dziala;)

3 lata ponoc potrzeba aby uzdrowic caly przewod pokarmowy, a potem pic takze, bo rozne swinstwa jemy, nie zdajac sobie nawet z tego sprawy.

Pozdrawiam

Anika

Edytowane przez Anika68
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hm a czy robiłaś to pod kierunkiem jakiegoś lekarza czy na własną rękę?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hm a czy robiłaś to pod kierunkiem jakiegoś lekarza czy na własną rękę?

na wlasna...szczerze mowiac mialam dosc ich malo skutecznych metod leczenia...

na dobre do dzis nie mam klopotu z grzybicami...bole brzucha sa sporadyczne...jedno co wraca do bole w kosciach, ale to teraz chyba przyczyna kregoslupa i przeziebienia...

z reszta u mnie to troche skomplikowane;)

lekarze takich diet i slowa candida nie kapuja...albo nie traktuja powaznie...

Edytowane przez Anika68
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytałam nie bez powodu ponieważ mam duże problemy z układem trawiennym i musiała bym najpierw dociec o co chodzi a potem bym się zabrała za oczyszczenie organizmu. Na pewno by mi to pomogło w moich dolegliwościach ale sama bym sie trochę bała

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytałam nie bez powodu ponieważ mam duże problemy z układem trawiennym i musiała bym najpierw dociec o co chodzi a potem bym się zabrała za oczyszczenie organizmu. Na pewno by mi to pomogło w moich dolegliwościach ale sama bym sie trochę bała

no wypadaloby wiedziec co Ci szwankuje...sama dieta jak sama nazwa wskazuje jest prozdrowotna i trzeba troche poczytac na czym polega, jakie sa etapy, jakie przeciwskazania...jak poszparasz znajdziesz na stronie ktora podalam mase informacji...

przy miksturze trzeba na poczatku uwazac i zaczynac od malych dawek...bo moze byc za duzo toksyn w watrobie i ona tego nie przepracuje...czyli od maluskich dawek...z reszta one w ogole sa male, bo 10 ml kazdego skladnika...

jakbys sie kiedys zdecydowala na miskture, to mam w kompie duzy fragment knigi, ktory o niej mowi i moge Ci przeslac...

po co i dlaczego, jak dopomoc organizmowi sie oczyszczac jeszcze dodatkowo, eliminujac szybciej z krwi toksyny...

Ja polecam forum na tej stronie, tam ludzie pisza jak u nich to dziala:)jakie moga byc objawy oczyszczania, radza sobie i staraja pomoc, bo wielu juz ma to za soba:)

Zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowia:)

Pozdrawiam

Ela

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W przypadku soku z cytryny ważne jest nie przesadzić z jego ilością, nadmiar podrażnia komórki wątroby i zamiast oczyszczania mamy potem uszkodzoną wątrobę:/

Do oczyszczania dobre jest też stosowanie oleju lnianego który działa ochronnie na śluzówkę przewodu pokarmowego a szczególnie pomaga w uszkodzeniach błony śluzowej jelit, to tyle z tego co sama przerabiałam

po miesiącu stosowania oleju lnianego zauwazyłam poprawę w pracy układu trawiennego:)

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przede wszystkim z taką zmianą żywienia, które ma wpłynąć na detoksykację organizmu, trzeba uważać.

I to bez konsultacji z lekarzem się nie obejdzie, plus dodatkowych badań. Ja do takich spraw podchodzę ostrożnie.

A dlatego, że każdy organizm reaguje inaczej. A z powodu detoksykacji chyba nie warto przepłacić np. nerkami? ;)

Ktoś to filtrować i wydalać musi.. :) więc sprawa nie jest tak łatwa jak się zdaje :)

Kontrola lekarza obowiązkowa. To, że na kogoś to tak podziałało, nie znaczy, że na drugą osobę tak samo podziała:)

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzieki Anika:)

dlatego Sandro najpierw wybiore konsultacje z lekarzem:) Musze tylko do niego trafić.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja raz w zyciu miałam takie szczęście gdzie dietetyk zrobił analizę moje organizmu (nawyki żywieniowe, budowa ciała, gr krwi itp) i raz podobnych informacji udzielił mi trener po znajomości.

Ani jeden ani drugi nie wiedzial, że mam takie info od nich.

Trener powiedział, ze jeśli decyduję się na dietę lub na przejście na zdrowe odżywnianie pomocne jest pierwszego tygodnia pić duuuuuużo wody z sokiem z cytryny lub sam sok z cytryn.

Dietetyk polecił picie czarwonej herbaty, która wspomaga odchudzanie. Aleee... minus jest taki, że przy dużej ilości owszem wypłUcze jakieś szkodliwe składniki, ale też te dobre. Najbardziej wypłukuje magnez.

Cytryny nic nie dały. Latałam jak zajefajna tylko codziennie z workiem pełnym cytryn. Brzuch mnie bolał jak nie wiem.

Czerwoną herabte polecam. Poczytajcie sobie w necie.

I drogie Panie przeczytałam, że ona redukuje cellulit. Czy prawda nie wiem, ale jak ktoś ma z tym problem może warto zagłębić się w temat.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.