malgosia

SKARABEUSZ

5 postów w tym temacie

Niemal każdy, kto był w Egipcie, przywozi sobie stamtąd skarabeusza. Obok pira­mid to najbardziej znany symbol tego kraju. Nic dziwnego, święty żuk od najdawniejszych czasów byt tam czczony i uznawany za potęż­ny amulet. Wszyscy chyba pamiętamy słynną scenę z genialnego polskiego filmu „Faraon": oto wielka armia zatrzymuje się karnie na pu­styni, gdyż przed nimi po piasku toczy kulę czarny żuk, symbolizujący Chepriego, słońce o świcie, boga-stworzyciela.

Przyjaciel w Zaświatach

W starożytnym Egipcie amulet przedstawiający skarabeusza miał chronić przed złymi energia­mi, dodawać sit i mocy, ale przede wszystkim pomagać w przejściu do nowego życia, dlatego kładziono go przy zmarłych. Pierścienie z po­grzebowym skarabeuszem, wykonane z jaspisu, krwawnika, rubinu lub ametystu, wkładano im na palec lub wsuwano między bandaże mumii, najczęściej w pobliżu serca. Amulety te, symbo­lizujące nieśmiertelność, miaty ożywiać zmarłych i dawać im wtadzę nad bogami. Podobno Napoleon Bonaparte podczas wyprawy do Egiptu u stóp piramidy znalazł kamiennego skarabeusza. Wierzył, że jego magiczna moc pomoże mu podbić świat. Jak uczy historia, szedł przez Europę jak burza, zmiatając wszystko po drodze. Nie było na nie­go silnych. Jednak przed bitwą pod Austerlitz cudowny żuk gdzieś się zapodział, l Napoleon przegra).

W czym nam pomoże

Skarabeusz jest jednym z najstarszych, naj­potężniejszych symboli. Oznacza to, że jego energia była tkana wiarą milionów ludzi przez tysiąclecia. Dlatego i dziś warto z niej skorzy­stać. Magiczny żuk pomoże tym, którzy czują się niespokojni, których gnębią lęki i którym brakuje poczucia bezpieczeństwa. Skarabe­usz roztacza też opiekę nad osobami, które go noszą, daje im spokój i pewność siebie. A do tego chroni przed atakami nieżyczliwych ludzi i ich złymi myślami.

źródło:Magdalena Brzozowska

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

SSól, woda, ladowanie energią, kadzidło i ogień.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mi się w intuicji pojawiło że kadzidło by wystarczyło,

ewentualnie w ramach rekreacji można by na dzień w piasku czystym zagrzebać.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.