Szept

Bóle kręgosłupa - pomocne mazidła i inne kuracje

18 postów w tym temacie

przepisy z miesięcznika "Poradnik Uzdrawiacza" może ktoś skorzysta, może ktoś zna, a jak ktos zna inne przepisy to miło jak doda.

Olej dziurawcowy - zebranymi w słoneczny dzień kwiatami dziurawca napelnić niewielka butelką aż po szyjkę i zalać oliwą z oliwek. Oliwa musi przykrywac kwiaty. Dobrze zamkniętą butelkę pozostawiamy na kilka tygodni w cieple. Kiedy oliwa stanie się czerwona przesącza się ją i przechowuje w butelce z ciemnego szkła.

Takim olejem naciera się mocno bolące miejsca na kręgoslupie.

Nalewka dziurawcowa - 2 pelne garście kwiatów dziurawca zalewa się 1 litrem wodki i stawia na tygodnie w słońcu lub w cieple.

Potem zlewa się i pzrechowuje w cielnym miejscu.

Nalewka naciera się bolące miejsca

Pomada ze smalcu gęsiego

Smalec gęsi polączony z olejkiem rycynowym to znakomity środek na zwyrodnienia kręgosłupa.

Na kurację tzreba przeznaczyć pół litra smalcu gęsiego i apteczne opakoowanie olejku rycynowego. Oba składniki dokładnie zmieszaći umieścić w słoiczkach. Co wieczor, ciepłą miksturą nacierać bolące miejsca. Ciepłe lepiej się wchłania w cialo. Ulga zwykle nastepuje po miesiacu kuracji ale dobrze smarować jeszcze pzrez miesiac.

Ta metoda jest dobra dla osób starszych, którym stawy odmawiają posłuszeństwa.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okłady z żywokostu. – dobrze wysuszone zmielone korzenie żywokostu zalewamy gorącą woda dodajemy kilka kropli oleju jadalnego, nakładamy ciepłą papkę na lniana ściereczkę i kładziemy na bolesne miejsce – stosujemy na wszelkie stłuczenia, bóle łokcia( tenis), też na wypukłości kostek na rękach i stopach, w bólach karku, bólach kręgosłupa i innych bólach kości i stawów

Nalewka z żywokostu – napełnić butelkę lub słoik drobno pokrojonymi kawałkami żywokostu zalać wódką żytnią tak by przykrywała korzenie i odstawić w ciepłe miejsce na 3 tygodnie. Przecedzić i używać do smarowania w reumatyzmie, obrzęku stawów, po złamaniach kości .

Edytowane przez goya
2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przepisy z miesięcznika "Poradnik Uzdrawiacza" może ktoś skorzysta, może ktoś zna, a jak ktos zna inne przepisy to miło jak doda.

Olej dziurawcowy - zebranymi w słoneczny dzień kwiatami dziurawca napelnić niewielka butelką aż po szyjkę i zalać oliwą z oliwek. Oliwa musi przykrywac kwiaty. Dobrze zamkniętą butelkę pozostawiamy na kilka tygodni w cieple. Kiedy oliwa stanie się czerwona przesącza się ją i przechowuje w butelce z ciemnego szkła.

Takim olejem naciera się mocno bolące miejsca na kręgoslupie.

Nalewka dziurawcowa - 2 pelne garście kwiatów dziurawca zalewa się 1 litrem wodki i stawia na tygodnie w słońcu lub w cieple.

Potem zlewa się i pzrechowuje w cielnym miejscu.

Nalewka naciera się bolące miejsca

Pomada ze smalcu gęsiego

Smalec gęsi polączony z olejkiem rycynowym to znakomity środek na zwyrodnienia kręgosłupa.

Na kurację tzreba przeznaczyć pół litra smalcu gęsiego i apteczne opakoowanie olejku rycynowego. Oba składniki dokładnie zmieszaći umieścić w słoiczkach. Co wieczor, ciepłą miksturą nacierać bolące miejsca. Ciepłe lepiej się wchłania w cialo. Ulga zwykle nastepuje po miesiacu kuracji ale dobrze smarować jeszcze pzrez miesiac.

Ta metoda jest dobra dla osób starszych, którym stawy odmawiają posłuszeństwa.

jestem ciekawa czy ktos wyprobowal trzeci sposob?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jestem ciekawa czy ktos wyprobowal trzeci sposob?

Tak, działa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Też przyznaję :oklasky: .. Co prawda przy bardzo poważnych zwyrodnieniach jest "głaskaniem"... Jeśli nie ma uczulenia można zmieszać go też z kwasem mrówkowym, ale tu zalecana duża rozwaga w stosowaniu - bywa niebezpieczny dla dróg oddechowych i śluzówki...

przy przeziębieniach stosuję go razem z ..denaturatem... :ostr:

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie na mój ból kręgosłupa nie pomagało zupełnie nic poza rehabilitacją i cwiczeniami. O silnych środkach przeciwbólowych nawet już nie wspomnę, bo to był jedynie właśnie ten "głask". Nikomu nie życzę bólu kręgosłupa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bardzo dziękuję za ten wątek... kwiatek.gif w oczekiwaniu na wizyty u lekarzy i rehabilitacje ledwo żyję z powodu bólu kręgosłupa. Więc jeśli ktoś zna jeszcze jakieś sprawdzone kuracje to śmiało proszę wpisywać okok.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie na kręgosłup pomogło 20 zabiegów krioterapii. Jestem po nich jak nowo narodzona.

Panie powinno zainteresować, że cudownym skutkiem ubocznym tych zabiegów jest........ pozbycie się CAŁKOWITE cellulitu z ud :thumbsup:

PozP

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jakie jest Wasze zdanie o wizycie u Kręgarza i nastawieniu kręgów, potem zestaw ćwiczeń i masaże?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój tata mi ostatnio opowiadał że jego znajomi w pracy chodzili do kręgarza z problemami z kręgosłupem szyjnym. Ale mnie np. na ból kręgosłupa pomógł rezonator biofotonowy, więc chyba na różnych ludzi działają różne metody

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jako małe dziecko rodzice wozili mnie do kręgarza. Musze przyznać ze po tych wizytach o wiele lepiej sie czułam. Duzo dają tez ćwiczenia ale ja jakos ostrożnie do tego podchodzę. bardzo też mi pomogły masaże i ćwiczenia na słabe mięśnie kręgosłupa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Na bóle kręgosłupa polecam Ziołowy Balsam Kręgowy Ojca Grzegorza – oliwa do masażu jego skład to: Olej z pestek winogron, Ekstrakty: arnikowy, dziurawcowy, Olejki: miętowy, lawendowy, eukaliptusowy, kamforowy, goździkowy, rozmarynowy, Witamina E.

Natomiast jest również taka dziedzina jak radiestezja terapeutyczna dzięki której można pozbyć się nerwobóli oraz mięśniobóli, a to wszystko za pomocą wahadła ISIS LONG.

Oto krótki opis zastosowania zaczerpnięty ze strony producenta wahadeł z Zabrza

Isis Long wahadło z grupy egipskich. Wykonane z drewna egzotycznego. Występuje w dwóch wielkościach jako Isis i Isis Long. Wykorzystywane do prac radiestezyjnych tak jak Karnak. Jest również niezbędne jako pierwsza pomoc np. przy likwidowaniu bólów, do regulacji ciśnienia tętniczego itp. Isis Long dodatkowo może służyć do leczenia zwierząt.

Jak tylko zaczyna mnie coś boleć biorę do ręki wahadło i pracuję nad sobą efekty odczuwalne są bardzo szybko.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno olejek rycynowy po wymieszaniu z olejkami eterycznymi można wmasowywać w bolące miejsca i ból ustaje.

Kilka ciekawych rad znajdziecie tutaj: zdrowyportal.pl

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiele terapii i podobnych środków leczniczych na  ból kręgosłupa  stosowałem ,  lecz najlepiej sam doszedłem   własnym wysiłkiem ,metodą prób  i błędów ,regularnymi ,codziennymi  spacerami , gimnastyką z Jogi  itp.  , do sprawności *( no do pełnej sprawności to chyba nie dojdę ,zobaczymy ,czas pokaże ,cały czas pracuję nad swoją  sprawnością  , mam wyjątkową chorobę -zanik ,rdzenia kręgowego ) ,a co za tym idzie , słabe mięśnie  kończyn dolnych  /nóg , czyli utrudnione chodzenie ,zachwianie równowagi ,jak przy chorym nerwie  błędnym .

Od kręgosłupa rozchodzą się również nerwy ,rozprzestrzenione po całym ciele /organizmie ,biegnące  ,do każdego organu w ciele , i odwrotnie .

Także każda dolegliwość ,czy ból ,wewnętrznego organu ,lub organów organizmu , uzewnętrzznia się bólem  na ,kręgosłupie  ,w odpowiednim miejscu  .

Wszysztko o kręgosłupie ,cytuję :

 

1. Rodzaj i przyczyny bólu pleców

Ból odcinka lędźwiowego powoduje często dyskopatia lędźwiowa, czyli:

  • lumbago (gdy promieniują wzdłuż tylnej części uda od okolicy lędźwiowej do okolicy dołu podkolanowego),
  • rwa kulszowa (gdy bóle promieniują od okolicy lędźwiowej kręgosłupa wzdłuż całego przebiegu nerwu kulszowego, tj. tylnej części uda i podudzia, a w niektórych przypadkach do pięty, a nawet palucha).


Przesunięcie się lub wypadnięcie przez zmieniony zwyrodnieniowo lub przerwany pierścień włóknisty krążka międzykręgowego (przepukliny) jądra miażdżystego ze szpary międzykręgowej do kanału kręgowego powoduje ucisk na nerwy się tam znajdujące, co jest odpowiedzialne za powstanie dyskopatii.

Inne przyczyny bólu kręgosłupa, to:

  • naciągnięcie mięśni,
  • uszkodzenie stawów,
  • zwyrodnienie stawów,
  • zwyrodnienie kanału kręgowego,
  • zwężenie kanału kręgowego,
  • degeneracja krążka międzystawowego,
  • stan zapalny okolic kręgosłupa,
  • kręgozmyk (przesunięcie się kręgów),
  • choroba nowotworowa umiejscowiona w okolicach kręgosłupa.

Do przyczyn bólu kręgosłupa należą również:

  • Chodzenie na wysokich obcasach – powoduje bóle w dole pleców i deformację stóp. Kobiety, które cierpią na ból kręgosłupa, po kilku godzinach spędzonych w szpilkach powinny wykonywać ćwiczenie na podłodze. Trzeba zgiąć nogi w kolanach i na przemian dotykać kolanami podłogi. Przede wszystkim trzeba zmienić obcas na niższy - najzdrowszy to obcas o wysokości dwóch-trzech centymetrów.
  • Stres – ból pojawia się w okolicy łopatek, karku, szyi. Mięśnie są napięte.Ból kręgosłupa spowodowany stresem można przezwyciężyćrelaksującą kąpielą z olejkami eterycznymi, masażem czy spacerem.

2. Leczenie bólu kręgosłupa

Aby stwierdzić, co powoduje ból kręgosłupa, przeprowadza się badania takie jak:

Leczenie bólu kręgosłupa zależy od jego podłoża. Możliwe formy leczenia bólu kręgosłupa to:

  • termoterapia (leczenie za pomocą ciepłych lub zimnych okładów),
  • farmakoterapia (leki rozkurczowe, opioidy, niesterydowe leki przeciwzapalne, kortykosterydy),
  • fizjoterapia (masaże, specjalne ćwiczenia rozciągające i wzmacniające, kinezyterapia),
  • medycyna alternatywna (akupresura, akupunktura).
dr n. med. Szymon KujawiakZWERYFIKOWANY PRZEZ:dr n. med. Szymon KujawiakOrtopeda, chirurg. Specjalista w zakresie traumatologii narządu ruchu.
 

Gdy wszystkie te metody nie przynoszą oczekiwanych efektów lub gdy ból kręgosłupa wynika z poważnych schorzeń, wykonywana jest operacja chirurgiczna. Stosowana jest ona w przypadku skoliozy, dyskopatii, zwężenia kanału kręgowego, choroby zwyrodnieniowej stawów, niektórych urazów.

2.1. Domowe sposoby na ból kręgosłupa

Dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa można łagodzić za pomocą pewnych modyfikacji stylu życia oraz systematycznych ćwiczeń. Ogromne znaczenie ma utrzymywanie prawidłowej postawy podczas siedzenia. Często nie zdajemy sobie bowiem sprawy z tego, że nasz kręgosłup dźwiga dość pokaźne ciężary. Gdy siedzimy w prawidłowej pozycji, w miejscu między trzecim a czwartym kręgiem lędźwiowym działa nacisk około 140 kg; gdy się pochylamy, nacisk zwiększa się do 275 kg. To ogromne obciążenie dla naszego kręgosłupa. W pozycji leżącej nacisk wynosi 25 kg, a kiedy chodzimy - 100 kg.

Pozycja siedząca powinna być naturalna:

  • Stopy muszą płasko leżeć na podłodze, mogą być podparte na wysokości około 10 cm. Najlepiej, gdy podeprzemy jedną stopę i za około 15 minut zmienimy na drugą.
  • Plecy powinny być wyprostowane. Należy oprzeć je o krzesło. W części lędźwiowej możemy podeprzeć kręgosłup specjalnym wałkiem.
  • Nadgarstki trzeba opierać na blacie stołu, a przedramiona na podłokietnikach.
  • Pamiętajmy o prostym trzymaniu głowy.
  • Nie można: zakładać nogi na nogę, siedzieć z jedną stopą pod pośladkami. Ciało trzeba zachować w symetrii.

Ból kręgosłupa można zwalczać za pomocą ćwiczeń na plecy:

  • Pomocne jest przede wszystkim pływanie na grzbiecie. Osoby cierpiące naprzewlekłe bóle kręgosłupa, a także dzieci, powinny zapisać się na basen i nauczyć się pływania na plecach. Przy problemach z kręgosłupem lepiej nie pływać żabką - to za duże obciążenie dla kręgosłupa szyjnego.
     
  • Skuteczne są także ćwiczenia na siłowni, jeśli tylko są zaproponowane przez specjalistę i wykonywane pod okiem instruktora.
  • Jeśli ból kręgosłupa dopadnie cię w pracy, postaraj się siedzieć dynamicznie, czyli pamiętaj o częstym zmienianiu pozycji i napinaniu różnych partii mięśni. Ruszaj stopami, unoś nogi na palcach.
 
 

Pamiętajmy, że bólu kręgosłupa nie można lekceważyć. Jeśli nie potrafimy znaleźć przyczyny ani sposobu na zwalczenie tej dolegliwości, powinniśmy udać się do specjalisty. Lepiej nie ryzykować zabiegami, o których skuteczności nie jesteśmy przekonani. To może jedynie pogorszyć sytuację. Ortopeda poleci nam dobrych rehabilitantów, którzy będą w stanie przeprowadzić sprawne leczenie.

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, ja cierpiałam na przewlekłe bóle pleców przez wypadek samochodowy jakieś 1,5 roku temu. Złamałam kość obojczykową i zostały mi założone 2 śruby. Ręka bolała bardzo a problem z kręgosłupem zaczął się jakieś 3,4 miesiące po wypadku. Chodziłam na rehabilitację, z ręką było lepiej ale moje plecy dały o sobie znać po dłuższym siedzeniu za biurkiem. Zmieniłam materac, kupiłam też poduszkę rehabilitacyjną oraz koszulkę leczniczą Woolmed z wełny merynosów i bawełny. Niezastąpione trio a szczególnie koszulka której nie ściągam z siebie a nawet w niej śpię. Polecam 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nieraz długie siedzenie w jednej pozycji bywa przyczyną bólu ,ponieważ obciążamy lędźwie  , dlatego jak radzą znawcy ,dobrze wykonywać ruch /ćwiczenia czasami , z lędźwiami powiązana jest wątroba (oczyszczalnia organizmu z toksyn ) i woreczek żółciowy  ,podświadomość ( nasz zbiornik emocjonalnych stłumień ) i oczy ,które mają wpływ na nasz mózg (a mózg potrzebuje ćwiczeń ,jak ciało i powietrza ,by lepiej pracowały szare komórki  .

Jak widzimy wszystko ze wszystkim w  ciele jest połączone ,poprzez sieć  połączeń nerwowych /neuronalnych ,rozsianych po całym ciele .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.