Kostka

Rozmowy o dogmatach, wierze i inne dyskusje światopogladowe

239 postów w tym temacie

Z racji braku w wyszukiwarce tematu o fikcyjnej teorii reinkarnacji zakładam go.

Ta fikcyjna teoria przez wielu okultystów uważana jest za dogmat, a jest tylko kłamstwem szatana

na początek

zachęcam do przeczytania pełnego wywiadu z demonem

http://katolik.d500....5&Itemid=121#55

Egzorcysta: -

Melid, wiem że masz potężnych wrogów, a są to ci którzy na co dzień żyją w głębokiej przyjaźni z Bogiem i oddają się sumiennie swojemu apostolatowi. Masz też niestety wielu przyjaciół, a są wśród nich tacy, którzy nie wierzą w twoje istnienie. Twierdzą, że nie wierzą w ciebie, ale żyją według twoich wskazań. Przeczą istnieniu piekła i oddają się grzechowi, dążąc jedynie do zaspokojenia własnych żądz. Do innej kategorii twoich sprzymierzeńców należą ci, którzy wchodzą w relację z tobą poprzez seansy spirytystyczne, w sposób szczególny zaś ci, którzy chcą stać się medium. Ty pragniesz tego, żeby ci „wywoływacze duchów”, medium, oraz ich ciekawscy przyjaciele wzywali ciebie.

Wierzą oni, że w tych seansach wywołują dusze zmarłych, a tymczasem to ty kłamiąc, odpowiadasz na ich pytania. Masz w tym swój cel, ponieważ chcesz wszystkich ludzi nieustannie okłamywać. Kłamiesz mówiąc o reinkarnacji, o przybyszach z kosmosu, czy też o błądzących po ziemi duszach poddanych oczyszczeniu. Dobrze wiesz, że przekonując ludzi o reinkarnacji, tym samym utwierdzisz ich w przekonaniu, że piekła nie ma. Pamiętasz Melid jak jednego dnia zapytałem cię: „Melid, w Imię Boga, odpowiedz! Prawdą jest, że reinkarnacja, o której chcesz nas przekonać jest twoją sztuczką?”. Odpowiedziałeś: „Jeśli wiesz, że to sztuczka, to po co mnie pytasz? Nawet jeśli kłamię, zawsze znajdzie się ktoś kto mi uwierzy

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Egzorcysta: - Domagam się kolejnej informacji. Wy demony przebywacie zawsze w gorejącej otchłani czy też możecie Z niej wychodzić?

Demon - Melid: - „Tylko dzięki przyzwoleniu Najwyższego Lucyfer może wysyłać demony na świat. Ty jako ksiądz wiesz, że wyroki Boskie są niezbadane. Demony krążące po świecie nadal cierpią, ponieważ zawsze znajdują się pod karzącą ręką Boga, jednakże na świecie mogą znaleźć jakąś ulgę".

Czyli niby ten Bóg... co to niby jest nieskończoną miłością zezwala na to aby się pałętały... no to... żadna z niego nieskończona miłość.

No i po co robić ideologię miłości, skoro to tylko gra pozorów? Jeśli w istocie diabły są tak zależne od JHV to na ziemi mogłoby być fajnie... gdyby tylko nie pozwolił im opuszczać otchłani.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyrabianie sobie zdania na podstawie przekazów chanellingowych, zarówno tych,które twierdzą, że reinkarnacja jest, jak i tych przeciwnych jest objawem ignorancji.

PozP

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Więc jak wytłumaczyśz to że moja kilkuletnia siostra która nawet nie wie że jest coś takiego jak papierosy twierdzi że je paliła. Albo że przyszedł do niej duch i zabrał jej dusze {Śmierć). Nikt jej o takich rzeczach nie mówi a w domu nikt nie pali. więc skąd wie? Czy Historia Chłopca imieniem marcin który opisał pałac w malborku chociaż nigdy w nim wcześniej nie był. Wpisz w google Historia Marcinka. A tak btw. chrześcijanie wierzą że jezus przyjdzie powtórnie na ziemię na sąd ostateczny czy to czasem nie brzmi podobnie jak reinkarnacja? Chrześcijanie mają swój dogmat że jezus zmartwychwstał i kilka innych rzeczy. i jakoś wy nie jesteście opętani czy coś. Działacie prosto... każdy kto uwierzy jest zbawiony. A kto nie no coż piekło i diabeł czyli jak Sekta. Bo tylko temu obiecujecie zbawienie kto do was przystąpi. Poczytaj może to: http://himavanti.wordpress.com/sekty/. A i reinkarnacja jest obecna nie tylko w okultyzmie a w Buddyzmie.Który jest mi bliższy niż największa sekta świata zwana Kościołem Rzymsko katolickim. I w razie co to nic mnie nie opętało. Chociaż pewnie to stwierdzisz nie mając do tego żadnych podstaw. Poza tym skąd wiesz że demon nie oszukał, nie wierzących w reinkarnację a tego faceta w sukience którego nazywasz egzorcystą. Channeling to tak obiektywne i bezbłędne źródło informacji jak wikipedia gdzie każdy pisze co chce.

http://www.apokalipsy.cba.pl/reinkarnacja%20-%20wedrowka%20dusz.htm

Edytowane przez ryba969
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Akurat hivamanti to... ekhem... zły przykład trochę ;D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I zaś od nowa bicie piany :zmeczony:

Ci co wierzą to wierzą i nic ich nie pzrekona, że jest inaczej. i tak ma być.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Demony nas nienawidzą jeśli chodzi o to dlaczego ich wypuszcza z otchłani podłoże ma jako pierwsi ludzie zerwali owoc z drzewa za namowa szatana to człowiek sam zadecydował i tak przyzwolił na działanie szatana w świecie lecz Bóg zastrzegł im żeby nieruszali tego co jest skażone , za pośrednictwem Pana są ssyłane do nas ale tylko na tyle ile Pan pozwoli On uchrania i namawia nas byśmy nieczynili nieprawości ale człowiek sam wybiera głownymi ściągaczami ich jesteśmy my jeszce raz my a wolnej woli nienarusza tak jak potem też niebędzie zmuszać być z Nim w Raju do niczego niezmusza ale wtedy bardzo go to boli jak idzie sie do Piekła na męki które trwają wiecznie on wcale tego niechce

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak tak chroni to niech pilnuje tych co w otchłani zamknął :p

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak ma pilnować skoro my sami je wypuszczamy na wolność przywołując na własne zyczenie on nawołuje żebyśmy tego nierobili i kto chce każdy niezalęznie kto w życiu kim był może dać dać ochrone jesli tylko zechce :oczko:

Edytowane przez renia
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, ja się jednak do tej najpopularniejszej w Polsce wiary jednak nie nadaję.

O ileż spokojniej żyje sie bez ciągłego lęku, jakim nas faszerują od niemowlęctwa w świątyniach Jahwe.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

prawdziwe lęki są tylko wtedy gdy ten co jest pod nami próbuje nas zatracić i wtedy również gdy próbujemy od niego odejśc.Jahwe nigdy niedaje lęków i niczym niefaszeruje tylko niestety demon daje wam takie wyobrażenie jego właśnie zadaniem jest was odciągnąc

Głównym chwytem Reinkarnacji jest że mówi do was że i tak w następnym życiu będziesz mógł sobie poprawić albo przeżyć co w tym sie nieudało skoro będziemy poprawiać i przeżywać różne rzeczy tak bez końca to oznacza że niema piekła a to kłamstwo diabeł i tak mówi że przeciez Bóg da wam nowe życie kolejne więc co sie martwić omyłkami to perfidne złudzenie

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mało wiesz o reinkarnacji, jeśli tak ją postzregasz. Ale to w sumie takie chrześcijańskiee podejscie, jak coś spieprzysz w zyciu to czysciec potem raj. Jak bardzo spieprzysz męki piekelne najczęsciej nieadekwatne do pzrewinienia, więc w sumie w moim spojrzeniu dosc restrykcyjna i okrutna droga.

Poza tym reinkarnacja to jedno, ale np większośc pogan w nia nie wierzy, o czym byla już mowa w innym wątku.

A co do lęków to nie posiadam, i Jahwe nie mial z tym nic wspólnego :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Biblię trzeba rozumieć symbolicznie ,moi drodzy :

Raj to spokojny żywot kawalerstwa,panieństwa ,Wąż co skusił Adama i Ewę (metafora Logiki,intelektu ,rozsądku .

i psychiki, emocjonalności ,kreatywności) To Kundalini ,obudzona wędruje wzdłóż czakr i powoduje szereg nieprzyjemnych objawów fizycznych i psychicznych (tzw. Piekło) ,Bóg to Czakra 7 czyli intelekt ,a raczej Świadomość Boga, a druga połowa ta intucyjna,emocjonalna itp. (to metaforycznie Ewa)

Kręgosłup to pień drzewa (W metaforycznym Ogrodzie Eden ),system nerwowy rozmieszczony po całym ciele to gałęzie drzewa .

Owoc dobrego i Złego to Seks .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A głównym chwytem chrześcijaństwa jest to że po śmieci mamy życie wieczne. :p Trzymam się z dala od wiary której jedna z podstaw a mianowicie biblia mówi o takich rzeczach jak Stosunki seksualne córek z ojcem. Czy ojciec który aby ochronić jednego ze swoich gości weselnych wydaje tłumowi własną żonę by była ich niewolnicą seksualną po czym następnego dnia ją ćwiartuje :p A poza tym Księża katoliccy to ostatni ludzie którym uwierzę za dużo złego o nich słyszałem. Już wolę buddyzm. Ale każdy wierzy w to co chce. i nikt nie powinien krytykować czyichś poglądów religijnych. Ani tym bardziej Straszyć kogoś że wyznając inną religie niż jedyna słuszna służy diabłu/Szatanowi czy innemu cudowi.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eee...niesłusznie niesłusznie.... buddyzm też nie jest taki ładny jak go malują... ;-)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A poza tym Księża katoliccy to ostatni ludzie którym uwierzę za dużo złego o nich słyszałem.

Ufny jesteś, skoro wierzysz zwykłym plotkom, a nie masz na to potwierdzenia. :>

Ani tym bardziej Straszyć kogoś że wyznając inną religie niż jedyna słuszna służy diabłu/Szatanowi czy innemu cudowi.

Z punktu widzenia takiego zwykłego katolika to on chce Cię w ten sposób uratować od szatana.

Kolejny temat z serii: wejdź na forum o footballu i napisz, że piłka nożna jest do du.py...

Więc pobijmy kogoś takiego i ośmieszmy, będzie fun.

Chociaż swoją drogą obie strony mogłyby wykazać trochę zrozumienia dla siebie. :>

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eee...niesłusznie niesłusznie.... buddyzm też nie jest taki ładny jak go malują... ;-)

A co jest? :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ufny jesteś, skoro wierzysz zwykłym plotkom, a nie masz na to potwierdzenia. :>

Z punktu widzenia takiego zwykłego katolika to on chce Cię w ten sposób uratować od szatana.

Więc pobijmy kogoś takiego i ośmieszmy, będzie fun.

Chociaż swoją drogą obie strony mogłyby wykazać trochę zrozumienia dla siebie. :>

:okok:

Muten, chyba zostane Twoja fanka ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co jest? :D

A nie wiem... każda religia ma zady i walety i każdy kult. Dróg jest wiele ale nie każda może się dogadać z każdą.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm, a my sie dogadujemy :D

A całekiem poważnie to wszystko zależy od człowieka, jak sie dba o wlasne podwórko a nie patzry na sąsiednie to z sąsiadem mozna życ w zgodzie. zakladając ze on tez patrzy na swoje

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ryba969

Ryba demon posługuje się często hipnozą podczas której można wmówić medium że jest np skałą, lub że jest ślimakiem i pytać się czy lubi swoją obślizłą skórkę.

@Paradoxa 

Masz rację . Tylko, że wiedza ta oparta jest na pytaniach zadawanych demonom podczas Egzorcyzmów Uroczystych,w których uczestniczy często wiele osób i nie ma to nic wspólnego z przekazem chanellingowym, który naturalnie jest zły i o tym sobie też powiemy, ale w innym temacie. Jedną z głównych zasadzek demona jest złapanie ofiary na anioła stróża, którego naśladuje naturalnie demon. Ma w ten sposób dostęp do osób, które się nie Modlą do Boga Trójjedynego i nie żyją w Sakramentach Świętych.

Poniżej macie przykład Egzorcyzmu . By odsłuchać te nagrania trzeba być w Stanie Łaski Uświęcającej i Odmówić wskazane Modlitwy.

http://katolik.d500.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=61&id=379&Itemid=121

czy przeczytaliście wywiad z demonem?

Jakie wnioski wyciągacie?

On teraz na Was patrzy, mnie się boi ale wielu z Was nie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kostko egzorcyzmy Anneliese Michel są już naprawdę dość znane, myślę, że dużo ludków stąd je widziało.

Może pytanie już padło - i nie chcę Cię urazić/atakować/ośmieszyć - skąd wiesz, że to nie demon wmawia Ci, że jesteś w stanie łaski i to nie jest tylko złudzenie? Nie mówimy tutaj o cudach bożych, bo przecież demon może je naśladować i wmawiać Ci różne rzeczy.

Jeśli nie chcesz to nie musisz odpowiadać, po prostu się zastanów dlaczego to akurat ty musisz mieć rację, a nie my....

On teraz na Was patrzy, mnie się boi ale wielu z Was nie.

Powiedziałbym, że jak tak patrzy to niech tu do mnie zejdzie, ale zaraz dostanę za to, że sobie demony na głowę ściągam...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hie hie hie... ostatni demon jaki na mnie patrzył... długo sp.... z odmrożoną tłustą d...

Mam na szczęście własne "egzorcyzmy". Skuteczne... i wystarczy do nich odwaga i wiedza.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajnie musiało to wyglądac hahaha :D

A teraz proponuję albo wrócic już do tematu reinkarnacji i pozwolić Kostce na swoje wykłady (on też ma prawo do wlasnego zdania w tej kwestii) albo zamykam temat, jako kolejna produkcję offtopową.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Muten 

Chętnie z Tobą porozmawiam na różne tematy, ale w innym temacie gdyż tu skupmy się na fałszywej teorii reinkarnacji

Czyli wiemy już dokładnie, że reinkarnacja to jest kłamstwo bestii i wiedzę tą mamy z różnych źródeł.

Także z Egzorcyzmów, w których demon jest wypędzany Mocą Boga z człowieka i jego działania są ograniczone zakresem jaki mu da Bóg.

Głównym celem demona, który wmawia kłamstwo reinkarnacji jest to byście żyli w przeświadczeniu, że nie ma Nieba , Czyśćca i piekła.

Wierzycie w wielowymiarowość świata, ale jego nie pojmujecie stąd nie rozumiecie, że tak jak jest inny wymiar przestrzeni, tak samo jest inny wymiar czasu. Czyli jeżeli mielibyście rację to ja mógłbym być także `Szepczącą` teraz w tym czasie (równolegle).

Wiedzę tą mamy z osiągnięć Fizyki. Zapoczątkował ją już Albert Einstein teorią OTW. Potem powstały teorie strun, super - strun i w końcu M-teoria zakładająca dualność światów 10 wymiarowych połączonych jedenastym wymiarem.

http://katolik.d500.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=41&id=427&Itemid=121

Edytowane przez Kostka
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kostka a ty pojmujesz wszystkie wymiary? No jeśli tak, to Ci gratuluję. Jesteś lepszy jak Aniołowie i Bogowie wszystkich ziemskich panteonów. :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WIIIITAAAAAMMMM jak dawno mnie niebyłoooo

jestem renia i niech tak zostanie;) niewierze a ni w reinkarnacje ani energie i caą to maść bzdet oczywiście próbowałam zrozumieć ale to sie kupy nietrzyma jeżeli chodzi o lęki Jahwe oczywiście niema nic wspólnego z tym ale szatan owszem ;) tylko jak spróbujesz odejść rozważyć to on ci wtedy pokaże daje bardzo pozorny pokój tylko szkoda że ukrywa skutki uboczne i całą prawdę Biblie zrozumieć symbolicznie ?? Bóg przychodzi do świadomości nierozumiem może jestem zatępa na takie rzeczy :D a jeśli chodzi o opiekunów to niechcą do mnie podejść ciekawe dlaczego ;p może mi tu ktoś wytłumaczyć skoro są dobre to dlaczego niechcą przyjść pytam poważnie, niechodzi nam aby kogos ratowac to nie my ratujemy i niechcemy nikogo urazić

mam nadzieje że niedostane bana ;D oczywiście niechce nikogo urazić

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

WIIIITAAAAAMMMM jak dawno mnie niebyłoooo

jestem renia i niech tak zostanie;) niewierze a ni w reinkarnacje ani energie i caą to maść bzdet oczywiście próbowałam zrozumieć ale to sie kupy nietrzyma jeżeli chodzi o lęki Jahwe oczywiście niema nic wspólnego z tym ale szatan owszem ;) tylko jak spróbujesz odejść rozważyć to on ci wtedy pokaże daje bardzo pozorny pokój tylko szkoda że ukrywa skutki uboczne i całą prawdę Biblie zrozumieć symbolicznie ?? Bóg przychodzi do świadomości nierozumiem może jestem zatępa na takie rzeczy :D a jeśli chodzi o opiekunów to niechcą do mnie podejść ciekawe dlaczego ;p może mi tu ktoś wytłumaczyć skoro są dobre to dlaczego niechcą przyjść pytam poważnie, niechodzi nam aby kogos ratowac to nie my ratujemy i niechcemy nikogo urazić

mam nadzieje że niedostane bana ;D oczywiście niechce nikogo urazić

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jestem renia i niech tak zostanie;) niewierze a ni w reinkarnacje ani energie i caą to maść bzdet oczywiście próbowałam zrozumieć ale to sie kupy nietrzyma jeżeli chodzi o lęki Jahwe oczywiście niema nic wspólnego z tym ale szatan owszem ;) tylko jak spróbujesz odejść rozważyć to on ci wtedy pokaże daje bardzo pozorny pokój tylko szkoda że ukrywa skutki uboczne i całą prawdę Biblie zrozumieć symbolicznie ?? Bóg przychodzi do świadomości nierozumiem może jestem zatępa na takie rzeczy

W sumie wąż który namawia kobietę na zjedzenie jabłka też jest motywem - nie chcąc nikogo urazić - daremnym.

a jeśli chodzi o opiekunów to niechcą do mnie podejść ciekawe dlaczego ;p może mi tu ktoś wytłumaczyć skoro są dobre to dlaczego niechcą przyjść pytam poważnie, niechodzi nam aby kogos ratowac to nie my ratujemy i niechcemy nikogo urazić

Może uważają, że tak będzie dla Ciebei lepiej? Czemu anioł stróż do Ciebie nie podejdzie?

Post w sumie można zignorować bo to tylko zaczepka to kłótni pod tytułem "moja prawda jest mojniejsza i lepsza niż wasza" których tu sporo. :>

I tak jedni drugich nie przekonają więc dajcie sobie spokój.

Pogadajcie ładnie nie chrześcijaństwie i nawracajcie jeden drugiego...

Swoją drogą temat chyba nie o tym był.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.