Gość Anika68

Milosc

16 postów w tym temacie

Fragment ksiazki "Przyjazn z Bogiem"

---Czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat homo-seksualizmu? Pytano mnie wielokrotnie, podczas ---odczytów i warsztatów na całym świecie: czy przedstawisz swoje stanowisko tak, aby położyć kres ---raz na zawsze prześladowaniu mężczyzn i kobiet o orientacji homoseksualnej? Tak wiele krzywd ---zadaje im się w Twoim imieniu. Tak wiele przemocy uzasadnia się Twoimi naukami i Twoim prawem.

@@@Mówiłem wcześniej i powtórzę raz jeszcze: Żaden przejaw i żaden wyraz miłości czystej i prawdziwej nie jest naganny.

Bardziej jednoznacznie postawić się sprawy już nie da.@@@

---Ale co rozumiesz przez miłość czystą i prawdziwą?

@@@Miłość, która stara się nikomu nie zaszkodzić, nikogo nie skrzywdzić. Miłość, która wystrzega się możliwości skrzywdzenia kogokolwiek, zaszkodzenia komukolwiek.@@@

---Ale skąd możemy wiedzieć, że ktoś inny nie ucierpi wskutek przejawu miłości?

@@@Tego nie można wiedzieć za każdym razem. A kiedy nie można, to nie można. Twoje pobudki są wówczas czyste. Twe zamiary są godziwe. Twoja miłość jest prawdziwa.

Lecz zazwyczaj jest to wiadome.

W takich przypadkach widzisz jasno, że wyraz miłości mógłby przysporzyć innej osobie bólu. Wtedy warto zadać sobie pytanie:

Jak postąpiłaby teraz miłość?@@@

Nie tylko miłość do aktualnej wybranki twego serca, ale również miłość do wszystkich pozostałych.

---Ale taka zasada może uniemożliwić nam kochanie wszystkich! Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie ---twierdził, że ucierpi w wyniku tego, co inny robi w imię miłości.

@@@Owszem. Nic nie spowodowało więcej urazów niż ta jedna rzecz, która miała za zadanie goić ludzkie rany.@@@

---Dlaczego tak się dzieje?

@@@Nie rozumiecie, co to jest miłość. A co to jest?

Coś, co nie zna warunków, ograniczeń i potrzeb.

Ponieważ nie zna warunków, nie wymaga niczego, aby się wyrazić. Nie żąda niczego w zamian. Nie wstrzymuje niczego w odwecie.

Ponieważ nie zna ograniczeń, nie krepuje drugiego. Jest bez końca i trwa wiecznie. Nie doświadcza zapór i granic.

Ponieważ nie zna potrzeb, stara się nie brać niczego, co nie pochodzi z hojności serca. Stara się nie zatrzymywać niczego, co nie pragnie być zatrzymywane. Stara się nie dawać niczego, co nie jest przyjmowane z radością.

l jest wolne. Miłość jest tym, co swobodne, albowiem wolność stanowi istotę Boga, a miłość to przejaw Boga.@@@

---To najpiękniejsza definicja, jaką kiedykolwiek słyszałem.

Edytowane przez Anika68
1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie, ale to tez mogłabym zadać Tobie pytanie ? Jak Ty rozumiesz ten tekst według siebie? Jeśli nie chcesz nie musisz odpowiadać

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie, ale to tez mogłabym zadać Tobie pytanie ? Jak Ty rozumiesz ten tekst według siebie? Jeśli nie chcesz nie musisz odpowiadać

Rozumiem, ze milosc to milosc...i nie ma zlej milosci, no chyba, ze kogos krzywdzimy...

Czyli milosc homoseksualna miesci sie w tym, a skoro tak, nie moze byc zla!

nie wierze aby Najwyzszy potepial taki rodzaj zwiazkow, przeciwnie do ludzi...

Pozdrawiam

Anika

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miłosc jest wyjatkowa..bez wgledu na to , czy homoseksualna ,czy tez nie,wazne by ja przezyc i czucccc. Cudne uczucie.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miłosc jest wyjatkowa..bez wgledu na to , czy homoseksualna ,czy tez nie,wazne by ja przezyc i czucccc. Cudne uczucie.

:buzki:

:smurf::bukiet:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawdziwa miłość jest jak szczera przyjaźń,na dobre i na złe ,

Boska , przepełniona Empatją Miłość jest tak doskonała że :

Nie Zna Strachu ,Lęków ,Obaw, Nie Upomina Się O Swoje ,Jest Bezinteresowna ( altruizm, caritas,wolontariat ).

Prawdziwa /Autentyczna Miłość - nie unosi się pychą , egoizmem ,pogardą ,zazdrością .

Człowiek którego przepełnia Miłość / Bóg / Moc / Siła ,posiada w sobie odnawialne ,wieczne źródło ducha świętego ,żyjąc wiecznym życiem tu i teraz po śmierci .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ludzie Boją się Odrzucenia ,nie można być wiecznym marzycielem /elką ,trzeba komuś zaufać , zaufanie to podstawa udanego związku ( lepszy wróbel w garści ,niż gołąbek na dachu , i strach ma wielkie oczy ) czyt, lepsze namacalne realistyczne fakty i rzeczywiste doświadczenia ,niż nierealne mrzonki ,nierealistyczne fantazje i zabobony i bliżej nieokreślone dalekosiężne plany i marzenia .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miłość Prawdziwa I Dojrzała ,to podobanie się duchowe -wewnętrzne ,to związek dwóch serc/dusz - tzw. bratnie dusze , to telepatyczne-umysłowe /psychiczne /podświadome i empatyczne -emocjonalne / uczuciowe , porozumienie się ,bez używania słów materialnych /fizycznych -mowy potocznej , to zgodność dwóch ciał , na poziomie biomolekularnym i komórkowym .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kobiety ,to same nie wiedzą czego chcą (*a lepszy wróbel w garści -czyt, - fakty i rzeczywiste doświadczenia ,ni ż gołąbek na dachu - czyt. - fikcja ,marzenia (wiara ) ,mrzonki i fantazje nierealne , jak Schizofrenia Paranoidalna jakaś .

Mężczyzna to musi być opoką /skałą i wsparciem dla kobiety w tej życiowej podróży (tzw.bratnią duszą ),ma być zdecydowany /zintegrowany w myśli /słowie / czynie i działaniu ,dojrzały ,z poczuciem chumoru ,zrównoważony /stabilny -psychicznie /duchowo /umysłowo /emocjonalnie i silny psychicznie ,mądry ,inteligentyny o szerokich choryzontach umysłowych ,empatyczny ,kreatywny ,szczery i uczciwy .

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego i wy przekraczacie przykazanie Boże z powodu waszej tradycji? (?) I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże. Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: ?Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi?.

Opis: do faryzeuszy.

Źródło: Ewangelia Mateusza 15, 3?9.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najważniejsze w naszym Rozwoju Duchowym jest /Uświadomieniwe Sobie / Poznanie Boskiej Miłości, i to że w każdym z nas przebywa Święty Duch Boży ,lecz Największą przeszkodą W Naszym Dojrzewaniu Są Nasze Negatywne Emocje I Uczucia , Które Także Się Powiększają - Materializm ,Lęki ,Zazdrość ,Pycha , Strach Egoizm , Gniew ,Ambicja ,Żądza , Chiwość ,Pożądanie Dóbr Bliźniego ,itp.

Lecz Miłość W Nas Jest Wieczna I Wszystyko Zwyciężą , według słów Św.Pawła :

Święty Paweł

Hymn o miłości

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,

a miłości bym nie miał,

stałbym się jak miedź brzęcząca

albo cymbał brzmiący.

Gdybym też miał dar prorokowania

i znał wszystkie tajemnice,

i posiadał wszelką wiedzę,

i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił.

a miłości bym nie miał,

byłbym niczym.

I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,

a ciało wystawił na spalenie,

lecz miłości bym nie miał,

nic bym nie zyskał.

Miłość cierpliwa jest,

łaskawa jest.

Miłość nie zazdrości,

nie szuka poklasku,

nie unosi się pychą;

nie dopuszcza się bezwstydu,

nie szuka swego,

nie unosi się gniewem,

nie pamięta złego;

nie cieszy się z niesprawiedliwości,

lecz współweseli się z prawdą.

Wszystko znosi,

wszystkiemu wierzy,

we wszystkim pokłada nadzieję,

wszystko przetrzyma.

Miłość nigdy nie ustaje,

[nie jest] jak proroctwa, które się skończą,

albo jak dar języków, który zniknie,

lub jak wiedza, której zabraknie.

Po części bowiem tylko poznajemy,

po części prorokujemy.

Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe,

zniknie to, co jest tylko częściowe.

Gdy byłem dzieckiem,

mówiłem jak dziecko,

czułem jak dziecko,

myślałem jak dziecko.

Kiedy zaś stałem się mężem,

wyzbyłem się tego, co dziecięce.

Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;

wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz:

Teraz poznaję po części,

wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:

z nich zaś największa jest miłość.

http://www.wiersze.annet.pl/w,,13729

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak obawy powrócą ,bo powracają ( tak mają , to wszystko zapisane jest w pamięci naszej komórkowej , przejęliśmy ten strach jeszcze od naszych porzodków kiedy musięli walczyć o przertrwanie ,a wszelkie doświadczenia i przeżycia są przekazywane z pokolenia ,na pokolenie genami biologicznymi /materialnymi ( Nasienie /Sperma męska ) i Memami -genami duchowymi /umysłowymi .

Proponuję zastosować następnym razem ,gdy czujemy lęki , wątpliwości czy strach lub tp.ponieważ to w nas samych świecie psychicznym /.duchowym ,leży ukryta wszelka wiedza ( szukajcie aż znajdziecie ,powiedział dawno temu mistrz - Jezus Chrystus ,trzeba tylko kopać,kopać i zdzierać ,odrzucać podświadome śmieci umysłu ,metoda to -auto-hipnoza / auto-psychoterapia /auto-egzorcyzm = medycyna energetyczna = Medytacja /Kontemplacja /Modlitwa

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niektórzy ludzie są przekonani co do tego, że seks jest niesamowity jedynie wtedy, gdy osoby w nim uczestniczące łączy prawdziwa miłość. Tacy ludzie nie odróżniają seksu od miłości.

 

 

Niektórzy uważają, że seksualność i miłość to jedno i to samo

 

Ludzie, którzy utożsamiają seksualność z miłością mogą być tak samo nieszczęśliwy jak ci, którzy mają chroniczne poczucie samotności i braku miłości, która z kolei prowadzi ich do punktu, kiedy to ciągle zmieniają partnerów seksualnych.

Kiedy tak się dzieje? Wtedy, gdy akt seksualny z partnerem jest im potrzebny jedynie po to, by poczuć się dobrze, potwierdzić swoją atrakcyjność seksualną i zyskać poczucie akceptacji, którego w związku miłosnym zawsze oczekujemy. Jeśli jednak tego nie otrzymują, stają się nieusatysfakcjonowani i wkrótce muszą znaleźć kogoś nowego, kto poprzez seks udowodni im, że są wartościowi.Oczywiście seks powinien dowartościowywać, ale nie może być jedynym tego źródłem.

 

Co powinien dawać nam seks?

 

Jaki powinien być idealny partner seksualny? Powinien być osobą, z którą jesteśmy w stanie zaspokoić nasze potrzeby seksualne. Ani partner, ani seks nie powinny być narzędziem do uzyskania jakiegoś celu - czy to do dowartościowania się czy zapewniania, jacy fajni jesteśmy.

Takie poprawianie własnej samooceny może być wartością dodaną seksu, ale nie jedynym sposobem na jej uzyskanie. Sam seks ma na celu przede wszystkim redukować nasze napięcie seksualne. A to akurat bez miłości da się osiągnąć.

 

Nieudany seks może zniszczyć związek

 

Kolejnym argumentem przeciwko utożsamianiu miłości z seksem jest to, że wiele par rozstaje się w momencie, gdy następuje w ich życiu seksualnym spadek jakości, intensywności i częstotliwości stosunków seksualnych. Dlaczego? Właśnie dlatego, że za bardzo utożsamiają jedno z drugim. A należy pamiętać, że spadek namiętności w każdym związku jest nieuchronny, jest naturalną jego konsekwencją. Namiętność jest uczuciem niestabilnym - raz jest, a raz jej nie ma.

Jeśli ktoś miesza seks z miłością, niestety, często chwilowy (czasem dłuższy) spadek jakości życia seksualnego przekłada na jakość całego związku. Jeśli osoba postrzega np. swoją atrakcyjność przez pryzmat seksu z partnerem, to nieuniknioną konsekwencją jest jej poczucie odrzucenia przez niego. A to prostą drogą prowadzi do rozstania. A czasem naprawdę wystarczy spróbować zrozumieć przyczynę spadku formy drugiej osoby.

 

Seks bez miłości, miłość bez seksu

 

Niezaprzeczalnie istnieje ścisły związek między miłością i seksem, ale mogą one istnieć jedno bez drugiego. Partnerzy mogą mieć doskonałe życie seksualne bez miłości, i odwrotnie, głęboka miłość może istnieć bez wielkiego seksu.

A jeśli już jedna sfera życia wchodzi w drugą, to powinniśmy mieć umiejętność ich rozdzielenia, chociażby po to, by w przypadku konfliktu, rozpoznać sedno problemu i rozwiązywać konkretne przeszkody w związku.



Czytaj więcej na https://menway.interia.pl/seks-i-zwiazki/partnerstwo/news-milosc-i-seks-trzeba-umiec-oddzielic,nId,450849#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

https://menway.interia.pl/seks-i-zwiazki/partnerstwo/news-milosc-i-seks-trzeba-umiec-oddzielic,nId,450849

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.