Gość Anika68

Radosc

3 posty w tym temacie

"...Gdy dostąpisz całkowitego poznania (co może się stać w każdej chwili), ty również poczujesz sie tak, jak Ja czuję się nieustannie Jest we mnie bezbrzeżna radość, miłość, akceptacja, błogosławieństwo i wdziecznosc

To Pięć Przymiotów Boskich..."

@@@"...Otwórz umysł, pozwól uczuciom się ujawnić, ujść na zewnątrz, a twoje serce ani nie będzie się rwać ani pękać, lecz będzie w pełni drożnym przekaźnikiem energii życia.@@@

Ale skoro dusza jest radością, skąd u niej smutek czy żal?

@@@Radość to życie, wyrażające siebie. Swobodny przepływ życiowej energii to coś, co wy nazywacie radością. Istotą życia jest Jedność – jedność ze Wszystkim Co Jest. Życie to jedność, wyrażająca siebie. Uczucie jedności to coś, co wy nazywacie miłością. Dlatego też mówi się w waszym jezyku, że istota życia jest miłość. Zatem radość to miłość, wyrażająca siebie swobodnie.

Ilekroć wolne i nieograniczone wyrażanie życia i miłości – czyli doświadczanie jedności ze wszystkimi rzeczami i istotami – jest hamowane przez okoliczności czy warunki, wówczas dusza, która jest sama radością, nie wyraża siebie w pełni. Radość nie wyrażona w pełni to uczucie, które wy zwiecie smutkiem.@@@

Nie mogę się w tym połapać. Jak coś może być jednym, skoro jest drugim? Jak coś może być zimne, jeśli jego istotę stanowi to, co jest gorące? Jak dusza może być smutna, skoro jej istotą jest radość?

@@@Błędnie pojmujesz naturę wszechświata. Nadal postrzegasz rzeczy jako odrębne. Ciepło i zimno nie są oddzielne. Nic nie jest. Nie ma rzeczy we wszechświecie, która byłaby oddzielona od reszty. Tak wiec, ciepło i zimno to ta sama rzecz o zróżnicowanym natężeniu. Podobnie jest ze smutkiem i radością.@@@

To dopiero wgląd! Nigdy tak o tym nie myślałem. Radość i smutek to po prostu dwie nazwy. To słowa, z pomocą których opisujemy różne poziomy tej samej energii.

@@@Różne przejawy uniwersalnej mocy, tak. Dlatego też obu tych uczuć można doświadczać w jednej chwili. Czy potrafisz sobie to wyobrazić?@@@

Tak! Zdarzyło mi się czuć radość i smutek naraz. Oczywiście. Nie ma w tym nic niezwykłego.

Serial telewizyjny “M.A.S.H." był świetnym przykładem tego rodzaju połączenia. Albo niedawno wyświetlany wspaniały film “Życie jest piękne".

@@@Tak. To niesamowite przykłady ozdrowieńczej mocy śmiechu, tego, jak radość i smutek mogę się ze sobą splatać.

To jest sama energia życia, ten przepływ, który nazywacie radość-smutek.

Te energie można wyrazić w postaci radości w dowolnej chwili. To dlatego, że energią życia można sterować. To jak przekręcanie gałki termostatu z “zimno" na “ciepło". W taki sam sposób można przyspieszyć wibrację energii życiowej, podnieść jna ze smutku do radości. I powiadam ci: jeśli nosisz w sercu radość, zdołasz uzdrowić każda chwile.@@@

Ale jak mogę nosić w sercu radość? Skąd ją wziąć, jeśli jej tam nie ma?

@@@Jest tam. Niektórzy tego nie doświadczają.

Nie znają tajemnicy radości.@@@

A jaka jest tajemnica radości?

@@@Nie odczujesz radości, dopóki jej nie uwolnisz. @@@

Jak mogę ją uwolnić, skoro jej nie czuję?

@@@Pomóż innym poczuć radość. Wydobądź radość ukrytą w innych, a wydobedziesz radość ukryta w sobie.

Niektórzy mogą nie wiedzieć, jak się do tego zabrać. To brzmi bardzo podniośle, nie wiadomo, jak to ma wyglądać.

Można to osiągnąć za pomocą zwykłego uśmiechu. Lub komplementu. Lub miłosnego spojrzenia. Można to też sprawić czymś tak wdzięcznym jak fizyczna miłość. Tymi środkami, i mnóstwem innych, można wyzwolić radość w drugiej osobie.

Piosenka, tańcem, pociągnięciem pędzla, uformowaniem gliny, zrymowaniem słów. Uściśnieciem ręki, spotkaniem umysłów, obcowaniem dusz. Wspólnym tworzeniem rzeczy dobrych, ładnych i pożytecznych. Tymi sposobami, i mnóstwem innych, można wyzwolić radość w drugiej osobie.

Wyznaniem prawdy, okazaniem uczucia, zakończeniem waśni, uśmierzeniem sądu. Chęcią słuchania i chęcią mówienia. Odpuszczeniem i wybaczeniem. Gotowością ofiarowania i łaską przyjmowania.

Powiadam ci, istnieje tysiąc sposobów na wzbudzenie radości w sercu drugiego. Nie, po tysiąckroć tysiąc. A w chwili kiedy postanowisz to uczynić, będzie wiedział jak.@@@

Fragment ksiazki "Przyjazn z Bogiem" Walscha

Edytowane przez Anika68
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak ,trafne i mądre słowa (znam to dobrze ze swojego doświadczenia  ,lecz trudno to zastosować w  życiu  , powiem prosto (bo geniusz tkwi w prostocie ) ,słuchaj reakcji emocjonalnych swego organizmu /ciała ( nieświadomości i podświadomości ) ,ono jest okryciem prawdziwego ciebie /duszy twej w twej życiowej wędrówce ,szanuj swe ciało za życia ,ppo  śmierci bowiem będziesz musiał się  rozstać  ze swoim coiałem ,kochaj je /siebie ,bo ciało i dusza to jedno ,z chwilą gdy będziesz tak czynił i to zrozumiesz ,wielką miłość ,radość  i wolność prawdziwą uzyskasz .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łatwiej jest człowiekowi o Smutek ( depresję ,melancholię i choroby ) ,który jest tak rozległy jak ocean atlantycki (nieświadomość zbiorowa ) i wszechpotężny jak wszechświat ,

niż o Radość czy Miłość ( dobre samopoczucie /pogoda ducha ,życie i zdrowie ) które to uczucia świadome są tak trudne jak węzeł gordyjski , który wymaga od nas wiele czasu ,cierpliwości i wysiłku oraz wytrwałości ,by go  rozwiązać .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.