Mistyk

Przewartościowanie Genowe .

38 postów w tym temacie

Dziecko uczy się już w łonie Matki do 6 roku życia ,ponieważ przejmuje od Ojca Część Energii wraz z nasieniem ,a potem w łonie matki czuje cały czas wibrację dookoła ,jak się urodzi to powinno otrzymywać wiele Miłości i Zrozumienia.

Gdyż dzieci to tak naprawdę dar od Boga i Rodzice Mają Wielki Obowiązek i Odpowiedzialność Wychować go Na Mądrego i Dobrego Człowieka.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie pisalam, zeby wybierac za nas czy nasze dzieci - tylko dac prawo wyboru - czyli np. kupowac dziecku to, co lubi

jak chlopak lubi garnuszki, a dziewczynka walic mlotkiem w radio- to nie zabierac

niech one wybieraja, nie my im

a, ze dzieci czesto biora przyklad z doroslych - praktyka uczy najlepiej (stety lub niestety)

kiedys - jak kobieta chciala studiowac czy pracowac, to nie mogla

potem juz mogla, ale niektore zawody czy kierunki jej odradzano/byly zle widziane

u panow - pan-przedszkolanka, pan-pielegniarz,-salowy

chodzi o to, zeby nie zamykac drogi

kazdy jest indywidualnoscia sam w sobie i niech wybiera, co lubi i potrafi - bez naciskow spolecznych czy rodziny

warto miec szacunek dla innego czlowieka, bo tak to rozumiem - szacunek dla jego/jej wyborow i swobode dla tegoz

Edytowane przez alathea
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgoda.nie mozna zmieniac czlowieka i m/z nie czesto to sie udaje.

Tyle ze piszecie ,jak byc powinno a nie jak jest.

Jest duzo par,malzenstw opierajacych sie na partnerstwie i ok.

Dzisiejsze czasy tego wymagaja.

Jednak jest wiele ,zwlaszcza mezczyzn wykorzystujacych silniejsza pozycje dzisiejszych kobiet.

Uciekaja od odpowiedzialnosci za rodzine,czy po rozwodzie nawet za dzieci.

I tu jest problem.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uciekają od odpowiedzialności... A ja znam nawet takich, którzy specjalnie wiążą się z kobietą zarabiającą więcej od nich. Taki facet ma z tego czysty zysk, kobieta jest wykorzystana, ale najczęściej sama tego nie czuje...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli się daje wykorzystać to mzoe mieć pretensję tylko do siebie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie chodzi o to, że nie widzi tego zupełnie i nie ma pretensji do nikogo. Jednak z boku wygląda to strasznie: facet po prostu żeruje na niej. A i do tego zdradza ją, jednak ona tego też nie chce widzieć. Różnie bywa... Ludzie mają wiele zboczeń.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie chodzi o to, że nie widzi tego zupełnie i nie ma pretensji do nikogo. Jednak z boku wygląda to strasznie: facet po prostu żeruje na niej. A i do tego zdradza ją, jednak ona tego też nie chce widzieć. Różnie bywa... Ludzie mają wiele zboczeń.

Czyli pozwala na to.

Nie nam to oceniać, ezoterycy pewnie powiedzieliby, że taka ich karma, albo, że spłaca dług karmiczny. Dla innych będzie to kwestia doświadczenia.

Ja uważam, że jesli naprawdę chcemy coś w życiu zmienić to zmienimy i tyle. A jeśli wolimy tkwić w iluzji, lub z wygody i przyzwyczajenia trzymamy się jakiś schematów, ludzi, miejsc, to też nie ma co żałować, współczuć czy na siłę zmieniać.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Siła Wewnętrzna /Moc /Charakter /Pełna ,Dojrzała Osobowość

Siła wewnętrzna to więcej niż przereklamowane pozytywne myślenie. To przede wszystkim spora dawka kalkulacji. Surowy namysł nad własnymi szansami.

sciaga.pl/tekst/33391-34-osobowosc

Termin ?osobowość?, podobnie jak wiele innych podstawowych pojęć humanistyki, mimo wielu prób zdefiniowania zachowuje niejasność i wieloznaczność. Pojęcie to jest używane w różnych znaczeniach zarówno w języku potocznym, jak i w filozofii, antropologii, historii, psychologii, socjologii i wielu innych naukach humanistycznych. W tej pracy zajmę się szczegółowo pojęciem osobowości w znaczeniu psychologicznym.

Definicje osobowości formułowane przez psychologów często akcentują uwarunkowania właściwości psychiki człowieka, a niekiedy nawet ograniczają się tylko do nich. Analizując osobowość, należy zaznaczyć, że nie jest ona cechą gatunkową człowieka, lecz cechą indywidualną i kulturową, odnoszącą się do wzoru, do którego osiągnięcia zmierza proces wychowania i samowychowania.

Osobowość człowieka kształtowana jest przez cechy biofizyczne jak też poprzez proces socjalizacji, która przystosowuje człowieka do życia w zbiorowości, umożliwia porozumienie się i inteligentne działanie w jej ramach, uczy jak się zachować, by osiągnąć cele życiowe. Socjalizacja jest to wchodzenie w kulturę, co rozumie się jako poznawanie i przyjmowanie przez jednostkę tradycji i wzorów kulturowych wyznaczających sposób jej zachowania się.

?TEORIA FREUDA

Zygmunt Freud ? jest twórcą najstarszej teorii osobowości; teorii dynamicznej ? według której osobowość jest organizacją sił dynamizujacych zachowanie (dążenia, popędy, potrzeby społeczne). Popęd seksualny, tj. Instynkt życia (Libido) i popęd agresji, tj. instynkt śmierci (Id) są w konflikcie z normami społecznymi, które prezentuje Superego. Konflikt ten jest źródłem wszelkich zachowań, których ostateczny kształt nadaje racjonalne Ego.

Libido, popęd seksualny (płciowy) (z łac. "żądza")- zachowanie mające na celu zaspokojenie potrzeby bliskości cielesnej, rozkoszy. Freud rozumiał libido jako formę energii za pośrednictwem której popędy życia spełniają swoje funkcje jako zaburzenia osobowości.

I podobna cecha , to tzw.coś czyli charyzma

pl.wikipedia.org/wiki/Charyzma

Charyzma (gr. chárisma ?dar?) ? termin zaczerpnięty z teologii, gdzie określał jednostki obdarowane łaską boską, ?darem bożym?, obecnie rozumiany jest jako:

Atrybut, osobista cecha jednostki, wyjątkowa jakość jej przypisywana, coś, co ktoś posiada lub jest w to wyposażony. Charyzmę utożsamia się z wszelkiego rodzaju osobistymi cechami jednostki, które czynią ją wyjątkową na tle reszty społeczności.

Relacja między liderem a jego zwolennikami, czyli wpływ, jaki ma ten pierwszy na drugich. Jest to zdolność lidera do wywierania bardzo wyraźnego wpływu na normatywną orientację innych członków wspólnoty. W efekcie ukształtowania się tej relacji powinny ulec transformacji wartości czy też przekonania akceptowane przez zwolenników, a nie tylko ich zachowania. Lider zostaje uznany za charyzmatycznego, gdyż po pierwsze, ma określoną misję do wypełnienia, a po drugie, w sposób spontaniczny zostają uznane przez zwolenników jego wyjątkowe cechy, zdolności czy właściwości. Uznanie to opiera się na irracjonalnych odczuciach i emocjach, dla których punktem odniesienia są cechy czy zdolności lidera postrzegane na podobieństwo boskiego stygmatu.

Termin charyzma jest używany w odniesieniu do lidera i cech, w jakie został on wyposażony czy które posiada, nie nawiązując do celów, do jakich on zmierza, czy motywów, jakimi się kieruje. Władza lidera nie jest ograniczona normami prawnymi, opiera się na jego autorytecie, a wsparta jest wąską grupą ludzi osobiście przez lidera wybranych.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.