Mistyk

Medytacja -Rozwojem Duchowym Wewnętrznym Oczyszczeniem.

4 posty w tym temacie

O Medytacji napisano wiele,ja napiszę prosty/rytuał/technikę/ metodę,z mojego osobistego wieloletniego doświadczenia na codziene wewnętrzne oczyszczenie się z wszelkich myśli i uspokojenie Wewnętrzzne z ze stresu który przylgnął do nas,a które niesie życie dnia codziennego .

Ważne ! trzeba podejść do tego jakby było czymś najważniejszym w naszym życiu.!

1 .RELAKS - Musimy codziennie znaleźć/wybrać dla siebie osobiście ,regularny czas i porę (najlepiej Rano i Wieczorem każdego dnia ,można częściej ,czym częściej tym efekty będą szybsze) .

Trzeba pamiętać o tym żeby codziennie znaleźć sobie takie miejsce,które jest odizolowane od otoczenia i aby żadne bodźce zewnętrzne nas nie rozpraszały ,a jak nie mamy takiej możliwości ,to powinniśmy tak to zorganizować np.zakładając zatyczki na uszy np. "Stopery" lub co innego , oraz zamykając Oczy ,tak odetniemy się od wszelkich bodźców zewnętrznych ,gdy nie mamy specjalnego miejsca do codziennej medytacji.

2 . KONCENTRACJA - Jak sama nazwa wskazuje ,musimy wytworzyć w sobie taką koncentrację ,by żadne myśli ,żadne emocjonalne porywy ,poruszenia itp. nie miały nad nami kontroli ,to wymaga osobistego zangażowania i oczywiście regularnego długiego treningu ,po drodze objawy mogą się nasilać (to nasze stłumienia z głębszych,nieświadomych warstyw psychiki wydostają się na powierzchnię świadomości ),lecz przejdą gdy będziemy kontynuowali sesję medytacyjną .

Wyobraźmy sobie nasze myśli jak takie chmury ,które pędzą po niebie i zasłaniają nam słońce,Słońce To Nasza Jaźń W Stanie Oświecenia i naszym zadaniem podczas codziennych treningów jest dbać żeby rozganiać te chmury Siłą Woli ,lub Siłą Umysłu,tak by widzieć samo Słońce ,na Czystym Niebie,co symbolizuje Oświecenie Boże -Iluminacjonizm .

3. MEDYTACJA - W pewnym momencie powinniśmy poczuć coś w rodzaju transu ,to takie pochłonięcie Medytytacyjne -Samadhi ,jest to stan Nadświadomy,Transcendentny -bez myśli,bez zmartwień ,bez oczekiwań ,stan poza przyczynami i skutkami ,poza śmiercią,gdzie przeszłość ,teraźniejszość i przyszłość zlewają się w wiecznie trwającą chwilę.

Dziękuję i życzę owocnej pracy nad sobą.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Technika stosowana przeze mnie prawie codziennie. Bardzo przyjemna i relaksująca metoda. Dla kogoś kto stosuje tą metodę w miarę regularnie. Nie musi szukać miejsca bardzo ustronnego. Po jakimś czasie "w jakimś stopniu" można odciąć się samym umysłem od średnich bodźców. Po około już 4 latach ćwiczeń wchodzę w ten stan często bez zastanowienia, w różnych miejscach z otwartymi oczami. Polecam

Edytowane przez DEJWID3344
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W takim razie musze wypróbować. Mam nadzieję, ze dzięki temu zdołam odzyskać spokój i wewnętrzną harmonię. Ostatnio tak duzo się dzieje, że powoli wydaje mi się, że tracę nad wszystkim kontrolę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Codzienna kontemplacja wewnętrzna / rozmowa z własną duszą , i medytacja dla każde go typu osobowości -początkujący ,zaawansowani i zabiegani /tzw,dynamiczna medytacja

Najpierw wewnętrzny monolog lub modlitwa :Często jest tak że bieżemy ,nasz wewnętrzny głos -Intuicję ,za jakiś byt gdzieś w przestrzeni kosmicznej -jako naszego Boga .

Lecz ja o czym przekonałem się przez wiela lat samodyscypliny i samodoskonalenia ,oraz zgłębiając wszystkie religie świata ,że tak naprawdę to co ludzie biorąza Boga w wielu religiach na świecie .

To tak naprawdę nasz wewnętrzny głos (intuicja) nasz głos sumienia ,lub mówiąc językiem psychologicznym -Człowiek dzisiejszy (poza wyjątkami ,nie każdy z pewnością ) tkwi w dużym rozdzieleniu schizofrenicznym ,gdzie własną,oddzielną część siebie czy własnej psychiki(człowiek to istota psycho-fizyczno-duchowa )i traktuje tę oddzielną cząstkę siebie ,jako coś oddzielnego -jako Boga rezydującego gdzieś na zewnątrz .

Lecz Boga szukaj tylko w sercu swoim .

"JESTEM MAŁYM BOGIEM"

1. Zestawienie "za i przeciw "-co chcę zmienić ,co osiągnąć ?

2. Jakie są moje słabe ,a jakie mocne strony ?

3. Co zmieniłbym gdyby wybiła moja ostatnia godzina ?

4. Jak ukrztałtowałbym swoję życie,gdybym był niezależny finansowo ?

5. Ocenię własne podejście do kwestii pieniędzy oraz będę myślał tak, jakby moje życie opływało w dostatki .

6. Zobowiążę się przed Stwórcą ,że w pełni zrealizuję zadanie ,jakie otrzymałem podczas inkarnacji na drogę życia .

7. Każdą sytuację rodzącą problemy będę obserwował z dystansem ,aby możliwie najlepiej zrozumieć idący za nią przekaz ,aby móc wyciągnąć stosowne wnioski oraz podjąć słuszną decyzję .

8. Będę podążał za głosem serca ,wyciszając swój umysł ,przyjęty wcześniej punkt widzenia .

9. Będę wsłuchiwał się w mój wewnętrzny głos i podążał za intuicją.

10. Żyję tu i teraz .Jestem świadomy tkwiącej we mnie siły-w każdej sytuacji życiowej ,na płaszczyźnie -zawodowej,prywatnej i osobistej.

11. Będę obserwował swoje zachowanie z dystansu ,abym mógł podejmować jedynie słuszne decyzje .

12. Optymistycznie patrzę na otaczającą mnie rzeczywistość ,także wtedy ,gdy wydaje się pozbawiona barw.

13. Traktuję ludzi tak ,jak sam chciałbym być traktowany.

I Medytacje dla każdego :

Trzy warunki samodzielnej praktyki medytacji :

Osobom początkującym zaleca się rozpoczęcie praktyk od łagodności ,czyli łagodne traktowanie samych siebie ,samokontrola emocjonalna i bycie świadomym swoich reakcji - myśli wypływających z głębi psychiki i emocji.

Dla osób bardziej zawansowanych w praktyce medytacji ,swoboda wyboru / decyzji ,tzw. wolna wola ,będzie najbardziej odpowiednia - czyli masz prawo medytowania z określoną praktyką ,albo nie medytownia wcale .

Dla tych osób których umysł jest zbyt rozproszony /aktywny za bardzo , a myśli rozbiegane ,praktyka z czynnikiem, zaiteresowania będzie dobrym rozwiązaniem ,przez zainteresowanie rozumiemy ukierunkowane myślenie ,takie bycie świadomym każdej chwili tu i teraz .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.