Szept

Nasze pzremyślenia

84 postów w tym temacie

W niniejszym temacie proponuję przedstawiać (dla tych, którzy chca się tym dzielic) nasze codzienne pzremyślenia, rozważania lub uwagi. Jednym słowem to, co chce sie z nas wydostać, o poranku, w południe, przy zachodzie słońca lub nocą

:)

.........................................

"Szept o poranku"

Czy widzieliście kiedyś oświetlone wschodem słońca zbocza gór? Widok zaiste pozwalający uwierzyć w Boga.

Dziś wynagrodzony mi dodatkowo usypiającym księżycem, który wciąż kusi zmysły srebrnym światłem. Też ponad górami.

Ptaki śpiewają poranne chorały i tylko to wtapia się harmonijnie w ciszę poranka.

Gosia i Oleg śpiewali kiedyś: o takim czasie z psem gdy go ma się, najlepiej w miasto iść. Pewnie pan z naprzeciwka, ten w brązowym kaszkiecie, wziął sobie do serca te słowa, bo wkomponował się w poranek z psem biegającym po parku.

A ja zaciągam się aromatem kawy i zachwycam tym porannym tao z wysokości 7 piętra. Siedem to niewątpliwie magiczna liczba.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytałam, świetne opisany Prawdziwy Lany Poniedziałek.Obudzenie się przyrody i ludzi do życia i oczyszczenie

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak fajnie było, jeszcze w ten weekend jade jeszcze raz do lasu :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dorzucę nocne przemyślenia, po nocnym spacerze - Nie wszystko jest takie na jakie wygląda: piękny kwiat potrafi boleśnie ukłuć a ktoś o wyglądzie gnoma ma cudowną duszę i ciepłe serce, dlatego nie patrz na wygląd, na słowa ale słuchaj intuicji i odczuwaj.

Co do widoku oświetlonych słońcem gór, to Szepcie masz rację ten widok zaiste pozwala uwierzyć w Boga. Codziennie obcując z naturą utwierdzam się w tym że istnieje Bóg/Absolut, bo tylko On mógł stworzyć takie cuda.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Mariko ,Odpowiedź Boga to Radosne Uczucie w Nas ,i czytając twój post ,wiem napewno że napisałaś go z Głębi Serca -Tam Gdzie Mieszka Bóg ,ponieważ przeszyła mnie Pozytywna Energia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja właśnie siedzę przy komputerze a za oknem znowu objawia mi sie Bóg :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie moje przemyślenia :mysli:, -Piękne opakowanie ,skrywa nieraz brzydkie wnętrze  (czyt. piękny wygląd ciała  ,może skrywać brzydki , zły i kłamliwy charakter )

Bo tylko brzydkie kobiety ,wiedzą czym jest prawdziwa i dojrzała Miłość .

Gdyż sedno wiedzy tkwi , w poznaniu samego siebie ,a lepszy wróbel w garści ,niż gołąbek na dachu (czyt, jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma  ,bo lepiej być biednym /ubogim człowiekiem  i uczciwym ,ale spokojnym i bez stresów żyć ,niż bogatym i niespokojnym o byt i w stresie i nerwach   żyć ,dobrze gdy mamy w garści rzeczy skromne tego świata ,lecz pewne ,niż skarby nieziemskie ,z wyobraźni wzięte i nierealne mżonki ) .

A Chcesz wiedzieć co ludzie myślą ,to spójrz co robią ,zamiast słuchać tego  co myślą ,gdyż ten kto się nie śmieje /nie ma poczucia humoru  ,może być złym człowiekiem w  głębi duszy .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten, kto zna in­nych, po­siada tyl­ko wiedzę. Ten, kto zna siebie sa­mego, jest człowiekiem oświeconym , bo kto zwy­cięża in­nych ludzi, jest tyl­ko sil­ny. Ten, kto zwy­cięstwo nad sobą sa­mym od­no­si, jest człowiekiem potężnym ,ponieważ im więcej zakazów  ,praw i nakazów ,  tym mniej cnoty w ludziach . 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam wszystkich,

z tego, co widzę to macie sporo przemyśleń na różne tematy. Ja zaczęłam się zastanawiać ogólnie nad własnym życiem, które jest pełne problemów i nieustannych spięć, chaosu i w ogóle. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, to przydałaby się sprawdzona wróżka online, czy ktoś coś? Okolice Bydgoszczy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj Krystynko :) ,ja swego czasu eksperymentowałem i samo-krztałciłem, się z wieloma kartami tarota  , i nie tylko ,ale po latach samo-doskonalenia i samo-dyscypliny doszedłem do wniosku że to ja jestem stwórcą i kowalem swojego losu ( a nie żadne wróżby ,czy cokolwiek innego ),i tylko przez zmianę swojewgo wnętrza /charakteru /moralności ,i odpowiednie moje czyny ,mogą coś mi dać w przyszłości .

Tak więc Krystynko nie uzależniaj SWOJEGO ŻYCIA I SZCZĘŚCIA od wróżb ,ani od dobra i bogactwa materialnego /finansowego  -ulotnego  ,TYLKO OD SWOICH ODCZUĆ ,EMOCJI I MYŚLI  ( BOGA W TOBIE ) -bogactwa duchowego - wiecznego dobra 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Taka moja myśl , z życia  wzięte słowa  i własnej autopsji :

CO CIĘ NIE ZABIJE ,TO CIĘ WZMOCNI ,GENIUSZ PRZETO W PROSTOCIE SIĘ SKRYWA , BO PRAWDA NAJWYŻSZA ,JEST  NAJPROSTRZĄ ,BOWIEM KAŻDY MA OBECNIE TO NA  CO ZASŁUGUJE , ZŁO BOWIEM POZÓR DOBRA NIERAZ PRZYB IERA ,A GŁUPOTA MĄDROŚCIĄ SIĘ ZOWIE ,SIŁA SŁAB OŚCIĄ POKRYTA  , WIĘC UWARZAJ O CZŁEKU KOCHANY ,BO POZORAMI ŚWIAT JEST POKRYTY  I ILUIZJAMI CO MAMIĄ ZMYSŁY .

SOBĄ BĄDŹ PRZETO ,I NIE USTĘPUJ , A BOGOM RÓWNY BĘDZIESZ KOCHANY :) 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Głupiec ,ignorant ,opętany ambicją i żądzą zysku i sławy ,wszystkiego jest pewien ,żadnych rad nie przyjmuje do wiadomości ,i pędzi nieświadomy nie wiedząc po co i dokąd ?  :girl_witch: w rezultacje czego z czasem pojawiają   się wewnętrzne ,podświadome demony - stres ,nerwy  :zly:,zawał serca i śmierć .

Mędrzec jest natomiast pełen mądrości i cierpliwości ,  gdyż tego nauczyło go życie ,więc kieruje się ,mądrością intuicyjną przy każdej podejmowanej decyzji :mysli: :hura:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie martw się człeku na zapas ,jutro o siebie zatroszczy się przecie ,  strach ,zmartwienia ,troski ,obawy i  stresy  ,jeno ciału twemu zaszkodzą  demony  , i choroby na cię sprowadzą paskudy ,co było ,nie wróci ,było ,minęło ,nie warto rozmyślać ,oddziel to  krechą ,i powiedz se w duchu -co było , a nie jest ,w umysłu rejestr ja nie zapiszę , zabaw się , rób co polubisz ,a jak czynności twoje  zadowolenia  , dać ci nie mogą paskudy ,czym prędzej zmień je ,czynów swych kieruneczek ty przestaw o ludku  , na lepszy ,szczęśliwszy ,  Miłością ,Mądrością ,Odwagą ,Cierpliwością , Rozwagą , Które  to cnoty  Bogiem się zowią ,  zastępuj w życiu .

Gdyż sam sobie szkodzisz kochany ,posłuch smutkowi i innym  podając .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze bądź sobą ,nie zmieniaj się ,dobrego człowieka to żaden bar , rynsztok , ani złe towarzystwo nie zepsują ,złego człowieka natomiast ,to ani dobre towarzystwo ,kościoły i religie nie zmienią moralnie /wewnętrznie ,nie naprawią duszy ciemnej i kłamliwej .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zawsze bądź sobą ,mów tylko o tym co sam widziałeś/łaś ,co czujesz  i przeżyłeś/łeś , a nie jak mitoman to co usłyszałeś/łaś od kogoś tam i bezmyślnie powtarzasz https://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudologia , 

 

Podstawową cechą polityków jest nadzwyczajna skłonność do kłamania. Okazuje się jednak, że nie trzeba zacięcie obserwować sceny politycznej, aby nasłuchać się niezmierzonej ilości kłamstw i nieprawdopodobnych historii. Chciałam dzisiaj przyjrzeć się dość powszechnemu zjawisku mitomanii oraz udzielić Wam kilku praktycznych wskazówek, jak uchronić się przed ludźmi z dość wybujałą fantazją.

 
O dużej skali zjawiska świadczy fakt, że stało się ono obiektem badań społecznych, naukowych i medycznych. Wystarczy skorzystać z dowolnego katalogu bibliotecznego, aby przekonać się, jak wiele naukowych publikacji jest poświęconych temu zagadnieniu.
 

Obiecałam sobie, że ominę wszelkie naukowe wstępy. Nadmienię tylko, że w psychologii mitomanię określa się również jako pseudologię i zespół Delbrücka. Ta druga nazwa, jak łatwo się domyślić, pochodzi od nazwiska badacza, który jako pierwszy opisał zjawisko. Osoba, u której wykryto (bądź nie!) objawy mitomanii kłamie na każdym kroku. Nie jest nawet w stanie oddzielić życia realnego od wykreowanej przez siebie wizji. To, co mówi najprawdopodobniej ma ją postawić w pozytywniejszym świetle lub po prostu urozmaicić nieciekawy żywot. Pseudologię można zaobserwować u każdego osobnika ludzkiego w wieku dziecięcym, jest to jednak zjawisko przejściowe i wiąże się z pragnieniem przeżycia baśniowych przygód. Sęk w tym, że nie wszyscy z niego wyrastają… Po czym poznasz mitomana?
 
1. Mitoman był wszędzie, prawdopodobnie posiada umiejętność bilokacji. Bierze udział w absolutnie wszystkich wydarzeniach organizowanych na Facebooku, łącznie z tymi, które odbywają się w tym samym czasie lub pod nieobecność mitomana. Zapytany o brak fotorelacji najczęściej odpowiada, że rozładował mu się aparat.
 
2. Mitoman przeżył wszystko, co Ty, jednak los go nie oszczędził i miał gorzej. Opowiadasz mu o tym, jak ciężką podróż zapewniło Ci PKP? Nie przejmuj się! Biedak i tak miał gorzej. Musiał przesiadać się sześć razy na trasie stu kilometrów, a z ostatniej stacji szedł pieszo, bo pociąg się wykoleił.
 
3. Mitoman ma niezliczoną ilość osiągnięć. Co więcej, osiągnięcia jego mają tendencję do wzrastania na przestrzeni lat. Jeśli w pierwszym roku znajomości powie Ci, że zajął trzecie miejsce w skoku w dal, za dwa lata okaże się, że wygrał. To samo dotyczy wyników matur oraz egzaminów. Średnia rośnie wraz z latami studiowania.
 
4. Mitoman odbył najbardziej prestiżowe staże, praktyki oraz zasiadał na najwyższych stanowiskach. Nie zdziw się, jeśli Twój interlokutor spróbuje Ci wmówić, że właśnie ukończył staż w TVN albo Radiu RMF FM. On twierdzi, że tam właśnie uczył się fachu. Kiedy zapytasz o zaświadczenie potwierdzające jego aktywność, odpowiada, że ma ich tysiące, kiedy chcesz je zobaczyć, twierdzi, że wyrzucił, bo po co mu one?!
 
5. Mitoman aspirował do najbardziej prestiżowych szkół, ale przez korupcję się nie dostał. Taaa, powszechne! Mimo braku matury z matematyki naprawdę aspirował do dostania się na SGH w Warszawie. Nie przyjęli go, bo 3/4 listy zapełnili niegodziwi synowie, córki i wnuki rektora.
 
6. Mitoman ma bujne życie towarzyskie. Ze wszystkimi pił i zasiadał do stołu. No właśnie, bo jak to jest z tymi kłamstewkami? Po alkoholu mówi się brednie? Okazuje się, że można bredzić nawet bez niego. Znam osoby, które „piwkowały” ze mną i z moimi przyjaciółmi dokładnie w tym samym czasie, kiedy uczyliśmy się do egzaminów. Kiedy jednak obecność znajomych przestaje wystarczać, mitoman sięga po cięższe oręże. Nie zdziw się zatem, jeśli powie Ci, że w miniony weekend spijał drinki w towarzystwie Kuby Wojewódzkiego, Dody albo przynajmniej w moim ?
 
7. Mitoman ZAWSZE ma rację, bo to co mówi, jest udowodnione naukowo. Hodujesz kwiaty? Prawdopodobnie robisz to źle. Dlaczego? Bo wszystkie poradniki mówią o tym, że storczyków nie trzyma się na parapecie! Kiedy pytasz o konkretną nazwę publikacji, by naprawić swoje błędy, nie poda Ci tytułu. Och, zrozum, podły człowiecze, pewnie przeczytał ich tak wiele, że nie pamięta…
 
8. Mitoman ma w życiu najgorzej, a los się nie niego uwziął. Niezdany egzamin jest efektem zemsty profesora, a opóźniony pociąg spiskiem. W dodatku partner jest najpodlejszy, zdradza na każdym kroku, a rodzice są nieuczciwi i stawiają absurdalne zarzuty. Jeśli ktoś zwraca mu uwagę, by oskarżyć go o nietaktowne zachowanie, z pewnością zasłoni się objawami chorobowymi lub napiętą sytuacją rodzinną. Twoja młodsza siostra nigdy nie dostała jedynki z matmy? Nie znasz życia! Mitoman tylko o tej siostrze dziś myśli i nie może skupić się na swoich sprawach.
 
9. Mitoman mota się we własnych zeznaniach, prawdopodobnie nie wie, co mówi, ale i tak w to wierzy. Bo jeśli mówi, że jakiś pozytywnie zakręcony stuknął mu auto, a za godzinę odwiedza Cię swoim pojazdem, o czym to świadczy? Oczywiście o mega szybkim autoserwisie prowadzonym przez kumpla, którego poznał na wczorajszej imprezie!
 
Dziesiątego nie będzie. Pewnie chcesz wiedzieć, jak ustrzec się przed kolejnym kłamstwem mitomana? Przede wszystkim obserwuj. Jeśli działalność facebookowa znacznie przewyższa swoimi możliwościami rzeczywistość, wiedz, że coś jest nie tak. Warto również zweryfikować pewne historie ze wspólnymi znajomymi (NIE, to nie jest obgadywanie). Może się bowiem okazać, że mitoman spędził sporo czasu z Twoim najlepszym przyjacielem, a ten wcale o tym nie wie. Po drugie, szukaj, badaj i pytaj: może masz znajomego pracującego w branży, w której mitoman „został” świeżo upieczonym stażystą? Nie poddawaj się, jeśli poszlaki początkowo nie krzyżują się. Skłamałabym, (cholera, niebezpieczne słowo!) gdybym powiedziała, że nigdy nie dałam się oszukać przez mitomana.

Źródło : 

http://www.nalewoinaprawo.pl/po-czym-poznasz-mitomania/

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwią się na ogół ludzie źle przygotowani  i niedojrzali .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kogo Bóg Stwórca Namaści Duchem Świętym (Czyją Duszę I Umysł Oświeci - z Ciemnoty ,Ignorancji I Niewiedzy ) ,Wtedy Szatan - Pan Kłamstwa I Manipulacji ,Oraz Podstępu ,Pracuje Jakby W Nadgodzinach ,By Taką Niewinną Duszę Opętać I Zwieść Na Pokuszenie ,Na Zatracenie ,Do Otchłani Piekielnych .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Parę mądrych przypowieści ,do przemyślenia /medytacji  ,które kiedyś wyczytałem 

1.   Żył kiedyś w Himalajach dwugłowy ptak. Pewnego razu jedna głowa zauważyła, że druga je słodkie owoce i z zazdrości pomyślała: „Ja zjem trujący owoc”. I zjadła truciznę. Ptak umarł, a z nim obie jego głowy.

 

2.  Pewnego razu posprzeczał się ogon węża z głową o to, która część powinna być z przodu. Powiedział do głowy: „Ty zawsze prowadzisz; to nie jest sprawiedliwe, powinnaś mi czasem pozwolić poprowadzić”. Głowa na to odrzekła: „Takie jest prawo natury, że to ja mam kierować, więc nie mogę się z tobą zamienić miejscami”.

I spór trwał nadal. Pewnego dnia ogon zaczepił się o drzewo, nie pozwalając głowie posuwać się do przodu. Gdy głowa zmęczyła się zmaganiem, ogon poprowadził w swoją stronę. W rezultacie wąż wpadł do ogniska i zginął.

W naturze istnieje porządek i wszystko ma w nim swoje miejsce. Jeśli zburzy się ten porządek, naturalne funkcjonowanie zostanie przerwane i doprowadzi to do zniszczenia całego ładu.

 

3.   Żył kiedyś człowiek skory do wybuchów gniewu. Pewnego dnia dwóch ludzi rozmawiało o nim przed jego domem. Jeden z nich powiedział: „To miły człowiek, ale bardzo niecierpliwy, jest gwałtownego usposobienia i łatwo wpada w złość”. Człowiek ów usłyszał te słowa, wybiegł z domu i natarł na rozmawiających, bijąc ich i kopiąc, poranił obydwóch.

Gdy mądremu człowiekowi zwraca się uwagę na jego błędy, rozważa to i zmienia swe postępowanie. Zaś gdy głupcowi ukazuje się jego występki, nie tylko lekceważy radę, lecz powtarza swe błędy.

 

4.   Pewien człowiek bogaty, lecz głupi ujrzał kiedyś wspaniały dom o pięknym drugim piętrze. Pozazdrościł go właścicielowi i postanowił zbudować sobie taki sam, gdyż uważał, że dzięki swojej zamożności może sobie na to pozwolić. Wezwał cieślę i powierzył mu budowę. Cieśla zgodził się i zaraz przystąpił do pracy. Zaczął budować fundament, następnie parter, pierwsze i drugie piętro. Bogacz patrzył na to ze zniecierpliwieniem i rzekł: „Nie jest mi potrzebny fundament, parter ani pierwsze piętro. Chcę mieć wspaniałe drugie piętro. Zbuduj je jak najszybciej”.

Głupiec zawsze myśli tylko o efektach, a niecierpliwi go trud niezbędny do uzyskania dobrych wyników. Nie można osiągnąć niczego wartościowego bez odpowiedniego wysiłku, podobnie jak nie można zbudować drugiego piętra bez fundamentu, parteru i pierwszego piętra.

 

5.    Gdy pewien głupiec gotował miód, przyszedł do niego przyjaciel; chciał go więc poczęstować. Lecz miód był zbyt gorący i nierozsądny człowiek zaczął go chłodzić wachlarzem, pozostawiając jednak na ogniu. Ochłodzenie taką metodą jest niemożliwe; podobnie niemożliwe jest uzyskanie miodu chłodnej mądrości bez wygaszenia ognia ziemskich namiętności.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie według naszych przemyśleń, tylko według najnowszych odkryć fizyki kwantowej i równań matematyczno-fizycznych fizyki teoretyczne, że żyjemy w systemie duchowo-informacyjnym.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ,nie wszystko wyjaśni nauka ,ale muszę się zgodzić , twierdzenie jest słuszne , a co powie fizyka kwantowa ,,na Świadomość Kwantową /Chrystusową  ,umysł uniwersalny ,lub oświecony stan Buddy .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Mistyk napisał:

No ,nie wszystko wyjaśni nauka ,ale muszę się zgodzić , twierdzenie jest słuszne , a co powie fizyka kwantowa ,,na Świadomość Kwantową /Chrystusową  ,umysł uniwersalny ,lub oświecony stan Buddy .

Świadomość kwantowa jest hipotezą, a Buddyzm jest filozofią życia, bez wzoru człowieka dla człowieka którym jest Jezus Zbawiciel.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Świadomość Kwantowa /Kreatywna /Stwórcza /Chrystusowa /Boska ( Transcendentna -cała wiedza ludzkości ,od  początków świata i pokoleń ) ,to nie hipoteza żadna ,cała ta wiedza zakodowanma jest w najgłębszych poziomach psychiki ludzkiej -Nieświadomości Zbiorowej ( Światach Duchowych /Archetypowym Królestwie :

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nieświadomość_zbiorowa

Odpowiednikom nieświadomości przypisuje się na Wschodzie wszystkie cechy, które dla Zachodu są atrybutami Boga

  • W odniesieniu do filozofii buddyzmu tybetańskiego za odpowiednik europejskiej nieświadomości zbiorowej C.G. Jung uznaje termin tłumaczony jako ("Jedyny-) "Umysł",

charakteryzowany jako wieczny, nieznany, niewidzialny, niedocieczony.

  • W odniesieniu do filozofii indyjskiej za odpowiednik europejskiej nieświadomości zbiorowej C.G. Jung uznaje hinduistyczny termin buddhi (umysł oświecony).

,a fakt ,a Buddyzm to pierwsza religia na świecie ,obok Szamanizmu - skuteczna psycho -terapia praktyczna ,parapsychologia ,metafizyka (teologia / filozofia ) i paranauka   (*wiara i nauka ), a Budda -Książę Sidhartha Gautamma z rodu Siakiów ( mędrców )to założyciel tej religii serca / Miłości / drogi środka  ,Jezus był tylko uczniem Buddy w Indiach  .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, Mistyk napisał:

Świadomość Kwantowa /Kreatywna /Stwórcza /Chrystusowa /Boska ( Transcendentna -cała wiedza ludzkości ,od  początków świata i pokoleń ) ,to nie hipoteza żadna ,cała ta wiedza zakodowanma jest w najgłębszych poziomach psychiki ludzkiej -Nieświadomości Zbiorowej ( Światach Duchowych /Archetypowym Królestwie :

https://pl.wikipedia.org/wiki/Nieświadomość_zbiorowa

Odpowiednikom nieświadomości przypisuje się na Wschodzie wszystkie cechy, które dla Zachodu są atrybutami Boga

  • W odniesieniu do filozofii buddyzmu tybetańskiego za odpowiednik europejskiej nieświadomości zbiorowej C.G. Jung uznaje termin tłumaczony jako ("Jedyny-) "Umysł",

charakteryzowany jako wieczny, nieznany, niewidzialny, niedocieczony.

  • W odniesieniu do filozofii indyjskiej za odpowiednik europejskiej nieświadomości zbiorowej C.G. Jung uznaje hinduistyczny termin buddhi (umysł oświecony).

,a fakt ,a Buddyzm to pierwsza religia na świecie ,obok Szamanizmu - skuteczna psycho -terapia praktyczna ,parapsychologia ,metafizyka (teologia / filozofia ) i paranauka   (*wiara i nauka ), a Budda -Książę Sidhartha Gautamma z rodu Siakiów ( mędrców )to założyciel tej religii serca / Miłości / drogi środka  ,Jezus był tylko uczniem Buddy w Indiach  .

Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka dla człowieka, aby myślami, słowami i uczynkami, nie czynić destrukcyjnych falowych zakłóceń w systemie duchowo-informacyjnym. I nie ponieś wiecznej śmierci w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo. Natomiast buddyzm jest systemem religijno-filozoficzno-doktrynalno-społecznym bez weryfikacji naukowej.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cytat -teodor 44 :   Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka dla człowieka, aby myślami, słowami i uczynkami, nie czynić destrukcyjnych falowych zakłóceń w systemie duchowo-informacyjnym. I nie ponieś wiecznej śmierci w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo. Natomiast buddyzm jest systemem religijno-filozoficzno-doktrynalno-społecznym bez weryfikacji naukowej.

Odp : Człowiek o Świadomości Chrystusowej /Boskiej , jest sam ,dla siebie zbawicielem , jest kowalem swego losu ,który poprzez zmagania materii /ciała ,w Boskim /Duchowym Ogniu Oczyszczenia ,wykówa swój charakter i wolę walki ,oraz moralność  ,owszem Jezus jest wzorem do naśladowania ,lecz nie można uzsależniać swych poglądów ,myślenia i uczuć od paranoi i przesądów religijnych , od wymyślonej historii z przed 2000 lat ,Jezus Chrystus jest wzorem do naśladowania , by wziąść swój krzyż życiowy ,i zostać metaforycznie ukrzyżowanym psychicznie , oświeconym ,czy umysłowo /duchowo dojrzałym . 

krzyz-chrystusa-od-znaku-i-figury-do-sym

Opis
 
 
„Otóż żaden znak nie jest w pełni poznany, jeśli się nie wie, czego jest znakiem” – św. Augustyn. To prawda, krzyż, na którym umarł Chrystus dla jednych może być wyłącznie elementem dekoracyjnym, dla innych znakiem haniebnej śmierci, dla wielu figurą lub symbolem zbawienia, a jeszcze innych przypomnieniem rzeczywistości zbawczej, która nieustannie się realizuje w historii ludzkości. Erudycyjne opracowanie ks. Stanisława Kobielusa ma na celu wyjaśnienie symboliki krzyża. Autor porusza się zarówno w obszarze historii sztuki, etnografii, jak i teologii. Wyczerpująco ukazuje wiele aspektów krzyża jako znaku od czasów przedchrześcijańskich do późnego średniowiecza.
 
 

A Buddyzm to najstarsza  w dziejach ziemi doktryna -Naukowa ,Psychologiczna  ,Filozoficzna i Teologiczna .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
57 minut temu, Mistyk napisał:

Cytat -teodor 44 :   Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka dla człowieka, aby myślami, słowami i uczynkami, nie czynić destrukcyjnych falowych zakłóceń w systemie duchowo-informacyjnym. I nie ponieś wiecznej śmierci w tunelu swoich uczynków, udowodniony naukowo. Natomiast buddyzm jest systemem religijno-filozoficzno-doktrynalno-społecznym bez weryfikacji naukowej.

Odp : Człowiek o Świadomości Chrystusowej /Boskiej , jest sam ,dla siebie zbawicielem , jest kowalem swego losu ,który poprzez zmagania materii /ciała ,w Boskim /Duchowym Ogniu Oczyszczenia ,wykówa swój charakter i wolę walki ,oraz moralność  ,owszem Jezus jest wzorem do naśladowania ,lecz nie można uzsależniać swych poglądów ,myślenia i uczuć od paranoi i przesądów religijnych , od wy,myślonnmej hgistorii z przed 2000 lat ,Jezus Chrystus jest wzorem do naśladowania , by wziąść swój krzyż życiowy ,i zostać metaforycznie ukrzyżowanym psychicznie , oświeconym ,czy umysłowo /duchowo dojrzałym .

A Buddyzm to najstarsza  w dziejach ziemi doktryna -Naukowa ,Psychologiczna  ,Filozoficzna i Teologiczna .

Brak swoich poglądów jest zniewoleniem. Piszę o świadomości życia w systemie oraz o Jezusie Zbawicielu postaci ewangelicznej i historycznej. Natomiast najstarszą ustawą prawno-etyczną było prawo nadane Izraelowi przez Boga Wszechmogącego, które zmienił Jezus Zbawiciel na powszechną ustawę prawa ewangelicznego.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://www.empik.com/krzyz-chrystusa-od-znaku-i-figury-do-symbolu-i-metafory-kobielus-stanislaw,p1062599875,ksiazka-p

49 minut temu, teodor44 napisał:

Brak swoich poglądów jest zniewoleniem. Piszę o świadomości życia w systemie oraz o Jezusie Zbawicielu postaci ewangelicznej i historycznej. Natomiast najstarszą ustawą prawno-etyczną było prawo nadane Izraelowi przez Boga Wszechmogącego, które zmienił Jezus Zbawiciel na powszechną ustawę prawa ewangelicznego.

Ha Ha Ha ,dobre ,ci Chrześcijanie to chyba najwięksi fanatycy na świiecie ,z ogranczoną percepcją (  mało komórek mózgowych  )i wąskimi choryzontami myślenia/światopoglądu   ,życie istnieje już miliardy lat ,a nawet eony ,wiele kontynentów  już nie istnieje -Kontynent -Mu ,Lemuria , Hiperborea ,Atlantyda  (słynny potop ,który jest opisany w Biblii) , i nasz znany kontynent -Planeta Ziemia  .

 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pamiętajmy każdy proces ,który wydaje się nam czymś zewnętrznym  ,odbywa się cały czas w naszym wnętrzu ,naszej głowie ,umyśle ,który zawiera dwie przeciwstawne ,a jednak dopełniające się półkule mózgowe ,LECZ INFORMACJA PŁYNĄCA   Z GŁĘBI PSYCHIKI ,LUB POPRZEZ CIAŁO MODZELOWATE (EMOCJONALNE )  

ULEGA PRZEKRZTAŁCENIU NIM INFORMACJA DOTRSZE DO ŚWIADOMEGO /RACJONALNEGO /LOGICZNEGO UMYSŁU  : 

PRAWA PÓŁKULA MÓZGU -  Serce /Uczucia /Psychika /Dusza / Intuicja /Duch /Podświadomość /NIeświadomość /Kreatywność / Ponadczasowość  ,Od Zawsze  ,od pokoleń  stały w opozycji do siebie z :

LEWA PÓŁKULA MÓZGU - Rozum / Intelekt /Logika / Materia (Ciało ) / Ograniczoność W Czasie 

Jak w słynnej reklamie pokazującej ,różnicę między sercem /psychiką i Rozumem /Logiką

 

 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.