M-B-100

Jak wlczyć z migreną?

18 postów w tym temacie

20 lat żyję z bólem głowy,abym mogła normalnie funkcjonować prawie od 20 lat biorę proszki p/bólowe : najpierw słynne proszki z krzyżykiem , a obecnie etopirynę.Mówią mi ,że jestem już narkomanem [ gdyż etap lekomani mam dawno za sobą tak długo biorę te proszki ].Czasami to i etopiryna mi nie pomaga.Robiłam wszelkie badania związane z bólami głowy , absolutnie niczego nie wykazały...lekarze nic nie wykryli , proszki przestają pomagać -tylko uzależniłam się od nich, prawdopodobnie nagminne bóle głowy , nadużywanie środków p/bólowych + kłopoty i problemy w życiu prywatnym doprowadziły mnie do depresji [ i dzisiaj nie mam ochoty żyć ]...dlatego proszę Was o pomoc - może w swoim życiu spotkaliście się z kimś kto miał podobne problemy jak ja i wyszedł z tych problemów?...MÓJ BÓL GŁOWY - A SĄ TAKIE DNI-JEST NIE DO ZNIESIENIA ... POZDRAWIAM M-B-100

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od zawsze boli mnie głowa.Wstaje z bólem głowy, kłade sie spac z bólem głowy.

Jak zacznie , to boli po 5 dni, potem przerwa na 2-3 tyg., więc nie az tak bardzo jak Ty

Tabletki biorę jak cukierki :) .

Nie doprowadza mnie to do depresji zadnych ,dzieki bogu.

Ostatnio pomogła mi tu wspaniala kobietka i przesłała mi troche pozytywnej energii.Już zawsze o to ją bede prosic.

Ból ustał.Po mojej prośbie w południe , wieczorem zapomialam co to ból.Tylko 1 dzień cierpienia

Oczywiście badania miałam wszystkie robione i nic nie wykryli.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podłoże psychosomatyczne i duchowe bólów głowy i migren to: napięcia, zbyt dużo myslenia, hiperaktywnosć umysłowa, wygórowane ambicje, zbyt duze wymagania wzgledem siebie i innych.

Weedługh Medycyny Chińskiej przyczyny to:

wysilek w wyniku przepracowania, zbyt długie siedzenie przed komputerem lub przeciążenia. Wysiłek powoduje obciażenia małych naczyń krwionośnych, wskutek tego naczynia te ulegają zablokowaniu co powoduje niedotlenienie i mniejszą ilosć glukozy.

Wszelkie zaburzenia równowagi w organizmie też są przyczyną bólów głowy i migren.

Takze niewłaściwa dieta i zatrucia organizmu. Wystarczy czasem 1-3 dniowa dieta oczyszczajaca albo głodówka. Juz przy takim oczyszczaniu moze głowa boleć jeszzce silniej, ale to znak, ze było sporo toksyn, które teraz się uwalniaja i organizm je usuwa.

Warto też zacząć praktykować codzienne medytacje lub wzualizacje wyciszajace. Spacery lub jakis ruch na świeżym powietrzu. I dystans do siebie i życia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W tym przypadku polecam Asusa. Moj syn mial podobny problem, jak sie zaczelo to bole trwaly nawet 4 miesiace, przerwa i znowu. Poprosilam Asusa o pomoc, tydzien po nazwijmy "interwencji" Asusa, bole jak reka odjol. Minely juz 2 miesiace i bole nie wracaja, mam nadzieje ze ten stan sie nie zmieni;)

Pozdrawiam.

Dodam jeszcze, ze bole glowy jakie mial moj syn, nie byl to taki sobie zwykly bol migrenowy, chwilami byl tak mocny, ze robilo mu sie czarno przed oczyami i prawie slabl. Nie zawsze bol glowy to migrena, bol moze byc spowodowany roznymi czynnikami.

Edytowane przez Jurema
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja co prawda nie mam aż tak długotrwałych bóli głowy, ale czasem kończyły się one wizytą w szpitalu w wyniku omdlenia. W zależności od nasilenia bólu, nieraz na migrenę pomaga mi leżenie z głową w dół i kieliszek czerwonego wina. Czasem też ciepła woda, tzn. strumień na głowę (rozszerza naczynka, a najlepszym lekarstwem jest sen i cisza.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 lat żyję z bólem głowy,abym mogła normalnie funkcjonować prawie od 20 lat biorę proszki p/bólowe : najpierw słynne proszki z krzyżykiem , a obecnie etopirynę

Mechanizm działania etopiryny tak przyjmowanej polega na tym, że czlowiek dostaje wrzodów żołądka. Skupia się na objawach gastrycznych i zapomina o bólu głowy, ewentualnie wrzód pęka człowiek umiera i ma spokój na wieki.

może w swoim życiu spotkaliście się z kimś kto miał podobne problemy jak ja i wyszedł z tych problemów?.

Pamiętam pewnego pana, który miał migreny codziennie od 17:00 do 17:30 z iście zegarmistrzowską precyzją. Przeszło mu jak zrozumiał ich przyczynę.

Unikaj czynnikow wywołujących bóle jeśli takie są, idź do doktora po dobre tabletki, ewentualnie zastanów się nad Gelsemium albo ziołami.

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyczyna bólu najczęściej jest w nas. Jeśli ból jest długotrwały to najlpeiej się przebadać dokłądnie czy w głowie cos nie siedzi, lub coś innego nie ejst przyczyną. Jeśli są to tylko migrenówki powtarzajace się od wielu lat, to warto zmienic styl życia i sposób postzregania siebie i świata. Pomaga. Sprawdzone

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój ból głowy taki migrenowy trwa juz ze 20 lat.Typowa migrena.

Moja ciocia miala niesamowite bóle głowy, badania nic nie wykazały- to były nerwy.Odkąd pokonała problemy jak reką odjął

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mojego syna bylo podobnie, dlugo myslelismy ze to migrena. Mial przeprowadzone wszystkie badania wlacznie z tomografia komputerowa i nie wkryto nic. Bole zawsze wracaly przy stresowych sytuacjach i trwaly miesiacami, ostatnio byly potwornie mocne. Na szczescie narazie spokoj i oficjalnie chce podziekowac Asusowi:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Asusu najlepszą pigułką na Migrenę :D

A dla tych, co nie chcą skorzystać z pomocy szamańskiej podaję kilka receptur Marii Treben, znanej zielarki i pionierki w propagowaniu medycyny naturalnej.

Pokrzywa:

Czubata łyżeczkę pokrzywy zalać 0,5 l wody i parzyć przez pół minuty. Pić małymi łykami. Można pic do 2 litrów napoju dziennie.

Krwawnik Pospolity:

Czubatą łyżeczkę krwawnika zalać filiżanką gorącej wody, parzyć pół minuty, pić małymi łykami ciepłą dwie filiżanki dziennie.

Pierwiosnek:

Świeże i suszone górne kwiatostany (czubata łyżeczka na filiżankę wody) zalać i parzyć pół minuty, do momentu gdy herbata nabierze lekko żółtozłotego koloru. Pić do 3 filiżanek dziennie

Głóg:

Czubata łyżeczkę głogu (liście i kwiaty) zalać filiżanką gorącej wody, parzyć przez chwilę i pic małymi łykami dwie filiżanki dziennie

Zioła szwedzkie:

przy bardzo silnych bólach migrenowych do jednej z herbatek dodać dwa razy dziennie łyżkę stołową szwedzkich ziół. Najlepiej wtedy pic po ćwierć filiżanki przed i ćwierć filiżanki po jedzeniu (30 minut przed i 30 minut po)

Innym sposobem na bóle głowy jest namoczenie małego ręcznika w zimnej wody - ma być wilgotny ale nie mokry - przyłożyć na serce na noc. Kompres zabezpieczyć folią i suchym ręcznikiem.

Do diety warto włączyć na stałe czosnek niedźwiedzi, nawet, jako przyprawę.

Inne sposoby, już nie z porad Marii Treben to:

Leczenie hydropatyczne:

przez 3 dni z rzędu 3-4 x dziennie przeprowadzać dość energiczne mokre rozcieranie dolnej części brzucha wodą zmieszaną pół na pół z octem winnym lub owocowym

Przy przewlekłych migrenach:

dodatkowo zastosować 2-3 kąpiele połowiczne w tygodniu i 3 razy w tygodniu polewanie górne, na zmianę z polewaniem kolan

Przy migrenach ważne jest by okresowo unikać spożywania mięsa.

Z kolei Jadwiga Górnicka poleca w migrenach:

Terapie sokową: popijanie soków z dyni, szpinaku lub mieszankę z buraka, marchwi i ogórka, albo marchwi i selera

Terapia akupresurowa:

Nacisk palcem na zewnętrzną stronę dużego palca u nogi w miejscu gdzie kończy się palec i powstaje małe wgłębienie, masaż dużego palca od strony podeszwy oraz od strony wewnętrznej. Poza tym masaż skroni z jednoczesnym użyciem nalewki bursztynowej.

Terapia magnezowa:

Zażyć rozpuszczone w wodzie 5 mg magnezu (tabletka lub granulat)

Terapia ciepłem:

przyłożyć na skronie butelkę z ciepłą wodą lub puścić strumień ciepłego powietrza z suszarki, można naciągnąć czapkę. Ciepło rozszerza naczynia krwionośne

Terapia wodna:

Wziąć gorący prysznic kierując strumień wody na głowę i plecy, a szczególnie na partie wokół kręgosłupa

Terapia ziołowa:

Pijemy powoli, małymi łykami herbatki ziołowe z takich ziół jak: melisa, bazylia, lawenda, napar z majeranku.

Jadwiga Górnicka także zaleca w migrenach i bólach głowy lekko strawne diety z ograniczoną ilością mięsa.

Medycyna Chińska radzi:

- usiądź i wypij filiżankę ciepłej wody

- zjadaj zielone warzywa, pomidory, pomarańcze i nasiona słonecznika

- wypij szklankę soku jabłkowo selerowego

- jedz czosnek, oczyszcza on naczynia krwionośne i eliminuje toksyny

- zjedz głowę czerwonego karpia, z dodatkiem imbiru i soli (głowę gotujemy pół godziny). Zjadamy dwa razy dziennie i wypijamy wywar po gotowaniu

- pić dużo soku pomarańczowego, jabłkowego, marchwiowego lub cytrynowego, oczywiście naturalnie wyciśniętego

- jedz jajka, żółtka są bogate w lecytynę

- jedz rzodkiew i pis sok z rzodkwi

- pij zielona herbatę

- żuj plastry żeń-szenia na pusty żołądek, albo pij herbatę z żeń-szenia

- opukuj kilka razy dziennie tył głowy

Na razie tyle :szampan:

2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wilku, kawał dobrej roboty :D

co do migren, fakt trzeba wyeliminowac czynniki stresogenne, które mogą wywoływac bóle głowy oraz zmienic styl życia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Asusu najlepszą pigułką na Migrenę :D

Nie tylko na migrene;) ale skoro mowa o bolach glowy, to moglam podzielic sie tym co przezywal moj syn a i podziekowac oficjalnie Asusowi za pomoc:)

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam miewałem bóle głowy nie raz ,i dzięki ćwiczeniom z Jogi i innych technik duchowych ,przykre dolegliwości ustępowały .

Tutaj podzielę się stroną na której pokazany jest filmik o rytuałach tybetański ,które podobne są do ćwiczeń Jogi

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ćwiczenia fajne, ale rozprasza mnie ten trener trochę, jak aktor z filmów dla dorosłych hahha

Sorry ale musialam to napisać :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja ostatnio stosuję parę metod z tych, co je Wilk opisał i są nadzwyczaj skuteczne.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj skarbie :) ,artykuł jest naprawdę dobry ,a szczególnie ta część ,uświadomiła mi mój stan ,który często miewałem :

Nawracająca migrena to prawdziwe przekleństwo! Przedstawię Ci dziś 5 trików które ulżą Ci w cierpieniach! Jeśli chcesz aby Twoje życie wróciło do normy – zastosuj sposoby na migrenę przedstawione w tym artykule! Migrena stała się ostatnio niezwykle częstą dolegliwością. Zwykły ból głowy nie może nawet równać się z migreną. Migrena różni się od bólu głowy tym, że standardowe środki przeciwbólowe nie przynoszą ulgi jak przy bólu głowy a sam ból jest o wiele intensywniejszy . Wiele osób cierpiących na migreny zauważa u siebie tzw. efekt aury, który charakteryzuje się silnym bólem, który dodatkowo wpływa na widzenie dając wizualny efekt pulsacyjny.

W niektórych przypadkach, migrenie mogą towarzyszyć nudności i wymioty, a także niemożność do wykonywania zwykłych, codziennych obowiązków.

Przestudiuj jeszcze ayur vedę (wiedzę życia ) już od starożytnmości jogini ,w tym i ja jako praktykujący jogin ,stosowałem wiedzę zaczerpniętą  z ayur vedy , by pomóc sobie z niekturymi dolegliwościami -ciała i umysłu ,a gdzie tradycyjna medycyna była bezradna :

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja:Ajurweda

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ajurweda

150px-Godofayurveda.jpg

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.